Marca 28, 2024, 12:27:18 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor W±tek: Najlepsza Gra Na Nes'a...  (Przeczytany 21656 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« : Sierpnia 28, 2005, 21:22:00 »

Tak, więc jaka jest Wasza ulubiona gra na NES'a? Pisząc tu swoje odpowiedzi i typ dokładnie uzasadnijcie dlaczego. Samo "Dla mnie najlepszy jest Kirby" nie wystarcza. Naprodukujcie się, takie mini recki dlaczego to ten tytuł rządzi. Dajcie też ocenkę koncową. No i nie odpisujcie na typy innych userów posty "Hmm flcflcl faktycznie masz rację" nie są tutaj mile widziane. Ten temacik ma być na poziomie, co by jakiś "nietutejszy" mógł zaczerpnąć wiedzę na temat najlepszych NES'owych tytułów i żeby przy tym nie musiał przekopywać się przez co drugi post składający się z dwóch wyrazów typu "Tak, racja". No to lecimy, ja zacznę.

Najlepszą gierką (moim zdaniem ofkoz :sly: ) jest Metroid z 1986roku. Wydany i zrobiony przez Nintendo nie szokuję może grafiką, ale nadrabia to klimacikiem. Tajemniczy wirus z przyszłości, niezbadana planeta Zebes plus ponętna Samus Aran jako bohaterka daję efekt szczękopadu. Gra jest strasznie skomplikowana jak na NES'owe standardy, tu zdobywamy morph balla (zmiane w kulkę) tu nowe odmiany guna, tam podwójny skok i inne takie;). Dzięki upgrade'om zrobji Samus odkrywamy nowe wcześniej zablokowane przejścia, a za nimi kolejne ulepszenie albo jakiś bossik;). Planeta Zebes jest jedną wielką, spójną całością, żadnego podziału na levele, tylko na pomieszczenia, między którymi można biegać bez końca;). Przejściez  jednego do drugiego to kwestia kilku sekund (dokładnie 2.95sek). Huh, a jak się gra? ZAJEBIŚCIE. W dodatku dosyć trudna i wymagająca skupienia, no i całkiem długa...
OCENA - 9.  

« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2008, 16:33:08 wysłane przez siudym » Zapisane

BOJAN
Go¶ć
« Odpowiedz #1 : Sierpnia 29, 2005, 14:08:00 »

heh... trudno wybrac jedną pozycje  :/  podam 'tylko dwie pozycje'....

Kunio Kun's Nekketsu Super League posiada wybitną jak na NESa oprawę graficzną, grywalności stoi na BARDZO wysokim poziomie no i multiplayer na 4 graczy rządzi  Cheesy  /...eee qrwa jak jeszcze raz je^bniesz mi z banana to masz wpier^dol  Cheesy /

Super Mario Bros - dziś już gra legenda, fakt że oprawa av stoi na bardzo niskim poziomie ale nie ma się co dziwic przeciez to pierwszy platformer z prawdziwego zdarzenia... SMB ma w sobie "to coś" dzieki czemu powraca się do tego tytułu nie nudząc się podczas przechodzenia poraz n-tny raz...

Zapisane
flclflcl
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 204



WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpnia 30, 2005, 14:53:58 »

BOJAN ma racie trudno wybrac jedna pozycje ale narazie podam jedna jak dlamnie najlepsza gre to Samurai Pizza Cats
Zapisane

Mati
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : Sierpnia 30, 2005, 21:02:52 »

Jak dla mnie najlepszą gierką na nesa jest: Monster in my pocket. Dla tego, że ona ma w sobie coś, co nie pozwala się oderwać. Nie stety gra jest za krutka, ale da się pszeżyć. W grze sterujemy bohaterem, ktury napotyka rużnych gostków. No mamy w niej bossów, doładowanie życia, dobre plansze. No poprostu polecam ją. Gra została wydana przez firmę Konami. Gra ma 6 poziomów. W ostatnim pszychodzi nam walczyć z wszystkimi bossami z popszednich poziomów. Dwa ostatnie, to jakiś latający gostek puszczający pioruny, a ostatni, to jakiś łeb z telewizora. Te dwa ostatnie bossy, są w grze najtrudniejsze. No, ale jeszcze nie pisałem co ostatni boss robi. Wypuszcza z oczu ludziki, i to utrudnia walkę. No, muzyka jest świetna, no i moja ocena 9. Tyle.
Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #4 : Wrze¶nia 01, 2005, 18:41:16 »

Jak już idea poszła się jebać to świetna jest seria ninja gaiden. Typowy oldschool'owy platformer, całkiem sporo broni, różnorodność wrogów, plansz i wspaniała grafika. Klimacik ofkoz fachowy:), no i poziom trudności wyśrubowany - co strasznie mi się podoba.

Mariany to chyba wiadomo, szczególnie jedynka - najlepsza gra na naszej planecie.

Rygar - grafika to jakaś porażka, ale gra się świetnie, bardzo staro szkolna gierka.



Zapisane

BH ouji
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #5 : Grudnia 28, 2005, 14:06:58 »

Hmmmmmmm wiec Zolwie ninja czesc I , bo to fajna gra , jestem fanem Zolwi ninja i mozna zbierac bronie tam (a 99 tych "super broni" to najlepsza bron na Shreddera)

Potem gry RPG Dragon Ball Z (pierwsze dwie gry czyli Atak Sajanow i Gniew Freezy) gdyz zdobywanie doswiadczenia po zabijaniu wrogow mi sie bardziej podoba gdyz zdobywa sie doswiadczenie i staje sie silniejszym

Captain Tsubasa 2 fajna pilka nozna i jest w sam raz czyli sie chodzi po jednym boisku a nie z lotu ptaka (co wyglada glupio dla mnie , dlatego nie gram w CT 5 na SNES!) , ponadto ma w sobie zlowrogi humor (jak np. wywalanie pilkarzy i bramkarzy z boiska) , i mimo iz gra jest z Pegazusa , lot pilki wyglada tak realistycznie

Hmmmmmmm i to chyba tyle Smile
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2006, 00:06:27 wysłane przez BH ouji » Zapisane

I'm back Bitches, tęsknili¶cie (sp?)?
Volf
Go¶ć
« Odpowiedz #6 : Stycznia 01, 2006, 15:31:32 »

Battle City znane również jako Tank. Prosta grafika, beznadziejny dźwięk, banalne zasady... ale wciąga jak diabli. Ileż razy z kumplem wjeżdżaliśmy pod ostrzał wroga tylko po to żeby uratowac "orzełka"...  Jakże często przegrywaliśmy tylko dlatego bo kumpel rpzypadkowo trafil mnie, jak mu oddałem i zamiast interesować się wrogami, działaliśmy na własną szkodę... Do tego balany w obsłudze edytor leveli znacznie uatrakcyjniający zabawę, jak to z Pegasusem bywa pełno hacków uatrakcyjniających grę... Dla mnie ta gra to symbol old school
9/10 bo nie samą grafiką i dźwiękiem człowiek żyje
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Go¶ć
« Odpowiedz #7 : Stycznia 01, 2006, 16:38:37 »

Cytuj
9/10 bo nie samą grafiką i dźwiękiem człowiek żyje
[snapback]2853[/snapback]

...Ale ją powinniśmy także uwzględnić w ocenie. Oczywiście, najważniejsza jest grywalność, ale jakoś to trzeba jeszcze oprawić, czy coś. O ile z oceną muzyki mogę sie zgodzić  - wartka akcja, nie ma czasu na słuchanie jakiś tam brzdęków; o tyle już z oceną grafiki nie. Nie jest taka zła przecież! Początki NESa.
Uogólniając - gra prosta w założeniach, aczkolwiek genialna. Te upgrade'y, od zwykłego czołgu, aż po taki masywny, ogromny!
Zapisane
Volf
Go¶ć
« Odpowiedz #8 : Stycznia 02, 2006, 15:35:08 »

Cytuj
...Ale ją powinniśmy także uwzględnić w ocenie. Oczywiście, najważniejsza jest grywalność, ale jakoś to trzeba jeszcze oprawić, czy coś.

Heh IMHO to czy grafika jest ważna zależy już od konkretnych gier. Są tytuły, w których to właśnie na nią się patrzy (choćby większość FPSów, razem z naszym rodzimym Painkillerem), ale też takie, które mając beznadziejną grafikę zasługują na wysokie, czasem ocierające się o najwyzsze noty. Przykłady? Tekken 1, który przegrywając znacznie walkę graficzną z VF2 zdołał w krókim czasie pokonać konkurenta. Fenomen serii Worms, które w czasach wszechobecnego trójwymiaru sprzedawały się wciąż w milionowych nakładach i przez większość graczy wciąż są uznawane za lepsze od nowych, trójwymiarowych edycji. No i taką grą jest także właśnie Battle City, które mając beznadziejną grafikę (tak, dalej podtrzymuje że jest beznadziejna, bo przy takim Dizzy czy choćby Micro Machines jej statyczne plansze składające się z prostych "klocków" nie moga robić wrażenia nawet na największym entuzjaście tej gry) znacznie moim zdaniem wygrywa z produkcjami NESowymi, a także z wieloma tytułami obecnie wychodzącymi
Zapisane
Blind3D
Go¶ć
« Odpowiedz #9 : Stycznia 03, 2006, 14:34:35 »

Moja pierwsza gra, najbardziej mnie wciągła pszeszłem ją tysiącami razy i do dziś to robie, gra ma super wciągający klimacik, bajeczną grafikę, oprawa muzyczna też jest super. Ta gra to : "Super Mario Bros". Moja ocena tej gry to : 9/10.


Druga gra (a właściwie gry) przed jakimi spędziłem godziny, dni, miesiące... jest seria gier "Nekketsu" : "Street Basket", "Ice Hockey"... są to gry z niesamowitą grywalnością, grafiką, dzwiękiem, klimatem. Tak jak "Super Mario Bros" gram w te gry do dziś na emulatorze. Są to poprostu świetne, niesamowicie wciągające i nigdy nie nudzące się gry! Moja ocena to 10/10.


Jest jeszcze dużo[/span] a nawet [span style=\'font-size:17pt;line-height:100%\']bardzo dużo gier na NES'a   z którymi uwielbiam spędzać czas i wypisałbym je ale brakło by forum Tongue Pozdro 4 @ll.

O.D. : No właśnie Senshu... Nie powinieneś używać kolorowych czcionek, o drogi Blind. Ich mogą używać tylko nad ludzie (czytaj - admini & moderatorzy). Warn...
PS. Senshu - Twojego posta też usuwam, ale ty warna nie dostajesz  Cheesy
« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2006, 20:34:04 wysłane przez Oldschoolowy dziad » Zapisane
Benji
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 62


« Odpowiedz #10 : Lutego 14, 2006, 12:31:17 »

dawno temu grałem w 'gramliny', chyba dwójkę ...
wtedy była to dla mnie najlepsz gra:
coś w stylu grafiki 3D,
ładna oprawa muzyczna,
grafika też mnie olśniła,
fjne intra przed kolejnymi lokacjami,
dobry pomysł ze sklepikem,
kody - 'dawne savy'

a teraz ... nie wiem
Zapisane
kokodin
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 135


« Odpowiedz #11 : Lutego 15, 2006, 01:13:33 »

ja mam nie jeden tytuł którego nigdy nie zapomniałem

pierwszy to zlota piątka i inne codemasters z pegazusa Cheesy
micromachines-wiadomo kultowe wyścigi
fantastic word of dizzy-najbardziej zakręcona gra w jaką grałem (i nigdy nie przeszedłem Cheesy )
big nose freaks out-platformowy jaskiniowiec na deskorolce super grafika
big nose the coverman-jaskiniowiec "na chodzie"
ultimate stuntman-gra którą trudno opisać wymieszane wszystkie rodzaje gier
(kolejność była troche inna)
oraz super robin hood - platformówka
soccer
boomerang kid
go dizzy go

2 oczywiście kunio kun czy neketsu (nie widze różnicy)
soccer
hokej
kosz uliczny

3 znana wielu pegazusowcom składanka 168 in 1 contra (fioletowa dyskietka)
ps gdzie można to upolować w formie romu bo reszte już wiem Cheesy
Zapisane
Benji
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 62


« Odpowiedz #12 : Lutego 15, 2006, 09:06:06 »

dla mnie to m.in.:
Super Robin Hood
Gramlins 2
Warioland (chyba) 9 -(taki z dinozaurami, na wyspach)
Alladin
Chip'n'Dale 2
Darkwing Duck
Duck Tales 2
Flinstones (nie wiem która cześć)
 i wiele, wiele innych...
Zapisane
MOSZE USZ
Go¶ć
« Odpowiedz #13 : Lutego 15, 2006, 17:59:42 »

Dla mnie to najlepsze są gry:
Robocop 2 - Nie wiem dlaczego ale jak byłem mały to przechodziłem tą grę kilka razy dziennie (nie wiem co w tym takiego jest...)
Składanka 168in1 - Zajefajnie dużo gierek (i to tych fajnych)
F1 Built to Win - Bardzo fajna samochodówka
Duck Tales 2 - fajna platfrmówa Smile
Dragon Ball Z Evil Freeza - Fajne RPG (bardzo lubię Dragonka ;p)
Predator - z zamiłowania do tej postaci Smile)
******
I takie coś dziwnego..... Nie wiem dlaczego to mam ale kiedyś jak widziałem włączonego Robin Hooda Prince of the Thievs to się cholernie bałem (do teraz to mam....[a mam 14lat Tongue]) i miałem koszmary (w tej chwili juz ich nie mam ;p). No głupie to jest ale jakoś ta nienawiść do tej gry przetrwała w mojej swiadomości Tongue
Zapisane
DarQo
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 159


8-bit powinno wystarczyc kazdemu


WWW
« Odpowiedz #14 : Lutego 15, 2006, 21:19:31 »

Gun-Dec (Vice Project Doom - hej Siudym dzieki twojej www dowiedziałem się więcej o tej grze Smile) - boska giera!! Muzyka nie z tej ziemi, kiedy¶ się dziwiłem jak na takim prymitywnym sprzęcie można stworzyć tak± zajeb... muzę Smile Ta produkcja bije na głowę wszystkie inne tego typu gry w jakie grałem. Każdy nowy poziom  reprezentuje sob± zupełnie inny styl, nowych przeciwników. Małe intra między lewelami po których wyłania się czę¶ć fabuły. W takich warunkach gra się wy¶mienicie Smile za ta gr± szlocham najbardziej bo sprzedałem carta stulecia temu Sad 10/10

Bijatyka z serii Kunio (zapomniałem nazwy Smile) - od zawsze lubiłem mordobicia typu MortalKombat, jednak ta gra to zupełnie nowe podej¶cie. Walki czterech zawodników na raz to to co tygrysy lubi± najbardziej Tongue Urozmaicone areny walk, tu jaki¶ dołek, tam górka, tu jaka¶ pułapka ups Tongue Jak to każda gra z serii Kunia, wszystko jest dopracowane od grafiki po muzykę. 10/10

TMNT 1 - długo się trzeba namęczyć aby doj¶ć do mety, nie to co następne czę¶ci TMNT.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2006, 21:23:55 wysłane przez DarQo » Zapisane

p***ole metro wole retro
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #15 : Lutego 17, 2006, 14:38:19 »

Contra + Super C w dobrych warunkach mogą zapewnić kilka tygodni rozrywki na najwyższym poziomie. Warunek jest jeden - wczucie się. Ja się wczułem na maksa. Trzeba ubić Red Falcon cheesy.
Zapisane

ryu.x1
Go¶ć
« Odpowiedz #16 : Lutego 18, 2006, 12:35:42 »

Chyba Tsubasa 2. Co prawda trudno jest wymienić tę jedną, bo i tak pewnie było sporo świetnych gier, których po prostu w tym monencie nie pamiętam. Tsubasa dlatego, że często rozgrywam sobie meczyk czy dwa, dla zabawy. Chociaż gra nie jest pozbawiona wad, i czasem mogą się trafić niezłe kity :wink2:
Zapisane
marshall
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 21


WWW
« Odpowiedz #17 : Marca 12, 2006, 21:26:11 »

Nawet jak bym myślał całą noc, to i tak nie podał bym jdnej pozycji. Wymienie więc kilka (wraz z ich zaletami): Amagon- bardzo trudna, świetna oprawa audio- video, grywalność- w zasadzie cała gra jest jednym wielkim plusem Cheesy. Kabuki ( o ile się nie myle to ta gra tak się nazywa- na NESie miałem japońskie znaki:) )- mam po prostu do tego sentyment, grywalność i pomysłowość; Werewolf- trudność; grafa i dźwięk, grywalność; Capitan Tsubasa 2- jak wyżej (czyli wszystko:D);
Jest jeszcze wiele innych gier, o których nigdy nie zapomnę...
Zapisane
SpokoWAP
Go¶ć
« Odpowiedz #18 : Marca 15, 2006, 14:55:26 »

Moje ulubione gry to: Goal 3 (ta piłka nożna z Kuniem), Boy Soccer Team 2 (Z Tsubasa  Tongue ), Rockman (zwany Megamanem) i parę innych  :wink2:

W Captain Tsubasa największą katorgą było wpisywanie kodów Wink Kto grał ten wie o czym mówię  Cheesy  Po roku znałem już japońskie znaczki na pamięć  Tongue  Ale początki były trudne, wystarczyło źle przepisać jeden znak i trzeba było znowu rozgrywać ten sam mecz.

/uzywaj opcji EDYTUJ
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2006, 19:29:23 wysłane przez BOJAN » Zapisane
dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 275


« Odpowiedz #19 : Sierpnia 15, 2006, 01:28:23 »

trudno o jednoznaczny wybor

teenage mutant ninja turtles 3 Cheesy

ladna grafika, fajna muzyka, duzo bossow
fajne (choc dosc proste) poziomy
przeciwnicy dosc schmatyczni, ale mozna to darowac

gradius/salamander - swietna strzelanka, klasyka gatunku, dostepne ulepszenia oraz poziomy "pionowe"



crisis force - bardzo slabo znana gra, strzelanka (samolot widziany z gory) z FENOMENALNA grafika jak na NESa


batman returns - super klimat, nieco monotonna

felix the cat - swietna platformowka, duzo urozmaicen (etapy podziemne, powietrzne)


excitebike - czuje do tej gry cholerny sentyment, genialny edytor poziomow



battletoads - gdyby nie nienormalny poziom trudnosci, ta gra bylaby genialna - m.in. poziom z OBROTOWA WIEZA
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.181 sekund z 22 zapytaniami.