Marca 19, 2024, 04:41:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Świąteczno-Noworoczny Konkurs Graficzny EMU-NES#PL  (Przeczytany 17358 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MWK
Gość
« : Grudnia 23, 2009, 05:22:43 »

Jakoś tak się święta zbliżają i nowy rok więc pomyślałem sobie, że to dobry czas by ponownie ogłosić następny konkurs, tym razem graficzny, w którym nagrodą główną jest tak jak poprzednio oryginalna gra na Famicom'a - Dragon Buster.

Niniejszym zapraszam do zabawy :




- dla zainteresowanych kompletny skan instrukcji :
http://www.4shared.com/file/178732398/d747fcec/dragonbuster_manualemunespl-mw.html

hasło : emunespl

Zasada jest jedna i bardzo prosta. Jak się juz pewnie domyślacie trzeba będzie odgadnąć coś co przedstawione zostanie na rysunku no i bardzo trafnie.

Otóż poniżej zamieszczam zagadkowy obrazeczek, wewnątrz którego kryje się aż 80 postaci z przeróżnych gier NES/Famicom - Waszym celem jest rozszyfrowanie z jakich gier owi bohaterowie pochodzą, to wszystko :-)




Im więcej tytułów odgadniecie tym więszka szansa na wygraną! Przewiduje również nagrodę pocieszenia za zajęcie 2 miejsca (ale to już w porozumieniu z takowym Forumowiczem).

Jak i ostatnio bawimy się około 2 tygodni czasu - czyli do godziny 23:59 dnia 7 Stycznia 2010 r. (jeżeli zajdzie taka potrzeba to przedłużymy nieco termin składania odpowiedzi)

Na końcu publikuje wszystkie typy wszystkich Forumowiczów biorących udział w zabawie oraz poprawne tytuły gier (w razie czego dołączę również screenshot'y, na których pracowałem przygotowujac niniejszy konkurs).

Odpowiedzi proszę pisać na PW natomiast wszelkie pytania/niejasności tudzież opinie w temacie.

Powodzenia!
Zapisane
BOJAN
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudnia 23, 2009, 13:38:54 »

Dobra kmina z tym pomysłem kolego MWK biggrin

BTW. na razie rozszyfrowałem + 30/35 tytułów, przy czym praktycznie wszystkie postacie/pojazdy kojarze ale tytułów gier nie pamiętam, pamięć już nie ta Tongue
Zapisane
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #2 : Grudnia 23, 2009, 13:56:27 »

Zelas melduje że ma już 50  biggrin
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #3 : Grudnia 23, 2009, 15:40:00 »

Zelas melduje że ma już 50  biggrin

 o kurde Zelas:D No to ja nie postuje swojego wyniku:D
Zapisane
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #4 : Grudnia 23, 2009, 19:08:50 »

To wcale nie dużo!Brakuje 30!
A niektóre dla mnie są cholernie trudne.
Mogę tylko napisać Good Job MWK  biggrin
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #5 : Grudnia 23, 2009, 20:27:16 »

Uhh..po pięciu minutach wpatrywania się i spisywania na karteczkę udało mi sie rozpoznać... 40 postaci. Rozkminienie jeszcze kilku to kwestia czasu... zabawa za to najprzedniejsza!!!!
Zapisane

aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #6 : Grudnia 23, 2009, 20:42:17 »

Nie będę pisał ile udało mi się rozpoznać, żeby nie demotywować nikogo, ale bedziecie musieli dac z siebie wszystko jesli chcecie wygrac ten konkurs.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #7 : Grudnia 23, 2009, 21:24:57 »

logicznym jest, że zwycięzca (zwycięzcy?) będzie miał wszystko, ew. prawie wszystko.
Zapisane
Vash
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



WWW
« Odpowiedz #8 : Grudnia 24, 2009, 20:47:31 »

Już odpowiedzi wysłałem Tongue Ok. 50 tylko Tongue
« Ostatnia zmiana: Grudnia 24, 2009, 20:52:44 wysłane przez Vash » Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #9 : Grudnia 24, 2009, 21:04:49 »

Ale nie mówicie ile macie, bo psuje to całą 'magię' tajemniczości konkursu... ; )
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #10 : Grudnia 24, 2009, 21:08:20 »

Dla mnie się tam nie liczy wygrana (mimo że jest Very Rare!!), ale samo zgadywanie bo fajnie jest pogłówkować i poprzypominać sobie gdzie się widziało daną postać.
Zapisane

aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #11 : Grudnia 28, 2009, 10:40:21 »

Kurde no za nic nie mogę sobie przypomnieć z czego są te białe myszki i ten gość na spadochronie.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #12 : Grudnia 28, 2009, 11:42:39 »

abo też długo myślałem nad tym spadochroniarzem, podpowiem tylko że występuje on w wstępniaku do rozgrywki i dalej się nie pojawia, mysz też nie jest trudna do odgadnięcia, pozostaje nam czekać na wyniki.
Zapisane

MWK
Gość
« Odpowiedz #13 : Stycznia 03, 2010, 18:11:28 »

Do końca konkursu pozostało jeszcze kilka dni - chciałem jedynie rzucić skrome info, że w zabawie bierze udział na dzień dzisiejszy 5 osób (tak więc można nadal atakować) oraz podziękować Wszystkim Forumowiczom za zainteresowanie, cieszę się, że moja inicjatywa się spodobała :-)
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #14 : Stycznia 03, 2010, 20:40:38 »

No chłopaki, powtórzę za przedmówcą - proszę mi się tu wykazać, kolega świetny i niebanalny konkursik przygotował, liczy na Waszą aktywność  naughty , warto się pomęczyć .
Zapisane

MWK
Gość
« Odpowiedz #15 : Stycznia 08, 2010, 04:41:25 »

Niniejszym zakończyliśmy konkursik graficzny. Naprawde niezmiernie ucieszyła mnie frekwencja jak i upór uczestników w dążeniu do odgadnięcia wszystkich niewiadomych - szczególnie w dniach zabawy ostatnich.

Z dziką i niemiłosierną przyjemnością pragnę opublikować oficjalne wyniki - po niezmierzonych wręcz bataliach, w których wzięło udział aż 7 osób, całkowicie niespodziewanym (tak przeze mnie jak i pewnie hehe w konsekwencji całego konkursu przez innych uczestników) przysłowiowym rzutem na taśmę :

I MIEJSCE ZAJMUJE KOLEGA : SOGETSU
zdobywszy niebagatelny, kompletny i bezprecedensowy wynik 80 bezbłędnych odpowiedzi ! (szok i szacunek!)

II MIEJSCE GRZEJE KOLEGA : SPAZZ4
popełniwszy tylko jeden błąd przy prawidłowych 79 odpowiedziach !

III MIEJSCE OKUPUJE KOLEGA : ABOABO
nastukafszy aż 78 poprawnych odpowiedzi i tylko 1 błędną !

Na pozostałych acz równie ważnych miejscach usadowili się kolejno Kolega dafczynsky (59 trafionych / 3 pudła), Kolega Vash (51 trafionych / 3 pudła), Kolega Vinyl ztj Hardy (46 trafionych / 7 pudeł) oraz Kolega farciaz (25 trafionych / 3 pudła).

Co by nie zaśmiecać bardzo tematu, szczegółowe wyniki podaję w pliku tekstowym :

>> http://www.mwkpegasus.ovh.org/wyniki.doc

oraz Excel'owskim :

>> http://www.mwkpegasus.ovh.org/wyniki.xls

wraz z poprawnymi odpowiedziami oraz odpowiedziami uczestników.

Na koniec pragnę jedynie nadmienić fakt, iż w dalekoidących celach poprawy czy też skrupulatnych weryfikacjach odpowiedzi (wybaczcie ale musiałem kilka takich "kwiatków" umieścić na obrazku konkursowym) zdecydowałem się odpowiedzi zawierające obie nazwy 2 typów/odmian tej samej gry rzekomo postrzeganych jako identyczne (typu np. Final Mission / SCAT / Action in New York) uznawać jako błędne ponieważ rozpoznanie konkretnej postaci przypisanej pod konkretny tytuł było tutaj szalenie istotne wszak na tym to konkursiwo właśnie polegało.



Oto przykładowe porównania, które mogły niektórych lekko chociaż zmylić - i tak też się działo ;-)


- róznica między UFORURIą a HEBEREKE jest widoczna gołym okiem


- FINAL MISSION a SCAT / ACTION IN NEW YORK (itp.)


- SAIYUUKI WORLD 2 w porównaniu z WHOMP'em

Dorzucam jeszcze kilka przykładowych źródeł tych trudniejszych do odgadnięcia postaci :


- COCORON, owszem to było parszywe z mojej strony ponieważ w tej grze wygląd postaci możemy tworzyć sobie dowolny z dostępnego zestawu, no ale jak wspominałem i taki cukierek być musiał chociaż jeden, w związku z czym takiego oto cudaka stworzyłem


- tajemniczy nuerk z JAWS


- gizmo z GREMLINS 2 pewnie by strzelił focha jak by dowiedział się, że bokiem wygląda jak stary gruby facet ;-)


- no i jeszcze skryty za ruchomym celownikiem spadochroniaż z OPERATION WOLF

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to poniżej zamieszczam linkę do wszystkich 80 obrazeczków źródłowych :

>> http://www.4shared.com/file/191432743/f4b4d6ba/pics-emunespl.html



Nagrodę Zwycięzca otrzyma pocztą.

Chciałbym z tego miejsca naprawde BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ Wszystkim za tak liczne uczestnictwo, wspaniałą zabawę oraz fantastyczną rywalizację i emocje konkursowe, które (mam nadzieje) udzieliły się nie tylko mi :-)

Jesteście DeBeściaki  zawstydzony
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 15:51:00 wysłane przez MWK » Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #16 : Stycznia 08, 2010, 08:00:08 »

Pragnę podziękować organizatorowi za wyśmienitą zabawę, poziom trudności był na prawdę świetnie zbalansowany i nie sądziłem nawet że komuś uda się podać wszystkie poprawne odpowiedzi. Moje gratulacje dla zwycięzcy za zdobycie oszałamiającego wyniku.

Podziękowania także dla wszystkich uczestników za udział oraz rywalizację, MWK nie kłamałeś, na prawdę było gorąco. I choć może lekko zawiedziony jestem że nie udało mi się obronić mistrzowskiego tytułu z roku poprzedniego, to z kolei bardzo się cieszę że miałem tak godnych oponentów.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #17 : Stycznia 08, 2010, 10:05:26 »

Yeah, I've got mad skillz Cheesy
Ja również dziękuję za świetną zabawę. Grtuluję również rywalom - czołówka naprawdę jest ścisła.

Najwięcej problemów sprawił mi nurek z Jaws - z Chiny nie mogłem skojarzyć skąd ta postać i co to właściwie jest. Dopiero przeglądając screeny na GameFAQs trafiłem na właściwy trop. Sprytnym posunięciem było też obracanie sprite'ów i łapanie postacie w nietypowych pozach - Gremlin z boku wygląda jak jakiś gruby facet. A screeny były chyba robione aparatem z TV? Rozmycie pixeli i kolorki na to wskazują.
Zapisane

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #18 : Stycznia 08, 2010, 13:08:35 »

W mordę jeża, a ja tu zaglądam dopiero 8.

Gratuluję inicjatywy... i tym co mnie ubiegli. Tongue Liczę na podobny pod koniec roku.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #19 : Stycznia 08, 2010, 13:25:09 »

Cytuj
Liczę na podobny pod koniec roku.
Na FamiCON#2 będzie podobny. ; )

Gratulacje dla uczestników, zwłaszcza dla pierwszej trójki - świetna rywalizacja!
MWK - Ty wiesz, jak zawsze - megaskill w konkursach. Brawo.
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 18 zapytaniami.