Kwietnia 25, 2024, 10:19:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: NES - sprzedaż w Polsce  (Przeczytany 2607 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Famistation
Gość
« : Lipca 16, 2010, 22:06:36 »

Cześć,mam pytanie.Wiem że NES nie trafił do sprzedaży w krajach Wschodniego Bloku czyli Jugosławii,NRD i ZSRR.Z historii wiem że Polska też należała do wschodniego bloku państw i była wrogo nastawiona do nowinek technicznych z ZSRR,Stanów Zjednoczonych i Japonii,ale..............i tutaj rodzi się moje pytanie:Czy Nintendo Entertainment System był sprzedawany w Polsce ?
Zapisane
Gloryfikator
gloryfikuje
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 175



« Odpowiedz #1 : Lipca 16, 2010, 22:43:53 »

Czemu Polska miałaby być wyjątkiem? chess
Zapisane

Famistation
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipca 16, 2010, 23:25:59 »

Czemu Polska miałaby być wyjątkiem? chess
Bo nie została wspomniana spośród tych państw
Zapisane
8bitrage
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 301



« Odpowiedz #3 : Lipca 17, 2010, 00:27:50 »

nie wydaje mi sie, zauwaz ze kiedy był najwiekszy BUM na pegasusa w USA mieli juz SNESa
ale to tylko moja teoria niech wypowie sie ktos kto niesrał w tetrowe pieluchy w 1990  crazy
Zapisane
Grucus
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 125


« Odpowiedz #4 : Lipca 17, 2010, 10:15:32 »

Z historii wiem że Polska też należała do wschodniego bloku państw i była wrogo nastawiona do nowinek technicznych z ZSRR,Stanów Zjednoczonych i Japonii,ale.............
Z całym szacunkiem: co Ty pier****sz? gdzie na historii tego Cię uczyli? zmień szkołę za w czasu.
Po pierwsze: nie ma czegoś takiego "wschodniego bloku państw", tylko "bloku wschodniego", szyk przestawny! taki gadget, uczą tego na języku polskim, widać nie wszyscy załapali...
Sam sobie zaprzeczasz: "wschodniego bloku państw i była wrogo nastawiona do nowinek technicznych z ZSRR", skoro Pl należała do bloku wschodniego, którego trzonem było ZSRR, to niby dlaczego miałaby być wrogo nastawiona do nowinek z tegoż kraju? A niby skąd u nas tyle komunistycznych gratów z ZSRR?
Do tego wszystkiego piszesz niechlujnie, zacznij dbać o to bo zaniżasz poziom forum.

W odpowiedzi na Twoje pytanie: nie słyszałem, żeby ktoś w Polsce sprzedawał NES-a, czyli na 99% nikt tego nie robił.
Poza tym zgadzam się z przedmówcą
Zapisane
Famistation
Gość
« Odpowiedz #5 : Lipca 17, 2010, 12:49:38 »

Z historii wiem że Polska też należała do wschodniego bloku państw i była wrogo nastawiona do nowinek technicznych z ZSRR,Stanów Zjednoczonych i Japonii,ale.............
Z całym szacunkiem: co Ty pier****sz? gdzie na historii tego Cię uczyli? zmień szkołę za w czasu.
Po pierwsze: nie ma czegoś takiego "wschodniego bloku państw", tylko "bloku wschodniego", szyk przestawny! taki gadget, uczą tego na języku polskim, widać nie wszyscy załapali...
Sam sobie zaprzeczasz: "wschodniego bloku państw i była wrogo nastawiona do nowinek technicznych z ZSRR", skoro Pl należała do bloku wschodniego, którego trzonem było ZSRR, to niby dlaczego miałaby być wrogo nastawiona do nowinek z tegoż kraju? A niby skąd u nas tyle komunistycznych gratów z ZSRR?
Do tego wszystkiego piszesz niechlujnie, zacznij dbać o to bo zaniżasz poziom forum.

W odpowiedzi na Twoje pytanie: nie słyszałem, żeby ktoś w Polsce sprzedawał NES-a, czyli na 99% nikt tego nie robił.
Poza tym zgadzam się z przedmówcą
Co mnie odrazu jedziesz ? Pomyliło mi się z tym ZSRR,to byli Niemcy.A ty już k***a zamieszanie robisz i powód do nabijania się zemnie
Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #6 : Lipca 17, 2010, 20:20:44 »

Cytuj
Co mnie odrazu jedziesz ? Pomyliło mi się z tym ZSRR,to byli Niemcy.A ty już k***a zamieszanie robisz i powód do nabijania się zemnie
Szczerze, to sam prowokujesz innych do tego, aby się z Ciebie nabijali.

Wiele osób na tym forum wypowiada się zgodnie z zasadami języka polskiego. Zatem mają prawo wymagać od innych użytkowników czegoś podobnego, prawda? I nie chodzi tu o 100% dokładność, bo błędy zdarzają się każdemu. Ale to co Ty prezentujesz, to po prostu niechlujstwo.

A jak nauczyć się łatwo i przyjemnie poprawnego wypowiadania się? Czytaj książki! I mówię to serio...

Zważaj uwagę na to, aby to co piszesz miało jakiś sens. Bo gdy użyjesz skrótu myślowego, może to doprowadzić do nieporozumień między Tobą a Twymi odbiorcami.

Bynajmniej nie pociskam Ci. Tak na prawdę, to okazuję swego rodzaju troskę, którą także okazały osoby piszące wyżej. Doceń to.

Pozdrowienia od Piotra Gągora z konwentu, który jest na zworkach.  chess
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2010, 20:23:16 wysłane przez Dred » Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #7 : Lipca 18, 2010, 21:59:46 »

do 89 roku to malo co w tym temacie mozna bylo kupic, a co dopiero NES... Klonow nie bylo raczej nawet.
Ludzie mieli pewnie te konsole, ale tylko wtedy, gdy ktos z rodziny przemycil to z zachodu. Od 90 roku to juz czesto w polsce NES sie pojawial, moze nie oficjalnie, ale bywaly osoby (koledzy kolegow) majacy NES'ora jeszcze gdy malo kto o klonie/pegasie slyszal..

Zapisane
stiffer
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 149



WWW
« Odpowiedz #8 : Lipca 19, 2010, 00:09:31 »

Panowie mozna bylo kupic i NES i gry! jak pisalem juz kiedys mialem NESa w 1993 lub 1994 roku. razem z Pegasuse. dostalem od taty, bo myslal ze to cos innego niz pegaz Smile (w sumie pegaza pozniej dostalem).

NES byl z USA PALowski, kupiony w polskim sklepie. Do tego okolo 20 gier prosto ze sklepu USA, wszystko w pudelkach, z instrukcjami zafoliowane. Niestety, gdy nie dzialaly... Pamietam moje nieprzespane noce i marzenia zeby te gry jednak jakos odpalic. Uruchamialy sie na 10 sekund w B/W, pozniej restart. Zaden informatyk w Jasle nie potrafil zrobic multiregionu i na NESa mialem tylko wrestling PALowski dolaczony do konsoli.

Pamietam, ze starzy znalezli dystrybutora Nintendo w Warszawie. Cena nesa 700zl, cena 1 gry 150-200zl!!! w tamtych czasach tyle kasy!

Pozniej przesiadlem sie na pegasusa i bawilem sie skladankami, ale do dzis nie moge przezyc tej masy oryginalow w NTSC :/. Nigdy pozniej takiej kolekcji gier w pudlach, folii i z logo nintendo nie widzialem na zywo Sad

Nie wiem co to byla za firma w wawie ale daje sobie reke uciac, ze byl jakis dystrybutor.

___
dodane:

wyprzedzam pytania co sie stalo z grami: kiedy stary nastepny raz wyjezdzal do USA zabral je ze soba i dal synowi jakiegos kumpla... Ciekawe w ogole czy w okolicach Stamford sa jeszcze jakies retro sklepy z klasykami. Mniej wiecej w 2000-2001 roku byly na bank, bo tata sie smial, ze pare lat wczesniej placilo sie 49$ za gre, a "teraz" sa po 2-5$ w jakims tam sklepie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2010, 00:12:43 wysłane przez stiffer » Zapisane
siudym
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipca 19, 2010, 13:07:15 »

Ja w roku 93-94 (na 100% nie 95..) widzialem NES'a z odpalonym THE JETSONS w jednym domu towarowym w olsztynie. Byly w gablocie inne gry, ale nie pamietam jakie.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 18 zapytaniami.