Kwietnia 18, 2024, 15:58:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kilka pytań lektronicznego laika.  (Przeczytany 2443 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dred
Gość
« : Sierpnia 25, 2009, 13:54:25 »

1. Chciałbym się pobawić w przyszłości w carthacking, ale niestety jeszcze jakoś poważniej elektroniką się nie bawiłem. Raz, czy dwa naprawiłem stary gramofon Unitry i tyle. Polecilibyście jakieś konkretne artykuły\książki, które by mi pomogły?

2. Chciałbym poćwiczyć lutowanie\rozlutowywanie. Na czym najlepiej, tak aby nie spalić domostwa?

3. Załóżmy, że mam programator Willem, parę pamięci eprom/flash i oryginalne japońskie karty z grami w stylu FFII, FFV, Seiken Densetsu 3, Tales of Phantasia. Chcę zhackować je tak, aby odpalały angielskie fanowskie tłumaczenia romów. Wystarczy podmienić pamięci ROM lub wyczyścić te już oryginalnie zamontowane w cartridge'u i nagrać programatorem plik? Czy coś jeszcze będzie mi potrzebne?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2009, 13:56:53 wysłane przez Dred » Zapisane
multizgredek
Gość
« Odpowiedz #1 : Sierpnia 25, 2009, 13:58:39 »

2. Nie wiem skąd jesteś, ale wybierz się na zbiórkę elektrośmieci - w większości dużych miast w Polsce takie są takie w soboty.
Poszukaj info. w internecie.
Za friko weźmiesz sobie np. stare radio i na nim ćwicz lutowanie
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #2 : Czerwca 19, 2015, 23:21:31 »

Cytuj
1. Chciałbym się pobawić w przyszłości w carthacking, ale niestety jeszcze jakoś poważniej elektroniką się nie bawiłem. Raz, czy dwa naprawiłem stary gramofon Unitry i tyle. Polecilibyście jakieś konkretne artykuły\książki, które by mi pomogły?

Czy udało ci się czegoś dokonać, mógłbyś pochwalić się swoimi dokonaniami? Proszę o podzielenie się informacjami, ponieważ też chciałbym pobawić się w carthaking Smile

Cytuj
Chciałbym poćwiczyć lutowanie\rozlutowywanie. Na czym najlepiej, tak aby nie spalić domostwa?

Proponowałbym z własnego doświadczenia, po ćwiczyć na samym początku lutowanie rynien, a dopiero później zabrać się za podstawowe KIT'y i tym podobne ustrojstwa do samodzielnego montażu Smile

Cytuj
Załóżmy, że mam programator Willem, parę pamięci eprom/flash i oryginalne japońskie karty z grami w stylu FFII, FFV, Seiken Densetsu 3, Tales of Phantasia. Chcę zhackować je tak, aby odpalały angielskie fanowskie tłumaczenia romów. Wystarczy podmienić pamięci ROM lub wyczyścić te już oryginalnie zamontowane w cartridge'u i nagrać programatorem plik? Czy coś jeszcze będzie mi potrzebne?

no właśnie też mam z tym problem i dołączem się do wątku Smile
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.