Marca 29, 2024, 07:50:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Musztarda  (Przeczytany 11021 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alzen
Gość
« : Grudnia 02, 2010, 02:37:44 »

Bardzo lubię musztardę, jako odmiana od pospolitego ketchupu musztarda już kawałek czasu temu wydawała mi się sosem z nieco poważniejszą historią, bardziej tradycyjym. Jakoś w zbliżonym czasie bardzo chciałem trochę ją polubić oraz dowiedzieć się z czym dobrze smakuje.

Trochę to trwało, do musztardy przekonywałem się dość długo ale chętnie bo chociaż mnie z początku odrzucała to czułem jakąś ciekawość tego wyśmienitego sosu. Dzisiaj lubię ją bardzo, pasuje do różnych mięs (chociaż do niektórych nie pasuje mi zupełnie), kanapek (również bezmięsnych) i rozmaitych innych potraw.

Moich trzech faworytów to:

- Kamis - Ognista - posiada fajny lekko ostry posmak chilli, tzn. nie pali jak szalona ale czuć w niej ostrość charakterystyczną dla Chili.
- Musztarda Kielecka - Chrzanowa - no własnie, tutaj tylko kielecka bo próbowałem chyba jakiejś jeszcze chrzanowej (pewno Kamis) i nie była na tyle ciekawa aby ją jakoś bardziej polubić.
- jakaś słodka Develey - dokładnie nie pamiętam jaka ale sprawiła, że musztardy zaczęły mi smakować; dosyć tłusta ale bardzo smaczna; udowodniła mi że Develey robi bardzo smaczne musztardy.

Zapraszam do dyskusji. Jakie jest Wasze zdanie na temat musztard wszelakich; z czym najlepiej Wam smakują (mile widziane nietuzinkowe propozycje smakowe jednak mieszczące się w granicach rozsądku) oraz jakich macie faworytów.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudnia 02, 2010, 02:46:21 »

Heh co za temat  Tongue Choć musztard specjalnie nie jadam to czasem zdarza się że do czegoś ją dodaję. Jaka mi najbardziej smakuje?? Chyba Musztarda Sarepska. A gdy sarepskiej nie ma pod ręką to ujdzie delikatesowa.
Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #2 : Grudnia 02, 2010, 07:42:27 »

Rzeczywiście temat dość nietypowy. Nie jestem jakimś specjalnym wielbicielem tego sosu ale niektóre naprawdę mi smakują. Obecnie mam w lodówce musztardę francuską Develey - to ta z całymi ziarenkami gorczycy. Ma trochę kwaskowaty smak i jadam ją z pasztetem (Podlaski, drobiowy; kto założy temat o pasztetach?). Jednak najciekawszą musztardą jaką jadłem była angielska Coleman's. Ostrością dorównuje chrzanowi wasabi i podobnie czuć drapanie pod czaszką po zjedzeniu tego.
Zapisane

dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #3 : Grudnia 02, 2010, 10:29:05 »

Ja osobiście uwielbiam musztardę, mogę ją jeść naprawdę do wszystkiego. Moim faworytem i jednocześnie musztardą, na której się wychowałem, jest mój grudziądzki produkt z firmy Ocetix - Musztarda Sarepska.

Wynalazki Kamisu również są przeze mnie chętnie pałaszowane. Zwłaszcza francuska, chrzanowa i czasami miodowa. Ostatnio spróbowałem bawarskiej. Była koloru brązowego i przypominała bardziej nutellę, aniżeli musztardę. Była również podobnie do nutelli słodka. Aż za.
Zapisane
Melisiatta
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 37



« Odpowiedz #4 : Grudnia 02, 2010, 10:36:22 »

Kamis, musztarda Rosyjska *_*


edit: Ostraaaaaaaaaaaa! Też lubię. [dop.daf]
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2010, 10:58:38 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #5 : Grudnia 02, 2010, 11:14:19 »

musztarda rosyjska - dla mnie absoultnie namber 1
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #6 : Grudnia 02, 2010, 14:24:04 »

Ja właśnie Sarepskich, Deklikatesowych i Kremskich nie lubię jakoś; mają dla mnie zbyt delikatny smak aby wystarczająco zaznaczał się w pełnej gamie smaków jakiejś potrawy.

Co do rosyjskiej Kamisa; znam, ale ona jest jakoś dziwnie ostra; tak bezczelnie ostra można powiedzieć. Tzn. Ostra jest, nawet nie najbardziej ale ma tą ostrość taką konkretną, specjalnie za nią nie przepadam. Niemniej jednak wiem o jaką ostrość miał na myśli Sogetsu mówiac o tej angielskiej Coleman's; to jest prawdopodobnie to urywanie mordy spotykane również w niektórych Djionach. Właśnie, jakie dostępne u nas musztardy posiadają tą specyficzną właściwość? Bo jakoś trafić nie mogę; taką ostrość lubię.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #7 : Grudnia 02, 2010, 14:40:01 »

Nie no, lepiej Alzen zrób temacik jeszcze jak smakuje odświerzona olejem wędlina ze sklepu.
Bekę lekką mam z tego tematu, ale się wypowiem.
Musztardę bardzo lubię, szczególnie do dań grillowych, a ta Ruska jest po prostu genialna. Z taką kaszaneczką jest po prostu zarypista, czy taką kiełbaseczką z patelni, czy grilla. Niesamowita jest to przyprawa. P.s.
Pozdro z Bydgoszczy ;] zamiast robić zada to se na forum piszę, bo dla mnie jest po prostu banałem to, czego tutaj uczą, więc egzamin mam bankowo zdany ;].
Edit zadańmiało być sorka.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2010, 14:42:16 wysłane przez Mati » Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #8 : Grudnia 02, 2010, 15:45:19 »

Co to za temat - do jasnej, ciasnej~!? To jest, kurcze forum o NESsie, i innych konsolach, czy może forum dla fanów Roberta Makłowicza~? Może jeszcze ktoś "inteligentny" założy temat "Twój ulubiony kolor". Ręce mi opadają, gdy widzę takie tematy na forum _^_

Tak ode mnie jeszcze, to ja lubię starty chrzan  dry
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #9 : Grudnia 02, 2010, 15:59:08 »

Też podobnie tak pomyślałem, jak przeczytałem samą nazwę tematu: WTF?Huh??? No ale, szczerze mówiąc, no to to jest forum fanów NESa a nie jakiegoś Roberta Makłowicza, OK, no ale skoro tak, no to w tym wypadku trzeba będzie pousuwać co najmniej 50% tematów, głównie z Hyde parku Tongue .
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #10 : Grudnia 02, 2010, 17:14:18 »

Hyde Park, z założenia służy do wypowiadania się na najróżniejsze tematy, nie związane z tematyką forum, więc ten wątek jest jak najbardziej na miejscu.

Przy okazji, co sądzicie o połączeniu musztardy z ketchupem? Lubię taką kombinację do parówek.
Zapisane

OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #11 : Grudnia 02, 2010, 17:51:22 »

Musztarda z tesco w takim jakby słoiku.

Jest jej dużo, jest tania i jest... pyszna!

Jak ktoś lubi ostrą, to polecam.

Dla mnie im bardziej ostra, tym lepsza.
Zapisane

AlienX
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 158



« Odpowiedz #12 : Grudnia 02, 2010, 18:04:35 »

Owszem lubię ostre, ale takie zaje<cenzura> ostre. Rosyjska jest dobra. Jednakże często najlepiej smakuje mi... stołowa! (od Roleskiego najlepiej). Jest łagodna, ale jeśli chodzi o smak - kwintessencja smaku musztardy. Sarepska też ujdzie... A i jeszcze czasami lubię podjeść Francuskiej od Kamisa.
Zapisane

"Szybciej bym się zabił, niż popełnił samobójstwo" - rzekł szczerbaty wygryzając łysemu włosy.
Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #13 : Grudnia 02, 2010, 18:51:00 »

Przy okazji, co sądzicie o połączeniu musztardy z ketchupem? Lubię taką kombinację do parówek.

Ja jestem leniwy z natury, więc zamiast mieszać, wolę kupić musztardę ''indiańską'' z Roleskiego.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #14 : Grudnia 02, 2010, 18:56:23 »

Przy okazji, co sądzicie o połączeniu musztardy z ketchupem? Lubię taką kombinację do parówek.

Ja jestem leniwy z natury, więc zamiast mieszać, wolę kupić musztardę ''indiańską'' z Roleskiego.

Ja też raczej jestem "leniwy z natury", no ale na pewno mniej roboty jest z mieszaniem zwykłej musztardy razem z ketchupem niż grzanie do sklepu po inną musztardę  laugh

Co do ostrych rzeczy, no to ooooooj nieeeeee. Ostre rzeczy WON. Nawet sam tego do końca nie rozumiem. Przecież to piecze po mordzie i non-stop chce się coś chlać. Dosłownie nic przyjemnego, zero....
Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #15 : Grudnia 02, 2010, 19:05:57 »

Cytuj
Kamis, musztarda Rosyjska *_*
Przymiotniki piszemy z małej. ;]

/czepialstwo mode off

Nie przepadam za musztardami, ich smak jest aż zanadto specyficzny. Choć w to lato na grillu to raz dla odmiany zamiast ketchupu użyłem musztardę. :]

Wolę ostry ketchup i sos tatarski. Smile
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #16 : Grudnia 02, 2010, 19:21:32 »

Cytuj
Kamis, musztarda Rosyjska *_*
Przymiotniki piszemy z małej. ;]

/czepialstwo mode off
To jest chyba nazwa własna. Na stronie Kamisu z wielkiej litery jest.
Zapisane

Melisiatta
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 37



« Odpowiedz #17 : Grudnia 02, 2010, 19:53:01 »

Cytuj
Kamis, musztarda Rosyjska *_*
Przymiotniki piszemy z małej. ;]
hehehehe, tylko, że to nazwa musztardy :*
Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #18 : Grudnia 02, 2010, 20:04:03 »

Cytuj
hehehehe, tylko, że to nazwa musztardy :*
chess

To tera się pobawię w polonistę.

Jeżeli chciałaś to zapisać jako nazwę własną, to obydwa człony powinny być zapisane z dużej litery. -> "Musztarda Rosyjska"

Jeżeli jako zwykłe określenie musztardy, "zwyczajowe", to obydwa z małej. Przymiotniki, nawet takie jak "polski", "niemiecki", i "rosyjski" zapisujemy z małej. -> "Kamis, musztarda rosyjska"

Jeżeli jako tytuł musztardy, to tylko pierwsza część nazwy powinna być z dużej. -> <Kamis - "Musztarda rosyjska">

=============
Profesor Miodek kończy wykład. Cheesy
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #19 : Grudnia 02, 2010, 20:10:48 »

***POLONISTA MODE ON***

Nie Z DUŻEJ LITERY, tylko DUŻĄ LITERĄ.

***POLONISTA MODE OFF***
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.