Marca 29, 2024, 12:22:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Emulatory i granie przez NET  (Przeczytany 5532 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
siudym
Gość
« : Stycznia 04, 2006, 20:49:34 »

Jak ktos juz grał na EMU NES'a w gry przez internet (granie we dwie osoby)
to niech opisze co i jak (i jakie emu najlepsze).
Zapisane
flclflcl
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 204



WWW
« Odpowiedz #1 : Stycznia 04, 2006, 21:39:31 »

NNNesterj 0.23

Wlacz emulator, otworz(wczytaj) rom, kliknij na przycisk File, pozniej na NetPlay. W tym momencie bedzie zalezalo kto tworzy serwer. Jesli ty to kliknij Server(1P), pojawi sie okno z dwoma tabelami(wolnymi miejscami), polecam nacisnac od razu OK. Gra sie zatrzyma, i teraz wystarczy czekac na Playera namber dwa. W przypadku gdy chcesz dolaczyc do gry kliknij Client(2P), pojawi sie okno i w gorna kratke wpisz numer ip tego czlowieka co tworzyl(stawial) serwer, i OK. Zaczynacie grac.

VirtuaNES 0.92

Wlacz emulator, wczytaj rom, kliknij na przycisk File(lub klawisz F), pozniej na NetPlay, pojawia sie okno. W zaleznosci czy ty stawiasz serwer czy gracz numer 2. Jezeli ty stawiasz, zaznacz opcje Server w Port wpisz 10000(default), w Latency najlepiej ustawic 9, a w pole NickName wpisz swoj NickName, i na koncu tylko connect(teraz trzeba czekac).Jeżeli dolanczasz do gry to, zaznacz opcje Client, w pole Address wpisz ip tworzacego gre a po ip napisz dwokropek(czsami konieczne,to zalezy od lacza) i wpisz port(domyslny to 10000,ale zalezy co napisal ten co tworzyl), w NickName napisz swoja ksywke, i nacisnij connect.

I trzeba miec ten sam emulator i te same romy.
Zapisane

siudym
Gość
« Odpowiedz #2 : Stycznia 24, 2006, 15:42:27 »

hej. wszytsko ok. grałem z setezerem na nnnester w contre ale chodziło to POTWORNIE WOLNO!! (set ma 96KB ja 256KB net), a VitruaNES wywalał połšczenie cišgle....:/
Zapisane
flclflcl
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 204



WWW
« Odpowiedz #3 : Stycznia 24, 2006, 16:41:53 »

Wiesz co to troche dziwne bo ja gram z kumplem przez emulator VirtuaNES i jest bardzo dobrze wszystko jest idealne ale za to ja mam klopoty z emulatorem NNNesterj nie moge sie czasem podlaczyc z kumplem.
Zapisane

kiter
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #4 : Stycznia 29, 2006, 18:34:22 »

nestopia tez ma opcje netplay
mozna sie podpiac do jakiegos serwera i postawic swoja gre albo przylaczyc sie do istniejacej
mozna tez postawic swoj serw kailerra
chodzi to calkiem niezle, tylko trzeba pamietac zeby miec te same romy i ustawic ta sama szybkosc (dodatkowo niektore serwy wymagaja okreslonej szybkosci), klient w przypadku uzycia kailery teorytycznie nie musi byc ten sam
dodam ze testowalem to z kumplem (jestesmy w jedym lanie z tym ze on jest w innej podsieci) na szybkosci LAN 60 kf/s na tzw goalu 3 i chodzilo bardzo plynnie
transfer miedzy nami na dc++ jakies 4-5 MB/s, ping 2-5 ms
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #5 : Marca 11, 2006, 23:26:50 »

Kurcze chcieliœmy po grać z Flclflcl w Turtles tournament fighters na Nnnesterii, ale to chyba przez zabespieczenia. Nie wiem, w każdym bšdŸ razie nie udało nam się po nawalać.
Zapisane
flclflcl
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 204



WWW
« Odpowiedz #6 : Marca 11, 2006, 23:32:29 »

Ale to dziwne jest  bo z innymi bez problemu moge grac  huh
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2006, 23:32:55 wysłane przez flclflcl » Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #7 : Marca 11, 2006, 23:38:50 »

Sam się zastanawiam od czego to zależy. Przecież firewalla odblokowałem, więc nie wiem. Cišgle errory wyskakujš. Cóż widać, że nie każdy może prz neta rżnšć. Wiadomo, że od servicepacka 2 to nie zależy, bo przecież Flclflcl go ma, i grał. Siudym go ma, i grał. Sam już nie wiem.
Zapisane
kiter
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #8 : Marca 14, 2006, 00:16:30 »

jak obaj jestescie za natem to nie ma co sie dziwic (polaczenia nat<=>nat nie sa mozliwe)
jeden z ip musi byc zewnetrzny (albo musicie byc w tej samej wew podsieci ale to was nie dotyczy)
rozwiazanie to zrobienie wirtualnej sieci (w hamachi np) albo gra przez kaillere

jezeli nie jestescie za natem to mozliwe ze po stronie Matiego jest jeszcze jakas blokada np wbudowany windowsowy firewall albo u providera (w routerze) porty poblokowane, wtedy proxy powinno zalatwic sprawe ale klienty raczej nie maja takiej opcji

bez uzycia proxy tez sie da zrobic ale to juz troche zabawy jest

UPDATE:
poprawienie bledu
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2006, 13:58:05 wysłane przez ZnAl » Zapisane
flclflcl
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 204



WWW
« Odpowiedz #9 : Marca 14, 2006, 09:33:30 »

ZnAl nie sa potrzebne dwa posty takie same.
Cytuj
jak obaj jestescie za natem to nie ma co sie dziwic (polaczenia nat<=>nat nie sa mozliwe)
obydwa ip musza byc zewnetrzne (albo musicie byc w tej samej wew podsieci ale to was nie dotyczy)
rozwiazanie to zrobienie wirtualnej sieci (w hamachi np) albo gra przez kaillere
Co za brednie  cheesy

Cytuj
(polaczenia nat<=>nat nie sa mozliwe)
Bardzo ciekawe  cheesy

Cytuj
obydwa ip musza byc zewnetrzne (albo musicie byc w tej samej wew podsieci ale to was nie dotyczy)
Tu sie nie zgadzam wystarczy ze jedna osoba ma IP zewnetrzny a ta osoba co ma IP wewnetrzny moze sie podlaczyc ale juz inne osoba sie do niego nie podlaczy.
Osoby ktore maja te same podsieci moga sie podlaczac nawet jak maja IP wenetrzny.
ZnAl i tu masz racje to nas nie dotyczy  Smile

Cytuj
rozwiazanie to zrobienie wirtualnej sieci (w hamachi np) albo gra przez kaillere
Przez kaillera pewnie ze sie da ale nam nie o to chodzi  Smile
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2006, 09:33:55 wysłane przez flclflcl » Zapisane

kiter
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomości: 63


« Odpowiedz #10 : Marca 14, 2006, 13:56:29 »

Cytuj
ZnAl nie sa potrzebne dwa posty takie same.
napisalem 1 tylko mi sie net urwal przed pokazaniem nastepenej str wiec pozniej kliknelem 2 raz wyslij
chcialem zlookac czy sie 2x czasem nie wyslalo ale juz neta nie bylo Sad

co do tych zew ip to racja, chodzilo mi o to ze 1 musi byc zew
sorka za error, pisalem to o 1 w nocy Wink

ale co do polaczen nat<=>nat to nie da sie tego zrobic bezposrednio
jak chcesz to zrobic ?

Zapisane
flclflcl
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 204



WWW
« Odpowiedz #11 : Marca 14, 2006, 15:02:44 »

Cytuj
ale co do polaczen nat<=>nat to nie da sie tego zrobic bezposrednio
jak chcesz to zrobic ?
Nigdy nietwierdzilem ze sie da i nie pisalem nigdzie ze sie da.
Pierwszy raz przeczytalem ze ktos wspomnial o nat<=>nat i zdziwiony bylem tym  Smile
Pewnie ze sie nie da  Smile

Tez tak czasem mam ze po polnocy forum sie zawiesza lub nie dzala  huh
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2006, 15:05:36 wysłane przez flclflcl » Zapisane

BOJAN
Gość
« Odpowiedz #12 : Marca 14, 2006, 16:09:47 »

Cytuj
Tez tak czasem mam ze po polnocy forum sie zawiesza lub nie dzala  :unsure:
[snapback]4147[/snapback]

....eee teraz to Ty sciemniasz :]
Zapisane
flclflcl
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 204



WWW
« Odpowiedz #13 : Marca 14, 2006, 18:48:58 »

Cytuj
....eee teraz to Ty sciemniasz :]
Nie sciemniam bo mam swiatka Mati pisalismy sobie prywatki po polnocy i w ktoryms momencie zamiast forum biala strona z ramka  angry
Jak bede mial przyjemnosc na trafic jeszcze raz to zrobie fotke na dowod  Smile
Zapisane

Gogetto
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


WWW
« Odpowiedz #14 : Marca 14, 2006, 19:44:28 »

Potwierdzam wypowiedŸ flclflcl'a. Tylko, że "takie" obajwy zdarzajš mi się też w weekedny w godzinach popołudniowych. Wtedy zawsze myœlałem, że na forum jest za dużo userów i dlatego nie można wejœć, ale widze że inni też  majš z tym problem.
Zapisane

Pierun
Wspiera aktywnie
Chorąży
*
Offline Offline

Wiadomości: 227



WWW
« Odpowiedz #15 : Marca 14, 2006, 22:04:47 »

Cytuj
Tez tak czasem mam ze po polnocy forum sie zawiesza lub nie dzala 


Ej, przecież ZnAl napisał, że to jemu padł net, a a nie serwer z forum;]

Cytuj
Tylko, że "takie" obajwy zdarzajš mi się też w weekedny w godzinach popołudniowych.
To dziwne, bo u mnie jest wszystko w porzšdku -  a w każdy weekend zaglšdam popołudniu na forum. Ostatnio forum chodzi b.dobrze.

Cytuj
Nie sciemniam bo mam swiatka Mati pisalismy sobie prywatki po polnocy i w ktoryms momencie zamiast forum biala strona z ramka 
Wniosek jest prosty - zamiast pisać prywatki po północy, idŸcie spać i piszcie sobie w dzień. Cheesy

I proszę wrócić do tematu, to zamknę ten offtopic.

Zapisane

Jeżeli ktoś długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
Mati
Gość
« Odpowiedz #16 : Marca 15, 2006, 13:17:38 »

Pierun akurat kto kiedy siedzi na forum, to jego sprawa. Ostatni off top, że czasem forum pada, ale zdarza się to baaaaardzo żadko. Koniec offtopu. Co do grania przez net, to naprawdę nie mam już na to siły, bo tak czy inaczej nie po gram se, bo nie można się podłończyć i do mnie, i ja nie mogę do tego co tworzył. Znal może i racja, że u mnie jest wbudowany gdzieœ Firewall. W każdym bšdŸ razie grać nie mogę.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 19 zapytaniami.