Marca 28, 2024, 14:06:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Journey To Silius  (Przeczytany 5514 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
siudym
Gość
« : Marca 19, 2006, 22:34:11 »

No będzie trzeba uznać ją za jedną z najlepszych gier na NES'a.
Wcześniej ten temat był na starym forum i koniecznie trzeba go stworzyć ponownie  Wink świetna gra, także świetna grafika... no i będę "oryginalny": świetna muzyka i grywalność - tyle  ;]   Wink Zwłaszcza muzyka jest genialna,
wykorzystano w pełni wszystkie kanały muzyczne NES'a, wszystko to słychać doskonale w grze.

journey to silius:


raf world:
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2012, 20:14:24 wysłane przez Qurek » Zapisane
arazaziel
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #1 : Maja 10, 2006, 19:27:32 »

GRA RULA 4+/5 wsie polecam, natomiast ta pozycja jets trudniejsza w moim odczuciu od NG. wiec i wart apolecenia. pamietam ze muzyka mnie uzekla. kiedys nagralem 1-szy track na tasmiaku i katowalem nonstop Smile ^^
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #2 : Marca 21, 2007, 00:49:21 »

Ostatnio pogralem sporo w Raf World (z "winy" posiadania karta na peg. Wink )i musze powiedziec, ze gra wydaje sie latwiejsza od Sillius'a. Gralem wczesniej w JTS na pegasie i bylo ciezko. Teraz w RF dochodze do 5 boss'a bez problemow (niestety na 5st boss mialem ostatnie zycie i nie udalo mi sie go "rozkminic", stracilem zycie i byla juz tylko kontynuacja od poczatku levelu (nie chcialo mi sie grac juz). Moze to zludzenie tylko...

Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #3 : Marca 28, 2007, 10:38:52 »

Klimat w 'Raf World' jest niesamowity, aż sam dziwię się, że nie uwzględniłem tej pozycji w moim rankingu nt. klimatu gier na NES ; ). Œwietny futurystyczny, postnuklearny wyglšd plansz i ciekawy pomysł wyboru broni. Do tego niezła oprawa audio i już mamy cholernie ciekawš propozycję dla nesowiczów. Ja od siebie goršco polecam.
edit: aha, no i jeszcze œwietna fabuła oraz ujmujšce wykonaniem cut-scenki. Nie, w to trzeba zagrać!
edit2: w œwięta spodziewajcie się nowej recenzji - zapewne tej właœnie gry Wink
edit3: taki będzie sequel:
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2007, 20:35:32 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
koNESer
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwietnia 30, 2007, 11:52:46 »

A ja mam cart na NESa z grš Journey to Silius rzecz jasna w wersji angielskiej,tyle że w grze chodzi sie goœciem z Raf World,co mnie jeszcze bardziej ucieszyło Tongue
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #5 : Grudnia 31, 2007, 09:58:32 »

No i znowu powracam do tytułu Sunsoftu. Ostatnio odkryłem, co jest takiego magnetycznego w tej grze.
Otóż jest to pewnego rodzaju... skradanka. Tak, tu nie można, jak w większoœci gier, sunšć na œlepo na przód, trzeba przemyœleć naprawdę każdy krok i uważać przez całš długoœć levelu. Etapy w Raf World można przejœć bez straty energii i nie jest to tak karkołomnym zadaniem jak w innych grach. Uczšc się rozmieszczania przeciwników i po prostu będšc czujnym, jest to jak najbardziej możliwe. A inaczej grać się niestety nie da - za mało w tej grze power-upów dodajšcych życie, nie można pozwolić sobie na głupie straty energii.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #6 : Grudnia 31, 2007, 12:50:25 »

Kolejna znakomita gra Sunsoftu, bo oni raczej sš znani z dobrych tytułów.
Ukończyłem tš grę i miałem kilka tródnoœci, ale udało się. Muzyka wpada w ucho, ale wydaje mi się, że w nsf'ie sš jakieœ dodatkowe tracki, których nie ma w grze. Ja taki 1 zauważyłem.
Może jest w Raf world, ale w niego nie grałem.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #7 : Września 21, 2009, 11:39:57 »

Pozwolę sobie odświerzyć temat. No właśnie, kiedyś pisałem o dodatkowych trackach w formacie nsf i zauważyłem 2, a podczas grania w Journey ich niebyło. Ktoś wie na ten temat coś? Mój plik nsf nazywa się Journey to silius, ale pewnie i w Raf world były by te same utworki, nie wiem, ostatnio dużo takich przypadków spotkałem i strasznie mnie to ciekawi, czemu ich nie ma w grze, a może są, tylko trzeba ugrać coś inaczej itp?
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #8 : Maja 12, 2010, 13:29:37 »

To i ja odświerzę, każdy ma swojego ulubieńca na NESa i dla mnie jest to właśnie Raf World/Journey to Silius. Miałem dawniej nawet cart Raf World na NESa oryginalny ale to było już kopę lat temu. Jest to w moim przypadku gra - faworyt, czasem aż męczy myślenie o niej, a dalej jest faworytem, nawet nie wiem ile to już lat ją znam i bardzo lubię; nie ma po prostu sensu się nawet nad tym zastanawiać.

Co do muzyki, chyba Mati pisał, jest taka sama, zmienili tylko bohatera. W grze jest jedna ukryta muzyczka dla sytuacji skuchy (czyli jak giniemy), są na nią kody GG w necie. Jakby ktoś nie wiedział to gra była wydana również na PSX w NESowej wersji obok gry Hebereke (aka. Ufouria) na Sunsoft Vol. 5 - chyba jednej z kolekcji starych gier Sunsoftu na Playstation, co ciekawe weszła tam właśnie jako Raf World; co ja osobiście bardzo chwalę. Tu okładka.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 14:46:31 wysłane przez alzen » Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #9 : Kwietnia 27, 2012, 17:47:09 »

Dowiedziałem się o kilku ciekawostkach dotyczących Journey to Silius. Gra miała się ukazać w USA pod tytułem "Terminator". Skan z Nintendo Power:



Natomiast podstawowa broń wygląda jak NES Zapper (że też wcześniej tego nie zauważyłem)



Więcej ciekawostek (nie tylko odnośnie tej gry) znajduje się tutaj: http://www.flyingomelette.com/cameos/cameosj.html

Zapisane

dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #10 : Kwietnia 27, 2012, 18:47:45 »

Cytuj
Gra miała się ukazać w USA pod tytułem "Terminator".

Nawet każdy z występujących w grze bossów tworzony był pod uniwersum Terminatora (zwłaszcza ostatni), jednak ostatecznie nie wyszło coś bodajże z licencją.
Zapisane
yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #11 : Kwietnia 27, 2012, 19:35:26 »

W grze ostało się troszkę pozostałości po Terminatorze, ale bardzo niewiele - sam tekst.
http://tcrf.net/Journey_to_Silius
Zapisane


retRoben
Gość
« Odpowiedz #12 : Sierpnia 27, 2012, 05:17:41 »

Odkopuje stary wątek, bo chce powiedzieć co-nieco o grze.
Gra jest wyśmienita!
Pamiętam jak w ręce wpadł mi właśnie ten Cart z grą, bo kumpel mówił że gra jest super ale trudna.
3h hardej walki, ale i tak jako dzieciak nie podołałem zadaniu.(niestety)
Nawet mój brat, który słynął z legend osiedlowych, że dla niego nie ma gry, do której podchodził entuzjastycznie i przechodził ją bez mrugnięcia okiem, okazało sie jednak, że nawet on nie radził sobie zbytnio z Rafciem xD

Oczywiście grę posiadałem aż do dnia, kiedy zawiozłem wszystkie gry na wieś.
Chciałem sie spytać kuzynki czy ma tę gre, odpisała że tak, i że ostatnio trzymała ją moja mała 3 letnia kuzynka.
Niestety, ale jak sama mi powiedziała, to to że mama wyj***ła do pieca, coby na zimowe wieczory było ciepło  dry
Zapisane
Kto
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 156



« Odpowiedz #13 : Września 29, 2012, 20:00:24 »

Gra jest cudownie płaska jak naleśnik. Biegamy tylko w jedną stronę jak na maratonie.
Wszystkie bronie mają jedną amunicję, a bohater ma kręgosłup zrobiony z mopa. Nie umie się wyginać i walić po skos. Biegamy w prawo i walimy na oślep licząc, że coś wpadnie pod lufę  laugh

Muza dobra można zrobić niezłe imprezy przy niej i zaprosić cziks.


« Ostatnia zmiana: Września 30, 2012, 16:55:15 wysłane przez Kto » Zapisane

Rządzę tym całym burdelem.
Pegasus Master, Pikselowy Wariat, Smakosz
Pikselowy Bohater, Kto, Heniek, Cock Bastard

Kto Pegasusa nie szanuje i niech się pałuje.
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #14 : Listopada 15, 2013, 01:17:06 »

Hmm.. nie wiem jak się do tego odnieść co Ktuś napisał.. gra trudna i jak wspomniał Daf wymagająca przechodzenia krok po kroczku. Jako że lubię tego typu gry (MKM Sub Zero na Psx trzeba było przechodzić podobnie) to na ten czas RafWorld jest wielkim wyzwaniem. Nie wydaje mi się jednak bym dał radę ją ukończyć bo straciłem gdzieś dawnego skilla - mięknę ostatnio na takich banałach jak Contra Sad
O muzie napisano już wszystko, jest rewelacyjna i daje radę nawet jako dzwonek do telefonu. Grafa fajna ale szkoda że multiplanes nie ma i scrollingu wstecznego, co by można było cofać się w etapie. Ogólnie jednak tytuł jest super. Dobra zagwozdka na nadciągające coraz dłuższe wieczory.
Zapisane

alzen
Gość
« Odpowiedz #15 : Listopada 16, 2013, 10:26:03 »

O poziomie cieżkości Siliusa się nie wypowiadam, bo powiedzmy, że znam go na pamięć.

Dodam, że jak ostatnio siadłem do mojego hacka czyli wersji Plus doszedłem za pierwszym podejściem do 5 poziomu - tam faktycznie padłem ale tak z pół przeszedłem. Trzeba będzie przećwiczyć 5 level i Plus też będzie spoko do ogarnięcia Smile.

-----

EDIT:

Myślę, że Dizzy9 mnie nie zabije jeśli powiem, że na horyzoncie jest poważny hack Siliusa o nazwie Journey to Silius Forever. Bazuje on na moim Plusie, z ogromnymi zmianami w reszcie gry. Jest to stary dobry Silius z tym, że wprowadzone mają być poziomy trudności, odblokowywane pewne ukryte rzeczy po przejściu niektórych z nich; być może nowe efekty graficzne. Do tego ciekawy system punktowy który mam nadzieję wprowadzi wreszcie element współzawodnictwa do świata Siliusa. Nie wspominając o kilku przedmiotach uatrakcyjniających grę. Generalnie ja planuję i rozpisuję, D9 natomiast koduje(cały changelog jest już gotowy, podobnie jak drobne elementy interfejsu, których nie znajdziemy w podstawce). Obecnie jednak ani D9 ani ja nie mamy czasu zajmować się projektem dlatego poza drobnymi zmianami, które już zostały wprowadzone reszta czeka na lepszy czas.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2013, 11:04:34 wysłane przez alzen » Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #16 : Stycznia 13, 2015, 17:58:22 »

Mistrzu Dizzy9 - jakieś nowe niusy na temat nowej wersji Siliusa?? Coś mi Alzen wspominał ostatnio jak był u mnie że Forever będzie jednak bardziej ograniczony niż z początku planowaliście..
Zapisane

Dizzy9
Nadworny programista.
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 351



WWW
« Odpowiedz #17 : Stycznia 17, 2015, 08:14:00 »

Silius Forever musiał ustąpić FamiDepth oraz EB2 pod względem priorytetów.
Może po ich wydaniu rozszerzymy siliusa Forever, ale póki co, te dwie gry to główny priorytet.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 18 zapytaniami.