Marca 29, 2024, 13:42:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zaradzić odbiciom na ekranie TV?  (Przeczytany 2508 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alzen
Gość
« : Maja 27, 2012, 09:47:36 »

Czy ktoś zna może sposób na odbicia? Być może wyda Wam się dziwne, że pytam o sposób na odbicia, sam bowiem jeszcze z rok temu powiedział bym "wina TV i tyle"; a jednak nie.

Jakieś pół roku temu po przywiezieniu TV Funai TV-2000A MKII miałem lekkie odbicia, pomyślałem, że to wina TV i nic nie da się z tym zrobić; trzeba szukać nowego. Nie wiedziałem czy były wcześniej bowiem przed przywiezieniem nie włączałem tego TV. Po jakichś dwóch miesiącach, gdy w sąsiedztwie(nie takim znowu bardzo bliskim) TV pojawiło się akwarium 30L (albo 30 + 60L, dwa akwaria), nie pamiętam już ile ich wtedy było - ku mojemu zaskoczeniu odbicia zniknęły po jakimś czasie takiego towarzystwa.

Teraz mam podobną sprawę z telewizorem Grundig T55-640 OIRT, widziałem go przed przywiezieniem i na AV nie było odbić, teraz na antenowym ze źródła z którego wcześniej sygnał brał ten Funai i nie miał odbić są odbicia jak pieron; AV chyba bardzo nie sprawdzałem bo nie chce mi się tego przełączać.

Czy zna ktoś jakiś sposób na takie odbicia; myślałem, że nie ma na nie rady, akwaria pokazały jednak, że da się to zlikwidować. Czego to jest kwestia, namagnesowania jakichś części TV czy coś takiego?

ps. jakby ktoś szukał niezłego pilota uniwersalnego polecam model BD-512, chyba z rąk Mitsubishi; akurat trafił do mnie przypadkiem i naprawdę jestem z niego zadowolony; daje radę, że hej.
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #1 : Maja 27, 2012, 10:06:27 »

Alzen, konstrukcja telewizorów kineskopowych raczej nie zmieniła się bardzo od ostatnich 60 lat, a przynajmniej konstrukcja samej "szklanej bańki" Wink Kineskop po prostu jest tak skonstruowany że wewnątrz jest pokryty odpowiednimi tlenkami fluoru itp. To powoduje że kineskop, ustawiony pod odpowiednim kontem do okna lub innego źródła światła będzie po prostu działał jak lustro, i będzie widać w nim twoje odbicie ;P Rozwiązań jest kilka, np: przesunięcie TV w inne miejsce, zasłonięcie zasłonką okna, lub oglądanie telewizji w zaciemnionym pomieszczeniu. Wtedy tych refleksów nie będziesz miał na telewizorze.

Jeżeli o to tobie chodziło, i moja odpowiedź Ciebie zadowala, to proponuję zamknąć ten temat, a jeżeli nie to proszę o głębsze wyjaśnienie Twojego problemu Tongue
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #2 : Maja 27, 2012, 18:23:39 »

Ryan, powaliłeś mnie na ziemię tą odpowiedzią; nawet do głowy mi nie przyszło, że to może zostać tak zinterpretowane laugh

alzen - ja tak samo to odebrałem. ; )

Mi nie chodzi o to, że w ciągu dnia widzę siebie w TV, zwłaszcza działa to przy wyłączonym TV(zapomniałeś dodać laugh), a nie działa w ogóle oglądając TV w nocy.

Mi chodzi o takie odbicia, że obraz jakby widziany jest 2x tylko że ten drugi obraz jest przezrczysty i odbija od pierwszego trochę w prawo. O takie odbicia mi chodziło.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2012, 20:23:03 wysłane przez dafczynsky » Zapisane
Senshu
Wspiera aktywnie
Major
*
Offline Offline

Wiadomości: 648


« Odpowiedz #3 : Maja 27, 2012, 21:33:29 »

Przyznam, że też tak to zrozumiałem : D Tobie chodzi o rozmycie wg mnie.
Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #4 : Maja 27, 2012, 21:52:28 »

Myślę, że sygnał z anteny jest zbyt silny.
Wtedy w trybie AV nakłada się obraz telewizyjny z kanału na którym telewizor został przełączony.
Jeżeli kablówka, to można zmienić gniazdo, być może twoje nie ma żadnej pojemności.
Kiedyś miałem podobny problem ze starym gniazdem bezpośrednim i musiałem je zmienić na jakieś GAR(nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Pewnie instalację antenową sam wykonałeś.

Warto zrobić eksperyment i sprawdzić np. sprzęt ntsc oraz przełączyć TV na pustym kanale z szumem tła. 
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #5 : Maja 27, 2012, 22:05:49 »

Alzen, czy konsole podłączasz po przez wejście antenowe, euro złącze, czy audio/wideo? I jeżeli podłączasz po przez A/V, to sprawdź/odłącz antenę i zobacz czy to da jakiś efekt Wink
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #6 : Maja 27, 2012, 22:11:15 »

Ryan, mi nie chodzi o konsolę, a o zwykłe programy w TV Smile.

Co do tego jak to wygląda, to wygląda to tak:


Natomiast jeśli chodzi dic-sc7 o instalację antenową, ja nie robiłem więc nie wiem. Ale na podłączonym wcześniej TV Funai tego nie było na tym samym podłączeniu.

Jak pisałem, dawniej myślałem, że tak jest i już, dopiero gdy obecność akwariów zniwelowała takie wyświetlanie zobaczyłem, że da się coś z tym zrobić.

Teraz jak piszę, po przywiezieniu z innego miejsca Grundig ma takie same coś; i pytanie, jak się tego pozbyć bez pomocy akwariów(jeśli to naprawdę one pomogły).

Może coś się namagnetyzowało czy coś tam i TV musi odstać jak lodówka? Hehe, no śmieszne mogą być te moje domniemania ale naprawdę to ciekawa sprawa.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2012, 22:31:30 wysłane przez alzen » Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #7 : Czerwca 23, 2015, 23:40:36 »

Wygląda na to że musisz kupić nowy TV albo zmienić zasilacz Sad  Taka usterka jest chyba nie do naprawy Sad
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #8 : Czerwca 23, 2015, 23:45:49 »

To nie usterka TV, to wina odbicia sygnału analogowego TV od przeszkody i jego zwielokrotnionego nakładania się na siebie. Sytuacja nie występuje na odbiornika wyposażonych w dekoder dvb-t
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 19 zapytaniami.