Marca 29, 2024, 03:12:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Projekty graficzne #3  (Przeczytany 12638 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dafczynsky
Gość
« : Stycznia 30, 2011, 14:27:16 »



Dobrze, moi Drodzy.

Wątek służy Wam po to, abyście mogli w nim umieszczać wszelkie pomysły, lub gotowe projekty wszelakiej działalności na zbliżający się FamiCON TrzeCI. Jeżeli macie jakieś wizje dotyczące logo, lub wpadliście na to, jaką koszulkę chcielibyście wdziać na zlot, czy też może wyobrażacie sobie szablon plakatu widniejący na słupach ogłoszeniowych - umieszczajcie tutaj cokolwiek.

Najbardziej aktywni oraz pomysłowi użytkownicy, na pewno dostaną stosowne wynagrodzenie oraz podziękowanie (to drugie jest zapewne najbardziej przez Was oczekiwane) na tegorocznym zlocie. Niemniej jednak owy zalążek konkursu nie posiada żadnego regulaminu (przynajmniej na razie), więc potraktujcie to bardziej jako luźnej formy zabawę.


Alzenie, możesz tu raz jeszcze umieścić wszelkie Twe pomysły dotyczące logo, koszulek, etc. Mam nadzieję, że pojawią się też jakieś komentarze oraz opinie.

Dziadu, mam nadzieję, że nie odbierzesz tego wątku jako "konkurencję" dla T-Way, który współtworzysz. ;) Ponadto doskonale pamiętam, że wciąż wiszę Wam jakiś projekt. Postaram się z tego wywiązać.


Mam nadzieję, że wątek jakoś się rozrusza i nie będzie musiał zostać usunięty przez zalegające w nim pajęczyny. Sam postaram się za jakiś czas sklecić kilka pikseli, tworzących jakieś sensowne logo. Zobaczymy jak wyjdzie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2011, 20:51:42 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #1 : Stycznia 30, 2011, 18:26:20 »

bardzo dobry pomysł, popieram!

raczysz żartować z tą konkurencją dafie Smile. myślę że możemy zrobić koszulki zlotowe właśnie za pośrednictwem T-Way.
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #2 : Stycznia 30, 2011, 19:36:40 »

Bardzo zacna inicjatywa, mam nadzieje że powstanie wiele interesujących i inspirujących prac, zwłaszcza  ze na forum mamy kilku "artystów", będę śledził temat z niecierpliwością wyczekując efektów twórczości Smile
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #3 : Stycznia 31, 2011, 03:07:41 »

Świetny temat!!! Jako że rysować bardzo lubię, postanowiłem wrzucić na forum kilka swoich prac. Na początek ręcznie wykonana graficzka Adventure Island (pierwsza fota ukazuje jak to wyglądało na początku) i po obróbce w PsP8.





Zmniejszyłem jej rozmiary (do 30% pierwotnej wielkości) by nie rozjeżdżała forum. Jakby co to mogę, ją poprawić lub podać linka z graficzką w pełnych rozmiarach. Mam nadzieję że te bazgroły się do czegoś przydadzą.
Nowe graficzki zapodam wkrótce.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2011, 03:10:52 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane

Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #4 : Stycznia 31, 2011, 22:06:32 »

O... żesz... k...~! Ash Keczup na deskorolce i jakaś dzika laska z młotkiem "ujeżdżająca" pokemona~!!! Ja kce taką koszulkę T^T


jak śmiałeś pić beze mnie?

« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2011, 22:31:06 wysłane przez dziat » Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #5 : Stycznia 31, 2011, 23:29:34 »

Ok to ja klasycznie, straciłem pliki źródłowe więc narysowałem jeszcze raz (ludki trochę inne):

Logo (ze znakiem wodnym "WZÓR"):


Moja wersja spritowej wklejanki (wiem, że są popularne a ja je średnio widzę, ale moim zdaniem wyszło fajnie, tyle że oczywiście z 10x spritów byłoby w wersji finalnej):



Osobiście uważam, że powinniśmy dawać linki, a nie pełne obrazki - jeśli tak ustalimy to po prostu zmienię te obrazki na miniaturki.

Czekam na opinię odnośnie loga i wklejanki, co myślicie o logu nie na łuku a normalnym i z "FamiCON 3" zamiast "Na FamiCON 3". Lepiej wyglądałoby to na kartce chyba niż wersja okrągła.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #6 : Lutego 02, 2011, 02:18:44 »

Hm.. wydaje mi się że lepiej jest umieszczać graficzki bezpośrednio jako img a nie linki. Każdy graficzki od razu widzi bez zbędnego klikania i oczekiwania czy dany obraz się wyświetli czy nie (na niektórych hostach grafiki bywa z tym problem).

Kontynuując swą ręczną robotę, prezentuję pierwszy projekt loga z Micro Machines na koszulkę. Jest to wersja z "antyestetyczną" kreską:



Kolejny projekt Micro, tym razem kolorowy zapodam wkrótce.

O... żesz... k...~! Ash Keczup na deskorolce i jakaś dzika laska z młotkiem "ujeżdżająca" pokemona~!!! Ja kce taką koszulkę T^T

What?! To nie pokemony z Ashem tylko Master Higgins, Tina i jeden z dinozaurów z gry Adventure Island  Tongue



edit: Podoba mi się to ręcznie rysowane logo MM. ; )
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2011, 11:33:13 wysłane przez dafczynsky » Zapisane

alzen
Gość
« Odpowiedz #7 : Lutego 03, 2011, 22:47:58 »

Ok, lekka aktualizacja wklejanki i wstępny projekt koszulki:


Moim zdaniem wklejanka jest ni w 5 ni w 9, no ale może komuś się spodoba (wiem, na koszulce zasłoniłem Pac Mana). Plakat natomiast widzę zupełnie bez wklejanki a z kilkoma spritami z Pac Mana ale to na inny dzień temat.
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #8 : Lutego 08, 2011, 03:17:23 »

No dobrze, aktualizacja; zmieniłem napis na logo - z "Na Famicon" na "Famicon". Może to "Na Famicon" to nie był taki świetny pomysł, chociaż mi się podobał.

Nowe logo (wersja ostateczna, chyba że będą poparte konkretnymi argumentami sugestie zmian):


Projekt koszulki (zawiera zaktualizowaną i w moim odczuciu chyba ostateczną wersję wklejanki):


Moim zdaniem wyszło rewelacyjnie i ja osobiście jestem z efektu naprawdę zadowolony, zarówno z loga jak i wklejanki oraz połączenia jednego i drugiego na koszulce.

Jestem bardzo ciekaw co sądzicie; osobiście to nawet jeśli nie byłoby mnie na tegorocznym zlocie to jeśli finanse pozwolą na koszulkę bym się jak najbardziej pisał bo po prostu chciałbym coś takiego nosić.

O plakacie pomyślę nieco później.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #9 : Lutego 08, 2011, 10:01:39 »

Efekt mi się podoba i przyznam, że chciałbym mieć w swojej szafie ową koszulkę, mimo, iż cenię oraz wolę minimalizm, a Ty zająłeś praktycznie cały front odzieży całą paletą barw. ;)

Sądzę jednak, że jeżeli projekt by przeszedł, trzeba by było zmniejszyć nadruk do formatu A4, gdyż w wielkości takiej, jaką przedstawiłeś, finansowo wyszłoby na pewno wysoko...
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 13:02:23 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #10 : Lutego 08, 2011, 15:00:52 »

rozmiar na oko wygląda na A3, na pewno można zakroić go do A3 i nie będzie to wyglądało źle. większy problem stanowić będzie ilość kolorów, użyłeś ich z mnóstwo alzen. jeśli mielibyśmy je wyprodukować w sitodruku, musiałyby mieć maksymalnie 6 kolorów...
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #11 : Lutego 08, 2011, 16:14:11 »

Super, naprawdę przyjemnie usłyszeć głosy poparcia dla moich projektów na tegoroczny FamiCON.

W kwestii ilości kolorów. Wiecie, że stroniłem od wklejanki, w zeszłym roku zrobiłem projekt loga i w zasadzie na tym się skończyło. Na etapie logo można też ograniczać kolory, nastomiast przygotowując wklejankę postanowiłem zrobić po prostu coś dobrego i moim zdaniem udało się to całkiem nieźle. Postanowiłem nie ograniczać się kolorystycznie i tyle. Uważam, że wybierając jedynie sprity do iluś takich samych kolorów możliwości byłyby naprawde ograniczone.

Trzebaby zobaczyć ilu będzie chętnych, jeśli między 20-40 osób to sądzę że sprawa jest realna, ja osobiście te 30zł za koszulkę mógłbym dać ponieważ chciałbym coś takiego założyć. Oczywiście do zlotu jeszcze masa czasu i można już orientować się w kwestii cen w sklepach. Najlepiej dowiedzieć się o przykładowy koszt 20 takich koszulkek i proponować innym punktom robiącym nadruki; sam się będę orientował gdzie najtaniej i myślę że poradzimy sobie z tym wyzwaniem nie idąc jednocześnie z torbami.

Co do rozmiaru; logo oczywiście można skalować dowolnie bo to wektory; co do wklejanki to też mi ładnie się skalowała całkiem w programie Inkscape więc sądzę że da radę wszystko dopasować chociaż osobiście widziałbym rozmiar nadruku taki jak na obrazku poglądowym. Niech FamiCON będą porządnie zareklamowany i prezentuje się jako pierwszorzędna impreza miłośników 8-bitów Smile. Jak pisałem, trzeba się zorientować odnośnie ceny i szukać konkurencji, lokalnie, w sieci itp.; a o rezultatach na bieżąco rozmawiać Smile.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 16:15:59 wysłane przez alzen » Zapisane
AlienX
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 158



« Odpowiedz #12 : Lutego 08, 2011, 16:33:00 »

Wklejanka mnie się nie podoba... bardzo mnie się nie podoba... Nie wiedzieć czemu...
Logo Pjękne, aczkolwiek mam jedno ALE: Za dużo tam krągłości, za mało pikselozy Cheesy Innym słowem "za dużo bitów" Cheesy ale to tylko moje subiektywne zdanie... W każdym razie na koszulkę się piszę napewno, o ile nie będzie kosztowała 50zł O_o
Zapisane

"Szybciej bym się zabił, niż popełnił samobójstwo" - rzekł szczerbaty wygryzając łysemu włosy.
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #13 : Lutego 08, 2011, 16:48:04 »

Podzielam zdanie AlienXa (Alieniksa?) co do wklejanki - "I don't like it". Za dużo wszystkiego na kupie. Już ładniej wygląda kombinacja logo + pusta sceneria z Contry, choć jeśli miałbym się decydować na koszulkę to tylko z samym logo.
Zapisane

AlienX
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 158



« Odpowiedz #14 : Lutego 08, 2011, 16:54:44 »

Podzielam zdanie AlienXa (Alieniksa?)
Jak sobie życzysz, słyszałem już alienks alieniks alineks... Może być też po prostu Alien albo Marcin - jak sobie Sogetsu życzy Wink

A tak żeby bardzo OT nie robić: samo logo OK, ewentualnie mam jeszcze zajawkę na po prostu "screena" z Contry - z rundy BASE (którejkolwiek) mogłoby to całkiem ładnie wyglądać Wink
Zapisane

"Szybciej bym się zabił, niż popełnił samobójstwo" - rzekł szczerbaty wygryzając łysemu włosy.
alzen
Gość
« Odpowiedz #15 : Lutego 08, 2011, 20:05:25 »

No cóż, jak pisałem; czasu do zlotu cała masa, fajnie że logo się podoba (a raczej nie podoba bo za mało pikselowe). Najwyraźniej mamy nieco inne wizje tej imprezy oraz sposobu jej prezentacji światu.

Zawsze można zaprezentować swoje projekty; powiem tylko, że t-shirt z samym logo także da się zrobić - to akurat nie problem.

Po prostu poczekamy ilu będzie chętnych i który projekt najbardziej się przyjmie, prosta sprawa.
Zapisane
AlienX
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 158



« Odpowiedz #16 : Lutego 08, 2011, 21:28:19 »

Nie no mnie się podoba jak najbardziej. Jest bardzo ładne ale... no właśnie. Nie mam nic przeciwko żeby logo zostało jakie jest aczkolwiek myślę że można by jeszcze popracować, żeby lepiej oddać "ducha" całego przedsięwzięcia. Jednakże powtórzę się - obecne logo jest bardzo ładne, i nie mam nic przeciwko temu żeby zostalo Wink
Zapisane

"Szybciej bym się zabił, niż popełnił samobójstwo" - rzekł szczerbaty wygryzając łysemu włosy.
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #17 : Lutego 08, 2011, 22:54:52 »

Mi się wydaje, że jeśli coś nie przeszło rok temu to i w tym roku nie przejdzie.  Roll Eyes
Trzeba wymyślić coś nowego/innego.
Zapisane
Koks
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 580



« Odpowiedz #18 : Lutego 08, 2011, 22:59:52 »



Przerobiłem to do gry którą właśnie piszę. 4 kolory.
Zapisane

Częste mycie skraca życie.
"If you have a fast, shiny new Pentium II, you might try using 44 kHz for the ultimate in sound quality." - readme od Unreala
https://drive.google.com/folderview?id=0B2TXQD5v-ZIVfjVQdTl2TTZiWmJ2LWZJajJzS0V4cDZBay04WjVGQkdQdnBDQzRlYkdQVGc&usp=sharing
alzen
Gość
« Odpowiedz #19 : Lutego 09, 2011, 09:41:36 »

@Nielogiczny, logo się różni - nie jakoś ogromnie ale jednak, jest to jednak zmienione logo i moim zdaniem dobre dlatego proponuję je ponownie. Decyzja oczywiście należy do forumowiczów (np. zrobimy ankietę i po sprawie).

Doszła też wklejanka więc również mój projekt koszulki bardzo sie wzbogacił.

@Koks, obrazek bardzo ładny, oszczędziłbym tylko napisu GAME OVER bo raczej jest średnio optymistyczny. Nie wiem też co rysunek przedstawia. Ale obrazek super tylko trzebaby też przerobić logo kolorystycznie na te same kolory; no chyba że masz własną propozycję logo (moje oczywiście można spokojnie przerobić) bo jednak screen bez logo imprezy to kiepa, a też napisanie po prostu FamiCON to też żadne logo.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 19 zapytaniami.