Marca 28, 2024, 20:56:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Najlepszy emulator NES'a  (Przeczytany 12907 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jimm
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116



« : Stycznia 02, 2011, 19:39:22 »

Taka mała ankieta pt. ,,Najlepszy emulator NES'a''. Moim zdaniem najlepszy emulator to jest oczywiście Nestopia. Najlepszym Emu to kiedyś dla mnie był VirtuaNES a jeszcze dawniej to FCEUX. Czyli tak jak napisałem oddaję głos na Nestopie  Smile .
Zapisane

Mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/Jimm2418
Discord:
Jimm #1139
Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #1 : Stycznia 02, 2011, 19:46:16 »

Cytuj
Moim zdaniem najlepszy emulator to jest oczywiście Nestopia.
Oczywiście najlepszym żarciem są paluszki rybne z sosem waniliowym Tongue. Dlaczego? Bo oczywiście.
A może by tak jakieś uzasadnienie...? Dlaczego akurat ten emu a nie inny?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2011, 19:53:34 wysłane przez Alkochochlik » Zapisane
Jimm
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #2 : Stycznia 02, 2011, 19:58:19 »

Kiedyś nie lubiłem Nestopi ponieważ ma mały obraz, ciężko mnie się w ogóle nią sterowało miałem w tedy 8 lat i nie umiałem zmieniać rozmiaru ekranu u nestopi Wink. Teraz polubiłem Nestopie bo okazało się że można mu powiększyć obraz, zmieniłem mu sterowanie na ''Z'' oraz ''X''  ''Z'' to ''B''  ''X'' to ''A'' ,dla mnie teraz ten mały ekranik to dobry pomysł dlatego że można robić: solucje, recenzje i w poście nie zajmują bardzo dużo miejsca Wink. Grafikę ma bardzo dobrą, tylko nie wiem gdzie na klawie ma quicksave Sad ale można się bez tego obejść Wink. Poza tym prawie wszyscy na tym forum lubią najbardziej Nestopie Wink .
Teraz u mnie Nestopia ma 10/10 Smile. Lubie również VirtuaNES oraz FCEUX ale żaden emulator nie pobije u mnie Nestopi biggrin.
Zapisane

Mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/Jimm2418
Discord:
Jimm #1139
Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #3 : Stycznia 02, 2011, 20:04:39 »

Cytuj
dla mnie teraz ten mały ekranik to dobry pomysł dlatego że można robić: solucje, recenzje i w poście nie zajmują bardzo dużo miejsca

Hm... a wiesz, że emulatory takie jak FCEU czy VirtuaNES mają funkcję zapisu screenów? I nawet jeżeli gramy na ''rozciągniętym'' ekranie, to taki screen po zrobieniu i tak zachowuje oryginalne małe wymiary Wink?
Zapisane
Jimm
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #4 : Stycznia 02, 2011, 20:19:03 »

Nestopia wg. mnie jest w porządku, ponieważ jako jedyna potrafi odtworzyć składankę 168 in 1, inne emulatory za chiny ludowe tego nie odtworzą Wink.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2011, 19:15:12 wysłane przez Kuban » Zapisane

Mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/Jimm2418
Discord:
Jimm #1139
Wojtas
Fan starych gier
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 234



« Odpowiedz #5 : Stycznia 02, 2011, 20:32:16 »

Najlepsza wg mnie jest FCEUltra, mimo niemożliwości grania w 168 in 1.
FCEUltra ma dodatkowo ciekawą funkcję: wciśnij F4, to zobaczysz, że niektóre rzeczy znikną. Ponowne wciśnięcie spowoduje powrót do stanu poprzedniego.
Przy Shift+F4 zniknie tło. Ponowne wciśnięcie - jak wyżej.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2011, 20:43:37 wysłane przez Wojtas » Zapisane

Jimm
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #6 : Stycznia 02, 2011, 20:39:08 »

A czym w ogóle się różni FCEUX od FCEultra?
Zapisane

Mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/Jimm2418
Discord:
Jimm #1139
yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #7 : Stycznia 02, 2011, 20:54:05 »

FCEUX obsługuje więcej mapperów (w tym tych nietypowych) plus ma inne przydatne opcje dla tych co się bawią w edytowanie pamięci, TASowanie, itp. Generalnie dla zwykłego użytkownika to jest bez różnicy.
Zapisane


Mati
Gość
« Odpowiedz #8 : Stycznia 02, 2011, 22:27:04 »

Dawniej używałem Nestera, bo sądziłem, że Nestopia ssie, bo wolno mi śmigała, ale to dlatego, że ma wysokie wymagania i stary komputer niewyrabiał.
Teraz Nestopii używam, bo jest wg mnie po prostu najlepszym emulatorem NESa, łatwo wpisuje się kody gg i jest tam jakaś przyjemność z gry, choć wiadomo, że to nie ten klimat co na konsoli, ale całe szczęście takową posiadam i sobie na niej gram, na emu już praktycznie wcale, jedynie se czasem odpalę coś tak o dla zabicia czasu i jak tv jest zajęty, albo do odsłuchu nsf'ów.
Tak czy owak jeśli chodzi o najlepszy emu, to właśnie Nestopia dla mnie jest numerem 1.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #9 : Stycznia 03, 2011, 05:04:54 »

Obecnie używam dwóch emulaotorów: NnesterJ i Nestopii. W Nnesterze bardziej intuicyjne i prostsze jest "quickloadowanie" i robienie sceenshotów. Poza tym emulator ten wspaniale emuluje dźwięki gier. Nestopia obsługuje więcej romów ale ma mniej wygodne skróty. Dlatego najczęściej do robienia screenów i przy tworzeniu solucji używam Nnestera a do poważnego grania - Nestopii. Na początku przygody z emulacją grałem na Jnesie i byłem z niego całkiem zadowolony.

BTW. zdaje mi się że taki temat o emulatorach był już na forum. Poprawcie mnie jeśli się mylę Wink
Zapisane

dr00id88
Gość
« Odpowiedz #10 : Stycznia 03, 2011, 15:08:55 »

Troche bym sie nie zgodzil z podzialem FCEUX i FCEU. FCEUX to po prostu zmodyfikowana wersja FCEU rozszerzona o pare bajerow, ale to jedno i to samo. Ponadto jest tez FCEU mm (cah4e3), ktora posiada wiele niedawno badanych mapperow. Takze, nie jakas Nestopia-utopia, ale jedno i sluszne FCEU.

Zalety:
+ mappery,
+ kompatybilnosc,
+ dev
+ porty na inne srodowiska

Wady:
(chcialem chociaz cos znalezc, ale nic nie przychodzi mi do glowy)
brak?
Zapisane
koNESer
Gość
« Odpowiedz #11 : Stycznia 03, 2011, 15:33:10 »

Wady:
(chcialem chociaz cos znalezc, ale nic nie przychodzi mi do glowy)
brak?


Brak launchera
Brak możliwości cofania akcji podczas gry
Jakoś tak wieje biedą w opcjach

Ps. marudzę na podstawie wstępnych oględzin fceux-2.1
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #12 : Stycznia 03, 2011, 16:12:28 »

@Jaki k***a launcher?!?!?!
@Cofanie akcji? Co masz na mysli? Quick Load/Save. Przeciez jest.
Bieda w ocjach?!?! Przeciez tu jest najwiecej mozliwosci konfiguracji. Chyba wziales jakas biedniejsza wersje.
Zapisane
koNESer
Gość
« Odpowiedz #13 : Stycznia 03, 2011, 16:29:09 »

- a k***a taki http://img259.imageshack.us/f/beztytuuxdp.png/
- cofanie akcji w sensie płynnego przewijania w tył rozgrywki, nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa(podpowiecie?)w nestopii się to robi backspace'm - nie używam ale nie miałem się do czego przyczepić ;p
-chciałem zobaczyć czy się wk***isz Wink
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #14 : Stycznia 03, 2011, 16:44:49 »

A to ci powiem, nie znalem tego Rewinda. I przyznam, ze to dosc ciekawe Smile Smile To niewatpliwie przewaga nad FCEU.
A co do tego na launchera.. no na cholere ci on:P Ja np., i tak zawsze sie przez katalogi przekopuje Wink
Zapisane
Jajcarz
Gość
« Odpowiedz #15 : Stycznia 03, 2011, 16:56:54 »

Kiedyś bardzo uwielbiałem Nestopię, ale od już dobrych paru lat przesiadłem się na FCEU, ewentualnie VirtuaNES, Nestopii zaś dziś używam do nietypowych produkcji, jak np. Złota Piątka itp. Ponieważ ostatnio dość często - gęsto testuję pewne projekty, z natury używam wielu różnych emulatorów, aby sprawdzić jak pacjenci sprawują się na każdym z nich. Quick Load/Save w normalnych grach (tj. dla przyjemności, nie dla screenów czy filmiku) nie stosuję w ogóle, tak samo kodów bo ich nie lubię - te opcje odbierają graniu napięcie. Nie ma to jak kilka godzin przed pegazłomem jak za starych dobrych lat Cheesy.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #16 : Stycznia 03, 2011, 17:01:25 »

Ja zagłosowałem na NNNesterJ, którego używam od zawsze Wink . Czemu?? Dawno temu, jak ściągałem romy na NESa to te emulatory nie były chyba aż tak dobrze dopracowane jak teraz. Chciałem takiego emulatora, który od razu uruchamia grę po dwukrotnym kliknięciu na plik .nes (wcześniej to żaden inny emulator mi w ten sposób nie chciał włączać romów) i w trybie PAL emulator chodzi dokładnie tak samo jak Pegasus (o to chodzi, że dźwięk się jakoś dziwnie nie zmienia). Mam dosyć przestarzałą wersję emulatora (0.23), może i faktycznie z niektórymi "maksymalnie dzikimi" mapperami niezbyt daje radę ale co jak co śmiało używam go do teraz i z przyjemnością Wink
Zapisane
Dizzy9
Nadworny programista.
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 351



WWW
« Odpowiedz #17 : Stycznia 22, 2011, 20:57:18 »

Mój głos poszedł na FCEUX,ale tylko dlatego że ma najbardziej wypasiony debuger.
Minus FCEUX to niska dokładność z prawdziwym NESem.
Nestopia i Nintendulator są w tej kwesti o wiele lepsze.

@dr88:
nom, znak jakosci Klopsroxa.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2011, 15:38:27 wysłane przez dr88 » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.