Marca 29, 2024, 08:29:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Musztarda  (Przeczytany 11023 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
AlienX
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 158



« Odpowiedz #20 : Grudnia 02, 2010, 20:18:44 »

To miała być dyskusja o musztardzie a nie o poprawnej polszczyźnie...  crazy
A co do ketchupu z musztardą mieszanego to mi to nie smakuje zupełnie... Co innego Ketchup z majonezem Cheesy To jest po prostu pyszne  Roll Eyes
Zapisane

"Szybciej bym się zabił, niż popełnił samobójstwo" - rzekł szczerbaty wygryzając łysemu włosy.
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #21 : Grudnia 02, 2010, 20:53:11 »

To i ja się zabawię w polonistę. Jak dużą literą?

Taką: "musztarda"? Czy może taką: "musztarda"?


Powinno być: wielką literą.

Tongue


Wracając do tematu, zawsze można zmieszać trzy naraz: musztardę, ketchup i majonez.
Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #22 : Grudnia 02, 2010, 22:08:25 »

i fakin love musztarda!

tak serio wolę majonez. ale uwielbiam Was za takie tematy i takie dywagacje
Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #23 : Grudnia 02, 2010, 22:21:19 »

Wiesz, to już drugi temat w życiu na jakimś forum o ściśle określonej tematyce, na którym widzę temat o musztardzie.

A offtop o polonizmie potoczył się takim torem, jakim chciałem Grin
Zapisane
Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #24 : Grudnia 02, 2010, 23:19:25 »

A ja tam uwielbiam ostre musztardy, takie że aż mordę wykręca. Nie wiem, czy już ktoś wspomniał o takiej musztardzie... zwie się chyba ona ''kozacka'' czy ''Kozaka''. Druga po rosyjskiej, za którą nie warto się brać bez kufla zimnego (....tu wstaw markę ulubionego piwa*) pod ręką.

Wolę ostry ketchup i sos tatarski. Smile


Nie wiem, dlaczego Hellmans nie robi w Polsce dobrego sosu tatarskiego, na szczęście mieszkam niedaleko Czech i stamtąd go sprowadzam (''Tatarska omacka'' czy jakoś tak). Ma świetny smak, chociaż ostatnio nieco się popsuł (i trochę jakby rzadszy się zrobił Sad ).


*...no właśnie... ponoć piwo wcale nie gasi dobrze pragnienia po ostrych przyprawach, podobno najlepsza jest wódzia, bo związek który daje ostry smak najlepiej rozpuszcza się w spirytusie, ale to tak na marginesie.

EDIT: Jeszcze przypomniała mi się taka historia - kupiłem raz musztardę chrzanową bodajże z firmy (cytuję z pamięci, pewnie już nie istnieje) Essil - fabryka octu i musztardy (od samej nazwy wieje grozą...). W smaku trawa, ale najlepszy zonk był, jak zajrzałem na skład - zgadnijcie, czego nie było w składnikach? Chrzanu  biggrin.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2010, 23:38:01 wysłane przez Alkochochlik » Zapisane
koNESer
Gość
« Odpowiedz #25 : Grudnia 03, 2010, 00:21:55 »

@MaarioS http://pl.wikipedia.org/wiki/Hydepark

Nie spotkałem się jeszcze z taką żebym nie dał rady jej skonsumować(choć wybredny jestem bardzo)

W czołówce jest umiarkowanie ostra musztarda saperska Wink składająca się w głównej mierze z łuszczyny gorczycy.W sam raz do grilla
Lubie również musztardę stołową łagodną/ostrą można ją dostać bodaj za niecałe 2zł w bierdonce, jest to chyba jeden z lepszych produktów w kategorii cena/jakość jaki ma ten sklep do zaoferowania,Rosyjską też nie pogardzę.

Musztardy najczęściej używam jako dodatek do kanapek ze srem Wink, lubię też na musztardzie podsmażyć schabowe zanim jeszcze oklepie je w panierkę.
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #26 : Grudnia 03, 2010, 13:45:24 »

Hmm, co do mieszania musztardy z ketchupem to szczerze mówiąc nie przepadam jako że mnie od jakiegoś czasu sam ketchup nieco odrzuca (ale generalnie to lubię takie połączenie).

Musztard z Tesco jakoś do tej pory unikałem, no bo jednak Tescowe; ale fakt faktem czasem mają coś smacznego (no ok, 90% tego co idzie z Tesco bardzo mi smakuje ale z musztardą wolałem uważać). Tak czy inaczej, OsA, być może skuszę się na te specjały; jeśli w dodatku są ostre to nawet całkiem prawdopodobne.

Dodam jeszcze, że kiedyś bardzo lubiłem musztardy francuzkie tzn. te z dużymi ziarenkami gorczycy, teraz raczej ich unikam z jednym wyjątkiem, którym jest Meksykańska Musztarda Kamisa.

Hmm, tej kozackiej nie znam, czyja to? Mówisz że ostrość podobna do rosyjskiej?
Zapisane
Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #27 : Grudnia 03, 2010, 13:53:52 »

Musztarda Kozaka jest firmy Roleski. Łzy wyciska, a jak!
Hm. Teraz wyczytałem, że produkują jeszcze jakąś Czarcią. Sądząc po nazwie, też musi palić kubki smakowe naughty.
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #28 : Grudnia 03, 2010, 20:45:45 »

Czarcia jest z tych słodkawych; smaczna ale jako że sprzedają ją w dużych opakowaniach potrafi zmęczyć pod koniec wyciskanego pojemnika. Jeśli szukasz ostrej musztardy czarcią odpuść.

EDIT:
Dzisiaj dostałem dwie musztardy przy czym jedna nie była przeze mnie wcześniej konsumowana, a okazała się po prostu przepyszna. Mowa tutaj o musztardzie staropolskiej firmy Roleski. Zdecydowanie polecam, niby z tych lżejszych ale posiada bardzo smaczną słodkawą nutę przywodzącą na myśl zatopioną w słoiczku śliwkę (oczywiście żadnej śliwki nie ma), po prostu przepyszna. Zapach ma średnio octowy ale smak, szkoda słów.

Druga to rosyjaka Kamisa; hmm, chyba zaczynam ją lubić.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2010, 13:52:39 wysłane przez alzen » Zapisane
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #29 : Grudnia 05, 2010, 12:14:10 »

Z pikantnych polecam:
-rosyjska Kamisa
-oraz Piekielną
Zapisane
AlienX
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 158



« Odpowiedz #30 : Grudnia 05, 2010, 12:54:03 »

Dzisiaj dostałem dwie musztardy przy czym jedna nie była przeze mnie wcześniej konsumowana, a okazała się po prostu przepyszna. Mowa tutaj o musztardzie staropolskiej firmy Roleski.

Rzeczywiście świetna musztarda, szczególnie do kanapek z jakąś polędwicą na przykład  Tongue
Zapisane

"Szybciej bym się zabił, niż popełnił samobójstwo" - rzekł szczerbaty wygryzając łysemu włosy.
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #31 : Grudnia 06, 2010, 15:34:42 »

Ostatnio spróbowałem bawarskiej. Była koloru brązowego i przypominała bardziej nutellę, aniżeli musztardę. Była również podobnie do nutelli słodka. Aż za.
Kupiłem sobie wczoraj tą musztardę. Aż tak słodka to ona nie jest. Ma słodkawy smak ale też tą nutkę goryczki, która przypomina, że mamy do czynienia z musztardą. Bawarska świetnie się skomponowała z gorzkawym serem żółtym (ser "rajski" konkretnie).
Zapisane

Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #32 : Grudnia 20, 2010, 11:05:46 »

Nasi południowi sąsiedzi też robią niezły towar Wink.
Aktualnie smakuję w czeskiej musztardzie kremskiej (Hořčice kremžská, firma Alba). Wprawdzie ma trochę rzadką konsystencję, ale za to wyjątkowo pikantny smak. Idzie nosem crazy.
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #33 : Marca 08, 2011, 17:04:58 »

Sprawdziłem musztardę której unikałem - marki Tesco. Niestety chociaż ten market lubię to muszę przyznać że musztarda nie jest ich mocną stroną. Muszę jednak dodać, że od razu rzuciłem te specyfiki na głęboką wodę wybierając musztardę chrzanową czyli moim zdaniem dosyć specyficzną bowiem dość ciężko ją dobrze zrobić (przynajmniej tak mi się zdaje).

Otrzymałem musztardę curry (takie skojarzenie nasuwa mi się po jej zapachu), chyba niezbyt chrzanową prawdę mówiąc, niezbyt wysokich lotów jeśli idzie o jakość.

Muszę w tym miejscu pochwalić ponownie firmę Roleski, i jej musztardę francuską Smile czyli tą z całymi ziarenkami gorczycy. Bardzo niegdyś lubiłem takowe musztardy aż jedna mnie odrzuciła (nie pamiętam jaka, ale bardzo dawała spirytusem, chyba z jakiegoś tygodnia smakowego w Lidlu), dzisiaj dzięki musztardzie francuskiej Roleski ponownie ma ona u mnie jedne z pierwszych miejsc. Jeśli ktoś takowe lubi polecam również chyba meksykańską Kamisa - taka francuska zrobiona na Meksyk, bardzo udana.

Aby jednak nie popadać w przesadny zachwyt nad musztardami firmy Roleski dodam, że dla mnie są ciut za słodkie; nie bardzo ale jednak. Próbowałem też musztardę czarcią ich marki i nie zrobiła ona na mnie ogromnego wrażenia (ale możliwe że bardziej by mi smakowała w szklanym opakowaniu, wtedy kupiłem taką wyciskaną w plastikowym pudełeczku, a plastik jednak w pewnym stopniu zmienia smak).
Zapisane
Piro
Stary pierdziel w młodym wieku
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #34 : Kwietnia 26, 2011, 10:42:45 »

Dla mnie dotychczas istniały tylko musztarda sarepska i piekielna firmy o nazwie jakże mile się kojarzącej czyli firmy Pegaz.heh
Ale ostatnimi czasy odkryłem w Tesco czeską musztardę kremską firmy Pikant Ostrava,. s.r.o, 350 g musztardy w słoiku z prostą białą naklejką za jedyne 3,20 (tyle to kosztuje słoik mojej ulubionej sarepskiej ale 200 g)
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #35 : Kwietnia 26, 2011, 19:19:21 »

No właśnie ich nie próbowałem nigdy, mówisz że dobre?
Zapisane
Piro
Stary pierdziel w młodym wieku
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #36 : Maja 24, 2011, 22:55:06 »

Sarepska i piekielna są fantastyczne (choć nie wiem czy się nie popsuło bo w najbliższej okolicy jej nie sprzedają a nie zawsze chce mi się łazić po sklepikach osiedlowych). A kremska jest całkiem całkiem, jak na mój gust trochę słodka, ale jest i tak bardzo smaczna.
Zapisane
leszek
Gość
« Odpowiedz #37 : Września 08, 2015, 17:03:33 »

Zawsze chciałem napisać w tym temacie Smile Najlepsza jest czeska musztarda Horcice, niestety jakiś czas temu kupiło ich Develey ale cały czas trzymają poziom.
Zapisane
multizgredek
Gość
« Odpowiedz #38 : Września 08, 2015, 17:14:16 »

Spróbuj musztardy kremskiej Pikant, prosto z Czech http://fastfoodeaters.blogspot.com/2012/09/pikantna-czeszka-musztarda-kremska.html

Moja ulubiona już od dłuższego czasu.

« Ostatnia zmiana: Września 08, 2015, 17:17:00 wysłane przez Vinyl » Zapisane
leszek
Gość
« Odpowiedz #39 : Września 08, 2015, 17:41:40 »

Vinyl znam i lubię ale ostatnio nigdzie jej nie widziałem- gdzie kupiłeś?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.235 sekund z 19 zapytaniami.