Kwietnia 19, 2024, 13:36:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobry pendrive do codziennego użytku - jaki wybrać?  (Przeczytany 3820 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alzen
Gość
« : Maja 27, 2012, 22:49:52 »

No właśnie, osobiście długi czas nie mogłem się zebrać i kupić sobie pendrive'a. Miałem starego Creative Muvo 256mb, później wpadł Kingston DataTraveler 1GB i na tym stanęło.

Niedługo, w ciągu kilku miesięcy będę przenosił ważne dane, i przydałoby się coś większego; coś o pojemności powyżej 16gb w dobrej cenie. Osobiście już wybrałem faworyta, chciałbym tylko prosić o opinię użytkowników. Poniżej pendrivy które wcześniej brałem pod uwagę

#1 - Adapter ADATA + karta SDHC 32gb:
Zaczęło się od takiego cuda o którym niedawno się dowiedziałem, mianowicie wtyk na USB firmy ADATA z pamięcią SDHC o pojemności 32GB:
http://allegro.pl/adata-32gb-micro-sd-hc-32-gb-class-4-czytnik-usb-i2366616310.html

#2 - GOODRAM Twister:
Będąc już niemalże zdecydowanym na produkt ADATA okazało się, że tańsze są np. GOODRAMy, mają np. pendrive Twister:
http://forum.pclab.pl/topic/320598-Wielki-test-pendrive%C3%B3w-u%C5%BCytkownik%C3%B3w-forum/page__view__findpost__p__10196747?s=277ce5b8b97bb9bb1b86bd615af8cc46

Który jednak ma kiepską obudowę, podobno łatwo zbierają się w niej zabrudzenia; i tragiczne jak widać transfery(w dodatku skokowe)

#3 - GOODRAM EDGE:
Obecny faworyt, którego pewnie na dniach kupię; nie tak mały jak ADATA, którego obawiałem się że mogę zgubić; nie ma beznadziejnego opakowania jak Twister. Może się zgubić co najwyżej zatyczka; no ale to trzeba będzie uważać:
http://forum.pclab.pl/topic/320598-Wielki-test-pendrive%C3%B3w-u%C5%BCytkownik%C3%B3w-forum/page__view__findpost__p__10202999?s=277ce5b8b97bb9bb1b86bd615af8cc46

----

Jak widać GOODRAM EDGE ma bardzo fajny stosunek jakości do ceny; do tego całkiem przyjemne prędkości zapisu w porównaniu z takim np. Twisterem. Kingstonów osobiście nie biorę pod uwagę z dwóch powodów, po pierwsze są droższe, po drugie większość osób jak coś kupuję to od razu kingston bo najpewniejsze - toteż kingstony nie wchodzą w ogóle w grę tym razem.

Ale może wy macie inne sugestie? Może jakichś produktów nie biorę pod uwagę, a warto byłoby się im przyjrzeć? Dodam, że nie jestem zainteresowany pendrivami super-pancernymi bo są mi do niczego nie potrzebne, chodzi o zwykły pendrive ale mający swoją jakość. Pendrivy USB 3.0 również nie wchodzą w grę gdyż to już inny przedział cenowy.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2012, 22:53:17 wysłane przez alzen » Zapisane
Pikselowy_Wariat
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwca 04, 2012, 12:41:32 »

Nie czytam całego tematu, bo jestem w nim na szybko wnioskując się tytułem. Ja używam adaptera kart sd pod usb jako pendrive, a czasem swojego mp3.
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #2 : Czerwca 04, 2012, 15:04:03 »

Powiem szczerze, że zależnie do czego potrzebujesz takiego pena, masz też inną opcję: dysk przenośny.
Sam mam jeszcze pena 128MB, 1GB, i faktycznie z każdego korzystam (distra linuxa, przenoszenie paru zdjęć/mp3),
ale de facto od kiedy w rodzinie krąży dysk 500GB intenso, przestałem narzekać na przenośność/braki miejsca.
Jeżeli często jesteś do netu podłączony, to dropbox/google drive (gdzie ten pierwszy jest obsługiwany przez bazylion programów).
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #3 : Czerwca 04, 2012, 16:47:15 »

Ja osobiście od siebie powiem tyle: kupując jakiekolwiek pendrivy/karty pamięci/dyski wcale nie żałuję na wydanie trochę więcej kasy na solidne i sprawdzone firmy. Absolutnie nie pakowałbym się w żadne adaty/sradaty/goodsrania bo jeżeli w pewnym momencie karta pamięci miałaby mi powiedzieć przepiękne "brak dostępu" albo "plik niedostępny/uszkodzony" no to bardzo dziękuje za taki pendrajw. Ja osobiście bardzo mocno dla tych rzeczy polecam firmę KINGSTON. Te pamięci są naprawdę mocarne i nie miałem z nimi żadnego problemu!!

Aha, jeżeli mowa tutaj o kartach pamięci, no to od razu mówię: nie kupujcie broń Boże "promocyjnych" na allegro kart pamięci od firmy SONY, ponieważ ponad 90% z nich to są tanie podróbki!!! Niestety raz się na taką naciąłem i się sam przekonałem...
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #4 : Czerwca 05, 2012, 15:31:55 »

Marcin ma rację. Sam do dziś używam swego 1Gb Kingstona od bodajże 7-miu lat i nigdy przenigdy nie miałem z nim najmniejszych problemów. Kingston to marka produkująca jedne z najtrwalszych pendrivów Smile
Zapisane

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #5 : Czerwca 05, 2012, 20:11:46 »

Właśnie, znalazłem tutaj bardzo ciekawą aukcję (jestem w szoku, że tylko tyle kosztuje):
http://allegro.pl/kingston-datatraveler-100-g2-16gb-usb-2-0-pendrive-i2367183254.html

Po mojej weryfikacji ze zdjęć uważam, że to jest oryginalne. Nic tylko brać, sam sobie chyba coś takiego sprawię
Zapisane
alzen
Gość
« Odpowiedz #6 : Czerwca 06, 2012, 19:35:55 »

Mój faworyt w niewiele wyższej cenie porównując pojemność:

http://allegro.pl/goodram-pendrive-32gb-30mb-s-edge-metalowy-f-vat-i2402772927.html

Jak widziałem jakiegoś kingstona, bodajże z serii Data Traveler to miał MaarioS gorsze transfery niż ten EDGE.
Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #7 : Czerwca 06, 2012, 20:20:53 »

Transfery.. ważna jest duża trwałość nośnika czy kilkusekundowa różnica w szybkości przesyłu danych??
Zapisane

alzen
Gość
« Odpowiedz #8 : Czerwca 06, 2012, 22:35:09 »

Przy pendrive 1GB faktycznie, nie ma to różnicy, ale przy przenoszeniu powiedzmy 25GB danych większa o 15-20% prędkość transferu na sekundę robi DUŻĄ różnicę.

A co do trwałości, ten proponowany przeze mnie jest podobnej klasy jak Kingston MaarioS'a. To są pendrive'y normalne, na które trzeba uważać, jak idziesz w bezpieczeństwo kupujesz pancernego. Cała sprawa.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2012, 22:40:26 wysłane przez alzen » Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #9 : Czerwca 06, 2012, 23:04:40 »

Najlepszy pendrive to taki, który po zrzuceniu z 10 piętra będzie działać bez zarzutów. Jakiś czas temu sprawdziliśmy to z kolegą Cheesy. Metalowy pen poleciał sobie z wieżowca w którym mieszka, poszedł po niego i nawet sie nieuszkodził a pizd o beton musiał być niesamowity.
Zapisane
EmuFan
Gość
« Odpowiedz #10 : Września 18, 2013, 17:30:11 »

Ja osobiście od siebie powiem tyle: kupując jakiekolwiek pendrivy/karty pamięci/dyski wcale nie żałuję na wydanie trochę więcej kasy na solidne i sprawdzone firmy. Absolutnie nie pakowałbym się w żadne adaty/sradaty/goodsrania bo jeżeli w pewnym momencie karta pamięci miałaby mi powiedzieć przepiękne "brak dostępu" albo "plik niedostępny/uszkodzony" no to bardzo dziękuje za taki pendrajw. Ja osobiście bardzo mocno dla tych rzeczy polecam firmę KINGSTON. Te pamięci są naprawdę mocarne i nie miałem z nimi żadnego problemu!!

Mała uwaga, kupiłem na Allegro za ok. 200 zł kartę Kingston MicroSD 64GB. Używałem jej do pracy - programy, sterowniki. Po kilku miesiącach na karcie powstały bad sektory. Efekt - strata wielu plików, najważniejsze instalki się uszkodziły.

Wymiana karty na nową u Sprzedającego. Minęło 2 tygodnie - karta nadaje się do śmieci - przepiękne bad sektory. Uszkodzone instalki.

Firmie Kingston zatem na razie podziękuję i wymienię kartę na pendrive GoodRAM 64GB USB 3.0.

Zaznaczam, że karty mniejszej pojemności działały bardzo dobrze (np. Kingston 32GB). Ale 32GB to dla mnie za mało.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2013, 17:32:36 wysłane przez EmuFan » Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #11 : Września 18, 2013, 20:09:06 »

To samo się tyczy memorek do pierwszego Playstation. Te 1-megowe były praktycznie niezawodne o ile były oryginalne ale karty pamięci o większej ilości bloków były kłopotliwe i często użytkownikom padały zapisane na nich sejwy. Analogicznie jest jak widać z pendrive'ami - im większa pojemność tym większe niebezpieczeństwo że dysk będzie działał wadliwie. Choć z drugiej strony wszystko od firmy zależy i od użytkowania.
Zapisane

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #12 : Września 18, 2013, 20:13:54 »

A masz pewność, że one były oryginalne?? Swojego czasu gdy PSP było popularne to wchodziły do niego karty memory stick, jednak absolutnie było odradzane kupowanie na allegro kart "od" SONY, gdyż były bardzo tanie a 90% z nich było ewidentnie podrabiane ale za to wyglądały IDENTYCZNIE jak oryginalne odpowiedniki...
Zapisane
EmuFan
Gość
« Odpowiedz #13 : Września 18, 2013, 20:41:14 »

W tej cenie to niby oryginał powinien być ale nie wiem jak to sprawdzić.

W sumie kiedyś kupiłem podróbkę Kingstona microsd 32GB ale ona od razu działała źle więc było to widoczne jak na dłoni że to podróbka.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 18 zapytaniami.