Marca 29, 2024, 12:56:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobra muza  (Przeczytany 100421 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #120 : Września 05, 2009, 15:09:12 »

Chameleons - Swamp Thing

1986 new wave/ rock, nie wrzucam na tubę bo szybko znika stamtąd.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #121 : Września 07, 2009, 17:49:25 »

Cytuj
Chameleons - Swamp Thing

1986 new wave/ rock, nie wrzucam na tubę bo szybko znika stamtąd.
Dzięki temu postowi, jestem w trakcie zapoznawania się z dyskografią.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #122 : Września 14, 2009, 11:09:06 »

http://www.youtube.com/watch?v=4CyjmxEoRFg

znalazłem szukając Chameleons'ów, ze Swamp thing tylko pierwsze 25 sekund, takie preludium jakby. Reptiles and Samurai takie... przewrotne?
Zapisane
aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #123 : Września 24, 2009, 13:45:17 »

New Wave to taka zbieranina eklektycznych utworów, które cięzko zaliczyć do jakiegoś konkretnego nurtu. Możemy tutaj wrzucic do jednego wora zarówno Giorgio Morodera jak i J.M. Jarrea, klimaty new romantic i inne które brzmią jak italo disco ale z jakiegos powodu do italo nie klasyfikują się. New Wave może łączyć w sobie nawet początki punka, cold wave, czy industrialu, to niesamowita epoka dla elektronicznej muzyki związana z ekspansją analogowych syntezatorów.

Już jako zapalony wykopywacz niesamowicie dziwnych i zapomnianych nagrań natknąłem się na utwór którego istnienia nigdy bym sie nie spodziewal.

The Hawaiian Pups - Baby Judy (1983)

Nie mogę oprzeć się wrażeniu że te dźwięki zainspirowały takie grupy jak Asian Dub Foundation, Orbital czy The Crystal Method, to słychać. Patrząc na datę wydania krążka można spokojnie założyc że to pierwszy taki materiał, który został wypuszczony na świat. Niesamowite.
Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
multizgredek
Gość
« Odpowiedz #124 : Października 14, 2009, 18:33:07 »

Nagrało mi się dzisiaj z nudów takie coś:

Secik Italo - dobrałem utwory bardzo znane i oklepane, pomieszany z 2 utworami - jeden Trance, drugi Hard Trance

Cytuj
Hard Pollution - Italo vs Trance (14.10.2009)

1. Ken Laszlo - Don't Cry (The Marquee Remix)
2. B.T. - Flaming June (BT And Paul van Dyk Original Mix)
3. Mike Mareen - Dancing In The Dark (Bonus Remix)
4. Atelier Folie - No Rhyme No Reason
5. P.Lion - Happy Children
6. Sa.Vee.Oh. - Loophole (Original Remix)
7. Fun Fun - Happy Station
8. Matia Bazar - Ti Sento (Extended Version)

http://www21.zippyshare.com/v/94263960/file.html

Może komuś spodoba się takie dziwadło  Tongue
To było na spontanie, nie spodziewajcie się super skilla, ale jakby ktoś mógł ocenić...  Wink
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #125 : Października 15, 2009, 22:18:37 »

To ja zaprezentuję mój ulubiony album:

KOTOKO: 羽 (-hane-)

1. Introduction
2. Asura
3. Fuyu no Shizuku
4. Hayategumo
5. Gratitude ~Ooki na Kuri no Ki no Shita de~
6. Gen'ei
7. Itai yo
8. Hitorigoto
9. Koe ga Todoku Nara
10. Lament
11. Ashiato
12. Hane
13. Kanariya
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #126 : Października 16, 2009, 01:08:58 »

Skoro rozmawiamy tu o muzyce, to mam hmm dosc nietypowa prosbe. Moze pamieta ktos z was taki program niegdys na tvp 2 Moto kurier, o samochodach. Szukam muzyki intro z tego programu, a ona ma klimat taki wlasnie elektryczny, cos w stylu Jarre'a. Moze ktos z was skojarzy? Wystepowala ta muzyczka tez w audycji Weissa w radiu zet dzwonie do pani, pana w bardzo nietypowej sprawie, gdy on dzwonil, wykonywal telefon. Wiem, ze to malo szczegolow. Ja ta muzyke do dzis pamietam jak leciala, ale co z tego? Slyszalem ja 12 lat temu gdzies i jakis czas temu se o niej przypomnialem i nie daje mi ona spokoju. A z ta muzyczka mam swietne wspomnienia. Za gowniaza potrafilem jej sluchac godzinami, nagrywalem na kasetach przy mozliwych okazjach ehh.
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #127 : Października 16, 2009, 20:38:04 »

Może to da Ci jakiś trop:

"Magazyn motoryzacyjny ukazuje się na antenie TVP Warszawa od połowy lat dziewięćdziesiątych. Autorami są Krzysztof Cołoszyński i Marcin Buczkowski.

Program ukazywał się pod różnymi tytułami: „Moto Kurier”, „Moto Box”, „Tele Motor” i ostatnio „Tele Motor Sport”. Magazyn motoryzacyjny TVP Warszawa jest pierwszym w polskiej telewizji programem systematycznie relacjonującym sport motorowy. W 2004 roku program zdobył nagrodę „Tęgie pióro” za najlepszy telewizyjny program motoryzacyjny, w konkursie ogłoszonym przez Auto Klub Dziennikarzy Polskich."
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #128 : Października 16, 2009, 21:02:53 »

No tak tak, to wlasnie w tym programie pod nazwa moto kurier bylo w intrze to cudo yy tzn ta muzyczka, ale kurna kto i skad ona byla, kto ja wykonywal tego nie wiem. Mam jednak nadziee, ze ktos cos bedzie pamietac, ale i tez jak kumpel odda mi syntezator, to chetnie nagram na telefonie 1 z motywow w tej muzyczce.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #129 : Października 16, 2009, 21:12:23 »

Ja szukałem na YouTube ale nie moge tego wynaleźć. Same filmy ze zlotów i inne temu podobne... Mati-jesli chodzi o J.M.Jarre to mam całą dyskokografię jesli zechcesz.
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #130 : Października 16, 2009, 21:25:48 »

Odezwe sie na gg Seba w tej sprawie. Bedzie trzeba szukac w roznych kierunkach, bo mozliwe, ze to muzyka od Jarre'a, albo innego kompozytora tworzacego w podobnych klimatach, a troche ich bylo. Mysle, by jakos zlapac kontakt z autorami tego programu. No ta muzyczka rzadzi jak dla mnie. Kilka razy juz sie poddawalem i o niej zapominalem, ale ta mysl powraca. Raczej niezrezygnuje, chyba, ze naprawde juz bedzie ciezko.
Edit.
Co do youtuba, tez szukalem i nic. Ta muzyke slyszalem w roznych audycjach, jak nie w intrze niegdys tego Moto kuriera, to kiedys w Niemieckiej telewizji ehh. Musze ja dorwac. Wszystko co trodno bylo znalezc dotychczas jakos udalo sie znalezc po ciezkich probach i pozostalo tylko to.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2009, 21:28:24 wysłane przez Mati » Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #131 : Października 16, 2009, 21:36:19 »

Damy radę i znajdziemy. Głębia internetu jest niemal bezkresna tylko trzeba umieć w niej pływać.
bo mozliwe, ze to muzyka od Jarre'a, albo innego kompozytora tworzacego w podobnych klimatach, a troche ich bylo.
Skoro podobny repertuar elektroniczny to poszukaj sobie na necie/googlach/jutubie starego zespołu Kraftwerk. Ci sympatyczni panowie specjalizowali się w elektronicznych utworach z któych najbardziej znane sa takie jak: Pop Corn, Tour de France, Autobahn, Das Modell, Die Roboter, Spacelab.
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #132 : Października 16, 2009, 21:42:36 »

Hmm, przypomnial mi sie pewien remix 12 disco kawalka Ian Hammer Miami vice theme.
No i? Co prawda to nie jest to, ale kilka instrumentow bylo tez w tej muzyczce. A muzyczka ta w necie na pewno jest, tylko trza znac tytul, wykonawce. Mowie, tu o tym zaczalem pisac, bo tu duzo z was wlasnie slucha takiej hmm disco, electro oldscholoolowej muzy, duzo z was pamieta te lata z taka muzyka itp.
Ja pamietam motyw tej muzyki, pamietam na pamiec i potrafie zagrac na syntezatorze jaki posiadam, ale jest w pozyczce, wiec w niedziele bede widzial sie z typem to mu przypomne, zeby mi przywiozl i w tedy nagram jak gram ten motyw i bycmoze ktos z was bedzie wiedzial.
Jak znajde ja dzieki wam, to na zlocie na ktorym sie mam zamiar pojawic i jesli on wypali stawiam browca nie ma bata. Musze dorwac ten kawalek.
Zapisane
gigi
Gość
« Odpowiedz #133 : Października 16, 2009, 22:00:58 »

No tak tak, to wlasnie w tym programie pod nazwa moto kurier bylo w intrze to cudo yy tzn ta muzyczka, ale kurna kto i skad ona byla, kto ja wykonywal tego nie wiem. Mam jednak nadziee, ze ktos cos bedzie pamietac, ale i tez jak kumpel odda mi syntezator, to chetnie nagram na telefonie 1 z motywow w tej muzyczce.

Może oto chodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=x2OcNe-Y73Q
Mam to nagrane na taśmie szpulowej.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #134 : Października 16, 2009, 22:08:54 »

Nie, to zupelnie inny klimat. W tej muzyczce niebylo zadnego vocalu. Dzieki wszystkim za chec pomocy, powoli a znajdziemy wspolnymi silami. Wierze w was. Na bank jak tylko dostane syntezator, nagrywam motyw, moze ktos bedzie wiedzial. Motyw gra mi w glowie jak tylko wspominam ta muzyczke, pamietam ten kawalek jak nic, wiec zagram 1 z motywow, nagram i moze zaswita cos komus. Kurde, przepraszam was, ale normalnie tak sie najaralem na ta muzyke jak dzieciak na super zabawke xD, ale sami rozumiecie. To co piekne, to swietne.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2009, 22:10:31 wysłane przez Mati » Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #135 : Października 18, 2009, 20:09:53 »

Ok, nagralem motyw. Wiadomo, ze nie bedzie to brzmiec jak oryginal, ale zawsze to cos. Choc troszke sie mylilem, ale dla tych, co ja slyszeli pomimo pomylek zkojarza odrazu co to za muzyczka.
Sciagnijcie, przesluchajcie i mam nadzieje, ze dzieki wam dorwe ta muzyczke.
http://www.przeklej.pl/download/0004ec05lbq4/18102009066-mp4
Przepraszam za drogiego posta podrzad. Trzymam kciuki.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #136 : Października 30, 2009, 00:20:55 »

Jako że lubię rytmiczną szybką muzykę oraz gry konsolowe to znalazłem tu połączenie obu tych gatunków rozrywki.
Cheetah 90's Techno Remix

http://www.youtube.com/watch?v=IUeYdjZJJBM&feature=related

Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #137 : Października 30, 2009, 21:26:07 »

Z Italo ale nie wiem czy Disco najbardziej podoba mi się ten kawałek:

http://www.youtube.com/watch?v=aH9c2jtIc5w

czyli Azzuro w wykonaniu Adriano Celentano Wink
Dla mnie ta nuta jest boska i uwielbiam jej słuchać podczas podróży autem. A jak się przy niej jeździ slalomem!!!

Zapisane

aboabo
Spaghetti Samurai
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1110


geje we wsi


« Odpowiedz #138 : Października 30, 2009, 21:48:36 »

to nie jest Italo!

to jest Italo! --> http://www.youtube.com/watch?v=qLJSsE-m4lI

Italo to syntetyczne analogowe brzmienia, vokodery, drum maszyny. Z najbardziej rozpoznawalnych rzeczy Italo bezapelacyjnie przypomina Kraftwerka.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2009, 21:56:16 wysłane przez aboabo » Zapisane


W pewnym archiwum znajduje sie autentyczne nagranie glosu Mieszka I, przypadkiem utrwalone przez garncarza pracujacego na kole garncarskim: "Poniewaz Mieszko I krzyczal glosem bardzo podniesionym to reka garncarza zlobiaca w tym czasie spiralny rowek (wzór luzycko-warminski) w miekkiej glinie drgala w rytm glosu Mieszka I jak membrana mikrofonu. A mysmy wzieli ten wykopany z ziemi talerz, polozyli na gramofonie i odtworzyli".
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #139 : Października 30, 2009, 22:13:24 »

to nie jest Italo!

A niech i sobie nie będzie. Mi się po prostu słowo Italo kojarzy z włoską muzyką ale niekoniecznie taką jaką zaprezentowałeś na filmiku z YT. Mimo to przyznam że ta opisywana przez Ciebie jest bardzo ciekawa i przypomina mi bardzo czasy oldschoolowej muzyki klubowej której mam trochę w swoich muzycznych archiwach (np. New Order). Fajnie się tego słucha a jeszcze lepsze są klipy filmowe.
Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.