Marca 28, 2024, 21:18:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Overlord  (Przeczytany 2937 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« : Maja 20, 2011, 00:53:21 »

Jakieś trzy lata temu natknąłem się ne emu na bardzo interesującą strategię pt. Overlord. Gra stworzona przez "dziewicę" czyli firmę Virgin spodobała mi się od pierwszego wejrzenia. Nie jest to typowa strategia z polem bitwy i walczącymi naraz setkami przeciwników. W Overlord większy nacisk jest położony na wybór odpowiednich opcji a co się z tym wiąże - umiejętne rozbudowywanie bazy, kupowanie jednostek bojowych oraz transport wojsk.



Możliwości logistyczne i taktyczne są bardzo rozbudowane. Na początku sterowanie w grze może wydać się skomplikowane ale po dłuższym czasie gracz bez problemu będzie rozpoznawał wszystkie opcje, czytał komunikaty (wyświetlane teksty sa bardzo ważne!!).
Overlord może poszczycić się śliczną oprawą graficzną. Wszystkie menusy i opcje wyglądają przepięknie, animacje futurystycznych pojazdów i budowli prezentuja się rewelacyjnie. Audio podczas gry niczym się specjalnym nie wyróżnia, są to pojedyncze dźwięki komunikatów oraz jednostek bojowych w akcji.



Overlord to gra o niesamowitym klimacie tworzonym przez niesamowicie wyglądające futurystyczne budowle i technologie. Poza tym w grze występują cztery rasy do wyboru (różnią się tylko "stylistyką" miast bo jednostki mają identyczne) i każdy gracz wybierze jakąś dla siebie.
Podsumowując - jest to z pewnością jedna z najciekawszych i najlepszych strategii na Nes.
Zapisane

dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #1 : Września 24, 2011, 22:39:12 »

Overlord tak jak i Alien 3 czy Bram Stoker's Dracula stworzyło Probe, a nie Virgin Games.
„Dziewica” tylko wydała tą grę pod swoim szyldem. Probe nigdy nie zdołało wydać własnych gier samodzielnie.
Prawdopodobnie nie mogli się przebić przez rygorystyczne „sito” Nintendo. 
Wracając do tematu, ta gra ma świetny klimat ze wspaniałą grafiką i wyjątkową muzyką.
Przyznam nawet, że znajduje się na mojej liście aktualnie poszukiwanych, oryginalnych kardridży. 
Zapisane
Buu
Fan klapków firmy Kubota
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 82



« Odpowiedz #2 : Października 15, 2011, 17:29:03 »

Świetna gra choć z początku niezmiernie trudna w opanowaniu sterowania. Niestety poza Ebay nie idzie jej nigdzie dostać. Na szczęście kartridże do nintendo nie są specjalnie drogie i jak ktoś się uprze to może sobie tą grę sprowadzić. A że tak z ciekawości zapytam, to ilu z Was ma tą grę w swoich giercowych bibliotekach na Nesa?
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #3 : Kwietnia 25, 2013, 01:18:50 »

Overlord.. ostatnio oglądałem wiele filmów s-f np. Oblivion, Prometheus, Event Horizon, Pandorum, Moon, Cargo i w rezultacie "zachorowałem" ponownie na tą grę i szukam jej usilnie na okolicznych giełdach staroci oraz po sklepach z oldschool'owymi grami. Niestety jeszcze carta na Nesa z Overlordem nie znalazłem ale wierzę że kiedyś się uda. I kurde powiedziałem sobie że ją kupię choćby miała kosztować 20 czy 30 funtów. Marzy mi się zagrać w nią na konsoli... w stylu retrogracza.
Zapisane

Kto
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 156



« Odpowiedz #4 : Kwietnia 25, 2013, 01:57:37 »

Gra ma dobre grafiki 8bitowe całą resztą zajmuje się wyobraźnia. Nie do końca ogarniam jak w to grać, ale klimat jest murowany.
Zapisane

Rządzę tym całym burdelem.
Pegasus Master, Pikselowy Wariat, Smakosz
Pikselowy Bohater, Kto, Heniek, Cock Bastard

Kto Pegasusa nie szanuje i niech się pałuje.
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #5 : Kwietnia 28, 2013, 02:14:02 »

Gra ma dobre grafiki 8bitowe całą resztą zajmuje się wyobraźnia.

Nosz kurde stary.. trafiłeś w sedno i napisałeś o największym pozytywie Overlorda!! Taka jest właśnie ta gra, pobudzająca wyobraźnię jak dobra książka science-fiction. Te wszystkie animowane obrazki mają tylko stymulować wizje gracza na temat niesamowitego świata gry. Do tej pory jakoś trudno było mi to odczucie do gry "ubrać" w słowa ale kolega Kto nie mógł tego określić lepiej.
Zapisane

Kto
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 156



« Odpowiedz #6 : Kwietnia 29, 2013, 18:00:20 »

 crazy  laugh


Z tego typu formy w grach spoko jest TAKŻE deja vu, oraz uninvited i shadowagate. Podobne efekty w trakcie gry. Podobne wrażenia. Opisy budują klimat. Najwięcej go ma jak dla mnie uninvited.
Zapisane

Rządzę tym całym burdelem.
Pegasus Master, Pikselowy Wariat, Smakosz
Pikselowy Bohater, Kto, Heniek, Cock Bastard

Kto Pegasusa nie szanuje i niech się pałuje.
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #7 : Czerwca 07, 2015, 18:33:03 »

Pograłem w Overlorda ciut dłużej i muszę przyznać że gra jest prawdziwym wyzwaniem. Dlaczego?? Bo po kilkunastu minutach względnego spokoju, rozpoczyna się inwazja obcych. Bez odpowiedniego przygotowania od samego początku (a co za tym idzie - dokładnym zapoznaniu się ze sterowaniem) nie ma co myśleć o skutecznej obronie i kontrataku. Ta gra to strategia z prawdziwego zdarzenia, bardzo ekscytująca po wczuciu się w akcję. I na dodatek bardzo klimatyczna za sprawą wspominanej już wspaniałej, pobudzającej wyobraźnię grafiki i licznych animacji. Coś wspaniałego, na obecną chwilę jest to moja absolutna retro-perełka, która rozkminiam pomiędzy sesjami w GTA Online i Wiedźminem3.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.152 sekund z 19 zapytaniami.