Marca 29, 2024, 01:02:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
  Drukuj  
Autor Wątek: FamiCON#3 - Relacja  (Przeczytany 29746 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Krisuroku
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 407



WWW
« Odpowiedz #60 : Lipca 24, 2011, 13:45:26 »

Cóż ja mogę powiedzieć/napisać - żałuję, że mnie na zlocie nie było. Po obejrzeniu filmików i przeczytaniu postów to uczucie się nieco pogłębiło.
Może w końcu będzie mi dane poznać osobiście całą Emu Nesową ekipę hm... na następnym Famiconie.

Proponuję zmontowanie jakiegoś movie z tych krótkich filmików i zdjęć.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #61 : Lipca 24, 2011, 21:02:19 »

Za rok koniecznie trzeba zrobić turniej w Tmnt tf, tu też czuję się mocny ale jest kilku groźnych przeciwników ale co tam, zabawa to zabawa.

Turniej musi być koniecznie bo będzie Zelas, będzie Martin, będę i ja (wesele nie wesele - zlotu nie ominę) a mam wielką ochotę poogryzać przeciwników moim Raphaelem Smile
Zapisane

siudym
Gość
« Odpowiedz #62 : Lipca 24, 2011, 23:00:30 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=YjlcnY2_RdA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=YjlcnY2_RdA</a>

Dialog z ostatnich sekund tego filmiku jest genialny:

- to jak, pijemy?
- pijemy
- no!
 
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #63 : Lipca 24, 2011, 23:23:07 »

Zapraszam na reaktywowany kanał EMUNESPL na YouTube Smile

http://www.youtube.com/user/EMUNESPL
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #64 : Lipca 28, 2011, 17:10:36 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CSd8h90UGA8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=CSd8h90UGA8</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=iWarYdknreY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=iWarYdknreY</a>
Zapisane

Marek
Gość
« Odpowiedz #65 : Lipca 28, 2011, 22:03:52 »

(...) nie żeby to było złośliwe czy nie, dlatego na przyszłość proponuję, aby nawet jacykolwiek goście chociaż na moment się zarejestrowali na forum i chociaż napisali 1 post (...)

Ja zawsze byłem, jestem i będę przeciwny tego typu akcjom i jak teraz na to patrzę to cieszę się, że "moi" ludzie nie dali rady przyjechać, są bardzo spokojni i na 99% browarów oraz żarcia by nie kroili ale pytam się PO CO? Czy nie jest nas wystarczająco dużo na forum? Czy zlot nie jest wystarczająco wszem i wobec znany? Czy z roku na rok przyjeżdża mniej osób? Po cholere nam jacyś ludzie z zewnątrz, całkowicie z poza klimatu, którzy Pegasusa (o Famicomie/NESie nie wspominam) znają tylko z nazwy?

W tym roku wszyscy mogliśmy posmakować tej goryczki i w związku z tym powyższym proponuję zaprzestać wpraszania KOGOKOLWIEK, jednocześnie nadmiernie reklamując NASZĄ impreze. Tak, mówiłem o tym na zlocie i dlatego powtarzam się "oficjalnie" na forum. To jednak moje osobiste zdanie. Dziadek i Ryan już dawno je znają. To wszystko w tym temacie.

Nie, jeszcze jedno przy okazji. Gadanie, że drogo, że srogo są w moim przekonaniu całkowicie nie na miejscu - spotykamy się RAZ w roku i wydaje mi się, że 100 czy nawet 200 polskich chujwiejakich to śmieszne pieniądze jak na tego typu wydarzenie. A chłopakom z Warszawy pot z tyłka cieknie aby to wszystko zrealizować i podopinać na ostatni guzik. Później jeszcze sprzątanie i zdawanie remizy. Czy nie należy im się nic za to? Nie wspominam już o terminażu bo powiedzmy, że można zrozumieć, że kogoś udupili w pracy ale całkowicie niedociera do mnie fakt, że "ktoś się nie wyrobił" wiedząc ROK naprzód o FamiCON-ie, który zawsze mieści się w ramach pomiędzy 10 a 20 Lipca.

Poza tym jest ZAJEBIŚCIE i nie zamieniłbym tego czasu spędzonego z Wami podczas zlotu NA NIC INNEGO Cool

A właśnie, tak przy okazji, wpadł mi do głowy pewien pomysł co do przyszłego F#4.... zaprośmy AVGN'a! ! ! ! ! (heh, rzecz jasna o ile się zgodzi)

 dry jasne albo starą Luigiego...

Dialog z ostatnich sekund tego filmiku jest genialny

Mi tam się bardziej podobał z początku :

- przecież to koniec zlotu,
- no właśnie, trzeba się napic, nie ma wyjścia...
- Koksu?
- no! a jak,
- masz jakiegoś winiacza?
- tam stoi.

MISTRZOSTWO!

żur0, tekst miazga! Więcej!

Zitz, pozdrowienia, strasznie fajnie, że daliście rade przyjechać, chociaż na chwilkę.

Sogetsu, PeeMka leci do Ciebie.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #66 : Lipca 28, 2011, 22:45:12 »

@MWK: ten tekst brzmi w sumie trochę egoistycznie. Wiadomo, że to jest spotkanie forum, w sumie zamkniętej grupy i cena praktycznie nie ma znaczenia, aczkolwiek sądzę, że zawsze może wpaść kumpel czy znajoma kogośtam na moment czy też dłużej, tylko żeby to były osoby naprawdę "weryfikowane". Nawet jeśli ktoś taki chciałby zostać na dzień albo dłużej to sądzę, że powinien (nawet jak nie to go przycisnąć o to) odpowiednio od spędzonego czasu zapłacić, przynajmniej by było z honorem i jak coś nic by nie wypadło chamsko. Wiadomo, że to jest forum i grupa zamknięta ale raczej nie aż tak, nawet jeśli to zawsze byłyby jakieś nowe osoby. Z tego co wiem to tamci dwaj nasi znajomi nie zapłacili nic za zlot, no to wiadomo, czego można było się spodziewać niestety.

P.S. To chyba powinna być między innymi jedna z idei forum- oby fanów się gromadziło jak najwięcej.

P.S.2. Co do samego reklamowania zlotu, no to tak się zastanawiałem.... czy w ogóle jest sens go reklamować?? Szczerze mówiąc to nie przypominam sobie, żeby na jakikolwiek zlot przyszedł ktoś "całkowicie z zewnątrz".
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2011, 22:53:38 wysłane przez MaarioS » Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #67 : Lipca 28, 2011, 23:37:35 »

Reklamowanie było, choćby pierwszy FamiCON na Acepie. Tyle że cena wywołała jedynie multum trollowatych commentów na temat ceny.
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #68 : Lipca 29, 2011, 11:56:13 »

sekta musi pozostać sektą - a wprowadzamy do niej jedynie wtajemniczonych!  dry

rozwiązanie tego "problemu" jest proste - niech każdy bierze odpowiedzialność za jedną osobę towarzyszącą - J-E-D-N-Ą NIE WIĘCEJ!
i kolejny aspekt - co do osób całkowicie z zwenątrz (takich nikomu z nas nieznanych, takich którzy wbiją się na FamiCON dowiądując się o nim z plakatu/internetu) - dla nich możemy przewidzieć 1 dzień na wejście i pooglądanie/pogranie
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #69 : Lipca 29, 2011, 13:39:13 »

eeee, racja racja panowie. Mam nadzieję, że Emila nie była żadną przeszkodą na zlocie, zresztą ona zapłaciła, ale co do państwa Biszkoptów to... wiadomo dry
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #70 : Lipca 29, 2011, 13:45:15 »

co do państwa biszkoptów, to dowiedziałem się o ich przyjeździe w momencie ich przyjazdu. zaprosił ich aboabo. w tym momencie mógłbym skończyć wypowiedź.

nie sądziłem że sprawa z abo tak się potoczy. jakbym wiedział, nawet by nie weszli na teren remizy. z osobami znajomymi nigdy nie było takiego problemu - przez jeden dzień na zlocie był Misiek, który z konsol to najbardziej lubi grać w browary, nie było zgrzytów.
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2011, 13:48:24 wysłane przez dziat » Zapisane
zelas12
Fanatyk PSXa i Famicoma!
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 466


« Odpowiedz #71 : Lipca 29, 2011, 15:17:01 »

Panowie podpiuje sie pod wyzej postujacymi,powinnismy zamknac impreze i wyrzekac sie co nie ktorych osob,wiecie kogo mam na mysli!
Zapisane
Martin
Can You sell Your collection to Media Markt?
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 312


Oldschool come back!


WWW
« Odpowiedz #72 : Lipca 29, 2011, 15:39:11 »

Ja również jestem za tym, by grono osób było zamknięte. Przekonałem się rok temu dobitnie, co znaczy wziąć "kosmitę" nie będącego w temacie, który myślę, iż oprócz salw śmiechu, śmierdzących sandałów i xklocka nie sprawiał większych problemów, to jednak pobyt takiej osoby, która nie weźmie udziału w Kalamburach, bo nie wie jak narysować postać z "Pac-Mana" jest pozbawiony sensu idei tego zlotu. I już drugi raz tego błędu nie powtórzę.
Zapisane

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #73 : Lipca 29, 2011, 15:55:33 »

Aż tak źle krytykujesz swojego kumpla (o ile nim jest)?? Tongue  No on wcale nie psuł imprezy ani nic do niego nie miałem, no i jak dobrze mi się wydaje to też zapłacił. Co jak co, sądzę, że nie ma co tak analizować tego, kto bierze udziały w konkursach albo kto nie, czy też głęboko siedzi w temacie albo nie, przecież to jest luźna impreza raczej co nie?? Przecież do Pegasusa praktycznie każdy z nas wracał po X latach no i ja tak samo "na maxa" do tej konsoli wróciłem właśnie mniej więcej od pierwszego zlotu. Może to trochę faktycznie bezsensowne zabierać kogoś, kto zupełnie w temacie nie siedzi, aczkolwiek nie sądzę, żeby to była już zamknięta droga. Zawsze można do tego wrócić/zacząć to, o ile rzecz jasna się chce.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #74 : Lipca 29, 2011, 16:49:01 »

eeee, racja racja panowie. Mam nadzieję, że Emila nie była żadną przeszkodą na zlocie, zresztą ona zapłaciła, ale co do państwa Biszkoptów to... wiadomo dry
Oczywiście, że Emilka nie przeszkadzała, tym bardziej, że okazała się być bardzo sympatyczną osobą i nikomu nie dała się we znaki. Poza tym miała swojego opiekuna, który zajmował się nią bardzo skrupulatnie Wink. Ja również zaprosiłem znajomą Małgosię jeżeli pamiętacie i starałem się zrobić wszystko, abyście i ona i Wy czuli się dobrze. Z mojej rozmowy z nią, wiem że już zarejestrowała się na forum, ale póki co zapoznaje się z nim. Część z Was napewno dobrze wie, że miała zamiar zostać nawet na jedną noc, ale niestety grono osób skutecznie wystraszyło ją przed dalszym pobytem w remizie.
Dziękuję Quek za kolejne ciepłesłowa Smile. Co do Małgosi niedziwi mnie to, ale myślę, że za rok będzie chciała zostać dłużej, bo to bardzo miła i sympatyczna dziewczyna Smile. Pozdrowienia dla niej Grin.
Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #75 : Lipca 29, 2011, 19:01:08 »

@Martin, powiem tak: szczerze powiedziawszy, gdybym miał wybierać pomiędzy Preclem, a Biszkoptem i jego Seksbombą, zdecydowanie wolałbym na zlocie zobaczyć ponownie Marcelka... Co nie znaczy, że kogokolwiek z wymienionej trójki chciałbym spotkać...

@Martin, Precel to Twój kuzyn, right?

A co do osób obecnych na zlocie, to... To nie wiem. Niech organizatorzy robią, co uważają:)
Zapisane
Martin
Can You sell Your collection to Media Markt?
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 312


Oldschool come back!


WWW
« Odpowiedz #76 : Lipca 29, 2011, 19:59:03 »

Nie Dredziu, taki przyszywany kuzyn można powiedzieć, ale rodzina nie. Nie twierdzę, że jako osoba źle komukolwiek może się kojarzyć, wręcz przeciwnie - poziom humoru dzięki niemu sięgał zenitu, ale jego ogólna niechęć do retro jak się okazało na zlocie (biorąc go byłem święcie przekonany, że pogra sobie w starsze tytuły, kiedyś miał konsole i równo naparzał) moim zdaniem nie sprzyja ogólnemu założeniu po co tam się zbieramy. A próbowanie na siłę przekonać kogoś, żeby wziął w czymś udział (turniej, zabawa, gra, wspólne picie), czy wysłuchiwanie, że to nie jego klimaty, nie jest niczym przyjemnym. Wiem także, że obecność xklocka wielu mocno denerwowała, i nie dziwię się, to nie jest zlot konsol current-gen. Bez X360 Marcel zapowiedział, że się nie wybiera, także to jego decyzja.

Wiadomo, że za rok pojawią się nowi ludzie, z którymi będziemy się świetnie bawili, tak jak i my pojawiliśmy się na Fami#2, chociaż rok wcześniej nas nie było. Ważne, żeby każdy uczestnik miał świadomość po co się na zlocie pojawia, i że nie jest on organizowany do robienia syfu i nachlania pały.

Co do takiego biszkopta itp. osób, to jeśli ktokolwiek pojawi się na przyszłorocznym F#4 po to, żeby robić syf i psuć rewelacyjną atmosferę kradzeniem czegokolwiek, to takiej osobie podziękujemy za udział kulturalnym kopem w 4 litery po prostu. Przez tego typu pasożytów Ci, którzy na zlocie pojawili się w tym roku po raz pierwszy, mogą się dziwnie czuć, skoro toczą się wciąż dyskusje o tym, że ludziom jedzenie i piwo z lodówek znikało, a we wcześniejszych latach tego nie było.

Podoba mi się pomysł Grzesia Logicznego - jeśli chcemy reklamować i zapraszać jakąś większą liczbę osób spoza grona forum i bliskich znajomych użytkowników, to taka kilkugodzinna "wystawa i pokaz gier" w remizie są dobrym rozwiązaniem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2011, 20:27:52 wysłane przez Martin » Zapisane

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Rafi2468
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 35



« Odpowiedz #77 : Lipca 29, 2011, 20:50:19 »

Tak sobie czytam wasze wypowiedzi i widzę, że były małe problemy. Jak już wspominałem mam zamiar pojawić się na 4 zlocie, ale jeśli chodzi o mnie to nie macie się o co martwić. Nie piję, nie palę, nie kradnę, więc wasze skarby mogą być spokojne. Nie wszczynam też burd, a retro to moja pasja, więc kilkudniowa impreza w takim właśnie klimacie mi odpowiada. Nie rozumiem ludzi, którzy przyjeżdżają na zlot, o której tematyce nie mają pojęcia. Chcecie się narąbać ? Proszę bardzo. Jest wiele miejsc do tego przeznaczonych Tongue . Mam jeszcze jedno pytanie. Ile w przybliżeniu kosztuje taki wyjazd ? (na 1 osobę)
Zapisane

Zitz
Gość
« Odpowiedz #78 : Lipca 29, 2011, 20:51:55 »

To moze ja jeszcze coś od siebie dopiszę.
Na początek - jakże spóźnione-podziękowania dla Rayana i kolegi (twarz kojarzę, ale nie mogę powiązać z ksywką...) za pomoc w rozbiciu namiotu (o ile pomocą można nazwać rozbicie namiotu za nas ;P).
A teraz moja opinia, po której napisaniu pewnie kilku osobom podpadnę, jednakże jest ona chyba dosyć obiektywna (jako że od początku praktycznie nie znałem i tym samym nikogo nie faworyzowałem).
Też uważam, że impreza powinna być zamknięta, zwłaszcza że remiza za rok raczej się nie powiększy (ale co ja tam wiem Roll Eyes). Sporo konkursów mnie ominęło, i choć np. kilka 8-bitowych melodii nucę sobie od szczenięcych lat nieprzerwanie, to w konkursie "Jaka to melodia?" raczej nie miałbym szans (tylko podstawowe tytuły znam na pamięć). Ale udział bym wziął. Dla czystego FUNu. Nie mówiąc już o kalamburach, bo to przedni pomysł Smile.
Ze zdziwieniem czytam posty o osobach drwiących ze starych konsol będących na zlocie...starych konsol. Nie wymaga to komentarza.
Rozumiem doskonale, że to impreza luźna, nie mająca wspólnego praktycznie nic z choćby najmniejszym konwentem mangi i anime, ale uważam że kilka rzeczy moglibyśmy sobie zapożyczyć. Przede wszystkim regulamin imprezy I jego egzekwowanie (skuteczne!). I choćby dlatego grupa musi być zgrana (czytajcie: znać się dobrze). Bo przecież policji się nie wezwie, prawda? Tyle że brak naszej interwencji mógł zaowocować interwencją sąsiadów i wtedy ogół imprezy by na tym ucierpiał.
Zabrzmi to kuriozalnie, ale właśnie dlatego że się wzajemnie znamy i szanujemy (no i przede wszystkim ufamy) można pomyśleć o... Podpisywaniu się pod regulaminem (odpowiedzialność materialna za zniszczone rzeczy i takie tam). O ile się orientuję remizę załatwiała nam jedna umowa, a i zapewne ona podpisywała umowę (więc i brała na siebie całą odpowiedzialność). Tego typu zabieg...nie wiem w jakim stopniu mógłby zaszkodzić, a A) zwiększył by komfort psychiczny osoby podpisującej umowę o wynajem remizy cool podziałał jako straszak na osoby niepokorne.
I mówię NIE jakimkolwiek narkotykom czy też agresywnemu (nieodpowiedzialnemu) zachowaniu na imprezach. Rozumiem doskonale dziewczynę, która wolała nie zostawać na noc (nawet z powodu jednej osoby).
Mam znajomego, z którym od dzieciństwa grałem w NESa. Złamał sobie łapę, to przeszedł w gipsie planszę 3 (Turbotunel) w Battletoads. Ludzie mieli PSX, potem PS2, a z nim dało się nadal w NESowe gierki na emu szarpnąć. Słowem - człowiek, który na zlocie po prostu powinien być i się dobrze bawić. Dlaczego nawet na myśl mi nie przyszło by go zaprosić? Odpowiem: bo chłopak ma problem, z alkoholem dokładniej. Problem jest taki, że nie potrafił swojego czasu powiedzieć "nie" i w chwili obecnej najczęściej widuję go na ulicy w stanie...Cóż, w jakim nie chciałbym go nigdy widzieć. Za takiego człowieka nie wziąłbym na pewno odpowiedzialności na swoje barki, mimo wielu lat spędzonych na jednym podwórku.
Tyle ode mnie, bo się rozpisałem...
PS. Odebrałem dzisiaj telewizor, tak jestem znakomicie zorganizowany ;P.
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2011, 21:07:44 wysłane przez Zitz » Zapisane
Dred
Gość
« Odpowiedz #79 : Lipca 29, 2011, 23:26:24 »

Cytuj
Nie piję
To bardzo nieładnie z Twojej strony! Niniejszym oświadczam, iż miejsca na FamiCONie#4 nie zagrzejesz. Wink
Joke ofc.

Rafi, Ty to nie musisz tutaj w żaden sposób udowadniać, że jesteś retro pasjonatem! Ja dobrze Ciebie znam z Retro Age i tam co tydzień przecież chwalisz się, co wyrwałeś w Lumpie. Wink Gdyby nawet ktoś miał obiekcje co to Twojej osoby, to ja i na przykład Marcin byśmy się za Tobą wstawili. Wink
Cytuj
Rozumiem doskonale, że to impreza luźna, nie mająca wspólnego praktycznie nic z choćby najmniejszym konwentem mangi i anime,
Nie do końca. W sumie jakieś elementy podobne do normalnego konwentu są (konkursy, socjal!!!!), ale ja cenię sobie takie FamiCONy, czy inne zloty użytkowników małych for bardziej, ze względu na kameralny charakter imprezy. I mam nadzieję, że następne FamiCONy pozostaną w takiej konwencji.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 19 zapytaniami.