Kwietnia 23, 2024, 20:09:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Big Nose the Caveman - solucja  (Przeczytany 3699 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jimm
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116



« : Grudnia 25, 2010, 00:06:03 »

Solucja do Big Nose the Caveman mojego autorstwa, zapraszam.

Spis treści:

1. Krótko o grze
2. Wyspy
3. Bossowie
4. Broń
5. Dodatkowe umiejętności
6. Itemy
7. Menu

1. Krótko o grze
Jest to świetna platformówka wydana przez Codmasters. W grze poruszamy się jaskiniowcem który chce dopaść pterodaktyla i zrobić sobie z niego obiad. Bardzo oryginalna fabuła, nie powiem Tongue

2. Wyspy

Wyspa 1: Paradise Island


Wyspa 2: Monster Island



Wyspa 3: Terror Island


Wyspa 4: Chaos Island


3. Bossowie


Najłatwiejszy boss z gry, lepiej żebyśmy posiadali umiejętność rzucania kamieniami bo samą maczugą ciężko go zniszczyć, należy odskakiwać w odpowiednim momencie zaraz po jego uderzeniu, ale za to gdy mamy kamienie to możemy w niego naparzać ile wlezie i zarazem bardzo szybko pokonać.


Dość upierdliwy smok, którego umiejętnością jak na typowego smoka przystało jest zianie ogniem.


Walka bardzo podobna do poprzedniej z tym że jest o wiele prostsza. Walczymy z wielkim skorpionem. Bardzo wytrzymały, trzeba trochę poświęcić czasu aby go rozwalić. Atakuje nas wystrzeliwując pociski ze swojego ogona.


Dość wkurzający pterodaktyl, lata sobie po całej arenie. Musimy w odpowiednim momencie zaatakować go maczugą lub ewentualnie rzucić kamieniem


Podobny do Onixa stwór nie stanowi nam zbyt dużego wyzwania. Jedyne co robi to wynurza się z wody choć może się wynurzyć w każdym miejscu. Wystarczy do niego podlecieć i walnąć go z maczugi.


Podobny do poprzedniego, również prosty. Próbuje ugryźć naszego bohatera, to jest jego jedyna umiejętność. Przeszkodą jest latający komar który jest chyba na jakiś sterydach, którego musimy unikać aby nas nie ukąsił.


Dość wymagający boss. Przemieszcza się po całej arenie


Tygrys szablo zębny, który jest bardzo łatwy. Skacze po całej planszy


Jako jedyny pojawia się tylko raz w grze, jest to wielka ryba wyskakująca z wody.


Oto nasz kochany pterodaktyl którego Big Nose gonił przez całą grę. Całkiem trudny do pokonania. Walka podobna do tej z bossem nr. 4, lecz trudniejsza. Jego ataki to latanie po całej planszy.

4. Broń
Bronią naszego głównego bohatera jest maczuga którą może załatwiać przeciwników. Jeżeli znajdziemy na swojej drodze kamienie, Big Nose będzie mógł nimi rzucać w swoich opponentów.

5. Dodatkowe umiejetności

Fast Club - nasza postać szybciej uderza maczugą.
Fast Stoning - będziemy szybciej rzucać kamieniami.
Power Stones - połączenie dwóch powyższych umiejętności.
Light Spell - zabija wszystkich przeciwników na ekranie.
Jump Spell - będziemy skakać wyżej.
Slow Spell - przeciwnicy stają się wolniejsi (działa tylko przez jeden etap).
Invincible - dej nam nieśmiertelność na czas jednego etapu. Również Chroni przed wszystkim, oprócz wpadnięcia w przepaść lub do wody.
Extra Life - zdobywamy dodatkowe życie.
Double Club - nasza postać będzie rzucała dwoma kamieniami na raz.
Triple Club - nasza postać będzie rzucała trzema kamieniami na raz.
Hard Feet - będziemy mogli eliminować przeciwników poprzez skakanie na nich. Działa przez jeden etap.
Double Jump - nasza postać będzie skakała podwójnie.
Stun Spell - ogłusza przeciwników.

6. Itemy:
- kości pojawiają się w każdej planszy, po danej ilości zdobytych kości dostajemy dodatkowe życie.
- kamieniami możemy załatwiać przeciwników i bossów.


7. Menu


1. Ilość żyć.
2. Czas do końca rundy.
3. Ilość punktów za kości do dodatkowego życia.
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2015, 21:19:45 wysłane przez Jimm » Zapisane

Mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/Jimm2418
Discord:
Jimm #1139
Mati
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudnia 25, 2010, 00:10:41 »

Drogie dziecię, fajnie, że się starasz i o to chodzi, ale wiesz słowo boss to mi wychodzi uszami już jak czytam te 2 twoje poradniki i weź zlikwiduj ten durny podpis lubię placki, bo tym to się dzieci neo podniecają.
Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #2 : Grudnia 25, 2010, 11:35:43 »

Bez jaj Mati. Jego podpis, jego sprawa... co Ci do tego?

A co do poradników... każdy robi jakie umie. Ja bynajmniej wolę takie, niż w ogóle. Są krótkie opisy, screeny, więc wg. mnie temat jak najbardziej w porządku.

Mi by na przykład nie chciało się pisać w ogóle jakiekolwiek poradnika, ale to pewnie ze względu na to, że jestem już stary pryk i nic na kompie mi się nie chce. Trzeba dać szansę młodym, a nie gasić ich zapał.
Zapisane

koNESer
Gość
« Odpowiedz #3 : Grudnia 25, 2010, 11:53:00 »

Trzeba dać szansę młodym, a nie gasić ich zapał.
Dobrze powiedziane!
Całkiem znośnie opisane.Jako administrator google i wódź NWO daje Ci Kuban szanse w internecie i w ogóle Wink

Ps. Przydają się takie poradniki, nieraz jak dochodzę do jakiegoś bossa to nie mam na niego haka,a dobrze znać techniki i różne patenty na grubszych ancymonów.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #4 : Grudnia 28, 2010, 14:01:03 »

Jak dla mnie to świetna solucja. Przypomina mi mgliście moją solkę do Joe&Mac. Dobrze że się chłopak stara, jak na pierwsze poważniejsze artykuły wyszło mu bardzo dobrze!!
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.179 sekund z 18 zapytaniami.