Kwietnia 16, 2024, 07:09:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Hokuto no ken Porady i Bossowie  (Przeczytany 2253 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pablo1989
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 93


« : Kwietnia 25, 2011, 22:50:23 »

Witam Cheesy chciałbym na próbę napisać swój poradnik, tak więc jak nie przypadnie wam do gustu proszę o usunięcie Tongue.


Gra Hokuto no ken aka Fist of north star oparta na Mandze/Anime o tej samej nazwie (Jak toś lubi anime oparte na brutalnej walce polecam Smile )

Gramy jako Kenshiro 64 powiernik sztuki walki Hokuto Shinken, naszym celem się odzyskaniem ukochanej Kena czyli Yurię.

1.PORADY

Mamy taki sam wachlarz ciosów jak w Spartanie z małymi zmianami chyba go objaśniać nie trzeba, przez przejścia przechodzimy używając A+B i strzałkę do góry

1.I tu uwaga Kopiąc przeciwnika odsyłamy go w przed siebie, a uderzenie pięścią Cheesy efektowie dekapituje go co kończy się się śmiercią zbira

2.Jak przed nami jest wróg w różowym kolorze (Fajny kolor Tongue) to go ROZWALAMY go pięścią a nie kopiąc go czemu ? otóż z niego wylatuje Power-Up wystarczy po wypuszczeniu lekko skoczyć i dostajemy gwiazdkę i jakąś zdolność, tych zdolności jest 7 (nawiązanie do 7 blizn na ciele Kena)

3.Spis zdolności

oto co dostajemy za gwiazdki

1.Ken wysoko skacze i może kopać w powietrzu
2.Kenshiro może odbijać większość mocniejszych broni rzuconych w niego
3.Ken ma zwiększoną częstotliwość kopania
4.Kenshiro ma zwiększoną częstotliwość pięści (Popularne wśród fanów ATATATATA czyli Hokuto Hyakuretsu Ken)
5.Ken porusza się szybciej
6.Kenshiro teraz może atakować pięścią w powietrzu
7.Ken rozrywa swoją bluzę (Typowe kiedy się podładowuje się)Nie wiem co daje, ale znajomy mówi że daje dar poprawnej drogi do bossa

3.Lynn i Bart

Podczas przemierzania plansz, spotykamy te dwoje dzieci, Lynn pokazuje nam optymalną drogę do Bossa(Są wyjątki) a Bart jest jej przeciwieństwem, pech Tongue że raz można je przeoczyć i dwa wyglądają podobnie (poznać można po innej opasce na głowie, to z większą to Bart)


4.Nie śpiesz się

Raz Czas jest nieograniczony w porównaniu do innego beatem up HNK na tą samą konsolę, dwa jak będziemy szli na przed siebie na dalszych etapach, to pewne nasza szanse na przeżycie zmaleją, i trzy Cheesy energia się odnawia za zabijanie wrogów(powoli ale coś za coś),więc gubienie drogi wcale złym pomysłem nie jest.

5.Przeciwnicy

Typowe mięso armatnie, mamy ich dwa rodzaje w różnych kolorach

Kolo z irokezem (kolory Niebieski,Szary,Żółty,Różowy) Słabiak dość łatwy do pokonania, czasem się zdarza że mogą kopać lub robić wślizgi, od drugiego etapu są nieco mocniejsi, miotają w nas różnymi rzeczami ale potem podchodzą do nas.



Skinheadzi (kolory Żółty,Niebieski,Zielony,Różowy) Ci akurat są jeszcze mocniejsi od punków, mogą też kopać i robić wślizgi(nawet w powietrzu), a ich miotane zabawki to istny spam Tongue, ale w końcu i tak muszą zbliżyć do nas, aha i jeszcze mogą skakać z lewej strony i na prawą aby nas nieco zirytować.




6.Bossowie

Cheesy Czym byłby HNK bez ciekawych wrogów, na naszej drodze stoją.....


1.Mr.Heart

Tłuścioch jego ciosy prawie na nim nie robią wrażenia(Uwaga na szarżę) , ale aby go pokonać w łatwy sposób serwujemy mu 10 kopniaków i kończymy go jedną pięścią....HE ALREADY DEAD

2.Shin


Dawny przyjaciel Kena, to on zabral jego ukochaną wbrew obojga woli, akurat Shin nieco łatwiejszy dużo skacze i puszcza w nas jakiś atak, aby jeszcze łatwiej go pokonać mamy dwa wyjśćia

1.Serwujemy mu 10 piąstek (normalnych) i HE ALREADY DEAD, lub udajemy się na róg planszy, i tak samo z jak poprzednio ale zostając w miejscu

3.Jagi


Były przybrany brat kena, też zna Hokuto shinken ale NIGDY nie osiągną tak wysokiego poziomu jak Ken, to on też odpowiada za porwanie ukochanej, w ramach w zemsty na Kenie, podobnie jak Shin sobie skacze, ale Tongue ten oszust można nas kopać i walić z piąchy, i do tego rzuca w wszystkie kierunki nożami na które radzę uważać, łatwe pokonanie 4 kopnaki w powietrzu i jedna pięść na ziemi, i HE ALREADY DEAD.

4.Souther


Święty cesarz jak o sobie mówi, też sobie skacze, i też jak shin puszcza jakiś atak ale z mniejszym zasięgiem ale większą mocą, jak go rozwalić łatwiej ? 3 pięści w powietrzu i kiedy osiądzie na glebie normalną pięścią i HE ALREADY DEAD

Jest też z nim związana ciekawa przypadłość ale jej nie zradzę Tongue


5.Raoh


TAAAK Ostani boss też przybrany brat Kenshiro, ale ma swój inny styl walki, NIE MA na niego łatwego sposobu, jest on i jak my otoczony aurą która raczej to tylko ozdoba, puszcza w nas silną falą energi, na lądzie przywala z pięści i robi mocny kopniak na którego trzeba uważać




To tyle Raoh pokonamy i Yuria uratowana...ale zaraz zaraz....gra nas prosi o kolejne przejście ?
Novil novi z Spartana, mamy to samo ale plansze jeszcze trudniejsze



6.Bonusy

Poza power-upami i finisherami jest jeszcze coś Tongue

1.Symbole Big Dipper

na planszach są ukryte symbole wielkiego wozu, nic nie dają poza 1000 punktów, aby je zebrać trzeba w nie uderzyć, UWAGA, raz ominiemy jeden a już pozostałe się nie pojawią.

2.Slo-mo

Kiedy drugi gracz gra, pierszy gracz swoim joypadem może mu robić slo-mo naciskająć START

3.DZIAŁA tylko na Famiconie

Znów dwóch graczy, na drugim Joy-padzie naciskamy A+B i potem głośno krzyczymy do mikrofonu, i kiedy drugi gracz będzie grał, będzie on grał....na opak Tongue.

4.1UPy

Dostajemy je za nabicie HIT 200 razy potem 400 i tak dalej Tongue
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2011, 11:39:43 wysłane przez Pablo1989 » Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwietnia 25, 2011, 22:58:32 »

Cytat: dafczynsky
Aha, jeszcze jedna sprawa/ciekawostka. Od czasu do czasu (chyba w sytuacji, gdy zdobędziemy wszystkie możliwe 'upgrade'y' bohatera) ujrzymy na niebie konstelację Wielkiego Wozu (patrz drugi screen), który możemy zabrać. I tu rodzi się pytanie dla ogranych w Hokuto - wie ktoś, do czego to służy? ; ) Bo ja nie odkryłem.

Tak pisałem w wątku o owej grze.
Dzięki za odpowiedź, czekałem na nią aż cztery lata. ;)
Zapisane
Pablo1989
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 93


« Odpowiedz #2 : Kwietnia 26, 2011, 10:04:59 »

Cheesy Właśnie zapomniałem o screenach, bo tak szypko grałem że zapomniałem zrobić, ale teraz je zrobię.


EDIT

Cheesy Screeny zrobione i parę małych zmian, to tyle, teraz biorę się za dwójeczkę Tongue.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2011, 12:56:08 wysłane przez Pablo1989 » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.