Marca 29, 2024, 16:49:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: DOS Games  (Przeczytany 20673 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Smakosz
Gość
« : Lipca 13, 2010, 20:51:49 »

Tym razem inne czasy, które poznaję dzięki wspaniałemu emulatorowi dosbox.
Zrobię szybki tutek, który umożliwi i wam zabawę nawet na windows xp.


Pobieramy emulator, o nazwie "dosbox"
Pobieramy interfejs graficzny polecam "d-fend"
Jeśli dobrze poszukamy znajdziemy d-fenda z wmontowanym dos-boxem to najprostsza opcja.
instalujemy lub wypakowujemy ( zależnie od wersji )

Chcemy grać w jakieś stare rzęchy więc wchodzimy na stronę - http://www.abandonia.com/pl skąd pobierzemy gierki.

Aby dołożyć do naszego dosboxa grę (zaimportować) wybieramy Profil > Dodaj za pomocą Kreatora > (DOSBOX) > (wskazujemy exe naszej gry) > Ustawiamy cykle (im bardziej wymagająca gra tym ustawiamy wyższe) na dosa przeważnie używamy opcji cykle normalne, ale do bardziej wymagających gier największe możliwe (grafika 3-d) > potem dalej, dalej, ok i mamy profil naszej gry, którą odpalamy z listy klikając 2x w profil.


Na dosa jest masa wszelakich rpg, przygodówek, zręcznościówek.

Z Przygodówek polecam "I HAVE NO MOUTH AND MUST SCREAM", oraz Dark Seed I,II.
Polecam również cybeprunkową grę SYSTEM SHOCK I, oraz legendarny shmup Tyrian 2000, oraz Raptora.

Tyrian2000

Dark Seed:

Another World:

Raptor:

Bruce Lee: (Nie zwiedźcie się grafiką ta gra to sam miód)

Castelvania:
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2010, 22:10:24 wysłane przez Smakosz » Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipca 13, 2010, 21:00:52 »

Czy ty masz nas za idiotow?
Zapisane
Koks
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 580



« Odpowiedz #2 : Lipca 13, 2010, 21:15:29 »

Pobieramy interfejs graficzny polecam "d-fend"

Po co?  chess
Zapisane

Częste mycie skraca życie.
"If you have a fast, shiny new Pentium II, you might try using 44 kHz for the ultimate in sound quality." - readme od Unreala
https://drive.google.com/folderview?id=0B2TXQD5v-ZIVfjVQdTl2TTZiWmJ2LWZJajJzS0V4cDZBay04WjVGQkdQdnBDQzRlYkdQVGc&usp=sharing
Smakosz
Gość
« Odpowiedz #3 : Lipca 13, 2010, 21:29:57 »

 laugh

Łatwiej i wygodniej przeglądać i odpalać kolejne gry. Z D-Fendem to tak intuicyjne jak odpalanie gier na emulatorach nesa.

Żeby zachęcić do grańska porcja screenów !


Abuse (genialna gra rozwałkowa moja osobista ocena 9+10 za klimat i akcję. Na dosbox pogracie z takimi wypasami jak muzyka i dźwięki. Sterowanie jest wzorowe - celujemy myszką poruszamy się kursorami )
 
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2010, 21:45:54 wysłane przez Smakosz » Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #4 : Lipca 13, 2010, 21:42:33 »

Wolę wpisywać komendy. Jak emulator DOSa to na całego Cheesy
Zapisane

Smakosz
Gość
« Odpowiedz #5 : Lipca 13, 2010, 21:49:20 »

Rozumiem zboczenie, ale niektórzy zaczynali przygodę z komputerami od późniejszych systemów niż DOS to mogą mieć kłopoty co przewidziałem.  naughty

Kolejny screen:


Alien Trilogy - Some Heavy Shit i tym razem. Gra na podstawie serii filmów o obcym. W ten sam tytuł można było pogrywać na psxach.
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #6 : Lipca 13, 2010, 21:50:08 »

Ale to nie PG.
Zapisane
Smakosz
Gość
« Odpowiedz #7 : Lipca 13, 2010, 21:51:23 »

Niektórych było stać na komputery "trochę" później.
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #8 : Lipca 13, 2010, 21:59:31 »

Ja zaczynalem od Win98, wiec nie p***ol.
Zapisane
Smakosz
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipca 13, 2010, 22:07:30 »

To teraz wszyscy zaczną pisać od czego zaczynali pewnie  crazy
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipca 13, 2010, 22:16:28 »

Ja bym zaczal od zbanowania cie, ale jeszcze poczekam troche. Przynajmniej chlopcy maja zabawe.
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #11 : Lipca 13, 2010, 22:22:53 »

Hej Smakosz. Trochę oklepanie piszesz bo większość osób pewnie wie już jak np. uruchamiać dosowe gry pod nowszymi systemami. Tak czy inaczej fajnie powspominać. Jak lubisz przygodówki to polecam ci "The Legend of Kyrandia" - kapitalna gra.
Zapisane
Smakosz
Gość
« Odpowiedz #12 : Lipca 13, 2010, 22:23:55 »

Ja bym zaczal od zbanowania cie, ale jeszcze poczekam troche. Przynajmniej chlopcy maja zabawe.
Inni przynajmniej mają zabawę - w tym ja.
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #13 : Lipca 13, 2010, 22:35:31 »

Ja zaczynalem od Win98, wiec nie p***ol.
Ja w dalszym ciągu siedzę na Win98SE. Zainstalowałem fanowskiego service packa i gdyby nie to, że jest kilka gierek, w które chciałbym zagrać, a które wymagają nowszego systemu (np: Thief 3, Puzzle Quest) to w ogóle bym nie myślał o przesiadce.

Alien Trilogy mam na PSXa. FPP nie są moim ulubionym gatunkiem ale ta gra mi się strasznie podoba.

Z fajnych DOSowych gierek polecam jeszcze Dreamweb - przygodówka z ciężkim, cyberpunkowym klimatem oraz Beneath a Steel Sky - przygodówka Point and Click, również w klimatach cyberpunk ale klimat miejscami nieco lżejszy. A skoro już przy gatunku jestem to jak ktoś nie przeszedł gier z serii Monkey Island to niech się schowa Cheesy
Zapisane

Smakosz
Gość
« Odpowiedz #14 : Lipca 13, 2010, 22:57:55 »

Dopiero co poznałem DreamWeba - Intro + kilka minut gry. Gra prezentowała się niepozornie, ale kiedy obejrzałem całe intro załapałem jej klimat. Fabuła i muzyka robią klimat z pogranicza Matrixa, Blade Runnera, Donnie Darko. Co się rzuca w oczy to wyjątkowy interfejs gry, którego nie ma w innych przygodówkach. Ta muzyka, która leci w tle to kawał dobrej roboty, bez niej klimat nie był by tak bardzo odczuwany.



Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #15 : Lipca 14, 2010, 06:41:59 »

Hm, temat taki sobie. Niby wszyscy wiedzą o co kaman i niczym nas Smakoszu nie możesz zaskoczyć ale kto wie, może komuś tutorial z odpalania emulatora Dos'u się przyda. Widzę że troszkę siedzisz w grach abandonware ale pamiętaj że nie tylko ty. Jest nas wielu znających się na starych kompach, na których Norton Commander, MemMaker i Win3.11 były codziennością. Sam zaczynalem od 386DX (bez koprocesora) z HDD 40mb i 8 mb ramu.

I jak już coś piszemy o grach wspomnę tylko o dwóch mniej znanych ale takich, które pozytywnie mnie zaskoczyły.
Jungle Book

Gra może niezbyt trudna ale bardzo klimatyczna i graficznie dopracowana (mimo że to low res). Rewelacyjnie skonstruowane etapy.

Day of the Tentacle. Rewelacyjna przygodówka (będąca niejako kontynuacją legendarnego Maniac Mansion) nieistniejacej już firmy Lucas Games z kapitalną fabułą, zagadkami i humorem.



Zapisane

Gloryfikator
gloryfikuje
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 175



« Odpowiedz #16 : Lipca 14, 2010, 23:26:06 »

Z DOSówek miło wspominam Lemmings 3D. Nawet zachowała mi się oryginalna płyta z wydania CD Projektu, o którym nic nie mogłem znaleźć w necie. O ile pamiętam, gra i tak nie była lubiana przez większość odbiorców, niestety.
Zapisane

dr00id88
Gość
« Odpowiedz #17 : Lipca 15, 2010, 10:27:18 »

Z DOSówek miło wspominam Lemmings 3D. Nawet zachowała mi się oryginalna płyta z wydania CD Projektu, o którym nic nie mogłem znaleźć w necie. O ile pamiętam, gra i tak nie była lubiana przez większość odbiorców, niestety.

LOOOOOOOOOOOOOOOOL! http://www.cdprojekt.pl/
Zapisane
Gloryfikator
gloryfikuje
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 175



« Odpowiedz #18 : Lipca 15, 2010, 12:25:42 »

LOOOOOOOOOOOOOOOOL! http://www.cdprojekt.pl/
O wydaniu gry, nie o wydawcy. ;P
Zapisane

siudym
Gość
« Odpowiedz #19 : Lipca 15, 2010, 15:41:24 »

To teraz wszyscy zaczną pisać od czego zaczynali pewnie  crazy

Ja zaczynalem od DOS Cheesy Potem W95..



Dopiero co poznałem DreamWeba - Intro + kilka minut gry. Gra prezentowała się niepozornie, ale kiedy obejrzałem całe intro załapałem jej klimat. Fabuła i muzyka robią klimat z pogranicza Matrixa, Blade Runnera, Donnie Darko. Co się rzuca w oczy to wyjątkowy interfejs gry, którego nie ma w innych przygodówkach. Ta muzyka, która leci w tle to kawał dobrej roboty, bez niej klimat nie był by tak bardzo odczuwany.


Piekna gra, ukonczylem ja w dawnych latach gdy tylko przeczytalem recke w Secret Service... Mocna gra, a zakonczenie.... Cheesy Zakonczenie zaskakujace powiem tylko Wink
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.