Marca 28, 2024, 23:13:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Contra  (Przeczytany 4672 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jimm
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116



« : Listopada 27, 2011, 22:18:49 »



1. Sterowanie
Strzałki lewo i prawo - poruszanie się
B - strzelanie
A - skok
Start - pauza

2. Plansze

Stage 1 - Jungle


Stage 2 - Base1


Stage 3 - Waterfall


Stage 4 - Base2


Stage 5 - Snow Field


Stage 6 - Energy Zone


Stage 7 - Hangar


Stage 8 - Alien's Lair


3. Bossowie

- wielka brama zasłaniająca nam przejście do kolejnej planszy. Sposób na nią to strzelanie w jej słaby punkt, czyli w świecący element. Brama atakuje nas strzelaniem kulami armatnimi oraz posiada swoich pomocników, czyli żołnierzy co również strzelają w naszą stronę.

- wielki automat strzelający w nas. Sposób na niego to również strzelanie w świecące elementy, tym razem jest ich kilka, kiedy zniszczymy temu automatowi wszystkie świecące elementy to na górze pojawi się jedna latająca ''pierdółka'' i musimy w nią strzelać. Atak ''pierdółki'' to wypuszczanie podobnych pocisków do niego samego w naszym kierunku.

- ogromny mutant w miarę trudny do pokonania. Jego ataki to wypuszczanie ze swoich macek latających kul ognistych oraz wypuszczanie ze swojej paszczy, tego samego co z macek. Na niego są dwa sposoby, albo strzelanie w macki, a potem w paszczę lub strzelanie tylko w jego paszczę co przyśpiesza pokonywanie go.

- boss podobny do bossa nr. 2, walka tak samo. Tylko że tym razem jest nieco trudniejsza. Ataki bossa są takie same jak poprzednie, czyli strzelanie w nas swoimi kulami. Napisałem że walka nieco trudniejsza ponieważ tym razem boss ma jeszcze kilku swoich pomocników, którzy usiłują nas zabić. Pamiętaj strzelaj mu w świecące elementy! Po zniszczeniu automatu tak samo jak wtedy, tylko że tym razem pojawiające się dwie latające ''pierdółki''.

- latające ufo nie trudne do pokonania. Wypuszcza on w naszym kierunku kilku swoich pomocników, czyli małe latające ufa. Aby go pokonać strzelaj w niego samego. Strzela w nas również małymi pociskami.

- kolejny duży mutant nie trudny do pokonania. Jego ataki do wypuszczanie po ziemi sunących szybko dysków oraz bieganie i skakanie po całej planszy.

- walka podobna jak z bossem nr.1. Jest to również wielka brama zasłaniająca nam przejście do planszy, tym razem finałowej. Właściwie brama nie atakuje. Podczas walki pojawiają się biegnący w naszym kierunku bardzo upierdliwi żołnierze. Również są przymocowane pod ziemią działka wypuszczające pociski. Aby go pokonać musisz strzelać w jego charakterystyczny znaczek plus koloru złotego.

- finałowy boss. Jest nim wielkie serce przymocowane do gruntu za pomocą nerw lub żył. Jego atak to wypuszczanie w naszym kierunku biegnących skorpionów. Pokonać go możemy no chyba wiadomo jak, strzelać mu w serce Wink .

4. Bronie

- broń którą posiadamy od początku gry. Nasza postać będzie mogła wypuszczać kilka małych pocisków.

- najlepsza broń z gry. Jest bardzo przydatna na przeciwników oraz bossów. Nasza postać wypuszcza pięć pocisków. Jeden biegnie na górny róg, drugi trochę niżej, trzeci normalnie poziomo, czwarty lekko w dolny róg, a piąty w dolny róg.

- kolejna w miarę dobra broń. Nasza postać wypuści lecące cztery kawałki ognia. Poruszają się one szybko w kółko i w kierunku wypuszczenia.

- broń podobna do broni nr. 1 tylko że nieco mocniejsza.

- laser biegnący w poziomym kierunku. Całkiem dobra broń.

- pociski z naszych broni lecą szybciej.

5. Itemy

- item przymocowany do gruntu. Kiedy go zniszczymy zostanie losowo wygenerowana broń.

- item podobny do poprzedniego, tylko że tym razem nie jest przymocowany do gruntu, tylko lata zygzakiem. Tak samo jak w poprzednim, gdy go zniszczymy dostaniemy broń.

- niszczy wszystkich przeciwników widocznych na ekranie


- nasza postać staje się chwilowo nieśmiertelna.

6. Menu


1. Ilość żyć

Pozdrawiam! Sorry że pisałem taką dziwną formą, ale solucje/poradniki przeważnie tak piszę Wink.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2014, 14:27:16 wysłane przez Jimm » Zapisane

Mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/Jimm2418
Discord:
Jimm #1139
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopada 27, 2011, 22:38:08 »

Podobno jest jeszcze jedna literka, starzy wyjadacze beda kojarzyli co mam na mysli.

EDIT:

takie male gowienko;] ale w j.polskim nie ma czegos takiego jak "bronie" - jest "bron" (l. mn.).

EDIT2:

Cytuj
Wypuszcza on w naszym kierunku kilku swoich pomocników, czyli małe latające ufa.
Tak samo nie ma czegoś takiego, jak "ufa" jako l.mn. od UFO.
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2011, 16:01:34 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopada 27, 2011, 22:44:11 »

Cytuj
kiedy zniszczymy temu automatowi wszystkie świecące elementy to na górze pojawi się jedna latająca ''pierdółka'' i musimy w nią strzelać. Atak ''pierdółki'' to wypuszczanie podobnych pocisków do niego samego w naszym kierunku.

Pierdółka poważna sprawa!


Pewnie piszę to na naszym forum po raz kolejny, ale boss z Waterfall, to mój ulubiony boss z gier, jakiego dotąd widziałem... Jest piękny, yc beautiful.


Fajnie, że chce Ci się pisać takie poradniki/instrukcje/ciekawostki. Oby tak dalej. ;)

PS Ominąłeś literkę R - rapid fire. ;)
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopada 28, 2011, 00:24:08 »

Nieźle jedziesz z poradnikami, świetna robota Smile.
Zapisane
czeci
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 136



« Odpowiedz #4 : Listopada 28, 2011, 00:42:55 »

Chyba sobie przejdę po raz xxxx Contrę Cheesy

ps. itemy się nie losują, tylko zawsze jest tak samo.. bo pamiętam gdzie jaka broń dostanę (czy ja cos źle zrozumiałem)?
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #5 : Listopada 28, 2011, 07:02:31 »

  Poradnik napisany nieco w stylu instrukcji obsługi magnetofonu, co nie zmienia faktu że się Kubanie przy nim napracowałeś. Za to należą Ci sie gratulacje i butelka solidnie zagęszczonego Kubusia Wink Imponuje mi też Twoja chęć pisania i tworzenia poradników. Mocno i bardzo pozytywnie to kontrastuje z tym co "wyprawia" większość userów, którym się nie chce nawet na poruszane tematy odpisywać że już o pisaniu o grach nie wspomnę...
Zapisane

Jimm
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #6 : Listopada 28, 2011, 22:27:52 »


Cytuj
kiedy zniszczymy temu automatowi wszystkie świecące elementy to na górze pojawi się jedna latająca ''pierdółka'' i musimy w nią strzelać. Atak ''pierdółki'' to wypuszczanie podobnych pocisków do niego samego w naszym kierunku.

Pierdółka poważna sprawa!


Pewnie piszę to na naszym forum po raz kolejny, ale boss z Waterfall, to mój ulubiony boss z gier, jakiego dotąd widziałem... Jest piękny, yc beautiful.


Fajnie, że chce Ci się pisać takie poradniki/instrukcje/ciekawostki. Oby tak dalej. Wink

PS Ominąłeś literkę R - rapid fire. Wink

Wiem że pominąłem broń ''R'', dlatego że nie wiem co ona daje. Czytałem w necie, że niby pociski lecą szybciej, tylko że ja tego nie zauważyłem Wink. A co do tej ''pierdółki'' to nie wiedziałem jak to inaczej nazwać Wink.
Zapisane

Mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/Jimm2418
Discord:
Jimm #1139
czeci
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 136



« Odpowiedz #7 : Listopada 28, 2011, 23:34:53 »

Wyraźnie różnicę po zdobyciu "R" widać w etapach "BASE"
Zapisane
Jimm
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 116



« Odpowiedz #8 : Listopada 29, 2011, 14:54:20 »

W sumie masz rację! Też to przed chwilą zauważyłem. Dopisuję do Poradnika Smile!

PS. Dzięki za pochwały! Trochę zajęło mi tworzenie tego poradnika Wink.
Zapisane

Mój kanał na YT:
https://www.youtube.com/user/Jimm2418
Discord:
Jimm #1139
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #9 : Listopada 29, 2011, 15:45:59 »

R, czyli pociski lecą szybciej działa we wszystkich etapach, nie tylko w ''Base'' i ''Base2''.
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #10 : Listopada 29, 2011, 16:13:03 »

Zobaczcie, Kuban młody user i zaczyna ogarniać temat mając te 12 13 lat, a nie jak ten kretyn Marcinek, co już na szczęście konto wywalił. Kuban nie trać zapału i dawaj dalej poradniki, recki czy co tam ci do głowy przyjdzie Smile.
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopada 29, 2011, 17:22:26 »

poradnik do Contry jest mi tak przydatny jak instrukcja sznurowania butów  crazy
jeśli już pisać opis to do jakiejś konkretnej (rozbudowanej!) gry, niemniej jednak doceniam zapał  Smile
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 19 zapytaniami.