Kwietnia 19, 2024, 06:37:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: FamiCON#4 - Piksele Dzieciom  (Przeczytany 3302 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zur0
Gość
« : Sierpnia 12, 2011, 23:14:09 »

Do końca życia w mojej głowie zapisał się pewien tekst Qurka, do którego serdecznie linkuję:
http://www.forum.emunes.pl/index.php?topic=534.0
to było coś z serca, gdzieś, kilka lat temu, gdy na forum nie było aż tak dużo ludzi, jeszcze długo przed dzisiejszą epoką. Dziś wracam do tego tekstu i w mojej głowie pojawia się naturalnie pomysł, który powinien pojawić się już dawno. Pojawił się niedawno, gdyż miałem okazję poznać Was wszystkich (z tego miejsca serwuję serdeczne pozdrowienia wszystkim z Famiconu#3) na tegorocznym zlocie. Wczytajcie się w Qurka. Pomyślcie, ilu z was Pegasus lub inne stare konsole/komputery pomogły wypełnić jakąś lukę w życiu, często może pustkę strasznie dotkliwą, okrutną.

Wiem, że na tegorocznym zlocie był problem z pewnym uczestnikiem, że było często poza regulaminem. Dziś proponuję Wam pewnego rodzaju odreagowanie tej opcji. Chciałbym abyśmy na Famicon 4 bądź 5ty, zaprosili dwie 4-5 osobowe grupki dzieciaków z domu dziecka wraz z opiekunami w wieku 6-8 lat. Dlaczego? A dlaczego mamy pić ciągle piwsko? Wiem, że jeśli mówię rodzina EMU-NES#PL to jest to rodzina. Poznałem wielu wspaniałych ludzi dobrego serca. Mówię dziś: spróbujmy przekazać potrzebującym dzieciakom, cząstkę tego co nam pomagało przetrwać straszne mentalne burze. Może taki wolontariat będzie dla nas kolejnym krokiem naprzód, kolejną opcją, która pozwala nam mówić o "konfederacji braci w pikselozie".

Poszukuję osób, które chciałyby pomóc w tego typu akcji. Wiem, ze są osoby, które nawet do tegorocznego zlotu dołożyły duże pieniądze, ale czy 2 niewypite piwa, na rzecz przekazania młodym naszej zajawki to tak dużo? Myślę, że nie. Może jakiś turniej? Może od dawna czujesz, że chciałbyś jakiemuś szkrabowi pokazać wszystkie światy Mario? Też po to to tworzymy, by to nie umarło. I tylko cząstka nas w kimś może przetrwać. Dzień bez alko to nie tak dużo. Co wy na to? Czekam na propozycje, krytykę. Cokolwiek.

Piksele Dzieciom!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2011, 13:39:16 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
koNESer
Gość
« Odpowiedz #1 : Sierpnia 12, 2011, 23:43:02 »

Ja Piotrek tak jak sam wiesz,rozmawialiśmy o tym teraz i jestem naturalnie przychylny co do idei.Jeżeli uda nam dogadać z opiekunami i zaaranżować to spotkanie to wiedz że ja w to idę.
Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę że przedsięwzięcie nie będzie zupełnie żadnym obciążeniem,możemy jedynie dać tym dzieciakom trochę frajdy, która na pewno im się należy.
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #2 : Sierpnia 13, 2011, 11:41:30 »

Pomysł ciekawy, aczkolwiek ciekawi mnie o ilu dniach zlotu tutaj mówimy-zapraszamy dzieciaki na
cały zlot czy tylko na pojedyńczy dzień?
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #3 : Sierpnia 13, 2011, 12:00:29 »

Ależ ciekawy pomysł. Jestem z Wami, chłopaki. Jeżeli tylko będę mógł - chętnie pomogę. żur0 - Ty mnie zawsze pozytywnie zaskoczysz...
Zapisane
HSHAN
2dgames.pun.pl
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 2



WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpnia 13, 2011, 12:06:10 »

No, no... niedawno tu dołączyłem. Widzę iż porządni ludzie z was Smile
Takie rzeczy mi się podobają Wink jestem bardzo religijny Smile
Zapisane

Marek
Gość
« Odpowiedz #5 : Sierpnia 13, 2011, 12:26:30 »

Niezwykle zacna inicjatywa - moje stanowisko jest identyczne jak koNESera, bigup!
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #6 : Sierpnia 14, 2011, 17:01:27 »

dobrze wiesz Piotrek. całym sercem popieram ten pomysł i uważam, że niekoniecznie dom dziecka - a na przykład hospicjum. poznałem środowisko warszawskich domów dziecka, atmosfera w tych placówkach jest na tyle gęsta co w gimnazjum - tyle że trwa od czasu gdy dziecko do niej trafia, a kończy w wieku 18 lat. sugestia do przetrawienia.

to jedna z tych sytuacji w których jestem naprawdę dumny że Was poznałem, że jestem tutaj. że każdy ma serce, którego nie musi się wstydzić - i za to Wam wszystkim dziękuje po stokroć!
Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #7 : Sierpnia 14, 2011, 17:12:26 »

Jesli chodzi o taki pomysl, to moze nawet, ze i ja sie pojawie:) Idea szczytna.

Dolacze jeszcze jeden pomysl. Chodzi o specjalnie wydany Famicom (podrasowany, podpicowany, itd) specjalnie dla Wośp. Wystawiony za pomoca Allegro dla WOŚP. Pomyśl dobry i przyniesie calkiem niezla reklame.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #8 : Sierpnia 14, 2011, 17:37:59 »

Chodzi o specjalnie wydany Famicom (podrasowany, podpicowany, itd) specjalnie dla Wośp. Wystawiony za pomoca Allegro dla WOŚP. Pomyśl dobry i przyniesie calkiem niezla reklame.

Wspianialy pomysl! Calkowicie popieram.

jest tak, że tylko czasem takie żarty są w porządku
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 20:34:35 wysłane przez dziat » Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #9 : Sierpnia 14, 2011, 19:28:13 »

Panowie, rękami i nogami popieram ten pomysł bo jest po prostu rewelacyjny aby dać dzieciakom trochę 8-bitowej frajdy. Tym bardziej, że na tą platforme jest cała masa gier odpowiednich dla dzieciaków.

Chyba warto robić listę odpowiednich tytułów Smile.
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #10 : Sierpnia 14, 2011, 20:09:45 »

Chodzi o specjalnie wydany Famicom (podrasowany, podpicowany, itd) specjalnie dla Wośp. Wystawiony za pomoca Allegro dla WOŚP. Pomyśl dobry i przyniesie calkiem niezla reklame.

Wspianialy pomysl! Calkowicie popieram.
Chetnie moge pomoc przy malowania na wośpowe barwy!

Jeśli domy dziecka w Wawie rzeczywiście zajeżdżają gimnazjadą, to rzeczywiście lepiej się wziąć za
hospicja, czyż nie?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 20:20:21 wysłane przez dr88 » Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #11 : Sierpnia 16, 2011, 22:33:17 »

 Bardzo ciekawa i warta realizacji koncepcja, muszę tu się podpiąć pod słowa Dziada - też znam trochę te środowiska i uważam że to bardzo śliski grunt (nie chodzi tu o jakieś stereotypy czy uprzedzenia), trudność widzę w tym że ciężko by takie małolaty ogarnąć a wierzcie mi bądź nie ale trudno takiego małolata utemperować (nie wspominając już o grupie), moja sugestia jest taka aby był to jeden dzień (cały) i z opiekunami tych dzieci włącznie. Osobną sprawą jest wybór czy hospicjum czy dom dziecka gdyż wybór nie jest łatwy a każde dziecko zasługuje na poświęcenie mu odrobiny nas samych, nie da się ukryć że odrobina uwagi, poświęcony czas i ciepło przyda się wszystkim dzieciakom które przez koleje losu i nie swoje winy zostały pozbawione w dużym stopniu typowej  "rodzinnej" atmosfery. Famicom WOŚP - jak dla mnie bomba, żart czy nie, pomysł godny rozważenia choć osobiście uważam że Pegasus byłby tu właściwszy (wszakże prawie każdy małolat wie co to "gra telewizyjna" w szarawej obudowie).
Zapisane

Zitz
Gość
« Odpowiedz #12 : Sierpnia 17, 2011, 21:24:30 »

Pomysł, jak i samą idee popieram jak najbardziej, czekam jednak na rozwój sytuacji. Uważam że obawy co do wychowanków domu dziecka są uzasadnione. Jeśli zaś chodzi o dzieci z hospicjum, wątpię by wypaliło. Nie mam dużego doświadczenia, byłem w hospicjum jako odwiedzający pacjenta (a nie wolontariat) ale zapadła mi w pamięci sytuacja, w której chciałem "pozbyć" się zabawek z domu.Postanowiłem przekazać je jakiemuś hospicjum. Obdzwoniłem chyba z 5 ośrodków. W hospicjach odmówili ze względu na sterylność (nowe jedynie os sponsorów przyjmowali) - i tu jest moja obawa co do Famiconu. Zadzwoniłem też do jakiegoś katolickiego ośrodka, ale tam powiedzieli mi że się tak nie rozdrabniają...(!). Zabawki trafiły do biblioteki dla dzieci (jako ciekawostkę nadmienię, że ktoś 10 lat temu sprezentował maluchom Amigę :]). Może warto by zasięgnąć porad wolontariuszy. To prawdziwa kopalnia wiedzy (z życia wziętej).
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpnia 22, 2011, 15:45:10 »

jestem w trakcie zdobywania kontaktów. niestety koleś jest mi także winny pieniądze, stąd oczywiście rzadko odbiera telefony.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #14 : Listopada 25, 2011, 18:14:05 »

Cytuj
Dolacze jeszcze jeden pomysl. Chodzi o specjalnie wydany Famicom (podrasowany, podpicowany, itd) specjalnie dla Wośp. Wystawiony za pomoca Allegro dla WOŚP. Pomyśl dobry i przyniesie calkiem niezla reklame.

Jak tam, panowie? Czasu zostało niewiele ponad miesiąc - zrobimy coś w tym temacie? ;) Ktoś ma jakieś pomysły, jak można by to było zorganizować? Może jedna osoba znająca się na tym najlepiej wzięłaby to na swoje barki, a reszta sypnęłaby na owy projekt sałatą? Ja jestem oczywiście zawsze chętny co do takich idei.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 18 zapytaniami.