Marca 28, 2024, 20:44:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Konsola psuje TV - prawda czy mit ?!  (Przeczytany 11418 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« : Lutego 16, 2011, 17:50:04 »

Założyłem ten topik bo ostatnio w Echach Allegro zaczeła się dyskusja o niekorzystnych wpływach konsol na odbiorniki telewizyjne. Tutaj będziemy mogli o tym popisać bez wtrącania "offtopu" w innych tematach.
  Wracając do sedna tematu - czy uważacie że naprawde konsole (Pegasus, Nes, Famicom) mają niekorzystny wpływ na telewizory?? Czy to prawda że TV może się zepsuć po długotrwałym używaniu na nim konsoli?? Każdy napewno miał z tym jakieś doświadczenia, ciekawe historie mile widziane  Tongue

Na pomysł stworzenia tematu wpadłem oglądając tą aukcję na allegro:

http://allegro.pl/jedyny-taki-zestaw-pegasus-rinco-na-allegro-bcm-i1464261527.html



"Sprzedam zestaw go gier telewizyjnych Pegasus firmy RINCO...."
oraz
"...Zestawu nie sprawdzałem gdyż nie mam zamiaru podłączać go pod moją plazmę (aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń mojego TV)... " - to jest najlepsze  confused1
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2011, 23:05:05 wysłane przez SebaSan1981 » Zapisane

kemustek
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 6



« Odpowiedz #1 : Lutego 16, 2011, 20:59:17 »

Z tym Rinco to może i bym się zgodził bo tutaj także występuję pod taką nazwą:
http://www.pong-picture-page.de/catalog/product_info.php?cPath=2_18&products_id=279
Zapisane
Grucus
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 125


« Odpowiedz #2 : Lutego 18, 2011, 02:39:49 »

Jeden z moich też ma napisane "Rinco", a umiejętnie uszkodzona konsola zapewne potrafi uszkodzić telewizor.
Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #3 : Lutego 18, 2011, 15:29:07 »

Terminator mojego kuzaja rozwalił mu swego czasu telewizor...
Zapisane
ping
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 38


« Odpowiedz #4 : Lutego 18, 2011, 20:12:41 »

Terminator mojego kuzaja rozwalił mu swego czasu telewizor...
Powiedziałbym, że bullshit. Ale sam byłem świadkiem dość dziwnego zdarzenia - podczas przestawiania anteny (tradycyjny "drut" sterczący z telewizora) po dotknięciu jej ręką, w telewizorze coś strzeliło.  przestraszony
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2011, 23:31:48 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
marcin_N
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 52


« Odpowiedz #5 : Lutego 18, 2011, 20:34:38 »

Założyłem ten topik bo ostatnio w Echach Allegro zaczeła się dyskusja o niekorzystnych wpływach konsol na odbiorniki telewizyjne. Tutaj będziemy mogli o tym popisać bez wtrącania "offtopu" w innych tematach.
  Wracając do sedna tematu - czy uważacie że naprawde konsole (Pegasus, Nes, Famicom) mają niekorzystny wpływ na telewizory?? Czy to prawda że TV może się zepsuć po długotrwałym używaniu na nim konsoli?? Każdy napewno miał z tym jakieś doświadczenia, ciekawe historie mile widziane  Tongue
Zepsuć co najwyżej może się złącze, w które kabel od konsoli jest ulokowany. Choć z życia znam, jak wiele lat wstecz rodzice kuzyna obwiniali jego Pegasusa o uszkodzenie TV. Nie wiem czy konsola miała jakikolwiek wpływ na zepsucie odbiornika, faktem jest że telewizor zepsuł się właśnie podczas gry w Contre bodajże Cheesy W ten sposób konsola została brutalnie odebrana mojemu kuzynowi.
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #6 : Lutego 18, 2011, 20:58:06 »

Przypomnieliście mi właśnie, że w czasach popularności Pegasusa mówiło się o tym, że konsola psuje telewizor. Był to jeden z argumentów, których używali rodzice aby ograniczyć czas jaki ich dzieci spędzały przed konsolą.
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #7 : Lutego 18, 2011, 21:23:11 »

  No właśnie. Też to u siebie przerabiałem w domu. O ile ojciec, z zamiłowania militarysta, mechanik i elektronik w jednym uważał że konsola nie ma wpływu na telewizor ("skoro wideo nie psuje tv to czemu ma to robić konsola?" - tak zawsze mawiał) to matka zawsza narzekała że przez te gierki psułem kolejne telewizory. Faktycznie zawsze po kilku tygodniach ostrego rypania w starym Neptunie i potem w nowszym Elemisie coś się z tyłu przepalało i albo ojciec albo mój nauczyciel praco-techniki (pan Janek, też kolega ojca) przychodził i usterkę naprawiał. Zawsze działo się to po sesjach pegasusowych. Po podłączeniu Playstation i snesa nigdy nie miałem zadnych problemów z telewizorem.
  Większość uważa że konsola nie ma wpływu na tv ale da się zauważyć prawidłowość że często odbiorniki psuły się właśnie po giercowaniu a nie po długim oglądaniu filmów na wideo lub telewizji  chess
Zapisane

kemustek
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 6



« Odpowiedz #8 : Lutego 18, 2011, 21:27:40 »

Terminator mojego kuzaja rozwalił mu swego czasu telewizor...
Powiedziałbym, że bullshit. Ale sam byłem świadkiem dość dziwnego zdarzenia - podczas przestawiania anteny (tradycyjny "drut" sterczący z telewizora) po dotknięciu jej ręką, w telewizorze coś strzeliło.  przestraszony

to akurat normalna rzecz. Wystarczy że jesteś naelektryzowany i przy włączonym telewizorze dotkniesz gniazda anteny, też jak to napisałeś " coś strzeli".
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #9 : Lutego 18, 2011, 21:54:00 »

Dafie, Dziadzie, ktokolwiek kto posiada moda - mam do Was prośbę bo sam tego nie mogę zrobić. Przesuńcie trzy ostatnie wypowiedzi do tematu o psuciu tv przez konsole ( http://www.forum.emunes.pl/index.php?topic=3524.msg39623#new  ) bo się tutaj zaczyna offtop robić Tongue


Done. Ale pozwoliłem sobie przenieść nieco szerszą zawartość.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2011, 22:26:46 wysłane przez dafczynsky » Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #10 : Lutego 18, 2011, 22:17:54 »

Miałem kiedyś Pegasusa Mt777dx i niby to nim w roku 2003 w wakacje popsułem telewizor do tego stopnia, że starsi pojechali tego samego dnia i kupili nowy, ale oczywiście Mati już niestety miał zakaz grania na nim a Pegasus poszedł na śmietnik niestety i to w dobrym stanie. Do roku 2010 nie grałem na tym tv, ale gdy teraz mam Thompsonica to sobie na nim gram. Starsi zrozumieli moją pasję i nie mają nic przeciw graniu na tym tv a kiedyś to tylko telewizor psujesz tą gierką. Najczęściej do mnie starszy tak gadał a sam grał. Całe szczęście teraz jest git i mam nadzieję, że tv się niezepsuje, bo jak się zepsuje to pewnie znowu wina spadnie na konsolę.
Zapisane
dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 275


« Odpowiedz #11 : Lutego 26, 2011, 22:40:13 »

Szczrze mowiac nie wiem jak jest z nowymi telewizorami, ale zakładam że pegaSus musi przestrzegać przecież jakichs tam standardów - wiec nic nie powinno sie dziac.
W przypadku telewizorow kineskopowych - granie (czy rownie dobrze ogladanie tv/wideo) powoduje powolne wypalanie sie kineskopu - kolory blakną.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2011, 23:47:48 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #12 : Lutego 27, 2011, 02:39:21 »

No przecież TV służy do oglądania, prawda?

A co do gier i ogólnie ruchomych obrazów, to działają jak wygaszacze ekranu - im więcej się na nich dzieje tym lepiej bo krócej świecą się określone miejsca jednobarwnie. Myślę, że właśnie brak zmiany koloru przez dłuższy czas powoduje największe wypalenie telewizora toteż takie gadanie można chyba puścić mimo uszu.

A czy konsola miałaby bardziej psuć TV niż sygnał standardowy? Raczej nie, jeśli tak to tak samo jak video, a jeśli sygnał normalny jest taki "zdrowy" dla TV to konsola puszczona po kablu antenowym również.
Zapisane
Buu
Fan klapków firmy Kubota
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 82



« Odpowiedz #13 : Kwietnia 25, 2011, 17:49:23 »

Teoria że pegasus psuje telewizory jest za przeproszeniem g**no warta i naciągana. Jeśli by była prawdziwa to tak samo telewizory psuły by się po używaniu innych konsol np Pleja, Xboksa lub Segi. A tak nie jest. To tylko dyrdymały rodziców jak wspominał Sogetsu czyli pretekst by dzieci odciągnąć od grania na konsoli.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #14 : Maja 01, 2011, 01:32:54 »

ja tam popsułem w ten sposób telewizor, a raczej wyjście antenowe. można, oczywiście że można, ale jeśli w nieustannie klan przerywa grę i trzeba pilnie przełączać.

miło by było jakby Ryan się wypowiedział!
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #15 : Maja 01, 2011, 02:11:51 »

Wsumie to ten mój stary tv popsuł się właśnie przez wyciąganie tej anteny. Wejście tak sie pieprzyło, pieprzyło aż w końcu coś p-olnęło w tym tv i po ptokach. Na aktualnym jak teraz gram to nic się nie dzieje, tfuu, oby tak dalej bo... bieda będzie.
Zapisane
Buu
Fan klapków firmy Kubota
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 82



« Odpowiedz #16 : Maja 01, 2011, 18:21:09 »

Uszkodzeń anteny można uniknąć przez stosowanie RF Switcha dodawanego czasami do konsol. Ale fakt, warto odnotować że gmeranie z kablem antenowym jednak miało negatywny wpływ na przyszłe działanie telewizora. Ale to że pegasus przepala jakikolwiek element układu elektronicznego tv to już naciągana teoria.
Zapisane
Krisuroku
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 407



WWW
« Odpowiedz #17 : Maja 04, 2011, 08:30:37 »

Ja tam grałem kupę czasu na Samsungu kineskopowym 20 cali i nic z nim nie było psuć się zaczął kilka lat temu ale na bank nie od grania gdyż był to okres kiedy moja konsola nie funkcjonowała. Teraz od czasu do czasu pykam w Pegasusa na Samsungu 32 calowym Slim i nic sie z nim nie dzieje. Starsi nigdy mi głupot o psuciu przez granie nie wmawiali, co innego mojego kumpla ojciec, który zawsze miał się za najmądrzejszego i w kółko powtarzał, że gra psuje odbiornik. Ja osobiście mam zdanie jak wielu z Was, Pegasus nie psuje TV to jakaś bujda. Jest jak napisał Alzen o zmianie kolorów a tak poza tym nic więcej. Tongue
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #18 : Lipca 30, 2011, 00:41:20 »

Ja dzięki Kwiatkowi i Dziadkowi, którzy podczas pobytu u mnie pokazali mi, że na aktualnym tv można grać przez kable chinch i teraz jestem bardziej spokojniejszy, bo nie ma już opcji z wyjmowania anteny z tyłu tv a kable chinch sobie siedzą w odp wejściu w tv i nikomu to nie przeszkadza i jest jeszcze bardziej git a gdyby nie serdeczni koledzy to do dziś bym wyciągał i wkładał kabel antenowy od tv, teraz jest luksusik.
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #19 : Maja 26, 2012, 12:08:59 »

Oczywiście że konsola może uszkodzić telewizor! Zwłaszcza wszelkiego rodzaju klony orginalnych konsol, które są robione na tanich podzespołach, które często nie trzymają parametrów. Jeżeli chodzi o pegazusa i wyjście antenowe, może zaistnieć taka sytuacja, w której na wyjściu antenowym w konsoli, pojawi się zwiększone napięcie i prąd - powodem może być kiepski zasilacz, oraz tanie podzespoły z których jest wykonana konsola. W efekcie na wejście antenowe w telewizorze jest podawany zbyt "mocny" sygnał. Po dłuższym czasie może to spowodować uszkodzenie modułu antenowego w TV. Oczywiście tak samo dobrze, wszelkie uszkodzenia mogą być spowodowane też napięciem elektrostatycznym, wilgocią i zestarzeniem się elementów w telewizorze np: wyschnięte kondensatory.
Dlaczego nowsze konsole takie jak SNES, PSX itp. nie uszkadzały telewizorów? Bo po prostu jak już taką konsolę się miało, to na 100% była ona orginalna Wink Pamiętajcie że pegazus to tak naprawde klon NES/Famicom! Mimo że dość dobrze zrobiony to był klon, to i tak wszystko mógł spartolić kiepski zasilacz!

A jeżeli chodzi już o nowe konsole, to one psują telewizory raczej w nieco inny sposób Grin

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VVUMMorJTC8

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=VVUMMorJTC8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=VVUMMorJTC8</a>
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 19 zapytaniami.