Marca 28, 2024, 22:44:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Game reproductions  (Przeczytany 10020 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dred
Gość
« : Listopada 11, 2009, 13:46:55 »

http://www.gamekult.com/internaute/153447/
Spójrzcie tylko na box i kart od Final Fantasy. Prawda, że śliczny? Tongue Gościu ma na prawdę zapał i gruby portfel, bo zamawianie w drukarni tych pudełek, instrukcji i labelków na pewno nie jest tanie.

Ale nie po to zakładałem topic, żeby pokazać link.

Czy ktoś z Was reprodukował już jakąś grę? Ile to mniej więcej kosztuje? Możecie zapodać fotkami. ;]

Myślę, że raczej w Polsce z takimi "ekscesami" będzie trudno (tak mi się wydaje). Myślałem kiedyś, żeby zrobić coś tekiego z Zeldą (tak, aby przypominała Złotą Piątkę).
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #1 : Listopada 11, 2009, 14:18:15 »

Gość ma gruby portfel to fakt, ale najbardziej mu zazdroszczę niektóych gier na snesa z boxami i książeczkami. Poza tym jest w posiadaniu naprawdę rzadkich tytułów...szacun!!

Z pełnych gier (na snes) mam narazie tylko:

reszta to "gołe" carty bez pudełek i opisów.
Jeśli chodzi o reprodukcje to się za nie nie zabieram. Na to mi szkoda kasy. Szczerze mówiąc aż takim kolekcjonerem nie jestem by do każdej gry mieć pudełeczko, opisik i inne akcesoria. Ale na kolekcję innych miło popatrzeć i podziwiać..
Zapisane

Dred
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopada 11, 2009, 16:54:36 »

Tak z ciekawości się zapytałem, bo może są tu na forum jacyś zapaleńcy. Z boxów mam trzy, niezbyt unikatowe. Castlevania 4, Romancin Saga 3, pudełko od pada do SNESa. Nie liczę gierek na SMD. Smile
Zapisane
MaarioS
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopada 11, 2009, 17:17:40 »

Wow!!! Gościu bez jaj ma gruby portfel, no i jego samoróbki mnei wręcz rozwaliły!!! Przecież te samoróbki wyglądają jak oryginałki z fabryki nintendo!!! Smile A przykład, że sa to samoróbki to po tym, że ma starfox'a 2, no i ta gra otóż nigdy nie wyszła na SNES'ie, ale za to jest ROM w sieci, więc jest to na 100% samoróbka, zelda 3 również Wink . Kurde, sam się zastanawiam, jakiego on papieru używa do tego no i do jakiej drukarni chodzi, no bo bez jaj jak oryginały wyglądają!!! Smile

A co do kosztów przerabiania, to mogę Wam je mniej więcej przedstawić: otóż, aby cart'a do SNES'a przerobić, to potrzebne są pamięci o wielkiej pojemności (EPROM'y 1MB), no i teraz praktycznie są nie do spotkania (bynajmniej w Polsce), ale ja na szczęście u siebie mam sklepik, gdzie jeszcze one są i chyba je jeszcze zamawiają i kosztują 17zł. sztuka. i tak cud, że wogóle są, a na TME to trzeba za taką kostkę zapłacić 25zł..... No w przypadku starfox'a, to potrzebny jest cart + jeden EPROM, czyli sądze, że z 30-40zł. trzeba będzie wyłożyć. I tak tanio. Natomiast w przypadku np. dsecret of mana, to juz trzeba na przeróbkę wyłożyć 4 kości, czyli 4 x 17zł. = 68zł. + koszt cart'a, czyli z 80-90zł. będzie kosztować, no i koszty wydrukowania pudełka i labelka już nie wliczam, bo nie wiem, ile może wynieść. Tak więc policzcie sobie, ile Polaka by kosztowało zrobienie sobie takiej kolekcji Cheesy .
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #4 : Listopada 11, 2009, 18:34:42 »

Kurde, sam się zastanawiam, jakiego on papieru używa do tego no i do jakiej drukarni chodzi, no bo bez jaj jak oryginały wyglądają!!! Smile

Mi to wygląda na papier kredowy bo ma taką "śliską" fakturę powierzchni. Taki papier śliski można kupić w sklepach papierniczych. Z tego co wiem, to drukarnie mogą  zrobić na zamówienie książeczki (np. do gier) na takim papierze. Trzeba im tylko dostarczyć gotowy projekt, podać wymiary, ustalić inne drobne szczegóły (takie jak zapłata itp). W mojej poprzedniej pracy szef zamawiał w takiej drukarni plakaty dla firmy i to w baaardzo dużych ilościach. Stąd wiem że takie coś da się zrobić. Kwestia kasy.
Zapisane

Dred
Gość
« Odpowiedz #5 : Listopada 11, 2009, 18:43:19 »

Pamiętaj, żeby zrobić StarFoxa2, trza mieć jakikolwiek kart z chipsetem Super FX (w zasadzie dużego wyboru nie ma. ;]).

Heh, już jakiś czas temu wyliczyłem sobie koszt zrobienia Seiken Densetsu 3. Wychodzi O NIEBO taniej od tych repro gniotów z eBay'a. Osobiście wolę zainwestować w pamięci flash.
Zapisane
MaarioS
Gość
« Odpowiedz #6 : Listopada 11, 2009, 18:51:49 »

Pamiętaj, żeby zrobić StarFoxa2, trza mieć jakikolwiek kart z chipsetem Super FX (w zasadzie dużego wyboru nie ma. ;]).

Heh, już jakiś czas temu wyliczyłem sobie koszt zrobienia Seiken Densetsu 3. Wychodzi O NIEBO taniej od tych repro gniotów z eBay'a. Osobiście wolę zainwestować w pamięci flash.

Seiken Densetsu 3, czyli po prostu secret of mana 2??? No to do niego nie kupisz flash'y, bo flash'e w DIP mają pojemność max 512KB ;] . Tzn. możesz, tyleże musiałbyś do niego podłączyć ich 8 xD i sam nie wiem, czy to będzie WOGÓLE oszczędna alternatywa..... Sądzę, że najlepiej i najoszczędniej jest kupić jakiś cart HiROM, 4 EPROM'y 1MB i se zrobić na stałe wg TEGO poradnika:
http://snesdev.romhack.de/som2.htm

hehe Tongue . A taka propo, po ile chodzą te "repro gnioty" na jEBAju??
Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopada 11, 2009, 19:23:07 »

Wow. zmylił mnie ten artykuł.
http://www.super-nes.com/sd3cart.htm
Wiesz, tak to było w ciągu mniej więcej 4 ostatnich miesięcy.
SD3 (Secret of Mana):
1. Kup teraz - 900 zł (sam cart) PAL
2. Kup teraz - 200 zł (sam box) PAL
3. Kup teraz - 800 zł (wersja niemiecka) - 3xa PAL
4. Aukcja - 1200 zł (NTSC U 3xa)
5. Kup teraz - 650 zł (sam cart) PAL
6. Aukcja - 500 zł (NTSC U 3xa)
Star Ocean:
Kup teraz - 250 zł (multiregion, przerobiony sam cart, box i inne pierdoły JAP).
Zapisane
MaarioS
Gość
« Odpowiedz #8 : Listopada 11, 2009, 19:51:06 »

Wow. zmylił mnie ten artykuł.
http://www.super-nes.com/sd3cart.htm
Wiesz, tak to było w ciągu mniej więcej 4 ostatnich miesięcy.
SD3 (Secret of Mana):
1. Kup teraz - 900 zł (sam cart) PAL
2. Kup teraz - 200 zł (sam box) PAL
3. Kup teraz - 800 zł (wersja niemiecka) - 3xa PAL
4. Aukcja - 1200 zł (NTSC U 3xa)
5. Kup teraz - 650 zł (sam cart) PAL
6. Aukcja - 500 zł (NTSC U 3xa)
Star Ocean:
Kup teraz - 250 zł (multiregion, przerobiony sam cart, box i inne pierdoły JAP).

OH MY FUCK!!! No to nawet nie wiedziałem, że ceny są AŻ TAK nierealne!! :O No to bez jaj o wiele bardziej opłaca się przerobić samemu!! xD

A Star Ocean oryginalny JAP to po ile tak mniej więcej chodzi??? Bo żeby jego przerobić to jest niestety potrzebny oryginalny cart dawca.....
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #9 : Listopada 11, 2009, 20:13:04 »

On wymienił tylko ceny carta z Secret of Mana. Inne gry na Snesa na jebaju są o wiele tańsze. Tylko te najbardziej poszukiwane i najlepsze ( zwykle w wersji Pal lub Ntsc) są oferowane w zawyżonych cenach.
Zapisane

Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #10 : Listopada 11, 2009, 20:55:43 »

Mam reprodukcje SD3, ToP, Radical Dreamers i wiele innych - jak dostane jakas dobra propozycje to moze sprzedam :}
Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopada 11, 2009, 22:01:31 »

Kompletne Star Ocean to koszt nieco powyżej 100 zł.

Co do cen, to doprawdy różnie. Gry na SFC są w miarę tanie. Takiego kompletnego Dragon Questa VI bożna już kupić za 60 zł.

Ja czekam, aż niejaki mziab wypuści patch polonizujący ToP. Ponoć zostały już ostatnie testy...
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #12 : Listopada 11, 2009, 22:33:38 »

SO sam kart to taniocha, mozna za 1-3 dolce wyrwac, boxy wcale nie duzo drozej. Gdy dolar byl po 2zl mozna bylo placac z polski kupic kart SO z wysylka z zagranicy do 20zl (w tej kwocie sie zamykaly ceny juz z wysylka).
Teraz pewnie w 30-40zl by trzeba sie zamknac. Przerobienie na anglika juz problematyczne, 27C322 niestety ciezko dostac w PL, ostatecznie mozna takze sprowadzic z zachodu.
Zapisane
MWK
Gość
« Odpowiedz #13 : Listopada 13, 2009, 11:15:57 »

Reprodukcje to nic nowego. Swego czasu przecież i u Nas na Forum dysputa na ten temat była niemała. Ja od siebie chciałbym się tylko króciutko wypowiedzieć w kwestii samego wykonania labeli, pudełek, instrukcji itp. Rzecz jasna nie przechwalając się ani niczego nie sugerując ponieważ zaraz znajdą się hejterzy i oponenci, chciałem jedynie powiedzieć, iż niczym nie zachwyciły mnie te reprodukcje, ot dobra robota, dajcie mi skany w wysokiej rozdzielczości oraz dokładne wymiary poszczególnych elementów a zrobię Wam identyczne... papier, format i wykonanie nie stanowią większego problemu, kwestia odtwórstwa. Ponadto fotki nie zawsze odzwierciedlają rzeczywisty stan przedmiotu (podobnie jak "uśmiech nie zawsze odzwierciedla faktyczny stan nastroju" << kto wie z czego to?) ;-)
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #14 : Listopada 16, 2009, 16:07:40 »

Na GameFAQs znalazłem coś takiego. Gość popakował swoje cardy od NESa w pudełka na kasety VHS:
Cytat: Bostich2 na GameFAQs.com
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #15 : Listopada 19, 2009, 15:18:12 »

niezły pomysł dla ludzi posiadających zbyt duży pokój i zbyt dużo regałów
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2009, 21:15:25 wysłane przez spazz4 » Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #16 : Listopada 28, 2009, 21:14:54 »

A propo reprodukcji postanowiliśmy zaprezentować replike carta zdumpowanego miesiąc temu w przydomowym warsztacie, gra to Thrilla Surfari należąca do MWK, którą obecnie ciężko uplować. W sieci darmo szukać pirackiej wersji romu (jeszcze jej nie opublikowaliśmy) a dostępny dump jest w wersji NTSC i nie działa poprawnie w PALu. Na zdjęciu oryginalny "pirat" i reprodukcja, pozostaje mi dać typowe zadanie "znajdź 3 róznice" ;]

Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #17 : Listopada 29, 2009, 16:48:48 »

Ja myślę że cart po prawej to oryginalny pirat a ten z lewej to reprodukcja. Czemu tak?? Ano dlatego że label tego carta z prawej jest lekko zadarty (u góry po lewej stronie). Po drugie - lekkie przybrudzenia obudowy carta po prawej (jakby był nówką reprodukcją to by tych brudków nie miał). I po trzecie żywsze kolory labelu z lewej (czyli reprodukcji) niż oryginału z prawej. Wiadomo że im label starszy to matka natura i dziadek czas robią swoje i kolory tracą na jaskrawości.
Mam nadzieję że dobrze wytypowałem różnice....

Zgadza się Smile, owszem ale nie o to przecież chodziło, to było pytanie retoryczne. Post miał jedynie ukazać że i u nas są reprodukcje, a jak jakościowo wypadają widać na zdjęciu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2009, 22:44:44 wysłane przez spazz4 » Zapisane

Dred
Gość
« Odpowiedz #18 : Grudnia 21, 2009, 19:35:24 »

Witam. Jako, że mi się nudziło, postanowiłem zrobić repro-label do Star Ocean (wersja PAL). Chciałem jeszcze dodać gwieździste tło, ale zabrakło chęci. Całość zrobiona w GIMPie.

Moze się komuś przyda. Mile widziane komentarze. Smile
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2009, 19:37:29 wysłane przez Dred » Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #19 : Grudnia 21, 2009, 21:48:14 »

spazz4-plastik z karta jest z recyklingu rozbiórki kartów, czy zamówiony?
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.