Marca 29, 2024, 06:04:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pretendo - wieloplatformowy emulator z debuggerem  (Przeczytany 2290 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alzen
Gość
« : Maja 24, 2010, 21:31:18 »

Jakoś dzisiaj trafiłem na stronę tego człowieka, który jak zauważyłem ma w swoich projektach również emulator NESa.

Z początku myślałem, że będzie to zwyczajny emulator, szybko okazało się jednak, że pisany jest z myślą o wielu systemach operacyjnych i zawiera w sobie podobno całkiem funkcjonalny debugger. Prawdę mówiąc nie mi oceniać, bo niewiele z tego typu narzędzi korzystałem; niemniej jednak naprawdę kapitalnie zobaczyć coś wieloplatformowego z debuggerem.

Do tej pory używałem FCEUX, ewentualnie innych należacych do tej rodziny; wszystko za pomocą programów pośredniczących bowiem FCEUX w wersji np. linuksowej oferuje zdecydowanie mniejszą funkcjonalność niż ta którą dostajemy pracując z systemem z rodziny Windows.

Polecam zajrzeć na stronę programu, przeczytać listę planowanych funkcji (z tego co widzę emulator nie został jeszcze wypuszczony) oraz obejrzeć zrzutki.
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #1 : Lipca 14, 2010, 15:33:29 »

Póki co polecam Ci FCEUXD SP, działa na Wine. ;]
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
alzen
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipca 14, 2010, 20:29:13 »

Póki co polecam Ci FCEUXD SP, działa na Wine. ;]

Drogi Berionie, Wine to Wine, a wersja natywna to wersja natywna. Może na LUKu nie czyłoby się tak, że program puszczony jest przez Wine ale normalnie jest to jednak odczuwalne, zupełnie inne odczucie korzystanie z programu. No ale zgodzę się, że do takich rzeczy jak robienie kodów GG to jednak FCEUX pod Wine jest na razie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Tak czy inaczej, wersja natywna na bibliotekach QT czy GTK (!) to jednak co innego.
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #3 : Lipca 14, 2010, 20:51:40 »

Niby tak, ale ja już przywykłem do tego to i sam polecam takie rozwiązania. Do dziś na Linuksie nie ma programów (albo ja takich nie znam?), które funkcjonalnością dorównywałyby ISO Buster, Image Burn, Mirandzie, Foobarowi itd.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
alzen
Gość
« Odpowiedz #4 : Lipca 14, 2010, 23:17:32 »

Hmm, Berion, robi się offtopic, a sądzę, że ten emulator jest na tyle ciekawy że nie warto zaśmiecać związanego z nim tematu. Stwórz proszę osobny temat jak chcesz rozmawiać o zamiennikach oprogramowania np. na systemy linuksowe to tam podyskutujemy.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.022 sekund z 18 zapytaniami.