Marca 28, 2024, 11:31:19 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor W±tek: Najlepsza Gra Na Nes'a...  (Przeczytany 21655 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
balu
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 34



WWW
« Odpowiedz #20 : PaĽdziernika 13, 2006, 13:03:22 »

Wszystkie wyżej opisane gry są świetne, ale najlepsza jest... Super Mario Bros 3! Jak na tamte czasy gra była rewolucyjna (1989), wiele światów i leveli, wiele przemian, świetna gra na dwie osoby, śliczna muzyka. Giera jest dla mnie numerem 1! Cheesy

A tak poza tematem, kochałem wszystkie gry z Codemasters ponieważ miały genialną oprawę muzyczną! Np. melodyjki z Fantastic Dizzy do teraz mam jako dzwonki na komórce, a Motyw z Super Robin Hood często jest słyszalny w moim towarzystwie nucony po cichu pod mym nosem Wink Co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: PaĽdziernika 13, 2006, 13:05:23 wysłane przez balu » Zapisane

Nie obcinaj włosów. Nigdy.
rascal
私はラスカルです。
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 230



WWW
« Odpowiedz #21 : Grudnia 09, 2006, 08:03:59 »

Trudno powiedziec, ale chyba Suepr robin Hood (ten z cedemsaters, duzo lepszy nic ten RH-prince of cos tam) ta gierka miala klimat! cudowna muzyka (jak  na nesa i ogolnie wszystkie gierki z codemsaters takka mialy np - go dizzy go) bardzo dobrze dopracowana, i poziom trudnosci, byl wysoki i to mi sie podobalo,przedmioty do zbierania... . Spedzilem nad ta gra bardzo duzo czasu, ale w koncu ja przeszlem, pamietam jak sie doszlo do konca to byla ksiezniczka i ekracn sie scaimenial i fajerwerki leciala ;P Cheesy
ogolnie mowiac SWIETNA gra!



« Ostatnia zmiana: PaĽdziernika 31, 2012, 23:57:25 wysłane przez rascal » Zapisane

lemonek1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 289



WWW
« Odpowiedz #22 : Grudnia 18, 2006, 18:19:51 »

Podam moje typy w dwóch kategoriach single i multi player. Moim zdaniem najlepszą grą dla jednego gracza jest Kirby. Grywalność na bardzo wysokim poziomie, miodne mini gierki, ładna kolorowa grafika, save ( to akurat nie jestem pewny czy na plus :/ ).   A w kategorii dla dwojga graczy wygrywa Super Mario Bros 3. Piękna grafika, długi czas rozgrywki, możliwość trzymania grzybków itp na czarną godzinę no i wspaniały tryb multi tu już nie gramy "obok siebie" tylko w jednej drużynie! jak jeden gracz nie radzi sobie z jakąś planszą to drugi ją przechodzi i można graćdalej Smile
Zapisane



gokussj19
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 18



« Odpowiedz #23 : Lutego 22, 2007, 10:04:30 »

Dla mnie najlepsz jest cała seria Kunio Kun np.
Nekketsu Kakutou Densetsu
Downtown Nekketsu Monogatari
Kunio Kun No Nekketsu Soccer League
Downtown Special Kunio Kun No Jidaigeki Dayo Zenin Shuugou:)
Zapisane

Kunio Kun Smile
dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #24 : Kwietnia 01, 2007, 10:28:36 »

Jednak chyba Megaman. I to część pierwsza, czyli ta, którą jako jedyną miałem na konsoli i którą na konsoli niestety nie ukończyłem (Yellow Devil, pokonałem go dopiero na emu).
Czemu właśnie ta gra? Ciężko mi powiedzieć, grafiką nie powala, poziom trudności trochę za wysoki... Ale ta grywalność, muzyka, oryginalność, postaci kolejnych Robot Master'ów, pozytywne zaskoczenie, gdy po pokonaniu wszystkich sześciu przeciwników okazywało się, że to dopiero połowa rozgrywki. To są dla mnie wystarczające argumenty, przy których wady stają sie tu praktycznie niezauważalne.
Dziś, dzięki emulatorom przeszedłem wszystkie sześć części na platformie NES oraz Megaman X na SNESie. Cała seria jest wspaniała, ale ja wyróżniam produkcję z 1987, tą pierwszą. Jeżeli jednej grze miałbym dać ocenę maksymalną, to byłby to Megaman.
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #25 : Kwietnia 01, 2007, 13:57:17 »

Daf - nie wiem czy wiesz, ale na PSP Capcom wydalo remake Megamana1 z NES w nowej super oprawie AV Smile

Oczywiscie to nie pierwszy remake MM1 z NES, wczesniej byl Rockman Megaworld na Sege Genesis zawierajacy pierwsze trzy czesci MM/RM z NES w poprawionej oprawie AV. WIec fani MM1 (w tym JA) sa chyba rozpieszczani Wink

Rockman Megaworld SMD:


Mega Man Powered Up PSP:







Zapisane
dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #26 : Kwietnia 01, 2007, 14:16:37 »

Na Segę Mega Drive miałem carta, o którym mówisz (tyle, że tytuł brzmiał 'Megaman: the Wily Wars'), ale nie przeszedłem już tych trzech Megamanów na tej konsoli. Oczywiście śledzę na bieżąco gry z Niebieskim (w tym te na PC i PSP), ale nie było mi dane w je pograć Wink
Aha - co do oprawy remake'u na PSP - rzecz gustu. Mi ta cukierkowatość w ogóle nie podchodzi...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2007, 14:32:04 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
sobek
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 95



« Odpowiedz #27 : Kwietnia 01, 2007, 16:12:23 »

Co racja to racja. Gra wygląda jak tandetna budżetówka leżąca za 10 zł w kiosku. Oczywiście z "3D" w tytule Wink
Jeżeli już jesteśmy w temacie Megamena - poziom trudności zawsze zniechęcał mnie do tej gry. Pierwszą (i na razie) jedyną częścią jaką pokonałem był Megaman ZX na DSa. Bardzo przyjemna gierka, jednak przemeszczanie się do kolejnych lokacji jest trochę irytujące. Człowiek nigdy nie wie gdzie trzeba iść.
Zapisane
Wojtas
Fan starych gier
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 234



« Odpowiedz #28 : Lipca 05, 2009, 19:28:10 »

Najlepsza gra:
Contra/Super C/Contra Force
Super Mario Bros./Mario Bros./Super Mario Bros. 3
Terminator 2
Robocop 3
Każde TMNT
Tank alias Battle City
Batman/Batman 2
Każde Adventure Island
Chip i Dale 2
Darkwing Duck
Duck Tales 2
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2009, 11:30:27 wysłane przez Wojtas » Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 2032



WWW
« Odpowiedz #29 : Stycznia 13, 2011, 03:30:40 »

Kontynuuj±c nekroposting natknałem się na ten zapomniany juz temat. Nie zastanawiałem się długo nad wyborem mojej ulubionej gry na Nesa/Famicoma/Pegasusa. W sumie to mam trzy gry które stawiam na równi:

1. Fantastic Adventures of Dizzy (blue) - pierwsza gra przygodowa w jak± miałem okazję grać. Uwielbiam j± za klimat, ogrom ¶wiata oraz za emocje które kiedy¶ towarzyszyły jej przechodzeniu.


2. Flintstones - obie czę¶ci przygód jaskiniowców. Za grywalno¶ć, klimat i brak elementów "wk**wiaj±cych" w gameplayu (nawet efekt Castlevanii z jedynki nie drażni ani troszkę).


3. Kunio Kun Kakutou Densetsu - gra zdobyta za grosze od osiedlowego chuligana Krechy (pewnie do dzi¶ siedzi w ciupie rzezimieszek jeden..). Poczatki były trudne ale po kilkunastu minutach okazała się rewelacyjnym i złożonym mordobiciem. ¦wietny tryb multi, tagowe ataki na przeciwnika to moje ulubione cechy Kakutou Densetsu.


Tylko ciutkę niżej w moim rankingu znajduj± się takie tytuły jak Flight of the Intruder, Little Nemo Dream Master, Micro Machines i Turtles T.Fighters. Bardzo lubię te gry ale nie aż tak bardzo jak te trzy wymienione powyżej.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2012, 07:05:52 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane

zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 466


« Odpowiedz #30 : Stycznia 13, 2011, 22:10:11 »

Wg mnie najlepsz± gr± jest .....uwaga tak oczywi¶cie Castlevania a jakże by inna.
Cenie sobie j± za grywalno¶c,muzykę,magie(przynajmniej jak dla mnie)jedna z lepszych pozycji na Famicoma.
Kto nie grał a nie wierzę że tacy s±,polecam ponieważ jest to pozycja godna uwagi.
Zapisane
Pikselowy_Wariat
Go¶ć
« Odpowiedz #31 : Lutego 01, 2012, 20:53:41 »

Hardkor Forever  biggrin

1. Super Spy Hunter
2. Street Fighter 2010
3. Summer Carnival Recca

Jak jeszcze sobie przypomnę jakie¶ hardkory chętnie tu wpiszę.
Póki co wg. mnie te gry kosz±.
Zapisane
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 466


« Odpowiedz #32 : Lutego 02, 2012, 00:37:30 »

Zależy od punktu siedzenia??
Tam gdzie ja siedze jest CV 3 a tam gdzie inni siedz± jest Dec,SMB 3,Recca,Dizzy,Big Nose,Gradius, itd itp
Dla jednych najlepsza gr± jest Mario Smile dla innych Contra Smile
A przecież liczy się miło¶ć do 8 bitów Smile
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #33 : Lutego 18, 2012, 23:17:34 »

Lista 100 najlepszych gier na Fami na podstawie ankiety przeprowadzonej przez Famitsu z okazji 20 lecia Famicoma.

http://blog.hardcoregaming101.net/2012/02/top-100-famicom-games-as-voted-by.html

Widać, że Japończycy maj± swój gust i swoje sentymenty, i dlatego ta lista tak wygl±da.
Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #34 : Marca 24, 2012, 23:33:05 »

http://gry.wp.pl/galeria/15-najlepszych-gier-na-nintendo,179959/1.html

Napotkane przypadkowo na wp.pl.
Zapisane
Pikselowy_Wariat
Go¶ć
« Odpowiedz #35 : Marca 25, 2012, 14:19:36 »

Ninja Gaiden 2  naughty
Zapisane
Buu
Fan klapków firmy Kubota
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 82



« Odpowiedz #36 : Marca 25, 2012, 20:32:05 »

A co się dziwisz? Dla nędznego redaktorzyny Nes i Pegasus to to samo. Nie biorę takich zestawień ani troszkę na poważnie, tak jak rankingu Fifa w futbolu heh. Poza tym w zestawieniu brak kilku naprawdę kultowych tytułów w miejsca których umieszczono kilka mniej ważnych dla historii Nesa gier.
Zapisane
Pikselowy_Wariat
Go¶ć
« Odpowiedz #37 : Marca 29, 2012, 13:55:59 »

a ja biorę. Wszystko zależy od Ľródła wyników.
Cieszę sie, że w tej piętnastce jest Ninja Gaiden 2.
Japońce natomiast maj± zupełnie inny gust do gier.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 2032



WWW
« Odpowiedz #38 : Kwietnia 04, 2012, 07:51:00 »


Zabrakło Vice Project Doom.. zabrakło Kirby'ego.. zabrakło Dizzy'ego!! Zamiast tego Punch Out?? Bionic Commando?? No cóż, ten Top15 to jakie¶ subiektywne zestawienie najlepszych gier według samego autora a nie najlepszych ogólnie. Trochę to wygl±da tak jakby nie miał do czynienia z większ± ilo¶ci± tytułów z ogromnej biblioteki gier na Nintendo.
Ale z drugiej strony Top15 każdego z nas wygl±dał by zupełnie inaczej, kwestia gustu i preferencji Smile
Zapisane

dafczynsky
Go¶ć
« Odpowiedz #39 : Kwietnia 04, 2012, 12:40:13 »

Dajcie spokój... Te wszystkie beznadziejne rankingi na portalach informacyjnych tworzone pod publiczkę, opracowywane s± pewnie przez kilka tych samych osób, którzy wiedzę o rzeczach przez nich pisanych czerpi± z opinii innych ludzi na forach. I tyle. Zero wiedzy i do¶wiadczeń własnych.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 19 zapytaniami.