Marca 19, 2024, 15:02:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Cutscene Contest  (Przeczytany 15150 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dafczynsky
Gość
« : Lutego 02, 2012, 22:41:59 »


Witam Was serdecznie!

Ostatnio do głowy przyszedł mi pewien pomysł. Otóż chciałbym przeprowadzić mały, skromny konkurs graficzny, polegający na odgadywaniu graficzek z cut-scenek gier na NES/Famicom.
Niewielkie fragmenty obrazków pochodzić mogą z przerywników pomiędzy levelami, z map, grafik tytułowych, zakończeń i z innych miejsc podczas gry, gdzie możemy na chwilkę odłożyć pada i podziwiać zdolności grafików i programistów.

Tytułów gier jest całe 50. Tyle samo daję Wam grafik do odgadnięcia. Tytuły produkcji oczywiście się nie powtarzają.
Podczas przesyłania odpowiedzi prosiłbym Was o numerowanie gier, odczytując cyfry z obrazka konkursowego, czyniąc to od lewej do prawej w każdym kolejnym wierszu (tak jak na poniższym przykładowym obrazku). Nie wstawiałem numerków na konkursowych graficzkach, aby nie zasłaniać charakterystycznych elementów cutscenek.


Nie musicie przesyłać mi wszystkich tytułów naraz, możecie z czasem przesyłać kolejne tytuły. Prosiłbym Was jednak, aby nie rozdrabniać się zbytnio i nie przysyłać każdej odpowiedzi w osobnej PW. Wiecie o co chodzi. ;)
Jeżeli dostalibyście info o mojej zapchanej skrzynce odbiorczej - spokojnie. Spróbujcie ponownie za kilka godzin i nie podnoście alarmu w wątku Wyczyść skrzynkę!. Będę nad tym czuwał i sprawdzał sytuację.

Dla zwycięzcy Cutscene Contestu czeka mały upominek - gra The Goonies na famicomowym cartridge'u. Ten sam, który widzicie na zdjęciu poniżej.
Na odpowiedzi czekam do 12 lutego, godz. 23:59, a wyniki (wraz z odpowiedziami oraz grafikami w całości) podam następnego dnia. W razie wątpliwości - piszcie w odpowiedziach. Publiczne ogłaszanie odpowiedzi będzie miało swoje niemiłe konsekwencje. ;P

Życzę Wam miłych zmagań z pikselami i liczę na Wasz udział. Powodzenia! ;)





CUTSCENE CONTEST
Zapisane
yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #1 : Lutego 03, 2012, 14:36:51 »

To było znacznie trudniejsze niż myślałem... ale udało mi się wysmarować kilka odpowiedzi Wink
Zapisane


dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #2 : Lutego 10, 2012, 15:54:55 »

Wszystkim do tej pory niezdecydowanym przypominam, że zostały jeszcze dwa dni na przesłanie odpowiedzi. Zachęcam po raz kolejny. ;)
Zapisane
Marek
Gość
« Odpowiedz #3 : Lutego 12, 2012, 17:55:04 »

Poszło PW, mam nadzieje, że nie za późno i że kilka odpowiedzi jest trafnych ;-)
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #4 : Lutego 12, 2012, 20:59:51 »

może nie będę ostatni  Niezdecydowany
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #5 : Lutego 13, 2012, 09:50:14 »

Czołem, drodzy Forumowicze! Nadszedł czas, aby ogłosić wyniki konkursu graficznego, zwanego również Cutscene Contestem.

Chciałbym serdecznie i prosto z serca podziękować każdemu, kto poświęcił swój czas na udział w konkursie. Cieszę się, że po raz kolejny mogłem zasiać na naszym forum nutkę zdrowej, fajnej rywalizacji. Dziękuję Wam za taką możliwość.
A rywalizowało Was aż siedmiu. Nie zabrakło odrobiny dramaturgii, chociaż nie w takim stopniu, jak w konkursie graficznym organizowanym onegdaj przez MWK, gdzie ścisk na podium był niesamowity. Dziś jest trochę luźniej, ale tylko trochę. ;)

Okej, nie będę dłużej trzymać w niepewności!

Trzecie miejsce w konkursie i jak zawsze na podium - MWK - z ilością 25,5 pkt, wydarł podium Sogetsu, który zdobył pół punktu mniej!

Drugie miejsce zdobył uczestnik, który przysłał mi odpowiedzi najwcześniej - yojo2 - zdobył on 27 pkt i tytuł wicemistrza.

Pierwsze miejsce i tytuł mistrza gier ośmiobitowych w tej kategorii zdobył alzen - uzyskał 31 pkt i okazał się bezkonkurencyjny dla reszty. Najszczersze gratulacje dla Ciebie, brawo! Pokazałeś klasę! :) Upominek w postaci gry The Goonies należy do Ciebie.

Gratulacje także dla całej reszty odważnych uczestników, lista prezentuje się następująco:

01. alzen - 31 pkt
02. yojo2 - 27 pkt
03. MWK - 25,5 pkt
04. Sogetsu - 25 pkt
05. SebaSan1981 - 22,5 pkt
06. Nielogiczny - 9,5 pkt
07. Major - 9 pkt

Podobnie jak przy okazji ostatniego FamiCONTESTU przygotowałem dla Was plik w Excelu z dokładnymi wynikami, poprawnymi odpowiedziami i kilkoma statystykami. Właściwie to dwie wersje pliku - pod Office'a 2007 i tego starszego - 2003. Możecie pobrać je pod tym linkiem:

http://speedy.sh/yekbz/CutsceneContest.rar

Mam też dla Was screeny w całości. Do pobrania tutaj:

http://speedy.sh/np7T3/Screeny.rar

Jeżeli znajdą się jakieś błędy - np nie zaliczyłem komuś poprawnej odpowiedzi, albo źle policzyłem punkty - przepraszam najmocniej. Nikt nie jest doskonały. Mimo to, liczę, że takich sytuacji nie będzie, starałem się być skupiony i wszytko dokładnie liczyć i sprawdzać.


Moi Drodzy - jeszcze raz wielkie dzięki dla Was. Mam nadzieję, że konkurs przysporzył Wam kilku miłych chwil. Bo ja - jak zawsze - świetnie bawiłem się organizując go. Oby więcej takich eventów na naszym forum.
Do napisania!
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2012, 09:52:36 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
yojc
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 296



« Odpowiedz #6 : Lutego 13, 2012, 09:57:36 »

Dzięki za zabawę i gratulacje dla zwycięzcy Wink

Tak na marginesie, Contra w Japonii się nie nazywała Gryzor Wink

edit: Możliwe, pewnie znajdzie się jeszcze parę błędów spowodowanych moją niewiedzą. Mam jednak nadzieję, że nie zepsują one całego pozytywnego klimatu konkursu i że nikogo nie urażą - daf

Oczywiście że nie urażą, bez przesady. Poza tym dzięki za zorganizowanie konkursu Wink
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2012, 10:04:57 wysłane przez yojo2 » Zapisane


SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #7 : Lutego 13, 2012, 12:16:33 »

Gratuluję Alzenowi wzrokowej pamięci na temat gier Smile Przyznam że dwóch czy trzech tytułów gier nie znałem wcale, więc nie było szans tych tytułów odgadnąć. Ogólnie jednak jestem zadowolony z wyniku. Bardzo fajna zabawa, oby takich więcej!!
Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #8 : Lutego 13, 2012, 15:00:45 »

Myślałem, że Metal Sader Glory będzie trudne a tu aż trzy osoby wiedziały. Dzięki, Daf, za konkurs i gratulacje Alzenowi Smile
Zapisane

alzen
Gość
« Odpowiedz #9 : Lutego 13, 2012, 15:25:16 »

Właśnie przeczytałem i przyznam, że wygrana to dla mnie wspaniała wiadomość. Liczyłem na nią; miałem jednak świadomość, że wielu forumowiczów dysponuje o wiele większą wiedzą. Zrobiłem co mogłem i jak widać poradziłem sobie.

Dodam, że konkurs był dla mnie duża przyjemnością. Już od pierwszych odpowiedzi, obserwując jak luki ciągle się uzupełniają odczuwałem sporą radość. Wiem Daf, że włożyłeś w ten konkurs sporo pracy, wiedz, że było warto - myślę, że dostarczyłeś wszystkim uczestnikom wielu bardzo przyjemnych chwil.

Dla mnie udział w konkursie był czymś wyjątkowym. Ile już z Wami jestem? Jakieś półtora roku, może trochę więcej. Pamiętam problemy przy rejestracji i wysłanie alarmowej wiadomości do BOJANa; FamiCON, z którego też wyniosłem wiele pozytywnych emocji. Później długa praca i w końcu opublikowanie mojego pierwszego hacka, teraz pierwszy wygrany konkurs.

Jeszcze odnośnie konkursu powiem, że odpowiedzi znajdywałem na różne sposoby. Jedne gry znałem, ale zwykle dodatkowo potwierdzałem swoje przypuszczenia, inne trafiały się przypadkowo(np. myślałem, że coś jest z jakiejś gry, a okazywało się, że był tam inny obrazek z konkursu). Dodam, że wykorzystałem końcówkę styczniowego transferu oglądając cut-scenki NESowe na YT właśnie na okoliczność Cutscene Contestu.

Jeszcze raz dziękuję Dafowi za organizację, a wszystkim innym forumowiczom, którzy wzięli udział w konkursie za godną rywalizację.
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2012, 15:27:24 wysłane przez alzen » Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #10 : Lutego 13, 2012, 15:47:35 »

udało się, nie zamykam stawki!  laugh
graty dla pierwszej siódemki  Tongue
Zapisane
Major
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 107



« Odpowiedz #11 : Lutego 13, 2012, 17:50:55 »

Osz Ty... o całe 0,5 pkt... Tongue
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #12 : Lutego 13, 2012, 22:34:40 »

Myślałem, że Metal Sader Glory będzie trudne a tu aż trzy osoby wiedziały.

To była akurat jedna z gier które rozpoznałem od pierwszego wejrzenia (obok Overlorda, Gryzora i Jackala). Ale za osobistą porażkę uważam nierozpoznanie Adventure Island 2.. normalnie wstyd i hańba.
Zapisane

Marek
Gość
« Odpowiedz #13 : Lutego 19, 2012, 23:11:45 »

Ja też bawiłem się przednio i z tego miejsca gratuluje nie tylko Alzenowi lecz również organizatorowi oraz wszystkim innym uczestnikom konkursu.

Fantastyczna robota DAF! Do zobaczenia na zlocie.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 18 zapytaniami.