Marca 28, 2024, 14:28:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Najlepsza Gra Na Nes'a...  (Przeczytany 21658 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #40 : Kwietnia 04, 2012, 22:07:18 »

No tak, każdy widzę układałby ranking po swojemu. Ciężko byłoby dogodzić każdemu jednym zestawieniem "najlepszych" gier.
Ps.
Gdybym miał wybierać pomiędzy Dizzym a Punch Outem to bez chwili zastanowienia wybrałbym Punch Outa.
Zapisane
Pikselowy_Wariat
Gość
« Odpowiedz #41 : Kwietnia 06, 2012, 23:29:23 »

Na słynnych listach nie ma G.J Joe a to takie fajne granie.
Zapisane
lintu
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #42 : Maja 22, 2012, 10:30:22 »

Za najlepsze gry uważam te, z którymi łączą mnie sentymenty z dzieciństwa Wink więc po kolei:

1. Captain America - gra ma trochę wad, ale nadrabia je klimatem i gameplayem.
2. Tiny Toons Adventures - ciekawa, rozbudowana, kolorowa, dostarczyła mi wielu godzin dobrej zabawy.
3. Chip'n'Dale 2 - jak wyżej. Niestety miałem wersję japońską, toteż meandry fabuły pozostawały przede mną nieodkryte, ale bawiłem się świetnie.
4. Adventure Island 2 i 3 - obie gry są świetne, ze wskazaniem na 2, którą miałem wcześniej i katowałem przez długie godziny. Duże mapy, masa różnorodnych etapów, długi czas rozgrywki, wymagający poziom trudności - zdecydowanie jedne z najlepszych gier na NESa.
5. Super Mario Bros. - no bo jakże mogłoby jej zabraknąć? Cheesy moja pierwsza gra, ze składanki dołączonej do konsoli.
6. Felix the Cat - nie wiem dlaczego, ale obie wersje tej gry darzę niesłychaną sympatią. Przyjemne, bardzo urozmaicone platformówki, które mają w sobie to "coś".
7. Batman Returns - poprzednie części kompletnie nie wzbudziły we mnie emocji, ale Powrót Batmana wspominam bardzo miło. Dobry system walki, doskonały, mroczny klimat, ciekawe etapy i mój ulubiony przeciwnik Batmana - Pingwin. Czego chcieć więcej?
Zapisane
Pikselowy_Wariat
Gość
« Odpowiedz #43 : Maja 23, 2012, 17:12:04 »

Chyba tylko Super Spy Hunter. Reszta gier potrafi szybko przymulić, a tu jest ciągle sieka, akcja, demolka, wybuchy, techniczny zamysł na każdy etap, pokawałkowani rozbudowani bossowie, ogromna prędkość, wysoka trudność, najlepsza dynamika jaką można spotkać na pegazusie, genialna muzyka w wyjątkowym stylu, artystyczny zamysł graficzny. W tę gierkę naprawdę chce mi się grać. Nie potrafię się nią znudzić, ale jak to się mówi ja mam inny gust, więc i tak 99% osób się ze mną nie zgodzi i palnie grę do kosza po 30 sekundach 1szego etapu z racji chorej trudności XD Tak było zawsze z każdym komu sprezentowałem grę, więc w większości wypadków skończy się na rozwaleniu karta, rozbiciu pada XD Wychodzi na to, że tak naprawdę moją top grą jest Super Spy Hunter.


Dał bym na drugim miejscu grę o nazwie Kick Master, ale gra ma drażniącą wadę. System zdobywania exp PRZEZ, który większość gry nie skupiamy się na planszy, wrogach i akcji, ale na łapaniu wypadających we wszystkie strony przedmiotów co odbiera sporo radochy. Gdyby był inny system expa może dał bym ją na drugim miejscu za SPY hUNTER, a tak to nie dam i spada dużo niżej.

Reszta gier na pegazusa to dla mnie mniej/bardziej popierdółki, które szybko potrafią się znudzić.
Są oczywiście jeszcze jakieś drobne wyjątki, ale gdybym miał na siłę wymienić gry, które obecnie naprawdę mi się podobają i było by ich z pewnością mniej niż 5,10 sztuk ze wszystkich jakie powstały, bo te kolorowe powolne platformery z postaciami disneya itp. to wszystko po jednorazowym, dwukrotnym przejściu potrafią mi zawiać nudą jeśli szukam wymagającej gierki, w którą naprawdę chciało by się pograć. Sentyment sentymentem, ale jak się nie gra w gry, które się wymienia to nie jest żaden top. Czasy się zmieniły i jak dla mnie tylko kilka gier przetrwało próbę czasu do tego stopnia, że naprawdę chciało by się w nie grać niemal na okrągło. Wielki szacunek dla twórców tych gier, że wyprzedzili technikę o kilkadziesiąt lat XD
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2012, 17:27:33 wysłane przez Pikselowy_Wariat » Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #44 : Maja 24, 2012, 10:21:48 »

Co do rankingu z WP, to średnio go kojarzę ale chyba kiedyś sam się na niego natknąłem; myślę, że motywem przewodnim było typowanie gier których serie idą nadal na nowe maszyny; chociaż dziwi w takim razie brak Kirby'iego.
Zapisane
Janota 8
Gość
« Odpowiedz #45 : Sierpnia 28, 2012, 00:01:04 »

Jak mam wymienić jedną grę (żeby się zdecydować a nie wymyślać ;P ) to będzie to Rockman ''najlepsza''(pod to najlepsza to już każdy sobie użyje swojego ''najlepsza'' Wink ) gra na Pegasus'a (FC) takie jest moje zdanie... Wink 
Zapisane
Kto
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 156



« Odpowiedz #46 : Grudnia 26, 2012, 17:01:53 »

Za najlepsze gry uważam takie, w które gram naprawdę niezależnie czy na emulatorze czy konsoli i dają nadal radochę. Gry, które są realnie zajebiste i trudne nawet obecnie są wg. mnie najlepsze nawet jak gra się na emu, ale granie w niektóre grozi wyrwaniem 3/4 włosów z nosa i głowy, ale nie dla każdego i u większości będą tylko gnić gdzieś w zakamarkach szuflady.



Kage
Ninja Gaiden
Goal 3
shatterhand/solbrain
power blade1,2
BATMAN
Super Spy Hunter
Final Mission
KABUKI QUANTUM FIGHTER
Dragon Fighter
Street Fighter 2010

na doczepkę:

Treasure Master
Digger
Bugs Bunny Crazy Castle



jest jeszcze sporo rewela gierek, których nie podałem i masa gier, które dla mnie to syf na raz.

Gry, które uważam za przecenione i nieslusznie wzniesione na wyżyny i mało żywotne szybko nudzące się:

Flinstones 1,2
Chip&Dale 1,2
Duck Tales 1,2
Bucky O Harre
sporo części megamana
Dream Master
Super Mario Bros 3 (pomimo masy udogodnień tej grze totalnie brakuje klimatu, tej szalonej fizyki z oryginału - całej tej magii jaką posiada jedynka)
Tiny Toon


i wiele innych




« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2013, 15:06:28 wysłane przez Kto » Zapisane

Rządzę tym całym burdelem.
Pegasus Master, Pikselowy Wariat, Smakosz
Pikselowy Bohater, Kto, Heniek, Cock Bastard

Kto Pegasusa nie szanuje i niech się pałuje.
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #47 : Grudnia 31, 2012, 13:04:41 »

UWAGA SPAM!
Karny kutas za Bakiego!
Jak mogleś?
Zapisane
Kto
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 156



« Odpowiedz #48 : Stycznia 01, 2013, 05:51:53 »

KARNY KUTAS 111  crazy


Gra nie jest zbyt żywotna. Czy to planety czy kolejne etapy w kwestiach strzelanych monotonia ciężka jest,  która skreśla ten tytuł, a gra jest przecież platformerem strzelanym, a nie mario brosem. Są bossy czasem jakieś działka na planszach, ale 90% wrogów do których walisz to żabki, które biegają tylko w lewo i prawo. SSIEEEE
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 06:01:20 wysłane przez Kto » Zapisane

Rządzę tym całym burdelem.
Pegasus Master, Pikselowy Wariat, Smakosz
Pikselowy Bohater, Kto, Heniek, Cock Bastard

Kto Pegasusa nie szanuje i niech się pałuje.
yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #49 : Stycznia 01, 2013, 09:01:05 »

Hm, najlepsza gra na NESa... generalnie moje typy nie będą zbyt oryginalne: Super Mario Bros 3, Contra, Goal 3, Castlevania 3 / Akumajou Densetsu, Kirby's Adventure, Micro Machines, Chip & Dale. Może też Battletoads & Double Dragon. Jesli bym miał jeszcze hacki doliczyć, to zdecydowanie Rockman 4 Minus Infinity.
Zapisane


mtmt
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Odpowiedz #50 : Maja 11, 2013, 00:43:38 »

zrobiłem wyciąg z top 50 gier życia

Super Mario Bros. 3 - no bo tak! nie ma co gadać, zrobili klasyk i koniec świata mógłby już być po tej grze
Blaster Master - za wielkość świata i taki klimat z muzyczką, że mogę mieć tylko tą gierkę na wyspie bezludnej i w nią napierdalać non stop
Fantastic Adventure of Dizzy - ogrom świata, łamigłówki, minigierki, klimat, gdzie szukać ze świecą
Super Robin Hood - przepiękna labiryntówka, muzyczka, kolorystyka i mistrzowski gameplay
Contra - "kto nie grał, ten nie istnieje" - tak mówię do kogoś, kto nie zna contry (prawie jak facebook, którego nie mam)
Adventure Island 3 - świat, muzyczka, gameplay - tego brakuje niektórym gierkom, jeśli powstałby jakiś remake to proszę, zróbcie do tego ale zajebiściej, w świecie 3D i w ogóle.... można napisać o tym książke
Dr. Mario - o tak, zajebista gra logiczna, uwielbiam gry logiczne, tetrisy pizdisy, ale dr. mario - to jest właśnie co uwielbiam grać na dwóch na poziomie 20 hahaha, zagramy kiedyś?
Mega Man 2 - ciężka gra, ale klimat ogromny, najlepszy megaman, najlepsi bossowie i plansze, serio, żadna później mnie nie rozwaliła jak ta część (wszystkie grałem na emu)
Little Nemo: The Dream Master - co za gierka, trochę trudna, ale za to niespotykany dotąd gameplay, plansze również ciekawe, muzyczka, można sobie pomarzyć o takich snach
Snake Rattle 'n' Roll - trudna, ale za to ciekawa rozgrywka, powtarzalność z każdą planszą, ale wciąga niesamowicie, muzyczka, świat, jest w co pograć

pisałem na szybko co myślę o danej gierce, ale robiąc top 50 - brałem pod uwagę żywotność gierki, bo z tych wszystkich wracam naprawdę bardzo często do nich i gram z taką samą mordą i uśmiechem, jak pierwszy raz, dziękuje i pozdrawiam

EDIT : ups, zapomniałem o Super Mario Bros. - wiadomo, że nie trzeba nic pisać Wink ale było w TOP 50
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2013, 00:47:16 wysłane przez mtmt » Zapisane
Buu
Fan klapków firmy Kubota
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 82



« Odpowiedz #51 : Października 08, 2014, 13:20:05 »

Łodkopujem bom nie pisał o swej ulubionej grze a w zasadzie wymienię trzy takie. A są to:
- Kirby Adventures
- Adventure Island 4
- Goal 3
Wszystkie te gry łączy jedna cecha czyli rozbudowana grywalność. Nie kręcą mnie proste crapki ale te bardziej robudowane gry. I dlatego moja top trójka tak wygląda.
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2014, 13:22:01 wysłane przez Buu » Zapisane
RetroMichal
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 34



« Odpowiedz #52 : Października 19, 2014, 16:43:39 »

Według mnie najlepszą grą na NESa jest " Skate or Die 2"
Zapisane
multizgredek
Gość
« Odpowiedz #53 : Października 19, 2014, 19:35:01 »

Bo?
Zapisane
RetroMichal
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 34



« Odpowiedz #54 : Października 19, 2014, 20:42:27 »

Bo?
Bo ma mowę i perkusję a inne gry nie mają.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #55 : Października 19, 2014, 23:21:26 »

Bo?
Bo ma mowę i perkusję a inne gry nie mają.
No cóż, po 13 latku żadnej innej odpowiedzi bym się niespodziewał.
Mowa i perkusja tylko na Pegasus. Czy ty wiesz gościu gdzie ty trafiłeś w ogóle?
Zapisane
mustwearkhakies
Gość
« Odpowiedz #56 : Października 19, 2014, 23:26:39 »

Moim zdaniem najlepsza gra to Contra.

Bo... idziesz i strzelasz ;-)
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #57 : Października 19, 2014, 23:29:19 »

Tetris lepszy ... bo się klockiem bawisz !
Zapisane

dr00id88
Gość
« Odpowiedz #58 : Października 19, 2014, 23:30:37 »

Tetris lepszy ... bo się klockiem bawisz !

Koks na pewno znajdzie godne argumenty.
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #59 : Października 19, 2014, 23:31:20 »

Najlepsza gra to czarny ekran, bo jest wszystko i nic :-----DDDDDDDDDDDD
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 19 zapytaniami.