Marca 29, 2024, 16:25:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Program do obliczania wyników ankiet  (Przeczytany 5991 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alzen
Gość
« : Kwietnia 09, 2012, 20:39:48 »

Witam, ostatnio robiłem do szkoły ankiety i pomyślałem, że może by sobie darować obliczanie ręcznie procentów i znaleźć jakiś kawałek softu do obliczania wyników ankiet.

Chodzi generalnie o to abym mógł sobie w nim stworzyć ankietę, wrzucić swoje przeprowadzone ankiety(ręcznie, ręcznie) i aby potem on mógł mi wyliczyć proste procenty i podać np. ile kobiet w takim a takim wieku odpowiedziało na to pytanie odpowiedzią "A", ile odpowiedzią "B" i jaki to procent całości. Takie proste sprawy. Zna ktoś coś takiego?

Tak szukam i widzę tylko programy do robienia ankiet a nie do ich obliczania; jest jakiś gość w polskim internecie co prowadzi stronę o statystyce i ma program do wprowadzania ankiet a potem liczy 50zł za obliczenia ale za to dziękuję.

Dajcie znać co i jak z tym.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #1 : Kwietnia 09, 2012, 21:12:38 »

No dobra ale...... bardzo dużo zrobimy teraz. Jakie to są ankiety?? W pliku?? Jakim formacie?? Ile jest pytań?? Jak program ma dokładnie liczyć procenty, wyliczać średnie itp?? Jak program ma to zapisywać, w jakiej postaci??
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwietnia 09, 2012, 21:16:04 »

A MaarioS, w byle jakiej szczerze mówiąc, może mi nawet obrazki w .bmp robić jeśli takie ma życzenie byle bym wiedział ile tego żebym nie musiał pisać formuł na komórki w excelu.

Już sobie sam to wrzucę do pracy, nie oczekuję od programu żeby mi robił wykresu czy cholera wie co zgodne z wordem czy open office bo mi to nie potrzebne.

Chodzi mi tylko o obliczenie i wyliczenie procentów żebym mógł za pomocą interfejsu najlepiej sobie wybrać, kobiety to pytanie ta odpowiedź i żeby mi powiedział ile tego było ile procent i tym podobne pierdołki.

Co do ankiet, normalnie wydrukowane w formacie A4 czarno na białym wypełnione długopisem, chce je wklepać do bazy tego programu i żeby on mi potem jasno pokazał ile czego było.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2012, 21:18:55 wysłane przez alzen » Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #3 : Kwietnia 09, 2012, 21:24:52 »

Nawet jeśli to..... heh, nie mam pojęcia co ten program miałby robić. I tak musisz sam wprowadzić wyniki i policzyć ile ich jest, naprawdę nie wiem co ten program miałby robić, chyba że cały problem tkwi w tym "i takie tam pierdółki".
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwietnia 09, 2012, 21:41:30 »

MaarioS, chodzi mi o to żeby pozwalał mi wprowadzić pytania i możliwe odpowiedzi do bazy jako wzór. Potem abym mógł po kolei dodawać ankiety tj. odpowiedzi i żeby on z tego robił sobie powiedzmy tabelę taką z której by potem czytał, tak?

Potem chciałbym np. wybierać że interesują mnie odpowiedzi kobiet na pytanie 6, które wybrały odpowiedź b). I aby ten program mi pokazał np. "20 takich odpowiedzi co stanowi 36% odpowiedzi w tej grupie płciowej na to pytanie", łapiesz?

Coś takiego, żebym nie musiał wszystkie obliczać w excelu tylko prościej.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwietnia 10, 2012, 11:01:38 »

taki program to excel, wystarczy jedna? może dwie formuły, jak szukasz czegoś co Ci zrobi w bmp to dopiero musi zostać napisane
edit:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2012, 11:44:29 wysłane przez Dred » Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #6 : Kwietnia 10, 2012, 11:07:00 »

Chodzi o to, że program leci w ten sposób:
Pytanie 1:
Pytanie 2:
Pytanie 3:
.....

i lecisz wpisujesz odpowiedzi. Potem te wszystkie wyniki mają być zapisywane, tak?? Heh, jak dla mnie to jest nie warte zachodu, równie dobrze mógłbyś sam policzyć niż wpisywać i się chrzanić, naprawdę. Ile masz tych ankiet?? 10000??
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwietnia 10, 2012, 20:32:42 »

Ankiet jest 60, chciałem jakoś przyśpieszyć ale trudno, będzie excel.
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #8 : Kwietnia 11, 2012, 06:49:22 »

Dobrym programem do ankiet jest SPSS, to właśnie z niego korzystaliśmy przez całe zajęcia z analizy ilościowej.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 18 zapytaniami.