Kwietnia 24, 2024, 21:39:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Koniec świata?  (Przeczytany 7952 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
.:Pegasus Power:.
Gość
« Odpowiedz #20 : Czerwca 25, 2009, 15:50:43 »

kolo, wątek ma temat o końcu świata , tak więc wróćmy do wątku






Edit:
dafczynsky coś ci post nie wyszedł

« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2009, 15:53:22 wysłane przez .:Pegasus Power:. » Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #21 : Czerwca 28, 2009, 00:02:35 »

Aha zdaniem biblii koniec świata nastąpi w 2060roku.
LOLWUT? Ciekawe według jakiej Biblii? Bo na pewno nie chrześcijańskiej. Słowo Boże wyraźnie mówi:

"Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec w mocy swojej ustanowił" (Dz. 1, 7)

oraz:

"A to zważcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której porze złodziej przyjdzie, czuwałby i nie pozwoliłby podkopać domu swego. " (Mat. 24, 43)

"Sami bowiem dokładnie wiecie, iż dzień Pański przyjdzie jak złodziej w nocy." (1Tes. 5, 2)

"A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną." (I Piotra 3, 10)

"Pamiętaj więc, czego się nauczyłeś i co usłyszałeś, i strzeż tego, i upamiętaj się. Jeśli tedy nie będziesz czujny, przyjdę jak złodziej, a nie dowiesz się, o której godzinie cię zaskoczę." (Obj. 3, 3)

Tak więc, nie wiadomo kiedy Pan Jezus przyjdzie powtórnie na Zienię Smile
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2009, 00:15:59 wysłane przez Sogetsu » Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #22 : Czerwca 28, 2009, 15:04:20 »

Z tego co mi wiadomo, narodziny Jezusa wcale nie miały miejsca w grudniu, raczej w wakacje. Czytałem o tym w Focusie albo Angorze daawno temu...pamięta ktoś taki wątek?
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #23 : Czerwca 28, 2009, 15:12:59 »

Biblia nie podaje daty narodzin Jezusa. Trzeba by poszukać w jakichś kronikach czy innych materiałach historycznych.
Zapisane

Zylok
Gość
« Odpowiedz #24 : Czerwca 28, 2009, 16:09:55 »

Ja też o tym słyszałem i według mnie jest to bójda. Jakby to była prawda, wszyscy milionerzy i miliarderzy by robili wszystko, by zapewnić se bezpieczeństwo. Jakby to była prawda, już teraz wybuchłaby panika, ludzie by wylatywali na księżyc, robiliby wszystko aby uniknąć śmierci.
@edit: nam ksiądz mówił na religii, że jakby liczyć lata od momentu narodzenia Chrystusa, to byłby teraz jakiś 2012. A wierzcie albo nie, że ja urodziłem się w domniemaną datę narodzin Jezusa, czyli 25 grudnia i nie wiem czy uznać to za szczęście czy za pech  Wink
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2009, 16:12:08 wysłane przez Zylok » Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #25 : Czerwca 28, 2009, 16:16:32 »

Ja też o tym słyszałem i według mnie jest to bójda. Jakby to była prawda, wszyscy milionerzy i miliarderzy by robili wszystko, by zapewnić se bezpieczeństwo. Jakby to była prawda, już teraz wybuchłaby panika, ludzie by wylatywali na księżyc, robiliby wszystko aby uniknąć śmierci.
@edit: nam ksiądz mówił na religii, że jakby liczyć lata od momentu narodzenia Chrystusa, to byłby teraz jakiś 2012. A wierzcie albo nie, że ja urodziłem się w domniemaną datę narodzin Jezusa, czyli 25 grudnia i nie wiem czy uznać to za szczęście czy za pech  Wink

Jezus nie urodzil sie 25 grudnia, tylko gdzies w marcu. To chrzescijanie wymyslili, zeby obchodzic to w dzien przesilenia zimowego. Poganie mieli wtedy bodajze swieto slonca. A ze akurat po przesileniu ciemnosc jest krotsza, a jasnosc dluzsza to uznali to za zasluge Boga.
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #26 : Czerwca 28, 2009, 16:26:43 »

ludzie by wylatywali na księżyc
Grzesznicy w ten sposób nie uchroniliby się przed sądem. Przypomina mi to ten werset:

"Wtedy zaczną mówić do gór: Padnijcie na nas! A do pagórków: Przykryjcie nas!" (Łk. 23, 30)

Ale do tych, którzy przyjęli Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela Słowo Boże mówi:

"A gdy się to zacznie dziać, wyprostujcie się i podnieście głowy swoje, gdyż zbliża się odkupienie wasze." (Łk. 21, 28)

Dlatego wiem, że nie mam się czego bać Smile
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #27 : Czerwca 28, 2009, 16:47:09 »

Sogetsu, chodziło mi właśnie o wszelkie kroniki historyczne:).

dr88, o właśnie! Jakoś to wiązało się z tymi świętami, też tak pamiętam...
Zapisane
Stilo123
Prawie jak Admin
Zbanowany
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 94


TS Wisła-Śląsk Wrocław-BKS Lechia Gdańsk


« Odpowiedz #28 : Czerwca 28, 2009, 16:59:43 »

Datę końca świata większość znawców tematu wyznacza na rok 2012, a ściślej rzecz biorąc - na 21 grudnia roku 2012, na godzinę 11:11 GMT, kiedy nastąpi przesilenie zimowe. Skąd ta data? Otóż kalendarz Majów podaje właśnie tę dzień jako ostatni dzień historii, co posłużyło wielu wizjonerom jako punkt wyjścia do budowania teorii o mającej wtedy nastąpić apokalipsie.

Szczególnie datę tę rozpowszechniła w swoim czasie książka "Proroctwo Oriona 2012", której autorami są panowie Patrick Geryl i Gino Ratinckx. Autorzy twierdzą, że właśnie 21 grudnia 2012 roku ma nastąpić tzw. przebiegunowanie Ziemi, w efekcie którego nasza planeta ma się zacząć obracać w przeciwnym kierunku, czemu mają towarzyszyć liczne katastrofy naturalne - powodzie, trzęsienia ziemi, huragany itd., które spowodują śmierć większości ludzi.

Nie będzie to jednak oznaczać zupełnej zagłady planety, ale raczej koniec naszej cywilizacji. Co więcej, nie będzie to pierwsza taka apokalipsa. Według Geryla, Ratincksa i naprawdę niemałej rzeszy ich zwolenników takie przebiegunowanie zdarza się cyklicznie co ok. 11,5 tys. lat. Poprzednie miało miejsce w roku 9792 p.n.e., a katastrofę, jaka mu towarzyszyła, Biblia opisuje jako wielki potop. Proroctwa mówią zaś, że w roku 2012 gwiazdy znajdą się w takiej samej pozycji szyfrowej jak w roku 9792 p.n.e.

źródła: interia.pl
Zapisane

WISŁA KRAKÓW BYŁA JEST I BĘDZIE KRÓLEM KRAKOWA.
8bitrage
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 301



« Odpowiedz #29 : Czerwca 28, 2009, 17:37:22 »

przepowiadam ze w 2012 bedzie wzmozona ilosc prób odwzorowania las vegas parano Tongue
Zapisane
.:Pegasus Power:.
Gość
« Odpowiedz #30 : Czerwca 28, 2009, 17:47:28 »

jaciesz nie mogę!
w 5 dni 29 postów- panowie oby tak dalej
co to tematu to ja już straciłem rachubę. moda na koniec świata już przeminęła, kupiłem specjalnie focus-a, angore nawet i nic, zero mowy o końcu świata,
tak ogólnie to coś może być, ale żeby zaraz koniec świata? żal crazy

Sogetsu
tymi cytatami z biblii to nie powaliłeś na glebe,
sory że pytam: Czy jesteś księdzem? - nawijasz wersami z biblii jak byś je na pamięć znał.

Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #31 : Czerwca 28, 2009, 18:38:45 »

Datę końca świata większość znawców tematu wyznacza na rok 2012

Nie urodził się jeszcze taki, który znałby myśli Boga.

kalendarz Majów podaje właśnie tę dzień jako ostatni dzień historii, co posłużyło wielu wizjonerom jako punkt wyjścia do budowania teorii o mającej wtedy nastąpić apokalipsie.

Świadkowie Jehowy też wyznaczali daty końca świata, żadna z nich się nie sprawdziła.

tzw. przebiegunowanie Ziemi, w efekcie którego nasza planeta ma się zacząć obracać w przeciwnym kierunku, czemu mają towarzyszyć liczne katastrofy naturalne - powodzie, trzęsienia ziemi, huragany itd., które spowodują śmierć większości ludzi.

Nie będzie to jednak oznaczać zupełnej zagłady planety, ale raczej koniec naszej cywilizacji.
Biblia mówi o czymś podobnym - otwarcie szóstej pieczęci. Wizja Baranka Bożego trzymającego księgę zapieczętowaną siedmioma pieczęciami opisana jest w piątym rozdziale Objawienia (Apokalipsy) św. Jana. Efekty zdjęcia kolejnych pieczęci opisane są zaś w rozdziale szóstym. Pod tym adresem: ( http://nadzieja.pl/pastor/tajemnice/05_siedem.html ) można znaleźć ciekawy wykład na temat siedmiu pieczęci.

Proroctwa mówią zaś, że w roku 2012 gwiazdy znajdą się w takiej samej pozycji szyfrowej jak w roku 9792 p.n.e.
Jakiego rodzaju proroctwa? Biblia nic na ten temat nie mówi.

źródła: interia.pl
To wiele wyjaśnia...

Sogetsu
tymi cytatami z biblii to nie powaliłeś na glebe,
sory że pytam: Czy jesteś księdzem? - nawijasz wersami z biblii jak byś je na pamięć znał.
Nie jestem księdzem cheesy Jestem zwykłym chrześcijaninem, protestantem. To naprawdę nic nadzwyczajnego, że jako uczeń Jezusa znam jego słowo (nie tak dobrze jakbym chciał - nie znam na pamięć dokładnie cytatów, wiem tylko co mniej więcej gdzie znaleźć w Biblii a w cytowaniu tutaj posłużyłem się http://www.biblia.info.pl/biblia.php oczywiście sprawdzając czy wiernie zostało wszystko przepisane:)
Zapisane

.:Pegasus Power:.
Gość
« Odpowiedz #32 : Czerwca 28, 2009, 19:44:54 »

Jesteś normalnie jak jakieś medium! wiesz wszytko, na każde zdanie rozwinięcie.
szacun

czyli koniec świata może nastać w każdej chwili?
a może koniec świata jest codziennością ? ktoś umiera to jest może koniec świata ale dla niego?
co ty na to


zwracam się do Sogetsu a no i co o tym sądzicie?
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #33 : Czerwca 28, 2009, 19:54:27 »

Jesteś normalnie jak jakieś medium! wiesz wszytko, na każde zdanie rozwinięcie.
szacun

czyli koniec świata może nastać w każdej chwili?
a może koniec świata jest codziennością ? ktoś umiera to jest może koniec świata ale dla niego?
co ty na to


zwracam się do Sogetsu a no i co o tym sądzicie?


Jak na Sądzie Ostatecznym przejrza moja teczke i zobacza jak tepie noobow, to od razu zaproponuja fuche do rozladowania kolejki.
Zapisane
.:Pegasus Power:.
Gość
« Odpowiedz #34 : Czerwca 28, 2009, 20:12:03 »

Jak na Sądzie Ostatecznym przejrza moja teczke i zobacza jak tepie noobow, to od razu zaproponuja fuche do rozladowania kolejki.
a jak by koniec świata miał być dziś?
oj, to zrobił bym to samo co dr88,
sądzę że sytuacja niejednej osoby była by nie za ciekawa, u was jak by tam było?
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #35 : Czerwca 28, 2009, 20:23:55 »

"Poszedłbym do nieba, ale w piekle tylu kolegów"  naughty
Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #36 : Czerwca 28, 2009, 22:58:36 »

Jesteś normalnie jak jakieś medium! wiesz wszytko, na każde zdanie rozwinięcie.
szacun
Dzięki, ale moja wiedza na temat Biblii jest naprawdę przeciętna w porównaniu z niektórymi moimi znajomymi. Wszystkiego też nie wiem, serio (^ _ ^ )"

czyli koniec świata może nastać w każdej chwili?
Rozumiem, że masz na myśli powtórne przyjście Jezusa? Tak, może to się stać w każdej chwili. Jak już pisałem (cytaty na pierwszej stronie wątku), Jezus przyjdzie niespodziewanie, jak "złodziej w nocy", dlatego trzeba się pilnować. Pan Jezus, mówiąc o swoim powtórnym przyjściu, użył m.in. przypowieści o mądrych i głupich pannach:

"Wtedy podobne będzie Królestwo Niebios do dziesięciu panien, które, wziąwszy lampy swoje, wyszły na spotkanie oblubieńca. A pięć z nich było głupich, pięć zaś mądrych. Głupie bowiem zabrały lampy, ale nie zabrały z sobą oliwy. Mądre zaś zabrały oliwę w naczyniach wraz z lampami swymi. A gdy oblubieniec długo nie nadchodził, zdrzemnęły się wszystkie i zasnęły. Wtem o północy powstał krzyk: Oto oblubieniec, wyjdźcie na spotkanie. Wówczas ocknęły się wszystkie te panny i oporządziły swoje lampy. Głupie zaś rzekły do mądrych: Użyczcie nam trochę waszej oliwy, gdyż lampy nasze gasną. Na to odpowiedziały mądre: O nie! Gdyż mogłoby nie starczyć i nam i wam; idźcie raczej do sprzedawców i kupcie sobie. A gdy one odeszły kupować, nadszedł oblubieniec i te, które były gotowe, weszły z nim na wesele i zamknięto drzwi. A później nadeszły i pozostałe panny, mówiąc: Panie! Panie! Otwórz nam. On zaś, odpowiadając, rzekł: Zaprawdę powiadam wam, nie znam was. Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny, o której Syn Człowieczy przyjdzie." (Mat. 25. 1-13)

a może koniec świata jest codziennością ? ktoś umiera to jest może koniec świata ale dla niego?
co ty na to
Dla osoby umierającej następuje koniec życia w tym świecie materialnym, stworzonym przez Boga i jej dusza odchodzi do wieczności. Jednak Biblia wyraźnie w wielu miejscach mówi, że koniec tego świata nastąpi. Koniec będą poprzedzać znaki, o których mowa w wielu księgach Nowego Testamentu, którego lekturę polecam Smile
Zapisane

aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #37 : Czerwca 29, 2009, 00:31:00 »

a może koniec świata jest codziennością ? ktoś umiera to jest może koniec świata ale dla niego?
co ty na to

Jest dokładnie tak jak piszesz. Świat materialny możemy odbierać wyłącznie za pomocą zmysłów, tak więc jest on niczym innym jak informacją która ukształtowała się w naszym mózgu. Stąd też nie możemy mieć nawet pewności że coś takiego jak świat materialny istnieje obiektywnie względem człowieka, i na ile rzeczywiste jest to co widzimy. Biorąc to pod uwagę całkowicie sensowne jest stwierdzenie że wraz ze śmiercią mózgu człowieka umiera cały świat materialny jaki znamy. Jest to jego definitywny koniec i nawet jeżeli rzeczywiście istnieje jakiś zewnętrzny względem nas świat, to tylko dzięki skomplikowanej aparaturze jaką jest nasz mózg przypomina on to co znamy z życia codziennego.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #38 : Czerwca 29, 2009, 06:35:07 »

Szczególnie datę tę rozpowszechniła w swoim czasie książka "Proroctwo Oriona 2012", której autorami są panowie Patrick Geryl i Gino Ratinckx. Autorzy twierdzą, że właśnie 21 grudnia 2012 roku ma nastąpić tzw. przebiegunowanie Ziemi, w efekcie którego nasza planeta ma się zacząć obracać w przeciwnym kierunku..

Co za bzdura z tym obracaniem się Ziemi w odwrotnym kierunku!!! Astronomią interesuje się praktycznie od dziecka i po prostu zdumiewa mnie brak niewiedzy niektórych ludzi. A zwłaszcza tych głąbów od "Proroctwa Oriona". Czy oni wytłumaczyli w jaki sposób ruch wirowy Ziemi zostanie zatrzymany i rozpocznie się kontrakcja?? Nie można ot tak sobie "zatrzymać" obracającego się wokół własnej osi ciała niebieskiego. A tym bardziej przez przebiegunowanie, bo to zjawisko ma całkiem inny charakter (następuje cyklicznie co kilkanascie tysięcy lat) i nie ma żadnego wpływu na obracanie się naszej planety.
Co innego Księżyc, który krążąc wokół Ziemi, swoją grawitacją spowalnia jej ruch wirowy. Ok 300 milionów lat temu ziemska doba trwała 21 godzin. Teraz trwa 23 godziny 56 minut z sekundami i wydłuża się o 0,01sekundy na stulecie. Ziemia juz dawno spowolniła ruch wirowy Księżyca tak że pokazuje on nam tylko jedną półkulę. A zjawisko spowalniania ruchu wirowego Ziemi będzie trwało do momentu aż oba ciała niebieskie będą zwracały ku sobie te same półkule. Zanim jednak do tego dojdzie, upłynie jeszcze wieeeele miliardów lat.
Dlatego też kompletną bzdurą jest "Proroctwo Oriona" pisane zapewne przez niedouczonych pseudonaukowców....
Zapisane

dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #39 : Lipca 06, 2009, 10:41:12 »

Cytuj
Aha zdaniem biblii koniec świata nastąpi w 2060roku.
sory, że odkopuję, ale to nie teoria Biblii, lecz pana nazwiskiem Newton. Biblia i jej treść zawsze pasjonowały Issaca, i na jej podstawie obliczył datę końca świata właśnie na rok 2060.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 18 zapytaniami.