Marca 28, 2024, 12:04:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: DOS Games  (Przeczytany 20648 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
fixxxer1
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 64


« Odpowiedz #40 : Stycznia 25, 2012, 13:23:05 »

Z DOSowych gier:
- Dune 2
- The Legend of Kyrandia
- Polanie
- Wolfenstein
- Doom
- Rise of The Triad
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #41 : Stycznia 25, 2012, 14:27:22 »

haha pamietam jak wyszlo POLANIE, to odpalalem go przez PC TASK na amidze albo juz inny pc emu nazwy nie pamietam Smile
A po pewnym czasie takze na PC gralem. Jako fan warcrafta1/2 to strasznie mi sie spodobala ta polska gra.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #42 : Stycznia 25, 2012, 15:54:28 »

A grę Clash pamiętacie?? Grywałem w to kiedyś sporo. Pamiętam jak zaskoczył mnie fakt iż w tej grze piechota mogła się zmęczyć podczas marszu. W tamtych czasach gdy powstała ta gra była to swego rodzaju nowość.




No i ten widoczek lekko skośnych zamkowych wież, wydawał się zaczerpnięty z gry Warlords Smile
Zapisane

fixxxer1
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 64


« Odpowiedz #43 : Stycznia 25, 2012, 20:32:42 »

A grę Clash pamiętacie?? Grywałem w to kiedyś sporo. Pamiętam jak zaskoczył mnie fakt iż w tej grze piechota mogła się zmęczyć podczas marszu. W tamtych czasach gdy powstała ta gra była to swego rodzaju nowość.
No i ten widoczek lekko skośnych zamkowych wież, wydawał się zaczerpnięty z gry Warlords Smile
Pamiętam artykuł w CD-Action w którym przedstawiali zdjęcia z produkcji tej gry. Bardzo mi się podobała, ale do tej pory nie było dane mi w nią pograć. Nadrabiam zaległości i co się da to kupuję, może i znajdę Clasha.. I tak trafiłem dziś na Allegro Polan, niestety wersję gazetową. O oryginale można chyba już zapomnieć.
Zapisane
dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 275


« Odpowiedz #44 : Lutego 12, 2012, 22:46:37 »

polanie to pierwsza gra na pc którą przeszedłem

wtedy zupełnie nie umiałem grać, nie znane mi były takie rzeczy jak micro/macro, ale do tej pory zastanawiam się, czy tą grę da się w ogóle uczciwie przejść tzn. bez używania bugu - jeśli postawi się budynek a go nie zacznie budować chłopem (czyli będą same materiały na domek) to przeciwnicy będą wściekle walczyć z drewnem i można ich spokojnie wybić 1 łucznikiem
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #45 : Lipca 11, 2012, 02:48:31 »

Obecnie wszystkie gry w jakie gram do DOSBOX... Stare dzieje wspominam, koncze ponownie najlepsze gry swoich mlodych lat oraz te, ktore zostaly zaczete lub wogole przekladane w nieskonczonosc...

Teraz KQ4. Mam sentyment do tych koment pisanych z klawiatury Cheesy
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #46 : Lipca 11, 2012, 11:51:55 »

A mnie dobijało doszczętnie to wpisywanie wszystkich komend z klawiatury. Zdecydowanie wolałem grać w klikane myszką przygodówki takie jak Curse of Enchantia lub Day of the Tentacle.


Curse of Enchantia to była na maksa zajebista przygodówka z mnóstwem gagów i ciężkich zagadek do rozkminienia. Opowiadałą ona o przygodach pewnego chłopca, który przez portal rzucony przez nikczemną wiedźmę przeniósł się do dziwnego nie znanego sobie świata. Gra miała niesamowity klimat, który potęgowała lekko rozpikselozowana grafika. Chyba sobie tą gierkę odświeżę bo strasznie dawno temu w nią grałem a pamiętam ile radości dawało rozwiązywanie kolejnych zagadek.


Day of the Tentacle - gra legenda, stworzona przez firmę LucasFilmGames. DoTT był kontynuacją świetnej mrocznej przygodówki Maniac Mansion, tyle że wzbogacony o lepszą grafikę, przyjeźniejszy interfejs i bardziej pokręcony wątek przygodowy. Motywem przewodnim były przygody trojki przyjaciół, podróże w czasie (co prawda w obrębie tych samych zabudowań ale zawsze to coś) i walka ze światową dominacją nowego gatunku - macek Smile

Ps. Hoagie z DoTT (długowłosy koleżka z czapką ze screena powyżej) przypomina mi bardzo naszego forumowego Dreda Cheesy
Zapisane

siudym
Gość
« Odpowiedz #47 : Lipca 20, 2012, 15:26:07 »

Pamieta ktos? KNIGHTS OF XENTAR
http://www.youtube.com/watch?v=679BArADXMc
Zapisane
Marek
Gość
« Odpowiedz #48 : Lipca 20, 2012, 16:35:22 »

HAHA! Ulubiona gra Pająka, mojego ówczesnego znajomego! Pamiętam, był kozakiem, nosił wszędzie ze sobą kilka dyskietek z programem skitranych w plecaku i grał wszędzie gdzie tylko PeCeta zobaczył, no a gre miał rozpracowaną od a do z ;-)
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #49 : Lipca 20, 2012, 16:52:15 »

Cały czas pamiętam. Recenzje z Top Secretu i Kawaii za screenami roznegliżowanych panienek. Jeszcze zanim wiedziałem co to jest manga i anime. Była to jedna z pierwszych gier jakie przeszedłem kiedy już miałem własnego kompa.
Zapisane

siudym
Gość
« Odpowiedz #50 : Lipca 20, 2012, 21:08:05 »

hehe.. widze przerabialismy pierwsza 'stycznosc' z ta gra podobnie. Do dzis mam ten numer TS i dokladnie wtedy takze nie wiedzialem, ze to "ta" slynna manga/hentai. Po chyba roku od recki mialem mozliwosc pogrania, ale nigdy nie ukonczylem. Chyba w menu mozna bylo odpalic niezly slideshow Wink
Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #51 : Sierpnia 05, 2012, 14:38:15 »

Moze juz nie DOS...
W koncu, w koncu zabralem sie za broken sword the shadow of the templars - mam ukonczone 2 i 3 czesc, natomiast czwarta juz kupiona za grosze 3 lata temu takze czeka...

Pomyslec, ze w jedynke zabieram sie od jej premiery :| Potem jakos tak wyszlo, ze wygodnie bylo mi zaczac czesc trzecia na XBOX. Kiedys juz mialem probe zaczecia jedynki, ale mialem jakies bugi graficzne i znowu pauza. Obecnie przyszlo wybawienie, o ktorym wogole nie wiedzialem! - Broken Sword 1 dziala pod SCUMM!... Smile Teraz zagrywam sie w okienku, wgrana polska translacja (jest ok).

Gra jest nieziemska... Wogole seria to klasa sama w sobie. Klimat, dialogi (z jajem), grywalnosc, jea!

Gdybym sprawdzil liste Scumm, pewnie juz dawno bym na PSP ukonczyl

http://www.youtube.com/watch?v=bQAur6bEsas
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2012, 14:39:53 wysłane przez siudym » Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #52 : Lutego 27, 2013, 12:17:47 »

Wracajac do UFO:EU. Piekny, polski opis i tutorial gry (pomyslec, ze po tylu latach czegos nowego sie dowiaduje z opisu hehe)
http://www.ppa.pl/gry/ufo-enemy-unknown-poradnik-gracza.html
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #53 : Czerwca 22, 2014, 00:36:56 »

Blizzard udostępnia za darmo trzy klasyczne gry: Blackthorne, The Lost Vikings oraz Rock N' Roll Racing. Bez żadnych haczyków, bez rejestracji, bez DRM. Ściągasz i grasz.

https://us.battle.net/account/download/?show=classic
Zapisane

alzen
Gość
« Odpowiedz #54 : Czerwca 22, 2014, 17:38:33 »

The Lost Vikings, przecież to bardzo fajna wiadomość! Gra na medal!  laugh
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2014, 17:47:20 wysłane przez alzen » Zapisane
FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #55 : Czerwca 22, 2014, 17:54:25 »

Ja na DOSBOX'ie gram w:
Wolfenstein 3D
Doom
Duke nukem 1
-!!-   -!!-  2
-!!-   -!!-   3D
i na te chwile nie pamietam wicej
Zapisane

alzen
Gość
« Odpowiedz #56 : Czerwca 22, 2014, 19:18:37 »

Z Doomem kiepski pomysł, polecam korzystać z jednego z otwartoźródłowych silników takich jak PrBoom.

Ale to twój wybór, i nie pytaj czemu tak, a tak. Spróbuj sobie obu sposobów i sam stwierdzisz co ci bardziej odpowiada.
Zapisane
Gloryfikator
gloryfikuje
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 175



« Odpowiedz #57 : Czerwca 23, 2014, 01:56:45 »

Dodam, że Duke'a 3D też się bardziej opłaca w ten sposób a nie na DOSBoksie, głównie ze względu na sterowanie, które mi osobiście w oryginale nie podchodzi. Wygoogluj sobie EDuke32.
Zapisane

FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #58 : Czerwca 23, 2014, 07:20:43 »

jezcze gram w Raymana
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #59 : Czerwca 23, 2014, 19:36:59 »

Którego?? Jeśli rypiesz w tego pierwszego Raymana to gratuluję wytrwałości. Gra jest piekielnie trudna i nigdy nie miałem do niej cierpliwości. Nawet na PSOne po wielu próbach, rozstaniach i powrotach udało mi się przejść ledwo 57% gry.
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 19 zapytaniami.