Kwietnia 18, 2024, 14:35:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Najrzadsza gra na NES/Famicom/Pegasus  (Przeczytany 14731 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« : Marca 03, 2010, 16:36:00 »

Siema

Od dłuższego czasu mnie zastanawiało to: jaka jest najrzadsza i najdroższa gra na NES'a, Famicom'a i Pegasus'a??? Jeżeli chodzi o pega to wydaje mi się, że ciężko jest to stwierdzić, bo różne piraty wychodziły, ale bynajmniej wydaje mi się, że Akumajou special-boku dracula kun piracki i piracki moon crystal są naprawdę rzadkie. Wydaje mi się, że co do piratów są jeszcze rzadsze sztuki, ale czy może te są jednak najrzadsze??? Co do famicom'a, to się średnio orientuję co do gier na niego, a na NES'a to już wogóle.....
Zapisane
Martin
Can You sell Your collection to Media Markt?
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 312


Oldschool come back!


WWW
« Odpowiedz #1 : Marca 03, 2010, 17:44:37 »

Jedna z droższych gier na NES'a to PAL'owski Gimmick. Z tych, które raczej by na to nie wskazywały, to druga część Flintstones: The Suprise At Dinosaur Peak, której cena wynosi zawsze powyżej 200 zł.

Co do Famiego, to na "czarnym" rynku drogi musi być Mr.Splash - gra wydana w roku 2007, z tego co się orientuje, z oznaczeniem "NOT FOR SALE" na pudełku, jej posiadaczami są zwycięzcy turniejów w Japonii, i podobno jest zakaz sprzedaży jej na rynku wtórnym.
http://www.youtube.com/watch?v=Jm3DSMULStI&feature=player_embedded

Z gier pirackich chyba masz rację: Moon Crystal i Akumajou Special: Boku Dracula Kun stoją na czele listy gier odpowiednio i unikatowych, i drogich, chociaż jak widać po galeriach, ma już je kilka osób od nas. Większym unikatem jest chyba Arkanoid II, jedyne kolekcjonerskie wydanie Flintstones: The Suprise At Dinosaur Peak (ale tu mowa tylko i wyłącznie o boxie, samych "PCB" w badziewiakach krążą setki rocznie po Allegro) których jestem szczęśliwym posiadaczem, Thrilla's Surfari - cart MWK'a, czy niektóre katridże BIC'a - biały Dizzy The Adventurer, Quattro Arcade (2), Quattro Adventure - tych cartów nie mają nawet najwięksi BIC'omaniacy - Parys i AdamStar, i jeśli kiedykolwiek się pojawią u nas na Allegro, ich cena sięgnie 100 zł jak nic, chociażby przez "walkę" o nie przez dwóch wyżej wymienionych Panów.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2010, 15:03:16 wysłane przez Martin » Zapisane

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Dred
Gość
« Odpowiedz #2 : Marca 03, 2010, 22:04:34 »

Z tego co udało mi się wyczytać, sporo kosztują tak zwane "competition cartridges" na czele z Nintendo World Championship. Z gier będących w ogólnym obiegu: Stadiun Events jest cholernie drogie.

Z gier dużo tańszych, ale nadal unikatowych. Dragon Warrior 4 - głównie z racji limitowanej liczby egzemplarzy. Jest na mojej liście "must have", gdy wreszcie sobie kupię Famicoma AV (ale to dopiero w wakacje).
Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #3 : Marca 03, 2010, 22:50:35 »

Nintendo World Championship jest najdroższym kardridżem w ogóle, ale równie cenne są egzemplarze prototypowe(z nr serii) lub specjalne wykorzystywane podczas testowania gier.
Zapisane
kubicz
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomości: 72



« Odpowiedz #4 : Marca 04, 2010, 00:19:53 »

The Rarest and Most Valuable NES Games


Z gier będących w ogólnym obiegu: Stadiun Events jest cholernie drogie.
Sam cart kosztuje znacznie mniej, to pudelko tak podnioslo cene tego zestawu.
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #5 : Marca 04, 2010, 22:33:17 »

http://www.retrousb.com/index.php?cPath=23&osCsid=6ab4b5b888850cc6b109072ea6452322
Wink Jako że są to wydania w pewnym stopniu limitowane, to można je uznać za żadkie.
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #6 : Marca 05, 2010, 13:19:52 »

Jedna z droższych gier na NES'a to PAL'owski Gimmick. Z tych, które raczej by na to nie wskazywały, to druga część Flintstones: The Rescue Dino & Hoppy, której cena wynosi zawsze powyżej 200 zł.

The Rescue Dino & Hoppy jest tania jak barszcz Smile Natomiast Surprise at Dinosaur Peak! na NES to rearytas.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #7 : Marca 05, 2010, 14:40:23 »

No ok, a jak mniej więcej wygląda sprawa z famicomem??? Wreszcie przypomniałem se tytuł i słyszałem, że chyba dokładnie Metal slader glory jest chyba najrzadszą grą na famiego i przy dobrych wiatrach to można ją złapać za bodajże 100$..... Również słyszałem, że oryginalna Castlevania na famiego i bio miracle bokutte upa są nawet jeszcze droższe, co jest w sumie dziwne, bo nie wychodzi na to, że są one najrzadsze.....

Aaa i jeszcze mi się wydaje, że również oryginalna Recca jest bardzo droga. Raz ją widziałem na jEBAYu w przeliczeniu jakieś ponad 400zł. na KUP TERAZ....
Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #8 : Marca 05, 2010, 15:47:20 »

Aaa i jeszcze mi się wydaje, że również oryginalna Recca jest bardzo droga. Raz ją widziałem na jEBAYu w przeliczeniu jakieś ponad 400zł. na KUP TERAZ....

Jeśli faktycznie za tyle była (w co bardzo wątpie) to bardzo tanio za Recce.
Zapisane
kubicz
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomości: 72



« Odpowiedz #9 : Marca 10, 2010, 11:06:25 »

No i mamy nowy rekord. Zafoliowane "Stadium Events" poszlo za 41 300 $.

http://www.destructoid.com/record-breaking-nes-games-sells-for-41-300-165195.phtml
http://kotaku.com/5479360/collectors-item-obliterates-record-for-rare-game-sale

Ogolnie to sie ostatnio wysypalo tych Stadium Eventsow na ebayu. Mamy kolejna folie w "kup teraz" za jedyne 100 000 $ czy tez mase zestawow od 300 do 13 000.
Zapisane
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #10 : Sierpnia 13, 2010, 15:40:17 »

Moon Crystal piracki jest bardzo rzadkim okazem. Famicomowy oryginalny kart jest jeszcze większym rarytaskiem, cena waha się między 120$ w wersji luzem, tak mniej więcej 200-400$ (zależnie od kaprysów ebayowców) w wersji CIB. Gra na prawdę świetna, ale trzeba przyznać, że poziom trudności jest dosyć wysoki.
Zapisane
Monk666
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Odpowiedz #11 : Sierpnia 13, 2010, 20:16:00 »

Tutaj można sobie przejżeć zestawienie rzadkich cartridgy i innych gier na różne platformy.
http://www.racketboy.com/guide/the-rarest-and-most-valuable-video-games
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #12 : Sierpnia 25, 2010, 18:30:43 »

NES i FC to wiadomo co rare juz od dawna. A z klonow:

- Moon Crystal, to roznie, sam mialem 4 sztuki nowe, w tym na allegro widzialem kilka razy i to wersje w starych kartach. Chyba 3 rozne labele widzialem. Kiedys olewano aukcje z nim, widzialem jak sprzedawaly sie za psie pieniadze. Dzis rarytas i jak jest, to cena wywindowana.

- Super Bros 8 - rarytas, nie bez przyczyny mialem dziesiatki emaili i PW na zagranicznych forach famicoma abym sprzedal je za gruba kase...

- piracki Don Doko Don 1 - mial ktos wogole?? Ja w zyciu nie widzialem na oczy, a tylko raz na ebay.com widzialem jak ktos jedynke sprzedawal w pieknym, starym niebieskim karcie (ktos z USA, mial w zestawie z piratami na FC)

- pir. Don Doko Don 2 - mialem raz w zyciu kiedys w latach 94-95 (na kosciach) a udalo mi sie dorwac raz fartem na allegro ok 3 lat temu. Super Bros 8 juz niebo czesciej wystepujacym hackiem niz piracki org.

- pir. Wizards & Warriors 2 i 3. Jedynka czesty kart (mniej w starych obudowach fakt), ale juz dorwac 2 i 3 w startch kartach to mega fart.

- pir. Power Blazer. Mega rare.

- pir. Magician. Rare (mialem, teraz Spazz ma jako jedyny)

- pir. Last Ninja. W starym karcie. Rare.

- pir. Super Bros 4 (lost levels mario). Rare!

- pir. Gargoyle's Quest II. Rare.

Mowa o starych kartach na kosciach. Ale i wiekszosc w nowych to ciezka sprawa dostac.

Aha ciezko dostac i to bardzo np. starego PC KID (BC KID/BONK) czy TOKI.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2010, 18:40:45 wysłane przez siudym » Zapisane
Marek
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpnia 31, 2010, 00:59:09 »








Ten RAF to niezły cudak :

Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #14 : Września 01, 2010, 01:07:40 »

Dokladnie kart#1 widzialem kiedys na ebay.com

Szkoda, ze w PL wiekszosc takich kartow to biale kruki.
Zapisane
Marek
Gość
« Odpowiedz #15 : Września 01, 2010, 10:53:21 »

Zgadza się, takie śliczne piraty już się nawet kończą na dalekim wschodze...

Wciąż jednak pozostają nieogarnięte pokłady na dziewiczych zakątkąch ameryki południowej, dziewiczych ponieważ jedynym sposobem aby dopaść te pirackie góry złota to samemu się pofatygować do Argentyny albo Brazylii.
Zapisane
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #16 : Września 01, 2010, 15:35:21 »

- pir. Super Bros 4 (lost levels mario). Rare!

Ta to jest rzadkie? Bo ja mam te gre kupiłem ją od mojego kolegi kiedyś

A co do rzadkich gier

Famicom - Dr. Splash
NES - Nie przypominam sobie żadnych ale co tam , kto gra na tej "podróbce" Famicoma?  O HÓJ CI HODZI???/ spoko , poprostu nie rozumiem po co oni zrobili taką wersje "zagranicznego famicoma" , jakieś prawa autorskie? przecież jaja sobie strugam a skąd miałem to wiedzieć ziom?
Pegasus - SMB3 (miałem ją kupić na rynku kiedyś , ale potem jej już nie było tylko były mylne opakowania)  , Gry DB (rzadko są)
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2010, 23:06:59 wysłane przez BH ouji » Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #17 : Września 01, 2010, 16:21:23 »

To że sobie kupiłeś od kolegi nie znaczy, że nie jest rzadko spotykane.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #18 : Września 01, 2010, 16:23:54 »

Właśnie. Niech spróbuje kupić jeszcze raz tą grę, zobaczymy czy pójdzie mu tak łatwo. Z tego co słyszałem to dość ciężko jeszcze o grę Conquest of the Crystal Palace..
Zapisane

BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #19 : Września 01, 2010, 18:36:02 »

Właśnie. Niech spróbuje kupić jeszcze raz tą grę, zobaczymy czy pójdzie mu tak łatwo.

1.Spoko
2.To było do mnie?

To że tamto napisałem nie znaczy że myśle że mam coś rzadkiego , poprostu sie dziwiłem że to rzadkie
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 18 zapytaniami.