Marca 19, 2024, 10:57:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: FamiCONTEST 3  (Przeczytany 18967 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dafczynsky
Gość
« : Listopada 01, 2010, 14:33:31 »

Prepare Your ears...



Witajcie moi drodzy! Jak już zapewne zdążyliście się domyśleć dzięki kampanii reklamowej – ruszamy z kolejną, trzecią już edycją konkursu muzycznego z cyklu FamiCONTEST!

Ideę tego zacnego przedsięwzięcia zapoczątkował na początku 2009 roku MWK, a ja postanowiłem, że pociągnę pomysł dalej. Już drugi raz z rzędu z niezastąpioną pomocą Spazza, który ponownie wynagrodzi zwycięzców (tym razem dwóch!), mam zaszczyt organizować dla Was owy konkursik.

Nie oszukujmy się – żadna z dwóch dotychczasowych edycji FamiCONTEST nie zdobyła popularności w szerszym gronie użytkowników EMU-NES#pl. W inauguracyjnej edycji udział wzięło zaledwie trzech odważnych, w drugiej – chociaż ilość podwoiła się – wciąż nie był to szczyt marzeń organizatorów.
Dzisiaj – w edycji oznaczonej numerkiem „3”, mamy dla Was niespodziankę, która być może zachęci szersze grono zainteresowanych.

Otóż, zwycięzca otrzyma słynny już pad pod wejście USB, a stylizowany na SNESowym. Jak wszyscy dobrze wiemy, pad ów stanowił już nagrodę w jednym z konkursów na naszym forum, jednak... Co tu będę więcej pisał – z wiadomych przyczyn padzik wciąż jest do wzięcia i tym razem wręczony zostanie on zwycięzcy na pewno.
Drugie miejsce również zostanie nagrodzone. Nagrodą będzie mały upominek, mianowicie breloczek z dyndającym Goombasem!

Oto jak prezentują się oba upominki:


Tak więc, sądzę, że warto udział w konkursiku wziąć. Pamiętajcie, że jeżeli frekwencja z zeszłego roku powtórzyłaby się, szansa na zdobycie miejsca na podium jest duża. Poza tym, jak głosi stare porzekadło – liczy się udział.
Z tego miejsca jeszcze raz chciałbym podziękować śmiałkom, którzy w poprzedniej edycji wzięli udział, bez względu na wynik!

Dla jeszcze większej zachęty, ponownie większość muzyczek pochodzi z pierwszego levelu, czasami nawet z intro. To także z powodu mojego lenistwa... ;)
Przypominam również, że czasami trzeba konkretną muzyczkę przesłuchać kilka razy, dopiero wtedy rozjaśnia się nam w umyśle.

Serdecznie zachęcam wszystkich.


Parę spraw natury technicznej. Konkurs przeszedł niewielką metamorfozę w nazewnictwie, a raczej w numeracji tegoż. Dotychczas przy nazwie pojawiał się rocznik – był FamiCONTEST 2009 oraz 2010. Ponieważ trzecia edycja pojawia się również w 2010, postanowiłem, że dalej będziemy jechać już numerkami sequeli.
Mam więc wielką nadzieję, że podczas FamiCONTEST 4 a.k.a. FamiCONTEST 2011 będę również z Wami.


Regulamin? Wciąż bez zmian. Przekazuję Wam 50 muzyczek z 50-ciu różnych gier na NES/Famicom. Waszym zadaniem jest rozpoznanie owych 15-sekundowych fragmentów.
Tak więc, wysyłacie mi na PW listę, w której piszecie numerek, a przy nim tytuł gry. I już.

Wątpliwości:
- W razie odgadnięcia serii, ale podania złej jej części (np. Rad Racer II, zamiast Rad Racer), przyznaję Wam 0,5 punktu.
- Gdy zwycięzców będzie dwóch – ex'aequo – wtedy zarządzi się dogrywkę, która polegać będzie na wysyłaniu tego samego utworu do dwóch osób. Jeżeli jeden z nich będzie znał, drugi nie – wszystko jasne.
- Jeżeli ktoś napisze chociaż jedną odpowiedź (to jest tytuł gry) w poście poniżej – będzie miał ze mną do czynienia. ;)
edit:
- Odpowiedzi nie trzeba przysyłać "na raz". Można stopniowo wysyłać dalsze PW, jeżeli jakiś utwór nagle stanie się jasny. Prosiłbym jednak o nie przesyłanie każdej gry w oddzielnej PW, wiecie o co chodzi.
- Jeżeli gra wydana została pod kilkoma tytułami, wystarczy podać tylko jeden z nich.

Konkurs trwa przez dwa tygodnie – to jest do 15.11.2010, godz. 23:59. Organizator ma prawo zmienić termin zakończenia konkursu, ogłaszając to ze stosownym wyprzedzeniem w tym topicu.


Pliki możecie pobrać stąd:

speedyshare: http://www.speedyshare.com/files/24968037/ready.wmv

youtube (cz.I): http://www.youtube.com/watch?v=54XbNyfehbg
youtube (cz.II): http://www.youtube.com/watch?v=90OknPrrDG8

W razie wygaśnięcia linków, albo jakichkolwiek z nimi problemami, proszę mnie informować tutaj, na PW, lub na GG (9509300).
Tutaj proszę kierować także wszelkie niejasności.


Przypominam jeszcze, że obrońcą tytułu z zeszłego roku jest Mati! Pierwszą edycję wygrał zaś aboabo.


FamiCONTEST 3 uważam za otwarty! Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 01:37:21 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #1 : Listopada 01, 2010, 15:20:25 »

No to ja mam dwa pytania: po wysłaniu swojej listy z odpowiedziami można w razie czego coś dosłać, jeżeli komuś coś się rozjaśni w ostatnim momencie??

No i drugie, dosyć istotne tak dla jasności: jeżeli dana znajduje się pod dwoma tytułami (np. inaczej się nazywa wydana w USA a inaczej w Japonii) to rozumiem, że nie ma to znaczenia, czy podam ten tytuł bądź drugi?? Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe bo przykładu nie mogę podawać, wiadomo dlaczego Tongue
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopada 01, 2010, 16:15:05 »

Tak, MaarioS. Odpowiedzi można przysyłać "na raty". A wersja nie ma znaczenia, no bo przecież jeżeli i w US i w JAP gra została wydana oficjalnie, no to dana muzyczka i tu i tu występuje. ;)

Oba zagadnienia dopisuję w pierwszym poście.
Zapisane
yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #3 : Listopada 01, 2010, 23:28:36 »

Zgłoszenie poszło. Wink

Ostatnim razem również miałem wziąć udział, ale zrobiłem listę rozpoznanych piosenek, wyszło ich niewiele i dałem sobie spokój. Pomyślałem sobie, że to żałosny wynik i będę w ogonie stawki.
Jak się okazało po ogłoszeniu wyników byłbym drugi Tongue Trochę sobie plułem w brodę że się nie zgłosiłem. Nie chodzi mi o nagrody (zresztą wtedy drugie miejsce nie było honorowane), ale po prostu fakt bycia w czymś umiarkowanie dobrym (na tle innych) Cheesy

Tak więc moje zgłoszenie poszło. Ponownie ilość odgadniętych tytułów uważam za żałosną, no ale liczy się udział Tongue Polecam - odgadywanie piosenek to naprawdę fajna sprawa Wink No i im więcej uczestniczących tym lepsza zabawa.
Zapisane


Mati
Gość
« Odpowiedz #4 : Listopada 01, 2010, 23:37:35 »

Mati też już wysłał swoje zgadnięte muzyczki ;] a jak inaczej?
Zapisane
Pikselowy_Bohater
Gość
« Odpowiedz #5 : Listopada 06, 2010, 02:10:34 »

Jeśli jakaś piosenka jest dla mnie niepewna i podam tytuł jakiego się domyślam, ale w końcu zmienię mój typ kiedy będę pewny przy następnym pw to czy będzie się liczyć tylko ta lista, którą podeślę na samym końcu (najnowsza) , a moje dotychczasowe nie pewne strzały z poprzednich pw nie zostaną uwzględnione ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2010, 02:15:22 wysłane przez Pikselowy_Bohater » Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #6 : Listopada 06, 2010, 10:43:31 »

Tak jest, możesz wysyłać swoje strzały bez obaw, wszystko możesz zmienić oraz dosłać, dopóki konkurs trwa. :)
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopada 06, 2010, 21:22:19 »

Uwaga!

Przepraszam za utrudnienia, ale zmuszony byłem zablokować dostęp do filmików z FamiCONTEST na YouTube. Powód jest prosty - w "podobnych filmach" pojawiały się muzyczki z gier występujących w konkursie... Tak więc, zapraszam wszystkich zainteresowanych do ściągania pliku ze Speedyshare (to tylko ~22MB, a prędkość ściągania jest wysoka).

Jeszcze raz przepraszam za problemy techniczne.
Zapisane
Wojtas
Fan starych gier
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 234



« Odpowiedz #8 : Listopada 06, 2010, 22:02:43 »

Już wysłałem swoje odpowiedzi. 8 jestem pewien, 5 strzelałem, reszty nie znam, ale może mi się jeszcze przypomną. Mam prośbę, na koniec konkursu napisz, z jakich gier wykorzystano te melodie, kto, jakie i ile zgadł.
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopada 06, 2010, 22:06:15 »

Przy rozstrzygnięciu konkursu dowiesz się wszystkiego jak to miało miejsce w poprzednich edycjach tej zabawy, nie bój ;]
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #10 : Listopada 12, 2010, 11:35:58 »

Dobrze. A więc chciałbym wszystkim przypomnieć, iż nieubłaganie zbliża się koniec czasu na przesyłanie odpowiedzi. Przypominam również i ponownie, że termin mija na pograniczu poniedziałku i wtorku. Wszystkich niezdecydowanych jeszcze raz gorąco zachęcam.

Wojtasie, nie martw się o nic, wszystkie wyniki oraz statystyki konkursu podam po zakończeniu, w tym topiku. Zdradzę Wam, że frekwencja z edycji na edycję idzie w górę, co bardzo mnie cieszy. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2010, 11:37:40 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopada 16, 2010, 01:07:40 »

A więc, moi mili, czas na najważniejszy element FamiCONTESTU 3 – ogłoszenie wyników!


Najpierw powiem jeszcze, że jestem baaardzo rad Waszej wspaniałej postawy i zaangażowania. Udało się Wam pobić rekord frekwencji. W konkursie wzięło udział aż 12-tu użytkowników! Jestem pod wielkim wrażeniem!
Bardzo Wam wszystkim gorąco dziękuję. Miło mi, że poświęciliście chwilkę czasu, jako i ja poświęciłem chwilkę Wam, przygotowując ową edycję. Doceniam Wasze starania i miło mi, że mogę na Was liczyć! 12-tu uczestników…! Bajka po prostu.

Dobra, dość tych (zasłużonych) pochwał w Waszym kierunku. Chciałbym wszem i wobec ogłosić, iż zwycięzcą konkursu muzycznego FamiCONTEST 3 został tym razem rewelacyjny…

MaarioS!

Serdecznie gratulujemy! Wykazałeś się niezwykłym skillem w tej dziedzinie i z wynikiem 45-ciu poprawnych odpowiedzi nie dałeś najmniejszych szans rywalom! Naprawdę jestem pod wrażeniem, gdyż jest to najwyższy wynik w historii konkursu! Tytułem mistrza ośmiobitowych dźwięków będziesz mógł się cieszyć przynajmniej do kolejnej edycji konkursu. ;) Brawo!


Drugie miejsce zajął tym razem obrońca tytułu, mistrz z wiosny, niezwykle utalentowany…

Mati!

Dla Ciebie również szczere brawa, mam nadzieję, że z honorem oddasz władzę MaarioS-owi. Przynajmniej na jakiś czas. ;) Mati zdobył świetny wynik 35-ciu poprawnych odpowiedzi oraz tytuł wicemistrza ośmiobitowych dźwięków! Dobra robota!


A na podium znalazł się także świetny znawca muzyczek z gier, stary wyjadacz, niezastąpiony…

MWK!

Zająłeś tę pozycję, jak sam dobrze wiesz, rzutem na taśmę. Nadesłałeś bowiem swe odpowiedzi w ostatniej minucie trwania konkursu, a owe odpowiedzi zapewniły Ci świetne, trzecie miejsce - z wynikiem 30,5 punktu! ;) Również prosimy o wielkie brawa!


Pozostała część rankingu prezentuje się następująco:

01. MaarioS | 45pkt
02. Mati | 35pkt
03. MWK | 30,5pkt


04. Pikselowy_Bohater | 27pkt
05. Koks | 26pkt
06. yojo2 | 24pkt
07. Sogetsu | 15pkt
08. Nielogiczny | 13pkt
09. Wojtas | 10pkt
10. alienX | 9pkt
11. Grucus | 7pkt
12. LiverpoolFan | 3,5pkt


Dodatkowo, dołączam jeszcze plik w Excelu, w którym macie następujące dane:

- poprawne odpowiedzi na „pytania”,
- rozpiskę odpowiedzi każdego z uczestników z zaznaczonymi poprawnymi i błędnymi odpowiedziami,
- wynik każdego uczestnika (w tym wartość procentowa)
- dodatkowo, w arkuszu drugim (jakby ktoś nie znał Excela, to nad paskiem Start, z lewej strony, możemy wybierać pomiędzy trzema arkuszami), dołączam niewielkie statystyki danych tytułów – to jest ile uczestników znało daną grę.

Download: http://www.speedyshare.com/files/28112925/FamiCONTEST_3.rar [reupload 23.04.11]
(W paczuszce znajdują się dwa pliki Excela - kompatybilnego z wersją z 2003, jak i z najnowszą. Za wszystkie błędy popełnione przy tworzeniu tego pliku bardzo przepraszam - działałem w pośpiechu)


Kochani, wielkie dzięki jeszcze raz! Miło było mi tworzyć dla Was owy konkursik. Bawiłem się przy tym wyśmienicie, i mam nadzieję, że Wam również sprawiło to radość – mniejszą lub większą.
Liczę też, że nie będzie nikogo poszkodowanego, ani zawiedzionego swoją pozycją. Nie zapominajcie, że to tylko gra, a w grze, jak w życiu – czasami ustępuje się miejsca silniejszym, aby później samemu nabrać doświadczenia i odegrać się w rewanżu. ;)

Podziękowania dla wszystkich uczestników, oraz dla niezastąpionego Spazza, który nagrody wkrótce wyśle zasłużonym.

Trzymajcie się, do usłyszenia wkrótce!
Wasz daf
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2011, 20:06:34 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #12 : Listopada 16, 2010, 07:48:15 »

Żeczywiście zadowalająca frekwencja i oby jeszcze więcej osób brało udział w tych prześwietnych FamiCONTESTach ;] MaarioS gratulacje i oby konkursiki takie były w dalszym ciągu Grin.
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #13 : Listopada 16, 2010, 11:41:23 »

graty "wielkiej trójce"  Smile

i nie byłem ostatni!  laugh
Zapisane
Pikselowy_Bohater
Gość
« Odpowiedz #14 : Listopada 16, 2010, 12:08:01 »

Hardkor 45  naughty
Zapisane
yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #15 : Listopada 16, 2010, 15:46:54 »

No nie powiem, mocno mnie zaskoczył najlepszy wynik Wink MaarioS, gratuluję znajomości tematu.

Oby więcej takich konkursów!
Zapisane


Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #16 : Listopada 16, 2010, 16:18:25 »

MaarioS wszystkich chyba zaskoczył. Spodziewałem się, że Mati obroni tytuł a tu niespodzianka. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję organizatorom za dobrą zabawę:)
Zapisane

LiverpoolFan
You'll never walk alone
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 100



« Odpowiedz #17 : Listopada 16, 2010, 18:50:33 »

Aj troche mi słabo poszło na ale cóż.Ogólnie było fajnie,nie moge się doczekać następnej edycji.
Zapisane

Już 4 lata na EMU-NES
AlienX
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 158



« Odpowiedz #18 : Listopada 17, 2010, 17:25:33 »

Nie jestem ostatni!  crazy
I mam 100% poprawności jeśli chodzi o tytuły które wypisałem  Wink
Zapisane

"Szybciej bym się zabił, niż popełnił samobójstwo" - rzekł szczerbaty wygryzając łysemu włosy.
Wojtas
Fan starych gier
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 234



« Odpowiedz #19 : Listopada 17, 2010, 18:11:44 »

Dobrze strzeliłem Kage i Castlevanię. Nie jestem ostatni, ale mi się kilka tytułów przypomniało dopiero po zakończeniu konkursu.
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 18 zapytaniami.