Marca 29, 2024, 07:42:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Kazzo  (Przeczytany 21395 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #20 : Stycznia 15, 2010, 16:09:06 »

Czyli w 74HC574 np. pin D0 łączę z CPU D0 i PPU D0 i D0 w U1 tak?
Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #21 : Stycznia 15, 2010, 16:12:01 »

Dokladnie, laczysz ze soba dane (D0-D7) chr, prg, scalaka i atmegi. Adresy tez.
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #22 : Stycznia 15, 2010, 16:15:34 »

Dokladnie, laczysz ze soba dane (D0-D7) chr, prg, scalaka i atmegi. Adresy tez.

O to mi chodzilo;) nie bylem do konca przekonany. dzieki za odpowiedz. biore sie za zamawianie czesci.
Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #23 : Stycznia 15, 2010, 16:23:16 »

W liście części jest podany kwarc który posiada wbudowane kondensatory z dobranymi wartościami i jest w innej obudowie (4 pin), ale u nas ciężko takiego dorwać w rozsądnej cenie, także bierz zwykłego 2 pinowego i dodaj te kondensatory (wartość pomiędzy 15 a 30 piko, najczęściej się daje 22pF). Zauważyłem, że nie wszyscy dodają ten kwarc, ale wg mnie warto. Atmega i tak jest już wystarczająco obciążona emulowaniem USB, także na pewno zewnętrzny kwarc to dobre rozwiązanie.
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #24 : Stycznia 15, 2010, 16:46:51 »

W liście części jest podany kwarc który posiada wbudowane kondensatory z dobranymi wartościami i jest w innej obudowie (4 pin), ale u nas ciężko takiego dorwać w rozsądnej cenie, także bierz zwykłego 2 pinowego i dodaj te kondensatory (wartość pomiędzy 15 a 30 piko, najczęściej się daje 22pF). Zauważyłem, że nie wszyscy dodają ten kwarc, ale wg mnie warto. Atmega i tak jest już wystarczająco obciążona emulowaniem USB, także na pewno zewnętrzny kwarc to dobre rozwiązanie.

Ok, dzięki za radę.
Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #25 : Stycznia 15, 2010, 17:15:06 »

Spoko

Ja natomiast mam problem z flash cartem UOROM/UNROM. Zbudowałem go wg schematu dostępnego na stronce, czyli dodałem 74HC00. Niestety dziwne rzeczy się dzieją. Kart programuje się prawidłowo, dumpuje się też ok, zgrany obraz jest w 100% zgodny z oryginalnym. Niestety kart nie działa na konsoli... Dzisiaj wyszedł nowy firmware do Kazzo, wgram go w wolnym czasie i zobaczę czy to coś zmieni, chociaż wg mnie to jakiś błąd w hardware.

http://sourceforge.jp/projects/unagi/wiki/flash_74161_en

Martwią mnie te słowa:

"If the software uses unsettled data whenever a bus conflict occurs, flash memory won't operate in the same way as a Mask ROM does. "

"When using a basic board (which utilizes a 74xx161) the control signal for ROM is not fully decoded. This causes both the CPU and ROM to send data at the same time whenever the CPU sends a write waveform, which results in unusable data.

Normally this shouldn't pose a problem when using a ROM + 74xx161. However, it's a serious problem for both RAM and flash memory. "
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2010, 17:18:53 wysłane przez Senshu » Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #26 : Stycznia 15, 2010, 17:28:48 »

Ja natomiast mam problem z flash cartem UOROM/UNROM. Zbudowałem go wg schematu dostępnego na stronce, czyli dodałem 74HC00. Niestety dziwne rzeczy się dzieją. Kart programuje się prawidłowo, dumpuje się też ok, zgrany obraz jest w 100% zgodny z oryginalnym. Niestety kart nie działa na konsoli... Dzisiaj wyszedł nowy firmware do Kazzo, wgram go w wolnym czasie i zobaczę czy to coś zmieni, chociaż wg mnie to jakiś błąd w hardware.

Wstaw LS-y zamiast HC(kardridż), powinien ruszyć.
Miałem podobny problem z 400in1.
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #27 : Stycznia 15, 2010, 20:47:04 »

W liście części jest podany kwarc który posiada wbudowane kondensatory z dobranymi wartościami i jest w innej obudowie (4 pin), ale u nas ciężko takiego dorwać w rozsądnej cenie, także bierz zwykłego 2 pinowego i dodaj te kondensatory (wartość pomiędzy 15 a 30 piko, najczęściej się daje 22pF). Zauważyłem, że nie wszyscy dodają ten kwarc, ale wg mnie warto. Atmega i tak jest już wystarczająco obciążona emulowaniem USB, także na pewno zewnętrzny kwarc to dobre rozwiązanie.

Ok, dzięki za radę.

http://www.tme.eu/pl/katalog/?art=QOH16.00#id_category%3D100272%26
jesli o chodzi o czteropinowe to ktorys z tych?
Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #28 : Stycznia 17, 2010, 03:16:49 »

Ja natomiast mam problem z flash cartem UOROM/UNROM. Zbudowałem go wg schematu dostępnego na stronce, czyli dodałem 74HC00. Niestety dziwne rzeczy się dzieją. Kart programuje się prawidłowo, dumpuje się też ok, zgrany obraz jest w 100% zgodny z oryginalnym. Niestety kart nie działa na konsoli... Dzisiaj wyszedł nowy firmware do Kazzo, wgram go w wolnym czasie i zobaczę czy to coś zmieni, chociaż wg mnie to jakiś błąd w hardware.

Wstaw LS-y zamiast HC(kardridż), powinien ruszyć.
Miałem podobny problem z 400in1.


Kart ruszył, jednak seria scalaków nie miała nic do tego : / moj kart uorom ma dosyć krótkie styki na konektorze i wyczaiłem, że wystarczy włożyć go w obudowie i będzie działać... śmieszna usterka, pcb wkładane bez obudowy "na maxa" w slot kartów najwidoczniej nie styka heh
Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #29 : Lutego 01, 2010, 14:58:22 »

Dokładne info jak budować flash carty znajdziecie pod tym adresem - http://unagi.sourceforge.jp/cgi-bin/hiki/hiki.cgi

A tu moje maleństwa : )

Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #30 : Lutego 01, 2010, 15:11:57 »

Ciekawi mnie jedna kwestia. Czy za pomocą Kazzo można zaprogramowac cartridge który ma zamienione połączenia? Teoretycznie na mój chłopski rozum jak najbardziej, ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda w praktyce.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #31 : Lutego 01, 2010, 15:29:06 »

Tzn. jak zamienione ?
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #32 : Lutego 01, 2010, 15:49:00 »

Chodzi o te pirackie cartridge które mają "pinout jak w krzywym zwierciadle". Tak jak ten Duck Tales na ROMlabie.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #33 : Lutego 01, 2010, 15:53:42 »

Powinno się dać, ciężko jest mi powiedzieć bez sprawdzenia. W tych moich to np. wyższe adresy A16, A17, A18 sa wymieszane, nie zmienialem polaczen, bo programuje sie przez szyne karta. Co innego gdybym zaprogramował kość flash w willemie, i pózniej włożył do karta nie zmieniając pinoutu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2010, 08:53:12 wysłane przez Senshu » Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #34 : Lutego 01, 2010, 16:28:29 »

Cytuj
programuje sie przez szyne karta

Zdaję sobie z tego sprawę, ale myślałem że masz jak sprawdzić. Mogę podesłać niebawem jakieś carty do testów.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #35 : Lutego 01, 2010, 16:42:08 »

Powinny działać, wgrywając na zmodyfikowany cart z pozamienianymi adresami przez szyne robisz to tak jakby było fabrycznie pozamieniane, nie będzie działać natomiast jeśli wgrasz osobno binarke do kości bo jak sam pewnie wiesz wtedy adresy są normalne.
Będę testował niebawem taki cart (Prince of Persia) jak tylko dotrą do mnie części do kazoo.
Zapisane

MWK
Gość
« Odpowiedz #36 : Lutego 02, 2010, 05:03:17 »

Senshu, chylę czoła, naprawde remarkable piece of hardware!

...no i ten zestaw flashcartów :-)
Zapisane
meffcio
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 157


WWW
« Odpowiedz #37 : Czerwca 08, 2010, 14:58:53 »

Łoł, świetna sprawa, tylko na tych stronach trochę krzaczków jest... :\
Ale zamierzam się zabrać za zrobienie tego czegoś ;]

[EDIT]
Kurcze, nie ma wzoru pcb? Trzeba wg schematu lecieć?

Bump!
A skąd w ogóle wziąć slot na kartridża? Można to jeszcze gdzieś zamówić?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2010, 17:26:50 wysłane przez MWK » Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #38 : Czerwca 17, 2010, 23:19:56 »

Kurcze, nie ma wzoru pcb? Trzeba wg schematu lecieć?

Niestety...

A skąd w ogóle wziąć slot na kartridża? Można to jeszcze gdzieś zamówić?

Możesz wylutować z jakiegoś klona lub kupić nowe na tototek.com

update:
Mój kazzo wreszcie doczekał się obudowy:


Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #39 : Września 23, 2010, 12:48:27 »

Udało mi się niedawno kupić zestaw "zrób to sam" kazzo pcb 2.1, a dzisiaj całość zlutowałem, co możecie zobaczyć na fotce poniżej Smile Co ciekawe ta wersja posiada dodatkowo miejsce na złącze 72 pin co umożliwia dumpowanie/programowanie kartów NES.



Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 18 zapytaniami.