Kwietnia 25, 2024, 09:28:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Konwenty mangowe/fantastyczne - temat ogólny.  (Przeczytany 9778 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Banan
Gość
« : Sierpnia 12, 2012, 15:17:45 »

Zakładam temat ogólny, bo robi nam się mały śmietniczek w topicu o anime/mandze.

Temat służy ogólnej dyskusji na temat samych konwentów dla mangowców/fantastów, które nie są FamiCONem:P Nie krępujcie się także w informowaniu, na jakie kony się wybieracie, tudzież planujecie się wybrać, pomoże to nam w forumowej integracji;)

Ja mogę oficjalnie potwierdzić swoją obecność na dwóch konwentach w tym roku, czyli Japanicon 3 (Poznań) i Omakai (Toruń). Na drugim z nich będę prawdopodobnie zaangażowany w organizację sali konsolowej.

Info na temat imprez:
http://anime.com.pl/Japanicon_3,calendar,show,1584.html
http://anime.com.pl/Omakai,calendar,show,1612.html

Tak, na temat Omakai jest podejrzanie mało info, ale bez obaw. Znajomy mi mówił, że sprawdzona ekipa zajmuje się jego organizacją:D

A właśnie, Roben, Nielogiczny, weźcie się troszkę wypowiedzcie na temat tego Krakonu. Jak tam atrakcje związane z grami?
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #1 : Sierpnia 12, 2012, 19:22:06 »

No spoko.
Inba była przepotężna z grami, ponad 4-5 stoisk z Xboxami 720, i fanstejszyn 3, dłuższe siedzenie przy naruto i innych tekkenach sprawiało niebezpieczne stężenie xDDDD
-krótko mówiąc była lipa, miał być Nes, ale tam są tacy ludzie którzy nesa znają jedynie z Wikipedii twierdząc, że Pegasus to taki Nes (chihłę przepotężnie jak popiehdolony xD)
-Mało było atrakcji, organizacja wyjęta z dupy po same łokcie jak nie barki xD Niektóre były odwoływanie, albo były przedłużane o 1h albo wcale nie było.
-SERDECZNIE p***olE SPANIE W SZKOLE I ODRADZAM KAŻDEMU! UWAGA ODRADZAM!!! Zimno jak sam ...ekhem. Jeszcze te słynne hałasy, jak to fantaści o 2 w nocy w sleepromach robią sobie konkurs napierdalania mieczami bo to taka zajebista atrakcja, jak komuś przyp***olisz z całej siły w paluchy albo inną część/kończynę.
-Zostałem miło przyjęty przez tamtejszych znajomych z SB Radia A24, a w szczególności zwerbowany przez Koleżankę (Nielogiczny wie bo widział ;p)
Jedynie jestem zadowolony ze zdobyczy za 5 zł. mianowicie Kaseta VHS z NEON GENESIS EVANGELION.
Także Dred, nic cie nie omineło. Ale i tak była lekko chujnia. Daje 6/10. Co do gier to był konkurs a dokładniej turnieje z Naruto, Mortala, Tekkena i cośtam. Nielogiczny jak myśle pewnie 1 dzień był, to zaraz jak przyjechałem to go przyczaiłem.
Jeśli mam porównać zabawe na Konwentach Fantastyki, Anime itp do Famicon#... to nie ma porównania co do Famicona... tam czułem sie jak outsider i te ludzie przebrane za koty albo chuj wie co, strachłem mocno.

EDIT: Przydałoby sie zrobić jakieś stoisko z Grami na Fami i NESa, i zrobić taki wykład o grach 8 bitowych, historię itp. co związane z Nintendo. Zebrać Ekipę EN i kto by dał rade by jeździł na jakieś konwenty, bo w sumie są osoby, które robia jakieś atrakcje jak mój kumpel zrobił "Evil Cosplay", wtedy za darmo są wejściówki.
Ale wątpie żeby takie coś powstało na tego typu konwentach. Chodź idea wydaje mi sie fajna gorzej z Realizacją x>
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2012, 19:31:29 wysłane przez retRoben » Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #2 : Sierpnia 12, 2012, 19:41:57 »

Cytuj
EDIT: Przydałoby sie zrobić jakieś stoisko z Grami na Fami i NESa, i zrobić taki wykład o grach 8 bitowych, historię itp. co związane z Nintendo. Zebrać Ekipę EN i kto by dał rade by jeździł na jakieś konwenty, bo w sumie są osoby, które robia jakieś atrakcje jak mój kumpel zrobił "Evil Cosplay", wtedy za darmo są wejściówki.
Masz na myśli panele + sala retro gamingowa? Większe przedsięwzięcie, ale do zorganizowania. Po prostu byśmy musieli "ostro ruszyć dupki".

Być może taki był zestaw ludzi na Krakonie, ale wbrew pozorom, wśród mangowców jest sporo retro graczy. Kojarzę, że na salach konsolowych pojawiały się konsolki pokroju Amigi CD32 czy Intellivision.

PS konwent nie jest miejscem na spanie;)
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #3 : Sierpnia 12, 2012, 19:46:27 »

PS konwent nie jest miejscem na spanie;)
WALE SZKOŁE I PKP, szykuje kase na prawko i samochód.
A na nast. nocleg nie bd oszczędzał na noclegach.
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #4 : Sierpnia 12, 2012, 20:34:50 »

Po co nocleg? Dwa Tigery i nie musisz spać.
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #5 : Sierpnia 12, 2012, 20:42:05 »

Po co nocleg? Dwa Tigery i nie musisz spać.
Nie mogłem spać, bo jak mnie sranie złapało to sama woda z dupy, zamiast ognia xDDDDD
Nie pije już na Czczo Wódy z browarem xD
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #6 : Sierpnia 13, 2012, 00:12:13 »

Właśnie wróciłem... prosto do pracy, heh... ale chwilkę czasu mam to jeśli jesteś ciekawy Dred jak wypadł Krakon z mojego punktu widzenia to proszę bardzo.  Smile

Należy podkreślić, że pojechałem z dziewczyną i mieliśmy bardzo wybiórczy plan tego co na konwencie zobaczyć, a co ominiemy. I niestety, ale gdy dostaliśmy rozpiskę atrakcji to trochę się zawiedliśmy (po cichu liczyliśmy na atrakcje o tematyce Japonii). To co chcieliśmy zobaczyć to: koncert I Set My Pixels On Fire i Cosplay. Poza tym szukaliśmy figurki do kupienia i tutaj ogromne rozczarowanie, bo do kupienia były prawie same przypinki... ogrom przypinek. No cóż, musieliśmy się zadowolić kilkoma plakatami, pomniejszymi kartkami i paroma drobiazgami - ale to było jedynie na otarcie łez.
Skosztowaliśmy sushi od wystawców mających swoje stoisko za wejściem. Dobre, ale tak samo dobre jak i w Rzeszowie. Chociaż właściwie to tego się spodziewaliśmy więc ok, heheh.  zawstydzony
To po co szczególnie przyjechałem - koncert ISMPOF! Świetne wrażenia! I nareszcie poznałem osobiście Mateusza, jak dla mnie bezkonkurencyjnie osobę numer 1 na polskiej scenie chipmusic. Niby muzyka brzmi tak samo jak z odtwarzacza, ale na żywo to całkiem inne wrażenia. Minusem była organizacja - koncert był opóźniony ponad pół godziny.
Zamierzaliśmy też zobaczyć Cosplay, ale pogoda w sobotę nie zachęcała do wyjścia z domu. Dodatkowo nie interesowały nas pozostałe punkty sobotniego programu - stąd też podjęliśmy decyzję, że trochę szkoda płacić 50 złotówek (2 wejściówki) tylko po to aby zobaczyć Cosplay. Zamiast tego wybraliśmy się wieczorem na krakowski rynek troszkę pozwiedzać.  Wink
Jak wspomniał retRoben trafiliśmy na siebie przypadkiem i to kilkakrotnie, zupełnie bez żadnego kontaktowania się. Fajnie było znowu Cię spotkać, mimo iż na krótko... aaa no i wyjaśniłeś zagadkę czym jest yaoi, którego tak zawzięcie szukały jakieś dziewczyny, kheh. Dobrą przypinkę kupiłeś retRoben, w pełni nie popieram tego całego yaoi.
Co więcej napisać... chyba tyle, że będzie nas można jeszcze zobaczyć na innych konwentach. Tymczasem wracam do pracy.  Niezdecydowany
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #7 : Sierpnia 13, 2012, 10:15:28 »

Moje Zdobycze naughty
http://img825.imageshack.us/img825/7271/20120813163.jpg
Badzik Anty YAOI i Kaseta VHS z NEON GENESIS EVANGELION (1 i 2 odcinek z Angielskim Dubbingiem) za 5 zł ^^
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2012, 10:17:05 wysłane przez retRoben » Zapisane
Marek
Gość
« Odpowiedz #8 : Sierpnia 15, 2012, 12:55:15 »

Pamiętam jak na Rzeszowskim R-konie w 2008 roku zaproponowałem organizatorom przytaszczenie mojego Pegasusa z ówczesnym zestawem gier, zgodzili się od kopa i skończyło się to tym, że 99/100 osób wchodzących do games room-u reagowało łapaniem się za głowę i okrzykami nieściemnionej radości :-)

Konsola chodziła non stopa praktycznie przez 48h i cały czas była kolejka.
Generalnie bardzo miłe było to wszystko ale jedno co mnie najbardziej z tego "badania" zaciekawiło był fakt, że wśród tych 99% ludzi, 98% kojarzyło tylko i wyłącznie podstawową biblioteke gier, czytaj 168in1 no i może jeszcze "złotą (tfu!) piątkę" czy tam "czwórkę", od biedy ktoś zarzucał temat ewentualnych żółwików "Chip & Dale" albo "Duck Tales". Pamiętam, że tylko 1 (jeden) ziomek przyszedł po cichaczu, przeglądnął wszystkie moje gry, usiadł i tylko sobie patrzył, patrzył i nic nie gadał. Po pewnym czasie zarzucił mi jakimś tytułem i mnie zagiął Cheesy

Wnioskuję, że pomysł zorganizowania CZEGOKOLWIEK mającego związek z Pegasusem spotkałby się z niewątpliwie OGROMNYM zainteresowaniem.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #9 : Sierpnia 15, 2012, 13:15:16 »

Cytuj
Pamiętam, że tylko 1 (jeden) ziomek przyszedł po cichaczu, przeglądnął wszystkie moje gry, usiadł i tylko sobie patrzył, patrzył i nic nie gadał. Po pewnym czasie zarzucił mi jakimś tytułem i mnie zagiął

Marek, przecież to był Siudym.
Zapisane
Marek
Gość
« Odpowiedz #10 : Sierpnia 15, 2012, 15:12:16 »

Kurwo twojo mać! crazy
Faktycznie, to był On! Skubany jest wszędzie tam gdzie dzieje się granie, przyczajony crazy
Siudym, przyznaj się, że jesteś na zlocie co roku, incognito crazy
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #11 : Sierpnia 15, 2012, 17:41:49 »

Ja bym z chęcią takie coś zoorganizował, w końcu Konwenty składają się z Atrakcji ^^.
A nie ciągle stukanie sie penisami i robienie laski przy 100 ludziach jak na Animatsuri xD
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #12 : Sierpnia 18, 2012, 16:04:19 »

robienie laski przy 100 ludziach jak na Animatsuri xD

bez kitu... serio były tam takie atrakcje?

Nie, takich atrakcji nie ma... Roben zaprezentował nam tzw "karachantalk". Wink
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2012, 16:14:06 wysłane przez Dred » Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpnia 19, 2012, 12:47:12 »

Oh Dredzik, jak to mi sama koleżanka potwierdziła, że laska tak zrobiła, bo była na Animatsuri (Dokładnie Celinka, pamiętasz ją Małologiczny^^)
Ale wiem jaki z ciebie tarczownik i bronisz dzielnie swoich Konwentowych braci, ale zrozum że to już nie Karatalk, tylko najszczersza prawda. Gadałem nawet o tym z kumplem, który prowadził panel na Krakonie z Samoobrony dojo, ninjitsu itp. i sam to potwierdził.
(Tak tak, w tym czasie kiedy to sie zdarzyło byłeś razem z nami na F#4)
Więc Nielogiczny. Otóż gra nazywała się "Pękasz", a zasady są proste jak kutas Yaoistów podczas oglądania swoich pedalskich bajek.
Krótko mówiąc, gra typu wyzwanie. i oczywiście wypadło na bardzo szczuplutką dziewczynke (wyglądem przypominała 13 latkę albo 15 latę, a miała 18-19 lat). Wypadło jej zadanie, w którym (no właśnie, miała op***olicz kutacza 2 osobnikom.)
Oczywiście jak na dziewczyne przystało, od razu ją cofneło, ale nie mogła zniszczyć dobrej zabawy prawiczkowym łibusom, więc wzieła się "ostro do pracy".
Także też mi opowiadała koleżanka, z którą spała w jednym sleeproomie, że zaczeła płakać, że zrobiła to, a nie chciała itp. Potem zaczeła sie całować z jakimś Sebą i tyle było. Mówiła mi też że nie była wcale taka ładna. Dwójki przesunięte o 720o.
Niestety nagrania nie ma nigdzie, bo łibusy nie są Legią Anonimus Armia Wykopu, i nie niszczą ludziom życia.

 
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #14 : Sierpnia 19, 2012, 13:17:42 »

To są tak zwane atrakcje "nieoficjalne".

Rączki mi opadły. Głupota ludzka nie zna granic... (chodzi mi o te robienie publiczne laski)
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #15 : Sierpnia 19, 2012, 14:51:35 »

No raczej nieoficjalne, ale to się stało na oczach ponad 100 ludzi.
Akurat widziałem sie na Krakonie z osobami, którzy byli na Animatsuri.
Także nie żadne Karatalki tylko prawda. Sam jak usłyszałem to myślałem że to Troll z Karachana.
Jednak po konsultacji z niejakim "CatHD", sam mi wszystko wyjaśnił jak sie działo na Animatsuri, a wszystko mi opowiadał na Skype.
Jako że tego nie widział, ale słyszał, to Koleżanka mi mówiła co zrobiła w Sleeproomie ta szczerbata Siksa. Takie rzeczy tylko w Szkołach xD

SUPER KONWENT KU**O!

.PSD: Dziadu już pewnie napalony na małoletnie cipuszki. Czuje że za rok nie pojawi sie na Zlocie xD

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2012, 19:16:23 wysłane przez dziat » Zapisane
Buu
Fan klapków firmy Kubota
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 82



« Odpowiedz #16 : Sierpnia 27, 2012, 13:48:14 »

Ja słyszałem że miłośnicy hentai anime i mangi lubują się w fapowaniu myśląc o roznegliżowanych cycatych bohaterkach swoich ulubionych serii. Czy to prawda moi miłosnicy mangi??
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #17 : Sierpnia 27, 2012, 15:24:31 »

Toż to oszczerstwo i pomówienie!

*czyści szybciutko historię w przeglądarce*
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #18 : Sierpnia 27, 2012, 18:42:36 »

Ja słyszałem że miłośnicy hentai anime i mangi lubują się w fapowaniu myśląc o roznegliżowanych cycatych bohaterkach swoich ulubionych serii. Czy to prawda moi miłosnicy mangi??
Typowy fetysz Chińskiego Fandomu.
Gorzej jest jak sobie tasują pod Yaoi, inni zaś pod Lolicony (sp***olone bajki dla pedonich), zaś inni lubują się w Cycatych chińskich sekretarkach anime je***ą przez ponad 9000 ogrów, mieczy, smoków, jednorożców poniaków, typowo pod brutallity, i to takim typowym z Gatunku Gore, gdzie siedzi ledwo żywa zakrwawiona z piczą wielkości slotu na NESowe carty w budce telefonicznej pełnej białej mazi.  crazy
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #19 : Sierpnia 27, 2012, 20:37:40 »

Taka mała uwaga Roben. Tyle psioczysz na temat polskiego fandomu mangowego, a sam jesteś jego częścią i jeździsz na imprezy, organizowane przez jego członków.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2012, 20:39:54 wysłane przez Dred » Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.141 sekund z 19 zapytaniami.