Marca 28, 2024, 12:29:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Power Blade II - poradnik  (Przeczytany 3825 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jimm
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116



« : Października 31, 2011, 18:42:31 »



1. Plansze

Stage 1



Stage 2



Stage 3


Stage 4



Stage 5



Stage final



2. Mini bossowie + dodatkowe moce
Aby wybrać dodatkową postać musisz wcisnąć start, oraz strzałki góra i dół, aby wybrać dodatkową postać.

Ze Stage 1
Pierwszy mini boss z gry. Jest nim wielki mechaniczny smok. Jego ataki to zianie ogniem, oraz zmienia siebie w wielką kulę z kolcami, i sunie w naszym kierunku.

Gdy pokonamy smoka ze Stage 1, to zdobywamy taką moc:
- nasza postać będzie mogła, wspinać się po suficie.

Ze Stage 2
Podobna walka, jak poprzednia tylko zamiast suwania po ziemi, smok będzie skakał wysoko, i jesteśmy pod wodą.

Gdy pokonamy smoka ze Stage 2, to zdobywamy taką moc:
- nasza postać będzie mogła pływać.

Ze Stage 3
Walka taka jak poprzednia, tylko że tym razem smok skacze normalnie, i utrudnieniem będzie taśma zamiast podłogi.

Gdy pokonamy smoka ze Stage 3, to zdobywamy taką moc:
- nasza postać będzie mogła latać.

Ze Stage 4
- to samo co przedtem, tylko że tym razem utrudnieniem będzie woda.

Gdy pokonamy smoka ze Stage 4, to zdobywamy taką moc:
- nasza postać posiada bardzo przydatną i pomocną osłonkę.

3. Bossowie

 Boss nr.1 - jest to boss z pierwszej planszy. Jego ataki to skakanie po planszy, oraz puszczanie takiego jak by Koktajli Mołotowa.

Boss nr.2 - Jest to boss z drugiej planszy. Jego ataki to strzelanie w naszym kierunku, oraz wypuszczanie ryb.

Boss nr.3 - Jest to boss z trzeciej planszy. Bardzo szybki i bardzo zwinny. Jego ataki to zrobienie bliźniaka, to widać w sumie na screenie, skakanie i bieganie po całej planszy, oraz od czasu do czasu wypuszczają małe ostrza.

Boss nr.4 - Jest to boss z czwartej planszy. Walka podobna do poprzedniej, tylko tym razem jest łatwiej, bo w ogóle niczym nie strzelają, tylko skaczą po planszy.

Boss nr.5 - Jest to boss z piątej planszy. Najtrudniejszy z całej gry. Jego ataki to oczywiście strzelanie w nas, oraz spadanie na nas, musimy bardzo uważać jak na nas spada, bo jak na nas spadnie, to odzyskuje tyle energii, ile nam zabrał, czyli jak zabierze nam 3 kreski, to jemu przybywają do paska 3 kreski.

4. Przeciwnicy

- ten przeciwnik leci po prostu w naszym kierunku zygzakiem.
- przeciwnik w średnim tempie sunie po ziemi, w lewo i prawo.
- skaczący przeciwnik, w czasie skoku wypuszcza na nas 2 pociski.
- ten przeciwnik wystrzelowywuje ze swoje go pistoletu, kawałki lasera.
- działko strzelające w naszą stronę trzema kawałkami lasera.
- przyczepiony do sufitu przeciwnik, strzela w nas 3 pociskami.
- jest to mała kula, turlająca się po ziemi.
- Ten przeciwnik skacze wysoko w naszym kierunku, i strzela jednym pociskiem też w naszym kierunku.
- Składający i rozkładający się przeciwnik. Kiedy staniemy na jego widoczności, to rozkłada się i strzela w nas dwoma pociskami.
- Przyczepiony do sufitu przeciwnik, wypuszcza spadającą mini bombę, z której po rozbiciu się wychodzą 4 mali skaczący po ziemi przeciwnicy. Jest też drugi typ tego przeciwnika, tak samo wygląda, tylko tym razem wypuszcza latających 4 małych przeciwników.
- Jedyny przeciwnik, w którym po dotknięciu odpycha nas. Przeciwnik tylko biega, i jest jednym z najbardziej wytrzymałych.
- Latający w kółko danego obszaru przeciwnik, którego nie możemy zniszczyć.
- Skaczący przeciwnik, który wypuszcza w naszym kierunku, wracające do niego z powrotem dyski.
- Podobny wyglądem przeciwnik do sunącej po ziemi małej kuli, tylko że tym razem jest nie zniszczalny, i porusza się w powietrzu.
- Pływająca w wodzie Pirania.
- Skaczący lub turlający się po ziemi przeciwnik. Jest całkiem wytrzymały. Podczas gdy jest zwinięty w kulkę jest niezniszczalny, ale po czasie otwiera się i strzela w naszym kierunku jednym pociskiem.
- Kolejny niezniszczalny przeciwnik, który lata w kółko danego obszaru.
- przeciwnik wychodzący z sufitu, jako jedyny pojawia się tylko w dwóch planszach, a tymi planszami są druga i trzecia.
- Ten przeciwnik tylko skacze po podłodze i suficie.
- Latający mini sterowiec wypuszczający wybuchające bomby ogniste.
- lecący w naszym kierunku robot, gdy próbujemy trafić w niego naszym bumerangiem, to robi unik i spuszcza na nas swój duży pocisk.
- Kolejny lecący w naszym kierunku robot, tylko że tym razem wypuszcza w nas 2 pociski samonaprowadzające.
- Następny latający przeciwnik, który wypuszcza ze swojego pistoletu, kilka latających po planszy laserów.
- Lecący po planszy przeciwnik, puszcza w naszym kierunku 4 pociski.
- Przyczepiony do gruntu przeciwnik podąża głową za nami, wyglądem przypomina łańcuch, w niektórych momentach strzela pociskiem w naszym kierunku.

5. Itemy

- Dzięki temu itemowi nasz Bumerang zmienia kolor na czerwony, czyli staje się mocniejszy.
- Jak zdobędziemy ten item z gwiazdką, to nasza postać będzie rzucać bumerangiem dalej.
- Gdy zdobędziemy tego hamburgera, to nasza postać odzyskuje daną ilość energii.
- Nasza postać odzyskuje daną liczbę energii dodatkowych mocy.
- Napełnia całą energię naszej postaci.
- Napełnia całą energię naszych dodatkowych mocy.
- Nasza postać może rzucać dwoma bumerangami na raz.

6. Menu


1. Czas do końca rundy.
2. Energia naszej postaci.
3. Energia dla dodatkowych mocy naszej postaci.
4. Arena w której jesteśmy.
5. Moc z jaką nasza postać rzuca bumerangiem.
6. Ilość zbiorniczków z energią.
7. Ilość zbiorniczków z energią dla dodatkowych mocy.
8. Ilość żyć naszej postaci.


I to na tyle o grze Power Blade II.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2012, 19:40:25 wysłane przez Kuban » Zapisane

Mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/Jimm2418
Discord:
Jimm #1139
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #1 : Października 31, 2011, 19:33:29 »

Wygląda na to, że włożyłeś w to mnóstwo pracy - połapanie screenów, wycinanie postaci, opisywanie wszystkiego. Tylko, że to raczej przypomina instrukcję do gry, której i tak się nie czyta. Power Blade II nie jest aż tak skomplikowaną grą, żeby robić do niej spis przeciwników - to się bardziej przydaje przy RPG. Screeny z poszczególnych etapów też raczej niczego nie wnoszą, skoro to ma być poradnik. W zasadzie, przy tego typu grach najbardziej przydają się taktyki na bossów oraz sposoby na trudniejszych przeciwników i bardziej skomplikowane fragmenty etapów - żadnej z tych rzeczy nie ma w Twoim poradniku. Opisy przy bossach są ogólnikowe i tylko przy ostatnim znalazła się przydatna informacja - o tym, że boss wchłania energię. Poza tym, niczego przydatnego tu nie zauważyłem.

Widać, że masz do tego zapał ale szkoda, żebyś marnował swoją energię na coś, co raczej się nikomu do niczego nie przyda. Moja sugestia - napisz o tym, co wymieniłem w poprzednim akapicie - taktyki na bossów, trudniejszych przeciwników i momenty w grze. Aha, i popracuj nad stylistyką. Poradnik do gry musi się czytać raczej przyjemnie a jak co chwilę widzę słowo "przeciwnik" to się odechciewa dalszej lektury.
Zapisane

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #2 : Października 31, 2011, 19:40:52 »

Swój temat nazwałeś: "Power Blade II - solucja", aczkolwiek trochę samemu sobie zaprzeczasz. Sogetsu wspomniał, że jest to bardziej instrukcja, no i szczerze mówiąc trafił idealnie w dziesiątkę, bo Ty właśnie bardziej zrobiłeś instrukcję (przyznam, że zrobioną naprawdę porządnie na pierwszy rzut oka), a nie solucję Tongue . Solucja ma zawarte różne taktyki na bossów/różne momenty w grze, sekrety i tym podobne rzeczy, a tutaj podałeś jedynie wielki stek informacji szczerze mówiąc.
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2011, 19:42:32 wysłane przez MaarioS » Zapisane
Jimm
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #3 : Października 31, 2011, 20:19:51 »

Zrobiłem ten poradnik/instrukcję dlatego, żeby w końcu zrobić coś porządnego, dobrego, pomocnego. Żebym w końcu pokazał się od dobrej strony, jeszcze na pewno pamiętacie jak kiedyś mocno spamowałem, jak założyłem drugie konto i podałem się za kogoś zupełnie innego. Dlatego to co kiedyś robiłem złego na forum, chciałem jakoś odpracować na coś porządnego.
Zapisane

Mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/Jimm2418
Discord:
Jimm #1139
Mati
Gość
« Odpowiedz #4 : Października 31, 2011, 21:27:23 »

Kuban dobra robota. Mi się tam to przyjemnie czytało. Próbuj, pisz teraz może być tylko coraz lepiej.
Zapisane
Zitzi
Gość
« Odpowiedz #5 : Października 31, 2011, 21:35:27 »

Choć za grą nie przepadam, to czytało się bardzo przyjemnie. Mam nadzieję, że napiszesz jeszcze nie jedną taką instrukcję (najlepiej coś od Konami (PLIS Roll Eyes )).
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2011, 18:03:06 wysłane przez DanteDevill » Zapisane
damiano4444-92
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 26


« Odpowiedz #6 : Marca 22, 2013, 14:46:34 »

Bardzo dobra robota, opisy gry zachęcają do zagrania. No i szacun za z pewnością duży wysiłek, jaki włożyłeś w powycinanie screenów itd.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 19 zapytaniami.