Kwietnia 19, 2024, 18:01:11 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor W±tek: GBA or N-Gage  (Przeczytany 4448 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
Gogetto
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 49


WWW
« : Marca 04, 2006, 14:01:56 »

Witam!

Więc, ostatnio mam mały dylemat, a mianowicie zastanawiam się nad kupnem GBA z nagrywarką lub nad N-Gage QD. Naprawde nie wiem co wybrać, a uzbierałem przez ostatni czas pewną sumkę i nie wiem na jaką konsolke wydać pieniążki. A inetersuje mnie konsolka, która ma możliwość emulowania gierek z innych platform i żeby była w rozmiarach pocket. Prosiłbym Was Forumowiczów o porade nad zakupem konsolki.

Pozdrawiam,
Gogetto
Zapisane

Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 460



« Odpowiedz #1 : Marca 04, 2006, 15:39:52 »

Bierz gba, na N-cage nie ma wg. mnie większych lepszych tytułów... Trochę konwersji z gba. Gba pozatym emuluje nes'a, i starsze od Snes'a konsole.
I weź od razu Gba Sp-podświetlanie duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużoooooooo daje (pozatym w zwykłym advancie są zrąbane L i R- dziwnie odskakują, no i baterie, gba sp ma ładowarke jak nokia). Pozatym ile masz kasy? jeżeli okołio 500zł to możesz sobie pozwolić na luksus zwany super card sd/cf, dzięki któremu konsolka będzie nawet odtwarzała filmy!
Zapisane
Gogetto
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 49


WWW
« Odpowiedz #2 : Marca 04, 2006, 16:04:22 »

Na dzień dzisiejszy akurat mam równe 500 zł.
A dokładnie co to jest ten bajer "super card sd/cf"? Bo mi zależe aby konsolka emulowała strasze gry i mp3. Mam jeszcze jedno pytanko, a mianowicie do tych kart Flash. Bo są 128MB, 256MB itd. ale czy np. jak karta ma 128MB to można na nią powrzucać  gry do tej pojemności?

Flash 128:
- 10 gierek GBA / 50 MB
- MP3 Player + 30 MP3 / 40  MB
- Nes emu + gry / 10 MB
- Snes emu + gry / 10 MB
Czy takie bajerki można zamieścić na karcie 128 MB?

Zapisane

Oldschoolowy dziad
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : Marca 04, 2006, 21:28:09 »

Za bardzo nie doradze w tym temacie. Przez pewien czas (nawet dalej to mam) dostawałem drgawek na słowo 'engejdż'. Dalej tak mam. Jakbyś miał zakupić ten konsolo-fon Gogetto to przede wszystkim - nie QD! Gdzieś pisał o tym Siudym. QD nie dorasta do brudu na paznokciach N-Gage'owi pierwszemu! Kiepska jakość audio, jeszcze tego troche było. Tak na dobrą sprawe, to model QD ma tylko jedną mocną zalete - na gorąco można wymienić gre bądź po prostu karte pamięci z jakimiś danymi.

Ja jakbym miał 5 stów... Trudno by było. Zakładając, że pieniędzy nie przepuszcze na 'rozkosze cielesne' (alkohole itp.), ani na starsze gry/konsole to bym naprawde długo długo nad tym medytował. W tej chwili najbardziej przyszłościowym zakupem jest NDS - 3, max 4 setki i konsola jest, do tego przy szczypcie szczęścia do 500 złociszy kupisz z grami albo programowalnym cartem.

GBA... Patrz wyżej, wg. mnie lepiej za nieco więcej zainwestować w tej chwili w DS'a. Chyba że ot, kaprys, podnieca cie GB Micro na przykład jak mnie.
Zapisane
Gogetto
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 49


WWW
« Odpowiedz #4 : Marca 05, 2006, 20:03:08 »

Nad DS dużo myślałem, ale nie podobają mi się te dwa wyświetlacze. Widziałem screeny jak gierki wyglądają i przyznam, że ładnego kopa w grafice ma, ale podczas grania chyba ten drugi ekranik będzie przeszkadzał. Czytałem, że DS jest kompatybilny z grami GBA, co daje dużą przewage do kupna konsolki. Tylko DS'y nie kosztują po 3,4 stówki, ale w granicach 500 zł., a ja mam 500 zł. na konsolke + nagrywarke. Więc nie wystarszy. Mam też chętke na PSP, wtedy bym sobie tylko wzią mały kredyt u starszych   i mógłbym spokojnie kupić na allegro. A na PSP moge się czieszyć takimi grami jak GTA: LC, NFS: RIVALS i emulować GBA, NES, SNES. Ciekawe tylko czy jest całkowice kompatybilny z tymi platformami. Kurde,  zbierałem tak długo kase, a teraz nie wiem jaką konsolke wybrać :/.
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Go¶ć
« Odpowiedz #5 : Marca 05, 2006, 22:12:51 »

Zależy. NDS'a z jednym 'martwym pixelem' za 3 setki powinieneś upolować. Nie zawsze one przeszkadzają.
Ja bym wybrał GB Micro, ale kto by mnie tam słuchał? Nie opłacalny, skoro to starsza generacja. Ale gier jest tysiące. Jednak jesli nie dysponujesz pierwowzorem mikrusa, zakup może być chybiony - (prawdopodobnie chwilowy) brak kompatybilności wstecznej z GB i GBC, no i - cena. Drogie to.
Zakup nowej konsoli zazwyczaj jest udręką, znam to  Smile . Najlepiej, gdy wzbogacisz sie o konsole spontanicznie, na przykład poprzez aukcje z allegro. Bądź jeśli zbierasz i już wiesz na co...
Zapisane
dopelfish
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 64


WWW
« Odpowiedz #6 : Marca 06, 2006, 14:28:05 »

Bierz gba + lampka + akumulatorki w kształcie paluszków, ew. gba sp. O supercardzie sporo jest na konsola.net, kolega ma taki sprzęt, fajna sprawa - nagrywa się romy na pamięć sd/cf (takie, jak do aparatów cyfrowych), wkłada do supercarda i pykasz. Ostatnio pojawił się M3 Player, który jest droższy od SC, ale lepszy, zresztą jest opisany na konsola.net. SC/M3P to ponadto inwestycja w przyszłość, jeśli chciałbyś zmienić konsolę na NDSa, dokupujesz specjalne ustrojstwo do niego i możesz grać w gry z ndsa na SC lub M3P. Na emulatory za bardzo bym się nie nastawiał (np. nes ma kłopoty z rozdziałką, a snes obsługuje chyba mniej niż 10 tytułów i to bez dzwięku, a mp3 podobno cechuje się brzydką jakością).

A w NDSie te dwa ekrany nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie - drugi jest dotykowy, a z nim dopiero jest zabawa! Reaguje na różne poziomy nacisku, od "gryzdania" rysikiem, po... dmuchanie. Ale sporo zależy też od gry.

Btw. Pojemność supercarda jest w megabajtach, ale zwykłych programatorów w megabitach. Czyli np. 128Mbit / 8 = 16 MB (megabajtów), radzę wziąść to pod uwagę.

@Dziad: GB Micro ssie jeszcze z jednego powodou. Mianowicie - brak kompatybilności w dół, czyli nie działają gry z Game Boy Color i Mono.

<O.D. : Dopel coś ty pił? Pisałem przecie o tym nawet w ostatnim poście! W ogóle jakoś tak sie powtarzają co po niektóre wątki z twoich ostatnich postów...  Cheesy >
To nie ja, to moje ronce ;p
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2006, 16:51:44 wysłane przez dopelfish » Zapisane

Tu pisałem kiedyś, a teraz piszę tu.
Gogetto
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 49


WWW
« Odpowiedz #7 : Marca 07, 2006, 18:10:35 »

Chłopaki, po przeczytaniu Waszych opinii nad pocketami i po dłuższych rozmyślań, jednak wybrałem NDS. Tylko nie wiem jak teraz z kupnem konsolki? Na Robsonie jest NDS, instrukcja, ładowarka, 2 rysiki, pasek na rękę, Mario Kart DS za 600 zł. I wszystko NEW, bez żadnych martwych pikseli, zepsutych ekraników z powodu braku rysiku, po prostu full wypas. Na allegro też są kuszące aukcje, bo można kupić za 600 zł. DS wraz z trzema lub nawet czterema grami, ale DS jest zazwyczaj używany i różne "choróbska" mu dolegają.
Zapisane

Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 460



« Odpowiedz #8 : Marca 07, 2006, 18:46:58 »

Ja ci bym zalecał poczekanie na nadejście DS-lita, choć widze, że chcesz jak najtaniej i jak najszybciej, w takim razie kup najtańszego ds'a na allegro(szu)
i w jak najlepszym stanie. Jezeli chcesz wiedzieć więcej na temat DS'ów, to gucknij na swiatn.pl . A w ds'ach jest tylko jeden wirus-był przez dwa tygodnie, potem wygasł.
Zapisane
Gogetto
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 49


WWW
« Odpowiedz #9 : Marca 17, 2006, 13:56:55 »

Po długim namyśle zdecydowałem się jednak nad NDS'em. Upolowałem na allegro oto taki pakiecik:
- DS
- Super Mario 64 DS
- Demo' Meteroid Hunters
- Ładowake
- Manuale i karta gwarancyjna na 3 miechy.
Wszystko zakupiłem za 499 zł. Może przepłaciłem albo i nie, ale zależało mi szczególnie aby ekraniki były bez żadnych uszkodzeń, a zwłaszcza ten dotykowy i jestem w pełni zadowolony.

Powiem Wam, że ten port Mariana z N64 jest rewelacyjny! W grze mamy dwa główne zadania: pokonać Browsera i uwolnić Princess Peach. Bohaterem gry jest Yoshi, gdyż w jęgo rękach spoczywa los królestwa i spółki Mariana. W wersji na DS'a sterujemy aż czterema postaciami: Yoshim, Marianem, Luigim a także dostępny jest Wario. Zapomniałem powiedzieć najważniejszego, że są plansze z N64 plus dochodzi kilka nowych. Gram już dwa dni w SM 64 DS, a zebrałem zaledwie 10 gwiazek z 150. Oj, coś trudno będzie ukończyć Mariana w 100%.
Zapisane

dopelfish
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 64


WWW
« Odpowiedz #10 : Marca 17, 2006, 14:46:43 »

Tak, SM64DS, pomimo, że to konwersja, jest świetny, tylko pixelowate teksturki czasami wkurzają. Raczej nie przepłaciłeś, jeśli ekran faktycznie jest bez uszkodzeń. Btw. głowny quest to chyba 120 gwiazdek (ale pewien nie jestem, tyle było w wersji na N64), reszta jest ukryta Smile Jako następną gry polecilbym ci Resident Evil (port z ps1), ale z oceną się wstrzymuję, gdyż dopiero jutro będę testował u kumpla.
Zapisane

Tu pisałem kiedyś, a teraz piszę tu.
Gogetto
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 49


WWW
« Odpowiedz #11 : Marca 17, 2006, 15:09:00 »

Cytuj
pixelowate teksturki czasami wkurzają.
[snapback]4192[/snapback]
W wersji na DS'a jest to prawie niezauważalne w przeciwieństwie do N64.

Cytuj
głowny quest to chyba 120 gwiazdek
[snapback]4192[/snapback]
100% ukónczonej gry - 150 gwiazdek.
Tylko fabuła, beż bonusów i itp. - 30 gwiazdek.

W Residenta mam straszną chętke! Już po screenach zauważyłem, że grafa jest znacznie poprawiona od wersji PSX'owej.
dopel- po dokładnych "testach" koniecznie wypowiedz się na forum!

Ostatnio coś mnie korci na Castlevanie Dawn of Sorrow. Tylko, że schodzi w granicach 200 zł.  :/ . Niestety nie moge sobie na nią pozwolić, ale pozostaje inwestycja w Super Card'a.
Zapisane

dopelfish
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 64


WWW
« Odpowiedz #12 : Marca 17, 2006, 21:47:45 »

Cytuj
W wersji na DS'a jest to prawie niezauważalne w przeciwieństwie do N64.
Odniosłem dokładnie odwrotne wrażenie, ale może to wina gry na emulatorze (mam 56 gwiazdek, ale dawno nie grałem).
Btw. Nie wiesz, czy da się w wersji DSowej zrobić Backward Long Jump? To ten trik, który pozwala ukończyć grę, mając... 16 gwiazdek. Wykonuje się go tak:

Cytuj
Backwards Long Jump Technique:
The backwards long jump (or BLJ) is performed in the same manner as a regular long jump, except that after starting the jump (with Z+A), you reverse the direction of the control stick. Continue to hold down Z, and continue to hold the stick in the reverse direction, and when Mario is about to land on the ground, press A again to continue the BLJ, as if you were performing forward consecutive long jumps. In specific places, you can perform many consecutive BLJs, causing Mario to accelerate backwards at very fast speeds. These places include some staircases (like the endless stairs), some slopes, and platforms that move upwards.

Dobra, koniec offtopu, teraz ja zadaję pytanie:

Czy opłaca się zbierać na GP32 lub na jego nowszą wersję? Słyszałem, że uruchamia toto kupę emulatorów, ale czy to prawda? I jakiego używa nośnika?
Zapisane

Tu pisałem kiedyś, a teraz piszę tu.
dopelfish
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 64


WWW
« Odpowiedz #13 : Marca 18, 2006, 19:23:55 »

Piszę nowy post, bo chcę, aby wszyscy zauważyli.

A więc, dzis pograłem w RE: DS (choć nie za długo, ok. 20 minut). Gra to, jak już wiecie, konwersja z psx. Pierwsze: kamery są troche za bardzo oddalone. O ile na psx'ie wyglądało dobrze, to na małym ekranie ndsa trochę irytuje. Druga sprawa, trochę na siłe wykorzystanie możliwości ekranu dotykowego. Otóż, po wejściu w pewne drzwi mamy widok FPP (!!!) i ciachamy nożem zombiaki - oczywiście stojąc w miejscu. Zmieniono lekko ekran invetory. Bolączką jest stary system save'ów (ink ribbon + maszyna do pisana), a nds to konsola przenośna, na której się gra podczas przerwy w szkole, czy czekając na autobus. Jest tryb multi, ale nie mam możliwości sprawdzenia, na czym polega. Mino wszystko, gra się bardzo dobrze, a gra trzyma klimat wersji psxowej.

Werdykt: imo wart kupienia i grania w domowym zaciszu.
Zapisane

Tu pisałem kiedyś, a teraz piszę tu.
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #14 : Marca 19, 2006, 19:17:26 »

N-Gage jest mimo wszystko w porządku. Przekonałem się do tej konsolki, nie dość, że masz kilka zarąbistych gier (TH Skateboardin - BOŻESZ TY MÓJ!), to i telefon, przeglądarke, mp3player... Wszystko zależy jeszcze od podejścia do samych handheldów, chcesz grać na poważnie czy tylko chwilowo, gdy jesteś w terenie. Ja ostatnio na "zawodowe" granie na GBA w ogóle nie mam czasu,  dlatego też zbieram na Ngage, Tony Hawk w pełnym trójwymiarze, w oryginalnym wydaniu.... to jest to! Oczywiście na GBA nie brakuje szybkich gierek, ale ja już tę konsolkę mam, więc zbieram na dzieło Nokii:). Oczywiście w wersji zwykłej, QD (jak mi mówił siud) nie daję rady.

Co do Dual Screena, świetna konsola, ale póki nie ma Metroid Prime Hunters to ja nawet nie myślę o zakupie, a co dopiero o zbieraniu. Jeszcze kwestia Residen Evil, z recenzji (nie polskich!) i krótkiego infa dopela, wiem, że jest to gra nie warta uwagi. Save w dowolnym momencie na handheldach tej generacji to rzecz niezbędna! Ja wiem, pewnie Metroid Prime Hunters go nie będzie miał i to jest wada, ale ja mam zboczenie na punkcie tej serii. Generalnie chodzi o to, że (jak pisał zresztą dopel) nie nadają się takie gry na pykanie w terenie. To już zależy od indywidualnego ustawiena mózgu (w settings) - ja mam tak, że chcę szybkie gry. Jeszcze nie dawno miałem inną opinie nt. bo grałem tylko w domowym zaciszu, ale teraz chcę wyjść z handheldami w teren, a to dyskredytuje pozycjie nadto rozbudowane i bez save w dowolnym momencie.

Co do GamePark 32... odradzam:).
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2006, 19:25:37 wysłane przez setezer_gambler » Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #15 : Marca 19, 2006, 22:39:52 »

i tomb raider na ngage:]

szkoda ze nie moge go odpalic na mojej 6670:/
trzeba poczekac az wymysla jakis hack to odpalania.
Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #16 : Marca 19, 2006, 23:23:31 »

Taaa, ale i tak sobie nie pograsz... Sterowanie na klawierce numerycznej z gałką nad - wymięka w porówaniu z rozmieszczeniem klawiszy na N-gage. Mnie prócz Hawka i przygod Lary najbardziej ciekawi jeszcze Call of Duty - wim, że gra jest słaba, ale chętnie bym zgrał. To samo z Elder Scrolls, też jakiś był.

Swoją drogą commodore niebawem wyda swojego handheld/pocket pc/palmtop, ciekawe co z tego wyjdzie.
Zapisane

Gogetto
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 49


WWW
« Odpowiedz #17 : Marca 27, 2006, 20:55:44 »

Cytuj
Swoją drogą commodore niebawem wyda swojego handheld/pocket pc/palmtop, ciekawe co z tego wyjdzie.
[snapback]4223[/snapback]

Myślałem, że firma Commodore International Corporation zbankrutowała w 1994 r., a tu Ci dopiero. Jednak ostatnio przeszły mi przed głową informacje o nowych dziełach Commodory, a mianowicie o jakiś nawigatorach w terenie i GPS'ach. Ale czy to prawda?
Zapisane

Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 460



« Odpowiedz #18 : Marca 28, 2006, 15:14:57 »

Commodore się nie zreaktywuje, będzie tak jak auta chavroleta'a- produkowane w chinach z amerykańską nazwą. Pozatym, wiecie dlaczego commodore upadło? A pamiętacie N64 ? Wtedy wszystko przed nią (oprócz psx'a ) stało się oldschoolem, jak i commodore, którego fabryki i bióra przejeło... Nintendo Smile
Zapisane
K@millo_DODGER
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 68



WWW
« Odpowiedz #19 : Maja 14, 2006, 14:07:35 »

Wg. mnie N-Gage, chocby dlatego ze jest spox TR, i zajefajna grafa. Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 18 zapytaniami.