Marca 28, 2024, 12:52:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Stare kartridże - cokolwiek warte ??  (Przeczytany 5073 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
boniek66
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« : Lutego 17, 2012, 19:44:52 »

Postanowiłem pogrzebać w skarbach z dzieciństwa i oto odnalazłem stare gry na konsole. Były czasy kiedy miało się pegasusa oryginalnego, były czasy kiedy się miało polystation. Jednak ostało się kilka kartridży, 4 z nich wyglądają mi nawet na solidne jednak chce abyście powiedzieli mi - czy chociaż jeden z nich jest oryginalny, a nawet jeśli nie są czy da się na nich symbolicznych parę dych zarobić jeśli będą sprawne
Przedstawię tylko część mojej kolekcji bo reszta to wygląda niezbyt wartościowo Grin

http://fotoo.pl//out.php/i95417_img-0001.jpg
http://fotoo.pl//out.php/i95418_img-0002.jpg
http://fotoo.pl//out.php/i95419_img-0003.jpg
http://www.picshot.pl/pfiles/64601/IMG_0004.jpg
Zapisane
Kubuts
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Odpowiedz #1 : Lutego 17, 2012, 22:06:49 »

Z tego co widzę to sporo masz bazarków, ale też masz kilka wartościowych tj. złotą piątkę, złotą czwórkę i 168in1 - wszystkie oryginalne. Za te carty dostaniesz już trochę kasy o ile działają. Wink
Zapisane
Skorpion
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 64


« Odpowiedz #2 : Lutego 17, 2012, 23:26:36 »

Większość to bazarowe piraty (chociaż nie widać wnętrz - a nóż się jakiś z nóżkowymi układami scalonymi trafi). Dwa kartridże z kolekcji są oryginalne: Złota Piątka oraz Quattro Arcade. Widzę również dwa pirackie o potencjalnej wartości kolekcjonerskiej: „Rough World” („Journey to Silius”) oraz 168 in 1 - o ile oczywiście ich obudowy kryją płytki z nóżkowymi układami scalonymi.
Zapisane

machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #3 : Lutego 17, 2012, 23:38:22 »

Jeśli już to Raf World. A i jeszcze jedno: układy scalone nie czynią kartridża żadnym kolekcjonerskim okazem. On ma wyglądać głównie z zewnętrznej strony dobrze.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #4 : Lutego 18, 2012, 11:38:26 »

Nie słuchaj się ich, ten Raf World to jest kompletny śmieć, opierdziel mi go za zeta crazy
Zapisane
boniek66
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


« Odpowiedz #5 : Lutego 18, 2012, 12:09:24 »

Widzę, że coś jednak dostanę za te carty które wyglądały na solidne Cheesy
Co pojedyncze carty widzę niektórzy chcą kupić - na początek musze sprawdzić sprawność ów gier, dlatego dla zainteresowanych, trzeba poczekać trochę aż znajdę posiadacza pegasusa sprawnego - kilka dni myślę.
Generalnie dzięki za opinie.
Zapisane
Skorpion
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 64


« Odpowiedz #6 : Lutego 18, 2012, 18:08:14 »

Jeśli już to Raf World.
Journey to Silius, released in Japan as Rough World (ラフワールド?, spelled [rʌf] WORLD in the logo and often misinterpreted as "Raf World")
Natomiast w kwestii wnętrza pierwsze słyszę; zawsze myślałem, że aby kartridż był kolekcjonerski, kolekcjonersko musi zarówno wyglądać, jak i być skonstruowanym.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2012, 14:43:00 wysłane przez Skorpion » Zapisane

Buu
Fan klapków firmy Kubota
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 82



« Odpowiedz #7 : Marca 10, 2012, 16:43:28 »

Sprzedawcy allegro zwłaszcza Inviti, Spiderfaker i inni poprzyzwyczajali sie teraz nazywać kolekcjonerskimi carty które są na glucie ale zostały zapakowane w ładne koniecznie kanciaste pudełeczko koloru przeważnie czarnego niebieskiego lub fioletowego z fachowym labelem z przodu i koniecznie z remarksem z tyłu tłoczonymi w pobliskiej drukarni. Carty które teraz są nazywane kolekcjonerskimi często są tuningowane, wykonywane przez samych sprzedających liczących że znajdzie się niezorientowany osioł, który kupi bazarowego carta w ładniejszym opakowaniu. No i jak widać osiołków nie brakuje co potem się chwalą swymi tandetnymi dyskietkami we własnych galeriach jakby było się czym chwalić. Do kolekcjonerskich cartów to można zaliczyć jedynie gry nesowe, famicomowe a nie pirackie gry na pegasusa.
Zapisane
Martin
Can You sell Your collection to Media Markt?
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 312


Oldschool come back!


WWW
« Odpowiedz #8 : Marca 10, 2012, 22:18:26 »

Buu - mianem kolekcjonerskich cartów na Pegasusa określa się spiracone gry na konsolę Famicom i famiklony, w określonych rodzajach obudów i z określonymi labelami. Klasyfikacja takich cartów została nadana przez samych kolekcjonerów, i kto dopiero zaczyna zbierać, tego od razu nie pojmie.
Nie można zaprzeczyć, że i piraty są kolekcjonerskie, ponieważ został już ustalony pewien kanon spiraconych cartów, które takim mianem można określać.

Co do cartów z paskudnie podrobionymi labelami, to jestem stanowczo na nie - i zawsze takie carty w kolekcji jasno opisywałem - LABEL REGENEROWANY lub PCB HOME-MADE. Obecnie niektórzy uprawiający ten proceder doszli do takiej wprawy, że nie siedzące długo w temacie osoby rzeczywiście nabierają się i kupują za drożyznę nic nie warte carty z dorabianymi w drukarni labelami. Bleeee...

Zapisane

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
dropship
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 275


« Odpowiedz #9 : Marca 11, 2012, 12:02:36 »

Jeśli Double Dragon III to rzeczywiście ta gra, to cart też jest chyba trochę więcej warty niż zwykle ale:
a) jest w tragicznym stanie
b) jest bardzo dużo bazarowych klonów DD III, które można kupić za grosze*


*ciekawostka: kiedyś z kumplem wybraliśmy się z czystej ciekawości na nieistniejący już targ na stadionie X lecia, żeby zobaczyć co tam jest. Znalazłem pudełko cartów.. gdzie kupiłem sobie DD III - bo nigdy nie udało mi się tego carta zdobyć za młodu. Od tego czasu zacząłem kolekcjonować carty (grałem na emulatorach wcześniej)
Zapisane
Martin
Can You sell Your collection to Media Markt?
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 312


Oldschool come back!


WWW
« Odpowiedz #10 : Marca 11, 2012, 19:03:48 »

Cart z Double Dragon 3 to bazarówka, jest praktycznie nic nie warty, a to dlatego, że z Poznania od hurtownika wypłynęło kilkadziesiąt "kolekcjonerskich" egzemplarzy tej gry (sam kupowałem po 3,50 zł/szt) - zarówno III części jak i II oraz "IV" (Target Renegade title hack).
Zapisane

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Marek
Gość
« Odpowiedz #11 : Marca 12, 2012, 18:02:43 »

Heh, pewnie znowu polecą na mnie za to psy, ale jak to mówi Dred - wali mnie to mam to w nosie ;-)

Tak zwana klasyfikacja jak i miano zostały nadane przez samych "kolekcjonerów", a konkretnie pewną specyficzną ich grupkę (wzajemnej adoracji), które to stwierdzenia rozsiały swe zatrute ziarna dając tak dalece zgniłe plony, jarzmo naiwności, że nie dość, iż przeniknęły one do pewnych struktur społecznych (tu przykładowo Allegro), skrzywiając je, to również odcisnęły swe piętno na dość poważnych środowiskach ludzkich tudzież nawet samych jednostkach.

Dla mnie sprawa jest jasna - każdy kartridżyk, czy stary czy nowy, ma swoją cenę, lecz opartą przede wszystkim na programie, na merytoryce, bo przecież gramy w gre a nie w kartridż, sfera czysto fizyczna jest w moim odczuciu całkowicie drugorzędna. Jasne, ona też występuje, bo wiadomo, że mając do wyboru oryginał lub pirat, prawdopodobnie sięgniemy po to pierwsze. Od jakiegoś czasu jednak możemy zaobserwować swoistą inwersję tego spojrzenia oraz intensyfikację problemu - otóż na pierwszy plan idzie wygląd wraz z jakże profesjonalnymi hasłami kluczami "ori, uni, kolekcjonerski, fabryczny, samoróbka, na glucie, na scalaku, scalako-glut, gluto-scalak" itp. itd. generalnie śmiech na sali, podczas gdy niemal całkowicie zapomina się o rzeczy fundamentalnej, o grze.

Szczęśliwie, widziałem już co najmniej kilka podobnych zjawisk i mimo swej falowej natury przemijają one, wraz z protoplastami idei oraz ich propagatorami, równie szybko co sezonowa moda.

Mnie nic nie wali, ja mam to w nosie;)
Ale ogólnie, za całą swoją wypowiedź, to jor maj hiroł:]


edit:: ano raczej, przepraszam za przekręcenie cycatu ;-)
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2012, 19:59:54 wysłane przez MWK » Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #12 : Marca 12, 2012, 19:39:50 »

Takimi to słowami napisałeś i tak "profesjonalnie", że mało co z tego rozumiem, heh.... ale może i to miało być tak specjalnie

Jeżeli o to chodziło, no to również popieram to, że jest dużo alledupowych biznesmenów i szczególnie mnie irytuje walenie na prawo i lewo słowami "SCALAK OBCZAJ, ORYGINAŁ, KOLEKCJONER, ORG FAMICOM KOLEKCJONERSKI LABEL NA SCALAKU Z0B@CZ!!!!!!!!!!!!"... Heh, może tak samo irytuje co śmieszy ale nie miałbym nic do tego, gdyby dany biznesmen świata chociaż wiedział o co chodzi, znał te słowa, wiedział skąd się wzięły i ich tak zbytnio nie używał Wink . No bo przy opisach tego typu nic na to jednak nie wskazuje...
Zapisane
Martin
Can You sell Your collection to Media Markt?
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 312


Oldschool come back!


WWW
« Odpowiedz #13 : Marca 12, 2012, 21:43:23 »

Marek - nie zaprzeczysz, że również rajcuje Cię to, jak dany cart wygląda, i również wymieniasz carty z takich, do których sam dorabiałeś label na takie, przy których nic nie było robione. To kółeczko wzajemnej adoracji o którym piszesz, to lekko mówiąc bzdura. Na całym świecie osoby kolekcjonujące gry rozróżniają te wydane w porządnych boxach z  poprawnymi labelami, od standardowo nazywanych za granicą "crapów".
Wystarczy spojrzeć na Twoją kolekcję, i widać, że i Ciebie nie ominęła chęć posiadania gier lepiej wydanych.

Twój post jest przesiąknięty lekką nienawiścią Wink, choć posiadane przez Ciebie gry i to, że spędzasz czas na dorabianiu labeli do tego, co zostało wydane, przeczy temu co piszesz. Smile Psy poleciały. chess

Z kilkoma rzeczami się zgadzam - najbardziej z tym, gdy widzę paskudnego crapa w plastelinowym boxie, zbudowanego na układzie zalanym żywicą epoksydową, z podpisem - UNIKAT, KOLEKCJONER, SCALAK - rzygam na lewo i prawo! confused1
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2012, 22:42:27 wysłane przez Martin » Zapisane

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 19 zapytaniami.