Kwietnia 20, 2024, 04:01:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: ACTA, czyli jeden wielki sajgon o piractwie i wolności słowa  (Przeczytany 8713 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pikselowy_Wariat
Gość
« Odpowiedz #20 : Stycznia 24, 2012, 20:07:29 »

Skoro nic nie jest sprecyzowane debilne jest to popierać.


NIEEE


http://www.youtube.com/watch?v=pbfHkymNUPA
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #21 : Stycznia 24, 2012, 20:09:49 »

JA czytałem
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #22 : Stycznia 24, 2012, 21:33:39 »

Jak chcecie to możecie wpisać się w ten śmieszny link. Nie wiem czy to coś da ale ja to zrobiłem crazy :
http://www.avaaz.org/en/save_the_internet_action_center_b/?fLHdBcb&pv=261
albo:
http://www.avaaz.org/en/save_the_internet_polish/?vl,

P.S. Hahaha, tak przy okazji, zauważyłem, że połowa wpisujących się to nasi laugh .
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2012, 22:23:35 wysłane przez MaarioS » Zapisane
dr00id88
Gość
« Odpowiedz #23 : Stycznia 26, 2012, 10:13:02 »

kto z Was czytał treść ustawy?
Sam widzisz Dziat. Nikt ................. i za bym po mordzie dal


edit: Dlaczego zakładasz, że nikt? Ja zapoznałem się z ustawą, przeciwko której protestowałem. I prawie niczego się nie dowiedziałem, bo za dużo tam ogólników...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 10:39:32 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #24 : Stycznia 26, 2012, 10:24:53 »

Protesty na tyle się zdały że pani ambasador Polski w Japonii na mocy upoważnienia przez Tuska podpisała umowę z ACTA. A moim zdaniem straszenie ograniczeniem wolności i wprowadzeniem cenzury to rozdmuchiwanie sprawy tak jak straszenie końcem świata w 2012 tylko dlatego że kończy się kalendarz Majów. Czy ACTA wejdzie w życie czy nie to życie i tak będzie się toczyć dalej. Tylko gorzej będa mieć Ci, dla których życiem jest internet oraz ogólnodostępne media. Czyli większość z nas...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 10:39:55 wysłane przez dafczynsky » Zapisane

Banan
Gość
« Odpowiedz #25 : Stycznia 26, 2012, 10:45:35 »

Cytuj
Sam widzisz Dziat. Nikt ................. i za bym po mordzie dal
Problem w tym, że ten filmik "wykopowy", to po prostu kolejny z trolli idiotów z Karachana (no offence, Rocket ^^"). Widać, znudziło im się obrażanie Papieża i dissowanie na Magiku.

A po czym tak wnioskuję? Po prostu nie wierzę w to, żeby jedna osoba miała na ten sam temat skrajnie różne stanowiska (Niekryty).
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #26 : Stycznia 26, 2012, 11:13:20 »

kto z Was czytał treść ustawy?
Sam widzisz Dziat. Nikt ................. i za bym po mordzie dal

Ja przeczytałem, co prawda jedynie bardzo mocne urywki, bo znacznej większości po prostu nic nie rozumiałem (jak to "konstytucyjne smaczki") ale jednak z wyczytanych zrozumianych rzeczy to popieram to, że to jest strasznie ogólnie napisane....

P.S. Heheh, też nie wiem czy jest się za bardzo czym przejmować. Gdzieś czytałem, że podobno ludzie już pracują nad jakimś "drugim systemem" laugh
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2012, 11:15:07 wysłane przez MaarioS » Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #27 : Stycznia 26, 2012, 20:48:47 »

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Student-pierwsza-ofiara-miedzynarodowych-porozumien-antypirackich,wid,14199686,wiadomosc.html?ticaid=1dcf5
Zapisane

OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #28 : Stycznia 27, 2012, 00:54:02 »

Ciekawi mnie czy to prawda:

http://www.internetblackout.org/usa-nie-bedzie-ratyfikowac-acta,0.html
Zapisane

Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #29 : Lutego 14, 2012, 08:46:21 »

ACTA, SOPA i PIPA...ajjj chyba każdy wie kim jest owa "nieświęta trójca" Cheesy Ale prawdę mówiąc wątpię by nasz rząd ratyfikował tą ustawę.... Palikot jako typowy demagog wiadomo próbując zdobyć głosy w następnych wyborach ludzi z przedziału 18-28 lat za będą głosowali za ratyfikacją.. PiS od lat nie może wygrać wyborów więc po raz kolejny próbując przekonać do siebie młody elektorat nie ratyfikują. SLD... to samo są na granicy progu wyborczego więc nie ratyfikują  PO też ma raczej głowę na karku i widzi co się dzieje na ulicach polskich miast w internecie i sondażach... więc by nie stracić jeszcze więcej nie ratyfikują ACTA. Trzeba jednak cały czas pokazywać, że dla młodych jest to gorący temat... pokazywać, że mówimy NIE zarówno tu w sieci jak i w manifestacjach. Nie można przestać bo taki stan rzeczy o jakim mówiłem gdy wszystko przycichnie może się zmienić. Wszystko zmierza jednak póki co w dobrym kierunku wg moich obserwacji... bitwa jest wygrana.. ale trzeba wygrać jeszcze wojnę!
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

dr00id88
Gość
« Odpowiedz #30 : Lutego 16, 2012, 00:23:54 »

Tylko 90% tych pieprzonych gimbusow na placach poszlo na manifestacje tylko dla tego zeby byc tam pierwszy raz, a 99% z nich to nawet nie wie przeciwko czemu protestuje. I tak, jako wytworca oprogramowania, popieram ustawe.
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #31 : Lutego 16, 2012, 00:40:58 »

Zdajesz sobie sprawę, że ACTA dotyczy nie tylko oprogramowania czy piractwa w internecie ale wszelkiego rodzaju własności intelektualnej, w tym patentów? Gdyby to weszło, pożegnalibyśmy się np. z tańszymi zamiennikami części samochodowych, odpowiednikami lekarstw, artykułami spożywczymi i zapewne wieloma innymi produktami.
Zapisane

dr00id88
Gość
« Odpowiedz #32 : Lutego 16, 2012, 09:37:55 »

z tańszymi zamiennikami części samochodowych, odpowiednikami lekarstw, artykułami spożywczymi i zapewne wieloma innymi produktami.

Przeczytaj dokladnie CAŁĄ ustawę.
//no offence
Zapisane
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #33 : Lutego 16, 2012, 11:56:25 »

Fakt faktem jest, że ACTA jako ustawa nie mówi nic o cenzurze w internecie.  Nie ma również żadnych wzmianek o tym, że operatorzy internetowi są zmuszeni do monitorowania swoich klientów, oraz zawartości jaką przeglądają w internecie.  Osobiście sam nie jestem zwolennikiem piractwa, ale ACTA jako tak jest po prostu źle sformułowana prawnie i dlatego może budzić pewne wątpliwość. Ujawnienie całej akcji oraz ustawy zaledwie na tydzień przed podpisem wywołało sporą panikę i raczej sensowne oburzenie, że zarówno rząd jak i Parlament Europejski wymyślają ustawy i zarządzenia za naszymi plecami często bez konsultacji z ekspertami! ACTA narodziło się w resorcie rybołówstwa, tak, tak nie żartuję.

Trudno zdefiniować czym jest własność intelektualna... Kupując film, grę nie jesteśmy właścicielami oprogramowania ani często samej płyty! Kupując takie produkty wykupujemy jedynie licencję na korzystanie z danego dobra. Teoretycznie wg prawa pożyczenie komuś gry łamie prawo związane z zakazem odsprzedaży czy pożyczania produktu.  Ubisoft już wprowadziło zabezpieczenia, które uniemożliwiały odpalenie gry na więcej niż dwóch komputerach! Microsoft w nowej konsoli chce wbudować zabezpieczenia, które na trwałe będą wiązały grę z daną konsolą. Jej odsprzedanie czy pożyczenie przestaje być możliwe. Ale czy skoro jesteśmy właścicielami licencji nie możemy jej odsprzedać komuś innemu? Wg. prawa i słynnych napisów WARNING itp przed filmami.... nie. Ochrona praw intelektualnych jest wybitnie trudna np. w sprawie parodii. Wiadomo, że parodia musi być podobna do oryginału, brzmieć i wyglądać podobnie. W ACTA nie jest to jednak sprecyzowane i już pod obawą represji producent zabawek a la Tamagochi z Wielkiej Brytanii musiał usunąć wszelkie filmiki, zdjęcia i promocję związane z promowanie stworka stylizowanego na Lady Gagę! Jak się ma sprawa do modyfikacji gier.. teoretycznie ingerujemy w czyjąś wartość intelektualną bez jego zgody... co z recenzjami internetowymi? Czy ukazanie przez domorosłego recenzenta na youtube gameplay'u czy muzyki z gry będzie traktowane jako kradzież własności intelektualnej? ACTA po prostu w tym stanie jakim jest musi wrócić na półkę i musi być na nowo przemyślana bo dojdzie do masowych wymuszeń odszkodowań za typowe duperele, które nie zostaną ujęte w prawie... jak ma to miejsce w USA i odszkodowaniami na uszczerbku zdrowia.
Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #34 : Lutego 16, 2012, 13:12:28 »

http://www.tvn24.pl/-1,1734961,0,1,sklepy-z-alkoholem-tylko-pod-miastem-i-krotko-otwarte,wiadomosc.html
Krótko w temacie: na naruszenie internetu zrobiła się nagonka, a na możliwość niedostępności alkoholu nikt w Polsce nie reaguje?

Czyżby brak ducha walki w narodzie?  biggrin

Nie. Po prostu w temacie ACTA ktoś zasiał na akwarium pełne trolli pożywkę.
Po przemyśleniu sprawy, IMHO, twierdzę że ACTA może świetnie służyć jako
falochron przeciw zalewaniu nas chińskimi podróbkami produktów. Może właśnie
dlatego tak cichaczem przechodziła?

http://www.wykop.pl/link/1011185/pro-bono-i-greenstar-zaczynaja-sie-masowe-przeszukania-mieszkan/
A u nas są wjazdy na przysłowiową chatę już od jakiegoś czasu, i to przez wytwórnie disco-polo. Jak na mój gust
dużo się w temacie nie zmieni, jeżeli ACTA wejdzie w życie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2012, 13:14:40 wysłane przez Duobix » Zapisane
Virus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #35 : Lutego 19, 2012, 14:02:20 »

Ajjj panowie Wy tylko patrzycie z punktu widzenia, nie będzie w necie pirackich mp3, gier itp. ACTA nie dotyczy jedynie piractwa w sieci ale ogólnemu kopiowaniu pomysłów i wartości intelektualnej... również poza siecią! Najbardziej zagrożony jest przemysł farmaceutyczny. Na rynku jest wiele leków, które w składzie są niemal identyczne tylko funkcjonują pod różną nazwą... ile mamy leków które są po prostu paracetamolem, ile mamy marek aspiryny czy ziółek na uspokojenie. Wierzcie lub nie, ale wiele mieszanek ziołowych jest opatentowanych! Gdy wejdzie ACTA duże koncerny farmaceutyczne będą miały praw zmusić inne koncerny do wycofania z produkcji swoich leków... ba nawet do ich zniszczenia! Teraz wyobraźcie sobie, że na rynku jest tylko jedna marka aspiryny... w ten sposób producent ma monopol i może uregulować swoją ceny na dowolnym pułapie.. nie ma zbyt dużo substytutów a więc ludzie będą zmuszeni do kupowania drogiego leku. Co więcej ucierpią na tym kraje trzeciego świata i kraje rozwijające, które po prostu nie stać na drogie leki np. na malarię czy wirus HIV... teraz duże koncerny z USA będą mogły zniszczyć cały zapas leków, bo przecież mamy patent na technologię. A że miliony przez to mogą umrzeć... kogo to obchodzi. Pomijam fakt, że ACTA jest niezależna od WTO... czemu? To daje możliwość do szybkiego pozbycia się konkurencji. Wystarczę, że złożę donos, że dany pan handluje w internecie pirackim towarem czy podrobionymi perfumami.. strona zostaje automatycznie zdjęta, a sprzedawca z ręką w nocniku przez dwa-trzy lata chodzi po urzędach pokazują, że towar był legalny, tracą w tym czasie ogromne fundusze. ACTA niesie ze sobą po prostu zbyt wiele zagrożeń... fakt, że ustawa jest napisane jedynie w trzech językach mimo, że tego typu umowy powinny być spisywane w języku każdego z obligowanych do ratyfikacji krajów, by każdy obywatel miał do nich dostęp. Również całej gromady krajów wystarczy, że ratyfikuje go jedynie sześć by pozostałe musiały się dostosować. SZALONE! ACTA musi powrócić na półkę i tam pozostać...
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2012, 16:20:21 wysłane przez Virus » Zapisane

Moje PlayStation ID - GrimRaziel // zapraszam =)

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #36 : Lutego 19, 2012, 16:11:03 »

A że miliony przez to mogą umrzeć... kogo to obchodzi.

Właśnie o to niektórym chodzi. Plan depopulacji ludzkości.
Zapisane

Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #37 : Lutego 19, 2012, 18:22:28 »

Depopulacji? Zwykle lepiej jest posiadać więcej niewolników niż mniej?....
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #38 : Lutego 19, 2012, 18:47:17 »

O ile ci niewolnicy są zdrowi i zdolni do pracy. To co się ostatnio porobiło z cenami leków pokazuje, że ktoś chyba chce wykończyć część ludności przez to, że nie będzie ich stać na leczenie.
Zapisane

Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #39 : Lutego 19, 2012, 20:02:11 »

Jeżeli to ma dokonać stymulacji rynku, by pojawiły się nowe leki-o innych składach, bardziej konkurencyjnych substancjach-jestem za. Jeżeli jest jak mówisz, to zapewne instytucje antymonopolowe "powinny" się za to zabrać.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 18 zapytaniami.