Marca 28, 2024, 10:52:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Micro Machines  (Przeczytany 2904 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jimm
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116



« : Października 29, 2011, 11:34:50 »

1. Wstęp

Chyba najbardziej popularna gierka na Pegasus'a o tematyce wyścigowej. Każdy posiadacz złotej piątki na pewno bardzo często grywał w ową gierkę Wink Na prawdę świetna gra o tematyce wyścigowej, a ten ten topic poświęcony jest właśnie solucji do tej zacnej gierki Smile

2. Postacie

Na poniższym Screenie znajdują się postacie z Micro Machines. Najlepiej wybierać Spidera, gdyż jak dla mnie jest najlepszą postacią. Natomiast naszych opponentów, najlepiej wybierać wedle poniższego schematu, czyli najpierw Bonnie, a na końcu Walter.


3. Pojazdy

- Power Boats - motorówka, pojazd dość ciekawy oraz prosty do opanowania
- Jeeps - Jeep, który podobnie jak motorówka, nie powinien sprawić problemów w jeździe
- Sports Cars - szybki i trudny do opanowania pojazd, łatwo wpada w poślizg i tym samym łatwo możemy wpierdzielić się do przepaści
- Warriors - pojazd opancerzony, który po zderzeniu się z opponentem zostaje na jakiś czas zniszczony i wtedy respawnujemy się w konkretnym miejscu, pojazd jest opancerzony więc za specjalnej prędkości to on nie ma i tym samym można go bez problemu opanować
- Monster Truck - największy ze wszystkich pojazdów, jest to jedyny pojazd, którym nie możemy się ścigać, przeznaczony jest tylko do bonusów w których możemy zgarnąć dodatkowe życie.
- Turbo Wheels - samochodzik terenowy, który w jeździe jest nieco podobny do Formułki, choć bardziej do Sports Cara, szybki i ciężki w opanowaniu
- Formuła One - pojazd dość ciekawy, ponieważ zapieprza jak opętany, lecz tym samym można go łatwo opanować, gdyż jak wiadomo F1, posiada dobrą przyczepność.
- Choppers - jak dla mnie chyba najbardziej wku***ający pojazd ze wszystkich, prędkości to on za wielkiej nie ma, lecz po zderzeniu jakiejkolwiek przeszkody, helikopter odbija się niczym piłeczka kauczukowa
- Tanks - czołg, który jest najwolniejszy i najłatwiejszy do opanowania, przy pomocy przycisku 'A' możemy naszym czołgiem strzelać

4. Trasy

- trasa dla motorówek, dość ciekawa i nie sprawiająca problemów, w owych trasach stawiamy czoła gumowym kaczkom, bąbelkom, różnorakim wirom wodnym itp. natomiast sama trasa znajduje się w wannie.

- trasa dla Jeepów na stole śniadaniowym, tym razem musimy mierzyć się pudełkami śniadaniowymi, tackami, pomarańczami, goframi itp.

- znajdujące się na biurku trasy, są jak dla mnie najbardziej przesrane ze wszystkich, gumki, temperówki, ołówki, segregatory, a co najgorsze to przejazd z jednego biurka na drugie, gdzie za most służy, dość wąska linijka.

- jest to jedna z dwóch tras, gdzie nigdy nie wpieprzymy się w jakąś przepaść czy wodę, znajduje się w warsztacie, różne farby, śrubki, klucze, kleje itp. Trasa dla Warriorów

- trasa dla Monster Trucków, znajdująca się w ogrodzie, niestety nigdy nie będziemy mieli okazji się na niej po ścigać, gdyż w owej trasie, możemy tylko zgarnąć dodatkowe życie, czyli jest to swego rodzaju bonus.

- trasa na plaży czy w piaskownicy, choć bardziej mi to plażę przypomina, tym razem zasiądziemy za sterami Turbo Wheelsów, znajdują się tutaj różne górki z piasku, łopatki, zamki z piasku, woda itd.


- najciekawsza trasa jak dla mnie, która znajduje się na stole bilardowym, stawiamy czoła bilom, łuzom, najcięższa sekwencja to przejazd po krawędzi stołu

- trasa, który również jest w jakimś ogródku, tym razem helikoptery wkraczają do akcji, dość wkurzająca trasa, lecz można się przyzwyczaić, tym razem mamy do czynienia z różnymi ślimakami, wentylatorami, roślinami, czy przeciekami wody.

- znajdująca się w pokoju dziecięcym trasa dla czołgów jest drugą i ostatnią trasą, która nie posiada żadnych przepaści, stawiamy czoła żołnierzykom, planszy z warcaby, kartom, klockom lego, czy książkom.

I to na tyle! Smile

Zdaję sobie sprawę że w owej solucji było w cholerę powtórzeń typu "trasa znajduje się w..." czy " pojazd łatwy/trudny do opanowania", lecz niestety nie mam pojęcia jak mam to inaczej streścić Wink, choć mam nadzieję że solucja się wam przyda oraz postanowiłem trochę tą "solkę" nieco zmodyfikować, gdyż poprzednie wypowiedzi nie były zbytnio poprawnie po Polsku ułożone, choć pewnie teraz też nie są Tongue oraz musiałem trochę screeny uaktualnić, gdyż je pokasowali.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2014, 22:31:49 wysłane przez Jimm » Zapisane

Mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/Jimm2418
Discord:
Jimm #1139
multizgredek
Gość
« Odpowiedz #1 : Października 29, 2011, 11:54:51 »

Fajna robota, widać że się starasz, ale... te objaśnienia do tras nic nie dają, przecież każdy po jednym zagraniu zorientuje się, co omijać. Mówiąc krótko, koń jaki jest - każdy widzi...
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #2 : Października 29, 2011, 12:36:35 »

Dobra robota wg mnie. Na pewno przyda się ten poradnik tym, którzy będą mieli chęć w to zagrać Smile.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.