Kwietnia 24, 2024, 13:07:42 *
Witamy, Go¶ć. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podaj±c nazwę użytkownika, hasło i długo¶ć sesji
Aktualno¶ci:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor W±tek: Problem Ze Złotą 5  (Przeczytany 11759 razy)
0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.
GOKUSSJ6
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 19



WWW
« : Kwietnia 21, 2006, 18:21:33 »

No cóz mam problem ze Złotą 5(Ultimate Stuntman,Big Nose Freaks Out,Big Nose The Cave Man,Fantastic Adventure of Dizzy) gdy wkładam do Pegasusa to pokazuje mi sie pusty ekran,gdy próbuje resetować to wciąż to samo.U kolegi działa dobrze.Co mam zrobić?Moja konsolka wygląda tak http://nes.e9.pl/photogallery.php?photo=20
Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #1 : Kwietnia 21, 2006, 18:53:55 »

Jedyne co mozesz zrobic, to pogodzic sie z tym cheesy
Ja sprawdzalem złotą piątke na kilku klonach pegasusa i niestety to nie wina karta, na tych konsolach NIE DA SIE JEJ ODPALIĆ.
Zapisane
marshall
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 21


WWW
« Odpowiedz #2 : Kwietnia 21, 2006, 23:12:01 »

Nie do końca. Ja mam właśnie takiego Pegazusa i "Piąteczka" działa bez problemów. Mój jest oryginalny (ma już z 10 lat) i jak dotąd wszytkie gry chodziły na nim bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2006, 23:13:09 wysłane przez marshall » Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #3 : Kwietnia 22, 2006, 00:50:17 »

tzn. Nie działa, ale NIE na wszystkich takich klonach Smile Na niektorych modelach działa. Chodzi mi ze na niektorych bardziej tandetnych klonach pegasusa/nes'a gra nie zadziała. Miałem dwie konsole ktore miały nawet logo "PEGASUS" a tez nie działały (podróbki podróbek:). Najlepszy jest ORYGINALNY Pegasus MT-777DX, na nim chodzi wszystko. Model IQ-502 tez jest ok.

A ten "GameStar" Gokuss jest niestety chyba najgorszy z nich :/
Znajomy go mial i tylko nerwy przez niego tracił, 70% gier nie działało.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2006, 01:03:39 wysłane przez siudym » Zapisane
flclflcl
Chor±ży
***
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 204



WWW
« Odpowiedz #4 : Kwietnia 24, 2006, 17:01:34 »

Ten pegasus (pierwsza fotka) ja mam 7 konsol i nie mam zadnych problemow z odpaleniem kardow zlota piatka smiga i nie mialem zadnych problemow.
Zapisane

lemonek1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 289



WWW
« Odpowiedz #5 : Kwietnia 24, 2006, 18:51:04 »

Znam ten ból, tez miałem taką konsolkę. Masa gier mi nie działała, pamiętam jak długo musiałem tłumaczyć ruskom z targowiska ze mi karty nie działają by mi za free wymienili. Moim zdaniem najlepszym wyjściem było by kupno lepszego modelu pegazusa, ale czy to jeszcze możliwe ?
Zapisane



Oldschoolowy dziad
Go¶ć
« Odpowiedz #6 : Kwietnia 24, 2006, 19:49:27 »

No jasne! Allegro sie kłania nisko, z ofertami IQ-502 i innychy starszych (najlepsze, bez dyskusji). A nawet jak nie, to jest kilku ludzi kupujących te 8bitowce hurtem, sprzedają je taniej niż na bazarze (ta, tylko jeszcze 6 zeta przesyłki + 2,50 wpłata = tyle samo co na bazarze). Także i bazary obfitują w tego typu maszyny. Ale by mieć pewność, że zawiedzenia nie będzie po włożeniu słynnej składanki, lepiej zaopatrzyć sie w Pegasus'a 'oryginalnego'.
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #7 : Kwietnia 24, 2006, 20:50:19 »

Trzeba pamietac ze nie tylko te dwa modele pegasusa są ok.
Ja polecam takze wersje, ktore jest podobnej LUB nawet powiem ze lepszej jakosci jak te dwa modele pegasa:


To jest jeden model, ktory na pudełku mial napis NINTENDO,
jest to obok pegasusa własnie najlepszy KLON NES/FAMICOMA.
EDIT: Wspomne tylko ze kable od pada mają... dzis sprawdzałem dokładnie - 1,8Metra długosci!!!
Nawet oryginalny nes i pegasus nie ma takich:)
Odpala wszystko perfekcyjnie.
Wystepuje takze w wersji CZERWONO-KREMOWEJ, ktorą kupile kiedys (13 lat temu) i uzywalem:(na foto nie ma przycisku reset, teraz juz jest:)


Trzeba niestety uwazac, bo ostatnio pojawyły sie TANDETNE podróbki tego modelu :/ , na ktore ja i senshu sie nabralismy kupując (10zł szt.) po dwie sztuki na allegro. Podobne, ale dopiero z bliska widac o wiele gorsza jakosc plastiku, tandetne złącza, duzo gorszy dzwiek!! i obraz bardziej rozmyty!!... koszmar (sprzedawany byly z likwidacji jakiegos sklepu za 9.99zł NOWE....)


A to tez baaardzo dobry model! Mialem go chyba w 1993 roku i odpalał wszystko,
dobra jakosc dzwieku i obrazu:
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2006, 18:42:31 wysłane przez siudym » Zapisane
GOKUSSJ6
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 19



WWW
« Odpowiedz #8 : Maja 02, 2006, 16:07:29 »

Dostałem od kolegi Złotą 4 zobaczmy czy zadziała

EDIT: DZIAŁA! Moja Złota 5 być może ma problem z kartą lub coś innego.
Zapisane

siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #9 : Maja 02, 2006, 16:58:25 »

"złota czworka" działa czesciej niz "złota piątka", dlatego ze ona mają inne "bebechy" Cheesy mają inne układy w środku karta, złota piątka jest bardziej zaawansowanym kartem Smile
Zapisane
gigi
Go¶ć
« Odpowiedz #10 : Lipca 17, 2007, 22:20:50 »

Wlasnie mialem zamiar zagrac w US na golden five a tu zonk!
Kart nie reaguje, zero kompletnie nic angry
Wyczyscilem plytke na blysk ale to nic nie dalo. Co kilkanascie prob uruchomienia laduje się MM, menu w ogole niema. Poprawilem lutownica pin po pinie(cyna mogla sie utlenic) ale nie pomoglo. Wylutowalem romy i przelozylem do drugiego(mam drugi egzemplarz przerobiony na dev-kart) dzialaja bez problemu. To bardzo dziwne wyglada jakby kontroler padl huh (cos nie tak z 1 prgrom). Najlepsze ze kart nie był ruszany od miesiaca :/
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #11 : Lipca 17, 2007, 22:48:41 »

PAL zdechł.
Zapisane
andrzejlisek
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 313


« Odpowiedz #12 : Lipca 17, 2007, 23:32:25 »

Ja posiadam klona o nazwie "Sega Mega Drive 2"

Konsola identyczna, jak na poniższym zdjęciu.



Wzmianka o niej w tym artykule.

Dzisiaj dostałem Golden 5. Jedyny mankament (nie mający znaczenia dla grywalności) przy pracy carta występuje w czołówce Big Nose Freaks Out jest taki, że szczyty niebieskich gór stoją w miejscu, a góry się poruszają.
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2007, 23:43:04 wysłane przez andrzejlisek » Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #13 : Lipca 18, 2007, 00:51:06 »

Cytuj
Dzisiaj dostałem Golden 5. Jedyny mankament (nie mający znaczenia dla grywalności) przy pracy carta występuje w czołówce Big Nose Freaks Out jest taki, że szczyty niebieskich gór stoją w miejscu, a góry się poruszają.
[snapback]14121[/snapback]

Wszystkie Big Nose z 5in1 tak maja, jedynie pod emulatorem oryginalny ROM tego nie ma. Sam nie widzialem zlotej piatki, ktore nie miala tego "defektu".
Zapisane
andrzejlisek
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 313


« Odpowiedz #14 : Lipca 18, 2007, 11:47:16 »

Cytuj
Wszystkie Big Nose z 5in1 tak maja, jedynie pod emulatorem oryginalny ROM tego nie ma. Sam nie widzialem zlotej piatki, ktore nie miala tego "defektu".
[snapback]14124[/snapback]

Gdzieś na forum jest napisane, że ten cart posiada jedną pamięć PRG na wszystkie gry, które występują jedna po drugiej. Każdą grę, jak się wyciągnie z tego ciągu może działać samodzielnie pod emulatorem. Jedynie w grę Dizzy (?) jest wplecione menu carta.

Gdyby tak spróbować zgrać tego carta, odszukać fragment pliku .BIN, który zawiera grę Big Nose, ten obszar zastąpić wersją z pliku .nes i całość wgrać z powrotem do carta.

O ile pamiętam, właśnie Ty próbowałeś zgrać Złotą Piątkę i właśnie stwierdziłeś to, co powyżej napisałem. Ciekawe, czy wada jest w samej grze, czy wynika z faktu sklejenia tej gry z innymi.
Zapisane
siudym
Go¶ć
« Odpowiedz #15 : Lipca 18, 2007, 13:56:21 »

mam tez zlota piatke, gdzie sa 4 kosci PRG, 3 gry sa w osobnych kosciach, a jedna kostka zawiera dwie gry. Big Nose Freaks jest na pojedynczej i dalej to samo. Tak samo dizzy rozni sie od Dizzy, ktora byla osobno wydana ("czerwona i niebieska")
Zapisane
andrzejlisek
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 313


« Odpowiedz #16 : Lipca 18, 2007, 14:04:16 »

Abstrachując od fizycznej budowy carta chodzi mi o to, czy PRG tej gry z Golden 5 i PRG gry z pliku .nes zawierającym tylko Big Nose Freaks Out jest identyczny, czy są niewielkie rożnice (można je znaleźć w takim programie jak WinHex).

A Dizzy na Złotej Piątce to jest chyba wersja niebieska, tylko nie pokazuje się zwój z tekstem na początku, tak jak w pliku Nes.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2007, 14:05:49 wysłane przez andrzejlisek » Zapisane
gigi
Go¶ć
« Odpowiedz #17 : Lipca 18, 2007, 17:00:20 »

Na NES pal&ntsc niema tego defektu(szczyty i gory dziala idealnie)
Dizzy(czerwona) zostala wydana tylko na karcie alladin, mapper vram i cic w jednej czesci a w drugiej osobno gra(modul zawieral tylko rom)
Zapisane
Hitman
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 32



WWW
« Odpowiedz #18 : Sierpnia 28, 2007, 00:33:04 »

ja mam konsole taką jak GOKUSSJ6 i Złota 5 działą bez zarzutów.
Zapisane

kubicz
Wspiera aktywnie
Kapral
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 72



« Odpowiedz #19 : Listopada 08, 2007, 21:56:07 »

Cytuj
Każdą grę, jak się wyciągnie z tego ciągu może działać samodzielnie pod emulatorem. Jedynie w grę Dizzy (?) jest wplecione menu carta.
I wlasnie dlatego, pisze tego posta Wink Czesto mam tak, ze jak wlacze Dizzy'ego i zresetuje konsole, to zamiast menu wyboru, wciaz wlacza sie Dizzy. Dopiero wylaczenie pegaza (i wyciagniecie wtyczki od zasilacza) powoduje, ze znow moge wybierac gre w ktora chce zagrac.  I tu rodzi sie moje pytanie.
Czy przyczyna tego stanu rzeczy jest fakt, ze Dizzy jest "wpleciony" w menu carta ?

Pytam sie, bo ostatnio sprzedalem "Zlota 5" na allegro i u kupujacego wystapily te same objawy, co skonczylo sie zlozeniem reklamacji :/ W zwiazku z czym, mam jeszcze jedno pytanie.
Czy mozliwe jest, ze slawny juz model "BS-500AS" moze odpalac niektore tytuly (z "Zlotej 5") a innych nie ruszac ?
Wiem, ze to gowniany klon i sam mam problemy zeby zagrac na nim w gry ze "Zlotej 5" ale jeszcze nie zdarzylo mi sie, zeby czytal on niektore tytuly a innych nie chcial odpalic. Albo moglem grac we wszystko, albo w nic.
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 18 zapytaniami.