Kwietnia 23, 2024, 11:14:21 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor W±tek: Addams Family  (Przeczytany 4885 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
siudym
Go¶ć
« : Kwietnia 09, 2006, 17:07:29 »

ADDAMS FAMILY, THE
[1991 - Ocean]

Chyba każdy w to grał na konsoli, kiedys ocaliłem prawie wszystkie postacie poza jedną i juz bym mial gre ukonczoną.  :sly: Juz nie pamietam kogo zabrakło, bo to było wiele lat temu. Gra jest chwilami strasznie trudna, zwłaszcza dalej są upierdliwe momenty. Pierwsza czesc Addams family jest świetna, wciąga jak diabli (zwłaszcza jak ktoś lubi dizzy). Fajna sprawa z odnajdywaniem zaginionych członkow rodziny. Ale co tu gadac, obok dizzy była moją ulubioną przygodówką na pegasa (no moze jeszcze Robin Hood POT, ale to bardziej cRPG).



Poza tą jest jeszcze jedna,pt.

ADDAMS FAMILY - PUGSLEY'S SCAVENGER HUNT
[1993 - Ocean]

Sama gra jest bardziej arkadowa i jest ogólnie fajna. Szkoda tylko, że brak muzyki :/  Poza tym ta czesc ma swoje wersje na Komputery np. Amiga, Atari oraz SNES / SEGA GENESIS - te wersje oczywiscie są zdecydowanie lepsze od NES'owej




Jeszcze była chyba jedna, taka badziewna, widok z góry??? Nie pamietam juz jaka. pamietam ze widok lekko z góry był i sama gra była okropna:/ Chodziło sie tym łysym, juz nie pamietam jak sie zwał:]

FESTER'S QUEST
[1989 - Sunsoft]


aha! pomyłka, ta gra jest fajna nawet:) wczesniej napisalem ze okropna bo pomyliła mi sie z chyba Gilgilian Island (czy jakos tak)  Cheesy



na pierwszym levelu sa w kilku miejscach schodki do kanałów, niestety jest tam strasznie ciemno. czy w grze jest jakas pochodnia lub latarka?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2006, 13:25:15 wysłane przez Qurek » Zapisane
Pierun
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 227



WWW
« Odpowiedz #1 : Kwietnia 09, 2006, 21:44:45 »

Nom, ta pierwsza, przygodowa część The Addams Family jest oczywiscie najlepsza;) Natomiast ta z Festerem - nie podobała mi się, może dlatego że jest "od góry". Ta z Pugsley'em też jest fajna, miałem kiedyś carta, chyba nawet ukończyłęm, ale na emu. A ta postać, co jej nie uwolniłeś siudym, to pewnie żona Gomeza(tego, co sie nim chodzi) - ją chyba dopiero na końcu można było uwolnić Smile
Zapisane

Jeżeli kto¶ długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #2 : Kwietnia 09, 2006, 21:54:48 »

Co racja to racja cool
A czy to była zona gomeza to nie wiem, nie pamietam juz.
Zapisane
winicz
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : Kwietnia 16, 2006, 11:31:59 »

Ja grałem w pierwszą część Addams Family, ale za nic nie potrafiłem uwolnić Pugsleya z    
miejsca w którym się zaklinował. Czy ktoś ma przejście do tej gry?  Tongue
Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #4 : Kwietnia 16, 2006, 14:42:52 »

Zajrzyj na http://online.freeware.info.pl/indy-cat.html

Mi się (podonie jak siudymowi i pierunowi) najbardziej podoba jedyneczka, trzeba się było sporo nabiegać/nakombinować, żeby gdzieś dojść. No, ale nie ukończyłem, za głupi wtedy byłem i gdzieś tam utknąłem - teraz bym przeszedł Cheesy. Może kiedyś złapię karta na pegasa lub nesa to postaram się przejść (na emu nawet nie zaczynam, bo i tak nie ukończę).
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2015, 15:42:13 wysłane przez setezer » Zapisane

BOJAN
Go¶ć
« Odpowiedz #5 : Kwietnia 16, 2006, 16:14:48 »

...w "jedynce" przoduje wg mnie przede wszystkim wypaśny klimat rodziny Addams'ow, który wylewa się niemalże z TV :)
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #6 : Kwietnia 16, 2006, 17:13:29 »

Cytuj
Ja grałem w pierwszą część Addams Family, ale za nic nie potrafiłem uwolnić Pugsleya z   
miejsca w którym się zaklinował. Czy ktoś ma przejście do tej gry?  Tongue
[snapback]4936[/snapback]

Trzeba zrobic specjalną miksturę, ktora go zmniejszy i "odblokuje"Smile
1.KOŚĆ (BONE) - w krypcie
2.Niebieskie jajko (BLUE EGG) - w drzewie na początku
3.MGŁA (FOG) - na dachu jest maszyna "robiąca" mgłę:)

majac te rzeczy mozna zmiejszyc Pygsley'a:)
Zapisane
winicz
Go¶ć
« Odpowiedz #7 : Kwietnia 16, 2006, 20:35:10 »

Dzięki Smile Ale teraz z kolei nie wiem co w ogóle mam robić dalej Sad
Zapisane
BOJAN
Go¶ć
« Odpowiedz #8 : Kwietnia 16, 2006, 22:09:07 »

od czego jest gamefaqs.com ?
Zapisane
lemonek1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 289



WWW
« Odpowiedz #9 : Kwietnia 20, 2006, 19:15:21 »

Ja grałem tylko w pierwszą część. Pamiętam jak miałem problemy by ją ukończyć no ale w końcu się udało. Bardzo podobało mi się to szukanie pieniędzy trzeba było zbierać każdy banknocik bo jeszcze tego miliona by się nie uzbierało.  
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2006, 19:15:54 wysłane przez lemonek1 » Zapisane



Benji
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 62


« Odpowiedz #10 : Maja 09, 2006, 10:31:02 »

:cray: A mi nigdy się nie udało ukończyć tej gry. Nie mogłem uzbierać całej kwoty. Zawsze brakowało mi kilku, kilkuset dolarów. Na dodatek przemublowałem kartridż i teraz nie mam jak w nią grać. Bo na emulatorze nie gram - nie mam szans. Używam go tylko do sprawdzania gier, jak one wyglądają, itd. Granie na klawiaturze (horror!), czy jakimś dziwnym dżojpedzie, uniemożliwia mi przejście nawet kilku początkowych plansz (tak jest ze wszystkimi prawie platforówkami-przygodówkami odpalanymi na emulatorze).

 Cheesy W ogóle 'Rodzina Addamsów' to gierka świetna. Jedna z moich pierwszych. A muzyczka - miodzio. Gomez też jest super. Taki superhero-elegancik. I te wymyślne zadania. Szkoda, że nie ma polskiej wersji na cartrige'u.
 Sad  Pozostałe odcinki (sequele) - niestety - nie dorównują pierwowzorowi...
Zapisane
arazaziel
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 63


« Odpowiedz #11 : Maja 10, 2006, 19:21:44 »

mam pytanko. chodzi o 1=sza czesc, gdzie posowalo sie goomezem, ojcem rodzinki. zawsze brakowalo mi ok 15k $$$. ch****, gdzi ejest 3(czy 4ty) secret room ?!?! prosze o wskazowki etc.
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #12 : Maja 23, 2006, 13:27:17 »

dla tych co potrzebują opisu do gry mam cos lepszego, filmik pokazujący ukonczenie całej gry (lepsze od opisu, ktore sa w jez. angielskim i dla wielu to problem)
http://www.archive.org/download/addamsfami...8-walkerboh.avi

tu wersja pod FCEU Movie:
http://bisqwit.iki.fi/nesvideos/movies/fcm...ddamsfamily.zip

Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #13 : Maja 27, 2006, 19:27:12 »

bo to gra program specjalny, wczesniej tylko co do setnej sekundy ustawione wszystko. na filmiku widac jak w pewnej chwili gosciu ginie i od razu gra dalej (ułamek sekundy jeszcze na "łączeniu" leveli/ekranów)
Zapisane
setezer
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 315



WWW
« Odpowiedz #14 : Maja 27, 2006, 22:31:09 »

Koleś ustawił input'y, w każdej setnej sekundy co, gdzie i jak wcisnąć... choć widać niedopieścił wszystkiego (można było lepiej), zdecydowanie lepsze są speedrun'y na żywo, bez żadnego ustawiania http://www.tvdarek.republika.pl/moonstars.html  (jak gdzieś mu zabraknie refleksu, podmienia "kod" filmiku, zeby było ok).
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2015, 15:34:37 wysłane przez setezer » Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #15 : Grudnia 29, 2006, 14:43:12 »

Pugsle'y Scavenger Hunt na SNES to bajeczka Smile Uwielbiam tego typu gry, taki platformowy arcade, wersja na NES niestety nie tak wspaniala i nie ma muzyki.. (na SNES super mjuzik jest) Bardzo podobna gra to "Dennis" na Amidze - polecam sprawdzic Wink A i jeszcze na SNES, Amidze i chyba tez megadrive jest "Addams Familly" (bez podtytulu) takze w tym arkadowym stylu.


Zapisane
Pierun
Wspiera aktywnie
Chor±ży
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 227



WWW
« Odpowiedz #16 : Grudnia 29, 2006, 14:57:14 »

Że ta gierka jest wyśmienita, to muszę się zgodzić. Wersję na NES kiedyś ukończyłem, w wersję na SNES też grałem. Jak pamietam, to wersja snes'owa jest dłuższa i trudniejsza, były tam dodatkowe komnaty.... Wink
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2006, 14:57:35 wysłane przez Pierun » Zapisane

Jeżeli kto¶ długo czeka na aktywację konta na forum, to pisać do mnie.
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #17 : Grudnia 31, 2006, 15:31:03 »

Swietny utworek z Addams (chyba pugsley's z tego co pamietam) na SNES/AMIGA:
http://d3.ffshrine.org/soundtracks/Addams%20Family/04.mp3
I drugi tez fajny:
http://d3.ffshrine.org/soundtracks/Addams%20Family/05.mp3
Zapisane
Kto
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 156



« Odpowiedz #18 : Stycznia 13, 2013, 20:49:25 »

Te addamsy to dziwna gra. Jest w niej pełno sytuacji i drzwi, których trzeba się uczyć na pamięć. Po ich przej¶ciu wpadasz w ¶lepy zaułek z kolcami i nie ma ucieczki. Przesada.
Zapisane

Rz±dzę tym całym burdelem.
Pegasus Master, Pikselowy Wariat, Smakosz
Pikselowy Bohater, Kto, Heniek, Cock Bastard

Kto Pegasusa nie szanuje i niech się pałuje.
mtmt
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 88



« Odpowiedz #19 : Maja 05, 2013, 10:46:20 »

czy ja wiem? no jest trochę dziwna, na pewno grafika taka se jest
ale gameplay pod stylu dizziego (idĽ tam, weĽ to, użyj) nawet daje radę
miałem to na dyskietce, zawsze brakowało mi kilku dolarów, żeby przej¶ć grę, ale udało się
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 18 zapytaniami.