Kwietnia 19, 2024, 23:00:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: co dalej?  (Przeczytany 9730 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
retRoben
Gość
« Odpowiedz #20 : Października 31, 2012, 01:33:31 »

Chłopaki, z wami moge nawet do ku**y jasnej ciasnej konie kraść, po pijaku samochodami jeździć i jak Ryan o**bać sie na łyso jak na stacji paliw. Jako że jesteście zajebistą ekipą uszykuje dla was jakiś konkurs, a o nagrodzie pomysle, i nie... nie będzie to byle gówno.
Chłopaki, z całego serca i moich spoconych jąder xD dziękuje za udany F#4.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #21 : Października 31, 2012, 13:00:20 »

Jako, że jutro mam wyjazd do rodziny na obiad, to mam nadzieję, że do 18 uda mi sie ztamtąd wrócić. Mogę się ewentualnie spóźnić. Gdybym jednak niedotarł, to mam nadzieję, że będą spotkania jeszcze kiedy indziej, ale postaram się wrócić na tą 18. Nie chce mi się tam jechać, no ale już pojade qfa.
Zapisane
leszek
Gość
« Odpowiedz #22 : Października 31, 2012, 15:00:31 »

w święto świeczki może być ciężko z czasem ale jestem chętny do podjęcia działań.
Zapisane
Martin
Can You sell Your collection to Media Markt?
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 312


Oldschool come back!


WWW
« Odpowiedz #23 : Października 31, 2012, 18:41:27 »

Panowie, no to może ustalmy oficjalnie piątek o 22.00 - myślę, że wtedy większość będzie już w bazie po wizytach na grobach?
Zapisane

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #24 : Listopada 01, 2012, 00:10:12 »

@Martin, spotkamy się jutro, a dalej podtrzymuję zdanie dafa - dalej jak najczęściej Wink piątek też wchodzi w grę, chociaż osobiście, spodziewam się chodzić złajdaczony przez najbliższe wieczory
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #25 : Listopada 02, 2012, 10:23:05 »

Witajcie o zacni forumowicze, i ci którzy jesteście myślą, słowem, oraz przyszłymi uczestnikami jakże zacnego zlotu maniaków starych konsol i nie tylko Wink
Nie wiem czym zaowocowała wczorajsza wymiana zdań na chacie, ponieważ byłem na nim tylko chwile, ale zauważyłem że padały tam różne dziwne pomysły ;P Pomyślałem więc [to się rzadko zdarza], że powinniśmy raczej pociągnąć temat na forum, niżeli na chacie, ponieważ chaotyczna dyskusja na nim, nie jest w moim stylu xP Poza tym nie uda się nigdy zgarnąć większej ilości osób na chacie w jednym czasie.
To tyle jeżeli chodzi o wstęp, a teraz do rzeczy Wink Mam kilka pomysłów, którymi chciałbym się z wami podzielić, ale to na samym końcu. Moim zdaniem powinniśmy zacząć od samych podstaw, czyli zastanowić się nad takimi aspektami naszego zlotu jak:

1. Miejsce
- Czy chcemy zmieniać miejsce naszego zlotu, czyli remize w laskach?
- Czy i gdzie mielibyśmy się przenieść? Jakieś propozycje co do miejsca i akomodacji Tongue
- Czy domki letniskowe to dobry pomysł? [taka propozycja padła na chacie Tongue ]

2. Czas
- Czy powinniśmy zmieniać termin naszego zlotu, i z okolic 15 lipca przenieść go na czerwiec lub sierpień?
- Czy powinniśmy skrócić, ew. wydłużyć nasz zlot [o ile się to uda ;P ]?

3. Organizacja?
- Czy powinniśmy coś zmieniać w organizacji naszego zlotu? Jeżeli tak, to co musimy zmienić?
- Czy jest ktoś inny poza ekipą z warszawy, kto mógłby podjąć się całkowitemu organizowaniu przyszłego zlotu?
- Czy chcemy posiadać stronę zlotową?
- Kto organizuje w tym roku familiade?
- Czy organizatorzy powinni wliczyć w koszty zlotu, kasę za zakup nagród za różne konkursy?

4. Uczestnicy
- Czy powinniśmy ograniczyć się tylko do uczestników z forum, czy może jednak powinniśmy nieco bardziej otworzyć się na inne fora?
- Czy nadal powinniśmy naszą imprezę traktować jak imprezę zamkniętą? [każdy kto jest z forum i zapłaci jest wpuszczany, osoby postronne nie mają wstępu]?
- Czy zapraszamy AVGN, lub Yerzmieya na zlot?

5. Sponsorzy
- Czy powinniśmy szukać jakichkolwiek sponsorów naszej imprezy, zwarzywszy na to ze zwykle nasza impreza nie przekraczała 30 osób?

6. Koszta
- Czy chcemy koszulki zlotowe w tym roku?
- Czy składamy się na jakieś żarcie, grill na zlocie?
- Czy ktoś pamięta, gdzie schowany jest szampon w remizie?
- Czy wynajmujemy kuchnie w remizie?
- Czy wynajmujemy Panią, która za nas posprząta cały burdel? [koszt około 200zł]
- Kto pokrywa koszty konkursowych nagród na zlocie?   


To chyba było by tyle, z takich podstawowych zagadnień, które chciałem poruszyć Tongue Sam nie będę w tej chwili się wypowiadał ;P Bo część osób i tak już zna moje zdanie na temat tego co wyżej napisałem xP

Pozdrawiam~!
RF
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #26 : Listopada 02, 2012, 12:32:35 »

Ludzi wczoraj było dość sporo. Dla mnie było to jakimś szokiem jak po przyjeździe z obiadku odpaliłem emunes forum a tam 12 osób na czacie. Tyle osób jeszcze tam nie było i kiedy tu przyszedłem to raczej już wszystko trwało na takim luzie i zaraz wszyscy sie zmyli.
Co do twojego poprzedniego posta Ryan.
1. Miejsce
- Czy chcemy zmieniać miejsce naszego zlotu, czyli remize w laskach?
- Czy i gdzie mielibyśmy się przenieść? Jakieś propozycje co do miejsca i akomodacji
Tongue
- Czy domki letniskowe to dobry pomysł? [taka propozycja padła na chacie
Wg mnie nie ma po co zmieniać miejsca, bo po co? W Laskach jest dobrze, było dotychczas, więc niewidze powodu zmiany miejsca. Wątpie w to, że znajdzie sie coś tańszego na tyle dni, no i Warszawa każdemu jakoś do tej pory odpowiadała.
2. Czas
- Czy powinniśmy zmieniać termin naszego zlotu, i z okolic 15 lipca przenieść go
na czerwiec lub sierpień?
- Czy powinniśmy skrócić, ew. wydłużyć nasz zlot [o ile się to uda ;P ]?
Jak dla mnie lipiec jest odpowiednim miesiącem na FamiCON. Nie wiem dlaczego, ale tak jest. Co do przedłużenia zlotu? Chyba 5 dni w zupełności wystarcza, ale na pewno nie skracać spotkania, a jeśli go przedłużać to o jakieś 2 dni, żeby mogłoby dojść do tygodnia, ale chyba nie więcej.
3. Organizacja?
- Czy powinniśmy coś zmieniać w organizacji naszego zlotu? Jeżeli tak, to co musimy
Nie wiem
- Czy jest ktoś inny poza ekipą z warszawy, kto mógłby podjąć się całkowitemu organizowaniu
przyszłego zlotu?
byćmoże, ale ja na pewno nie
- Czy chcemy posiadać stronę zlotową?
Przyda sie tak jak do tej pory.
- Kto organizuje w tym roku familiade?
Karol Sztrasburger?
- Czy organizatorzy powinni wliczyć w koszty zlotu, kasę za zakup nagród za różne
konkursy?
Jak będzie tak będzie.
4. Uczestnicy
- Czy powinniśmy ograniczyć się tylko do uczestników z forum, czy może jednak powinniśmy
nieco bardziej otworzyć się na inne fora?
Jeżeli ludzie z innych for będą normalni a nie jakimiś bublami to jak najbardziej.
Czyt. poprzednie pytanie.
- Czy zapraszamy AVGN, lub Yerzmieya na zlot?
Lepiej tego Ruska Kinamana czy ch wie jak mu tam.
5. Sponsorzy
- Czy powinniśmy szukać jakichkolwiek sponsorów naszej imprezy, zwarzywszy na to
ze zwykle nasza impreza nie przekraczała 30 osób?
hmm nie przychodzi mi nic do głowy teraz.
6. Koszta
- Czy chcemy koszulki zlotowe w tym roku?
Obojętnie, będą to będą, nie to nie.
- Czy składamy się na jakieś żarcie, grill na zlocie?
No przecież goryl to koniecznie, lubie pochłaniać takie rzeczy Smile.
- Czy wynajmujemy kuchnie w remizie?
myślę, że tak
- Czy wynajmujemy Panią, która za nas posprząta cały burdel? [koszt około 200zł]
Myślę, że można zrobić zrzutę na to i kwota się uzbiera, ale tu chyba każdy musi się wypowiedzieć.
To są moje odpowiedzi. Nie każdy musi się z nimi zgadzać, bo to wyrażenie mojego zdania, pozdrawiam serdecznie Mati.
Zapisane
dafczynsky
Gość
« Odpowiedz #27 : Listopada 02, 2012, 17:24:42 »

Dobrze, piszę więc krótko i treściwie jak widziałbym zlot z cyferką V, wg punktów z postu Ryana.


1. Co do miejsca, to nie zdziwię nikogo gdy powiem, że Laski są pod tym względem bardzo optymalną propozycją. Nikt nigdy na nie nie narzekał, biorąc pod uwagę szerokość geograficzną leżą po środku kraju, a więc musielibyśmy mieć naprawdę poważny powód, aby zrezygnować z remizy. Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek z nas takowy miał. Ja osobiście jestem za naszą stałą miejscówką.

Domki letniskowe mnie nie odstraszają, ale faktem jest, że powstałyby wtedy większe podziały w naszej małej społeczności. Nie byłoby takiego "otwarcia się" jak zawsze na FamiCONach - każdy spędza czas z każdym. Można nad nimi myśleć, ale jedynie w ostateczności.

2. Z tego co się orientuję, na termin też nikt nigdy nie narzekał. Nie zmienia się zatem czegoś, co jest pasujące i odpowiednie. Poza tym sądzę, że połowa lipca to okres, w którym najwięcej osób z nas (i nie tylko) na wolne.

3. Ciężko mi jak co roku wypowiadać się o organizacji zlotu... Trudny i dosyć niewygodny temat. Chętnie pomogę w czymś, co będzie w moim zakresie, jednak na pewno nie będę w stanie wziąć na siebie całkowitej organizacji zlotu na odległość.

Skromna strona internetowa na pewno nie zaszkodzi, ale nie jestem pewny, czy w czymś pomoże. Zależy na co się nastawiamy. Jeżeli F5 ma wyglądać jak edycja poprzednia, to strona w sumie jest zbędna. Można ew. wcisnąć na nią wszystkie informacje, żeby były w jednym miejscu, i żeby nie trzeba było w ich poszukiwaniu przetrząsać forum - to w sumie będzie przydatne. Ale można i zrobić to w pierwszym poście w temacie...

FAMIliady nie śmiem się tykać, bo jeszcze zniszczę jej legendę. :) Ale w tym roku już na pewno uraczę Was jakimś konkursem, może dwoma. Na pewno będzie Soccer na tarasie (to już wręcz Sucker!) i Famikręgle!
Co do kosztów za nagrody - moim zdaniem można się zrzucić, ja nie mam nic przeciwko. Jakaś tam zapomoga ode mnie na pewno wpłynie.

4. Temat otwarcia się na inne fora/ludzi z zewnątrz - wielokrotnie poruszany był przed i na F4. Moje zdanie jest niezmienne - tylko my. Ewentualnie zrobić jeden dzień otwarty, tak jak wczoraj pisaliście na czacie. Ale to maksymalnie jeden.

Swoje zdanie wyraziłem wczoraj także na temat obecności dziewczyn na zlocie. Zrobicie jak uważacie, ale chciałbym abyście znali moje zdanie na ten temat - zdanie negatywne. Kilka dziewczyn było na F3, to wiązało się z brakiem ogólnie pojętego "cieszenia się zlotem" osób towarzyszących damom. ;) Temat można rozwinąć, jak będzie potrzeba...

Nerd? Jasne, niech wpada. Ale pod warunkiem, że przywiezie kratę Rolling Rock, bo jestem ciekawy, jak smaczy.

5. Jakie korzyści dałby nam taki sponsor? W sensie - ile $? Osobiście uważam to za rzecz zbędną, ale szczerze to nie mam pojęcia, jak wyglądała sprawa z Nieprzyjaznym w poprzednich latach. Jeżeli był to co-op opłacalny dla obu stron (chociaż w niewielkim stopniu), to dlaczego nie...

6. Wszelkie składki na koszulki, grill, szampon do remizy, kuchnię (opcja konieczna wg mnie!) i panią ogarniającą burdel jestem w stanie dosypać do skarbonki zlotowej. Można jedynie czekać na opinie innych w tym temacie, bo przyda się ich jak najwięcej.


Słuchajcie, to powyżej to tylko i wyłącznie moje opinie o zlocie. Jestem człowiekiem, który potrafi się dostosować do reszty i do wymagań reszty, o ile oczywiście reszta zbytnio nie przesadza. Jak więc wspomniałem kawałek wyżej - wpisujcie się i przekazujcie swoje wyobrażenia oraz możliwości dotyczące F5. Wszak pies ma pić, jak głosi słynny tagline przyszłorocznego zlotu.

Zapisane
Marek
Gość
« Odpowiedz #28 : Listopada 02, 2012, 19:34:53 »

DAF, Kocham Cię! Podpisuję się pod wszystkim co ten człowiek napisał, pokrywa się to bowiem dokładnie w 100% z tym co ja czuje i jak ja widzę przyszły, jubileuszowy zlot. Dodam tylko, ze logo dosłownie MIAŻDŻY i że Siudym też ma pi... yy być, jako gość specjalny.

Chciałbym jedynie dodać w trybie sprostowania, że jeżeli ktoś z Ekipy Warszawskiej nie weźmie na swoje ramiona jarzma organizacji, przynajmniej jej części - wynajęcia sali oraz przygotowania podstawowego zaplecza techniczno-sanitarnego, to autentycznie, znalezienie kogokolwiek spoza stolicy będzie cholernie trudne. No zastanówcie się. Ja to tak przynajmniej ogarniam. Dlatego z tego miejsca gorący apel do WÓDKAZOO, Bracia, nie poddawajcie sie, jeżeli to tylko kwestia hajsu to wiecie, że to problem najmniejszy, zrzuta i już!

Natomiast co do gości specjalnych to zdajecie sobie sprawę, że nikt za friko do Nas nie przyjedzie. Mam w głowie kilku REALNYCH gości, którzy przedstawiliby kawałek swojego świata, niekoniecznie związanego z konsolami i Pegasusem, niemniej jednak JUŻ po pierwszych kontaktach rozpoznawczych większość odpisuje, że albo impreza za mała, albo tematyka zbyt odmienna, albo że w ogóle mają wyjebane. Na wczorajszym czacie pojawił się koncept zjudzenia Miłosza, poznańskiego archeologa, byłoby zajebiście... ale patrz wyżej, skoro nie jesteśmy w stanie przekonać Tomela aby wpadł na kilka godzin to... to chyba wszystko w tym temacie.

Dlatego chcąc pogodzić jedno z drugim, może znajdzie się ktoś z Naszego grona, kto zdecyduje się przygotować jakąś prelekcję albo panel dotyczący FC/NES/Pegasus, coś dowolnego, przykładowo bardzo, ale to BARDZO bym się cieszył, jeżeli na przyszłoroczny zlot przyjechałyby tak znakomite i nietuzinkowe jednostki jak dic-sc7, wraz z całym swoim sprzętem, jestem przekonany, że mógłby coś szalenie ciekawego nam poopowiadać, pokazać, coś czego nie wiemy, nie znamy, bądź coś o czym tylko słyszeliśmy lub czytaliśmy na necie, ALBO wspomniany Siudym, którego wreszcie poznalibyśmy osobiście, wiem, że w Senshu również drzemie tajemniczy potencjał, ja przykładowo BARDZO chciałbym zobaczyć na żywo i posłuchać wykładu na temat RGB NES albo Kazzo, wiem również i wierze w to, że Nasz cheffe Spaziu, mimo iż ma niezliczoną ilość rzeczy na głowie, mógłby zaskoczyć Nas jakimiś tajnymi smaczkami lub prelekcją z czegoś technicznego (pamiętacie przecież te zapomniane reklamy Pegasusa z bezpieki, które w/w odnalazł na Poznańskim wykopalisku), przecież ileż to emocji i niezapomnianych wrażeń wywoływały spotkania ze "starą kadrą" emunes, żur0 rok temu, Bojan czekaliśmy na Ciebie w tym roku, no i wreszcie dochodzimy do Naszego gościa z niedalekiej zagranicy, mianowicie jpx72, który prawie przybył na F#4, byłoby SUPER gdyby dał rade przyjechać na F#5, ja wiem, że to od pyty kilometrów ale może darmowa wejściówka albo krata Tatry Mocnej wpłynęłaby wystaraczjąco przekonywująco tudzież motywująco na to, abyśmy mogli Go gościć crazy

Skoro mowa o gościach to jeszcze słówko o kuzynach Atarowcach, czy wspomnianym Yerzmyeyu ze sceny ZX, nie sposób o nich wszystkich zapomnieć i uważam, że przynajmniej niewielki odsetek z nich czułby się bardzo mile będąc zaproszonym na naszą impreze, niekoniecznie jako "goście specjalni", lecz tak zwyczajnie, jako partyzanci z bratniej sceny, wydaje mi się, że jakby poprosić innuendo to może byłaby w stanie nagłośnić nieco nasze wydarzenie "po tamtej stronie" ;-)

To, że FamiCON przyjął charakter "invite-only" (i wcale nam z tego tytułu niczego nie ubyło, ba, wręcz przeciwnie, w końcu kulturka była i porządek w kuchni hehe) wcale nie znaczy, że pozostajemy zamknięci na inne środowiska, uważam jednak, iż istotną rzeczą jest to, aby jednak w miare możliwości trzymać się tematu/klimatu tudzież ukierunkowania Naszego zgromadzenia, chodzi mi tu o retro szeroko rozumiane, żandych next-genów i tego typu pierd0lenia, bez wyjątku. Słowem, jeżeli rozpowszechnimy słowo na inne fora/sceny i jeżeli ktokolwiek będzie zainteresowany przybyciem to się z nami skontaktuje i przywitamy takowego (konkretnego, bez tajemniczych nieznajomych) gościa w przenośni i dosłownie z otwartymi butel... yy rękami zawstydzony

Już kończę, jeszcze tylko jedno słowo tudzież element, który chciałem dodać do Naszej wspólnej układanki - mianowicie - PLAN IMPREZY. Chodzi mi tutaj o absolutnie nic innego jak ułożyć jeden w miare zwarty harmonogram, kto kiedy co robi i ile mniej wiecej potrwa, coś na podobne co uskuteczniliśmy bodaj w sobote podczas ostatniego spotkania, pamiętacie jak odrazu całość nabrała życia i jakiejś takiej spójności, nie wiem formy, owszem były to poczynania w trybie beta, lub nawet alfa (soccer wymknął się spod kontroli a w późniejszej fazie wydostał na zewnątrz laugh), ale liczył się sam fakt podejścia do sprawy. Nie twierdzę tutaj, że musimy zapełnić totalnie wszystkie dni, wszystkie godziny, od rana do wieczora, nie, moglibyśmy skupić się powiedzmy tylko na weekendzie, kiedy to z wiadomych przyczyn logistycznych, impreza będzie w apogeum, ale tak autentycznie, aby każdy event, każdy konkurs, każde wydarzenie lub ewentualny wykład, pokaz, prelekcja czy po prostu wystąpienie gościa specjalnego, miało ustaloną godzinę oraz miejsce.

Dobra tyle ode mnie. Jak coś tego to.. ten. Pozdrowienia.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #29 : Listopada 02, 2012, 22:37:12 »

Marek, wspaniałe rzeczy piszesz, do tego i wszystkiego co wcześniej odniose się w najbliższym czasie. teraz jednak chciałbym zapewnić że organizacje 'piątki' biore na siebie. ale chciałbym abyśmy to rozbudowali, jeszcze nie wiem w jakim kierunku, i bardzo się cieszę że jest dialog w temacie!

i przepraszam że wczoraj taka popeline odwinalem, miałem utrudniony kontakt
Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #30 : Listopada 02, 2012, 22:52:16 »

Musimy w końcu jakoś ten zlot rozwinąć, każdy o tym wie, ale w którym kierunku powinniśmy pójść? Czy może powinniśmy się zamknąć do hermetycznego grona forumowiczów i tutaj działać jakoś? A może jednak powinniśmy zrobić imprezę otwartą, bardziej podobną do realiów konwentowych anime? Jedno jest pewne, oldsql nadal żyje i ma się dobrze Cheesy
Zapisane
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #31 : Listopada 03, 2012, 01:00:45 »

Z nieco innej beki-ile będzie trwał zlot? 5 dni, jak zwykle?
Wg mnie wspaniałomyślne byłoby zrobienie pierwszego dnia "chlejwstępem",
w którym wpadają też ludzie zpoza grona, impreza jest nagłośniona (z umiarem, wiadomo).
Pierwszego dnia robimy można odwalić jakiś lajtowy konkurs, puścić king of kong,
zrobić prelekcję z historii fami/nes/pegazus, konsol w latach 80tych ogólnie
(widzę to tak że puszczamy filmik z userem naszego forum opowiadającym o sprzęcie/user opowiada
live o nim, po kolei sprzęty lecą, w końcu nawet zainteresowani konsolowcy często nie wiedzą o FDSie,
czy też o nieudanych rozmowach w sprawie dystrybucji Famicona przez Atari w Ameryce xD).
Po tym dniu, z tego grona bierzemy ludzi którzy są ok na bok, i pytamy, czy nie zostaliby dłużej na piwerko.
W ten sposób, myślę że invite only, oraz impreza otwarta zaczynają jakoś z sobą współgrać. Wiem że
operuję nabuchanymi pomysłami, także-sprowadźcie mnie na ziemię, jeśli nie ma w tym sensu.
Zapisane
Nielogiczny
Gość
« Odpowiedz #32 : Listopada 03, 2012, 10:30:56 »

Odniosę się na półkę do kilku kwestii.  zawstydzony

Miejsca nie ma co zmieniać. Przede wszystkim, dlatego że nie ma żadnej klarownej alternatywy, a szukanie czegoś w zamian na szybko mija się z celem. Poza tym do Warszawy każdy ma dojazd, mniej/więcej znamy lokację i wiemy gdzie znajdują się placówki typu sklep, kościół, boisko (no bo przecież na F5 pójdziemy kopnąć piłkę... no nie?).  crazy

Co do terminu to dla mnie im bliżej początku lipca tym lepiej (mam na myśli start zlotu np. 2 lub 5 lipca), no ale tu trzeba akceptacji wszystkich więc pewnie jak zwykle zagłosujemy. Tak czy siak miło gdyby każdy miał to na uwadze. W 2013 specjalnie poczekam na zlot, a po nim znikam zarabiać poza PL, dlatego im szybciej F5 się rozpocznie tym dla mnie lepiej.

Organizacja, składki itp. Tutaj mam uwagę aby zebrać nawet trochę większe składki, ale aby zapobiec sytuacjom takim jak "składki na szybko" w trakcie zlotu. Wtedy są dziwne sytuacje bo albo ktoś nie ma drobnych albo ktoś nie jest zainteresowany podczas składki a staje się wielce zainteresowany po zakupach... heh. Lepiej "na dzień dobry" zebrać o jakieś 10PLN więcej i uniknąć później takich panic restaurantów.

Kasa na nagrody - nie. Nie i już. Konkursy to przecież zabawa, a nagroda to tylko pamiątka i nie ma co tutaj robić oficjalnych zrzutek. Poza tym zawsze każdy szykuje nagrodę niespodziewankę co ma swój urok (a w przypadku składek byłoby jasne co jest do wygrania, za ile było kupione itp.).

Sponsorzy? To jakaś kpina! Z Tomelami i innymi menelami nie ma co wchodzić w układy bo tak na serio nic z tego nie mamy. Wgl według mnie event mający na celu wizytowanie budy na śmierdzącym bazarze gdzie ponoć są gry (oficjalnie: wizyta w Tomel TV Games) to głupota. Z resztą ten cały Tomel i tak olewa FamiCON od zawsze więc zachowajmy się należycie -  w końcu komu tu na kim zależy?  dry

Rozgłos... to co roku nie wypala, heh. Nie żebym zniechęcał, ale klejenie plakatów mija się z celem. Debatowanie nad otwartą formą zlotu to strata czasu. Reklamowanie się nic nie dawało, teraz owszem Facebook może sprowadzić większe zainteresowanie wątpię jednak by pasjonatów, a raczej osób lubiących powspominać i wypić - takiemu pomysłowi daję jeden dzień (na ugoszczenie nieznanych zainteresowanych) i to najlepiej jeden z pierwszych dni gdy jeszcze nie będzie doszczętnego chaosu. Lekki spin od tematu: proponuję nagłośnić istnienie Emu-Nes'u (nie zlotu) przez wlepki. I wracając do kwestii gości "z zewnątrz" - jeśli ktoś rzeczywiście będzie zainteresowany przyjazdem to zaglądnie na forum, napisze o tym i zapyta o szczegóły - z resztą najlepszy przykład to retRoben sprzed roku, pravda? Pravda.

Poza tym... opłacenie pani sprzątającej - tak. Więcej grillowania i więcej zamawianej pizzy - tak. Wynajęcie kuchni - absolutne tak. I w tym roku żeby była normalna łazienka z normalnym prysznicem! No co jak co, ale ja na każdym FamiCONie ubolewałem nad tym "straganem" przeznaczonym do dbania o higienę (F4 to już zupełna partyzantka!). Dlatego trzeba to ogarnąć.

Organizacyjnie to niestety mogę wesprzeć jedynie merytorycznie, wszak z Rzeszowa mam tylko remote control na Warszawę. Tak więc ekipo warszawska - załatwienie remizy i tego co do niej jak zwykle spada na Was. Srk za bezpośredniość ale nie ma co kryć, że i tak na to wyjdzie.  Wink

P(ie)S: Wolicie aby relację z F4 najpierw odtworzyć na zlocie i wspólnie obejrzeć, a dopiero później wrzucić do internetu? czy odwrotnie? I Ryan znowu ponaglam - wyślij mi nagrania, teraz akurat jest trochę czasu bo ani sesji ani zamieszania z obroną nie mam to bym montował.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #33 : Listopada 03, 2012, 11:54:48 »

Grzesiu ja wolałbym sobie relacyjkęF4 wcześniej ujrzeć i obejrzeć na swoim kompie.
MWK
Nic dodać nic ująć Smile.
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #34 : Listopada 05, 2012, 16:35:26 »

I wracając do kwestii gości "z zewnątrz" - jeśli ktoś rzeczywiście będzie zainteresowany przyjazdem to zaglądnie na forum, napisze o tym i zapyta o szczegóły - z resztą najlepszy przykład to retRoben sprzed roku, pravda? Pravda.
Pewnie i tak, ale na forum wbiłem z PG bo z Matim jakoś sie skumaliśmy, i gdybym miał wolne to na F3 bym sie pojawił. Także prosze mnie nie traktować jak Outsidera bo ci tu zara zamagikuje (~-.-)~ kalabim salabim sekerenemama XD

A wracając:
-Laski i Laski, każdy już niemalże przyzwyczaił sie do tego miejsca, przyznam ze było spokojnie, dopóki Rocket nie zapuścił śmierci robokopa xD

-Terminy niech ustalają osoby, które mają np. sesje czy wyjazdy do holandii albo osoby z ograniczoną gęstoscią czasu i przestrzeni(ci niepewni czy bd czy nie bo costam wypadnie).Mi to obojętne, bo akurat 1 tydzień wolnego wziąć i spotkać sie z pieniężną ekipą.

-Składki? Ja bym bardziej proponował coś w stylu wpłacenia załóżmy max 100 i za reszte kasy kupować niedrogie pamiątki, bo nie cena jest warta tylko pamięć z zajebistych przeżyć.

-Sponsoring? Jasne k***a, Napiszmy do Nintendo albo lepiej, do Mikrooprogramowania albo Sony. Niee napiszmy do Tomela, z chęcią sie zgodzi i odpali troche swoich metali z kasy fiskalnej na laptopie z zainstalowanym Subject GT. Napisałem do Rockeffeler'a, pewnie na hajsie śpi, albo do Eldoki, bo ma "pościel haftowaną w dolce".
Sorry, ale takie typu imprezy nie wymagają ingerencji mass mediów czy opłat czy coś w ten deseń. W tym przypadku sponsorem jest każdy, płacisz-wchodzisz. Proste jak dr(fi)ut xD Reszta zalezy od organizatorów.

-Reklama? No tak, przecież retRobenOfficial miał ponad 60 widzów (nie licząc trollkont z anonimowego forum obrazkowego), nie trudno na kamerce zmontować filmik z recenzjami, na którym by sie reklamowało forum, bo duzo nawet osób z retroage'u mnie znało dzięki baierosowi czy Panu Graczowi na YT. Achtungowe vlogi sami reklamowali Zlot JewTuba to i taki pomysł by był świetnym rozwiązaniem w kwestii reklamy. Jedno pytanie, ALE PO CO? Zależy czy forumowicze chcą nowouserów na Zlocie.
Kanal na YT jest, Wykonanie stronki zlotowej jest, czego brak? Reklamy, bannerów reklamowych, a przede wszystkim socialu. Mamy panów od Atarynki, RetroAge, panów od CoolConu (jakoś tak chyba). Reklamowałbym na jakiś stronach dla łibusów, ale nie ma sensu, bo co ma wspólnego gówno z nosorozcem? wiekszość fanów mangi anime mało jest zainteresowana 8-bitowym cyklem (bez obrazy koksa i dreda).

-Sprzątaczki? jak są ładne i nadają sie na dupczenie nie ma problemu.

Laski to niemalże sentyment, tam sie rozpoczął cały Cykl e"F"uf, społeczności i dobrej zabawy.

Chciałbym przejść jeszcze do sprawy posiadania dostatecznego wieku umożliwiający pobyt na F#5-9000.
Czy 17 lat jest wystarczajace aby ktoś z młodych userów chciał siłą rzeczy sie pojawić na Zlocie?

« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2012, 17:02:23 wysłane przez retRoben » Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #35 : Listopada 05, 2012, 18:22:37 »

Tomel? Toć to sknerus jest. Jeśli dobrze zrozumiałem twoje pytanie Roben co do wieku 17 lat, to nie ma problemu. MaarioS na F 2 tyle miał, był i na pierwszym i nie było problemu, tyle że na F 2 pojawił się regulamin ewentu, który musiał podpisać. O ile dobrze pamiętam, to Dredzik chyba też, ale tu głowy nie dam. Nieprzywiązywałem zbytnio do tego uwagi, tzn do Dreda, do MaarioSa jakoś bardziej Cheesy.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #36 : Listopada 05, 2012, 20:54:08 »

sorry że tak chaotycznie, za dużo mam pomysłów, zresztą jestem na spotkaniu, koleś strasznie p***oli więc udaje że notuje a piszę do Was

zacznijmy od początku:
- lokalizacja i termin - nie zmieniajmy tego co jest dobre. póki nas nie wyjebią albo remiza nie wybuchnie. stałe miejsce to jest to, może remiza momentami pęka w szwach, ale tym razem wykonamy plan zagospodarowania, o ile da się tak to nazwać przy tak niewielkiej powierzchni, tak abyśmy ją maksymalnie wykorzystali. daty też bym się trzymał. nigdy nie byłem na żadnym innym zlocie. ale wydaje mi się to sensowne, że robimy zjazd co roku, w tym samym miejscu, w podobnej ilości dni. chciałbym samą formę udoskonalić...ale o tym dalej

- organizacja i koszta:
a) strona zlotowa - myślę, że najlepiej byłoby zrobić dział na forum w którym magazynowalibyśmy zakładki o konkretnych zlotach. konieczny pakiet informacji, regulamin, mapka, po zakończonym zlocie - parę zdjęć, może relacja. tak żeby to było spójne, ułatwiłoby to nawigację zainteresowanym

b) kuchnie bierzemy, no k***a ba!

c) koszulka zlotowa - chcemy. i tutaj możemy pójść w jakiś barterek, na zasadzie bierzemy koszulkę z naszym nadrukiem + gdzieś na plecach, w lewym dolnym rogu jest naszywka/nadruk producenta + dajemy go na plakat. ale nie jest to konieczne - jeśli chodzi o sponsoring, wolałbym raczej aby nam do zlotowej skarbonki dorzucił ktoś parę stówek...

d) nagrody - i tutaj możemy kogoś zaprosić, tylko... jeszcze nie wiem kogo Wink żeby nam je przysponsorował. na pewno to nie będzie tomel, prędzej robson (http://www.robson.pl/), psx extreme. hej żurek, pamiętasz te satysfakcje jak wymendziłem u Dżuja obecność NCL w To było grane? zróbmy to jeszcze raz. lepiej. niech Roger zrobi u nas audiencje. spróbuje trochę wybadać branże gamingową w Polsce od środka, cokolwiek, mam znajomego na dobrej posadzie w EA. wiem że to nie nasza tematyka i tego mi nikt nie musi tłumaczyć, ale szukać można, a nawet należy. zgadzacie się?

co racja to racja - nie kupujmy nagród z budżetu, albo zbieramy sponsorów w tym celu, albo organizator konkursu podrzuca nagrodę. wtedy dostanie od nas organizacji jakieś ułatwienie. dodatkową srajtaśme, czy coś - kwestia tego jak nam się budżet zamknie

e) wpłaty! od trójki był plan stworzenia systemu płatności, zróbmy to na piątkę! w telegraficznym skrócie wyglądałoby to tak - płacisz w terminie styczeń - luty - cały zlot wynosi Cię 80 złotych. płacisz w terminie marzec - maj - 90 złotych. etc, gdy płacisz na zlocie, to kosztuje Cie event 120 zl. nadwyżki w budżecie zawsze mile widziane, bo zawsze przybraknie Wink w zależności od tego jaką strategię na planowanie budżetu zrobimy, czy będzie tam jakiś sponsor, czy zrobimy system donatorów, czy pójdziemy tak jak przez cztery lata że sami uczestnicy sobie fundują zlot, trzebabyłoby to strategicznie dograć. fajnie się robi na łapucapu i kurcze zawsze wychodziło, ale może przysiądźmy nad tym, czy nie rozbujać tego bardziej - aby było jeszcze lepiej

f) atrakcje. zgadzam się, konieczny jest plan konkursów i atrakcji. może powinniśmy dodać prelekcje - mamy tyle mądrych głów pośród nas! czy ktoś byłby chętny opowiedzieć na przykład o cardhackingu, o majstrowaniu w hexie?

g) goście z zewnątrz. postulowałbym za wprowadzeniem dnia wolnego, tutaj ciekawy pomysł zaproponował Duo z terminem. pierwszy nieoficjalny dzień stał się już tradycją. większość podczas niego się zjeżdża, w noc ogarniemy salę i przygotujemy się na zlot, pierwszego oficjalnego dnia możemy otworzyć się na gości, którzy też sypną parę złotych za wejście per łepek, posłuchają prelekcji, dotknąć brody spazza, popatrzą sobie jak to wygląda. może zaprośmy dziennikarzy branżowych? kontakty jak sami mówicie się znajdą. a zarówno my się czegoś dowiemy jak i oni, a umówmy się, nie mamy się czego wstydzić tymi imprezami. nawet w kwestii tłucznia szklanego!
oczywiście wymagałoby to współpracy całej naszej ekipy. czyli - Ty w tych godzinach obstawiasz wejście i nadzorujesz tę część podwórza, Ty ogarniasz taras i tamtą część, Wy z kolei lodówki i sprzęty wewnątrz, Ty sprzątasz na bieżąco, Wy robicie prelekcje, Wy zaś zabawiacie i w razie czego interweniujecie. w ciągłym kontakcie i współpracy, ale każdy ze swoimi kompetencjami...co tyczy się też całego zlotu, ustalimy wcześniej dni dyżurów. będzie bite jak w dzień dyżuru nie pozmywasz czy nie zbierzesz butelek. a jak się upijesz... to stawiasz!

rz) chcemy pani od sprzątania. stać nas na to, a będzie mniej stresów. my tylko doprowadzimy salę do stanu.. optymalnego, no żeby nie przypominała zjazdu cyberpunków niezdrowo zafascynowanych hodowlą pleśni i spożywaniem mielonki

« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2012, 20:56:12 wysłane przez dziat » Zapisane
Gargi
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



« Odpowiedz #37 : Listopada 07, 2012, 22:17:54 »

1. Miejsce
- Czy chcemy zmieniać miejsce naszego zlotu, czyli remize w laskach? -NIE - Laski są super
- Czy i gdzie mielibyśmy się przenieść? Jakieś propozycje co do miejsca i akomodacji 
- Czy domki letniskowe to dobry pomysł? [taka propozycja padła na chacie  ]

2. Czas
- Czy powinniśmy zmieniać termin naszego zlotu, i z okolic 15 lipca przenieść go na czerwiec lub sierpień? Jak dla mnie super, nie trzeba zmieniać (maj mam już zajęty i sierpień częściowo
- Czy powinniśmy skrócić, ew. wydłużyć nasz zlot [o ile się to uda ;P ]? bez zmian

3. Organizacja?
- Czy powinniśmy coś zmieniać w organizacji naszego zlotu? Jeżeli tak, to co musimy zmienić?
- Czy jest ktoś inny poza ekipą z warszawy, kto mógłby podjąć się całkowitemu organizowaniu przyszłego zlotu?
- Czy chcemy posiadać stronę zlotową? tak szczególnie jeśli trochę mielibyśmy się otworzyć
- Kto organizuje w tym roku familiade?
- Czy organizatorzy powinni wliczyć w koszty zlotu, kasę za zakup nagród za różne konkursy?

4. Uczestnicy
- Czy powinniśmy ograniczyć się tylko do uczestników z forum, czy może jednak powinniśmy nieco bardziej otworzyć się na inne fora?
- Czy nadal powinniśmy naszą imprezę traktować jak imprezę zamkniętą? [każdy kto jest z forum i zapłaci jest wpuszczany, osoby postronne nie mają wstępu]? to co zobaczyłem na F4 było niesamowite i napewno sugerowałbym to zachować i pielęgnować, jednak właśnie taki jeden dzień otwarty dla gości i mediów - bardzo dobry pomysł i mamy złoty środek, nie tracimy jednego, a zyskujemy coś nowego
- Czy zapraszamy AVGN, lub Yerzmieya na zlot? jestem za zaproszeniem gwiazd, co prawda bez łaski, nie ma coś się prosić, ale myślę, że jeśli ktokolwiek ma z nimi jakiś kontakt powinniśmy ich zaprosić, to czy skorzystają ich sprawa, ale nie odcinajmy sobie tej szansy, z drugiej strony może być im miło jak dostaną takie zapr.Smile.

5. Sponsorzy
- Czy powinniśmy szukać jakichkolwiek sponsorów naszej imprezy, zwarzywszy na to ze zwykle nasza impreza nie przekraczała 30 osób? mam podobne podejście jak do gwiazd - można rzucić hasło, ale bez ciśnienia zważając na charakter i skalę przedsięwzięcia

6. Koszta
- Czy chcemy koszulki zlotowe w tym roku? tak rozmiar S:)
- Czy składamy się na jakieś żarcie, grill na zlocie? TAK
- Czy ktoś pamięta, gdzie schowany jest szampon w remizie?
- Czy wynajmujemy kuchnie w remizie? TAK
- Czy wynajmujemy Panią, która za nas posprząta cały burdel? [koszt około 200zł] TAK
- Kto pokrywa koszty konkursowych nagród na zlocie?

Pozdrawiam wszystkich!!!

---

EDIT: Socjalistyczny kolor zarezerwowany dla prawicowej adminstracji, zmien barwe bardzo prosze ;]


Hej, sorry nie wiedziałem, tylko już wolałbym już usunąć całego posta niż zmieniać kolor w każdej linijce, więc może niech to będzie ten ostatni raz:), chyba że bardzo wam zależy?
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2012, 23:37:20 wysłane przez Gargi » Zapisane
Ryan
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 465


« Odpowiedz #38 : Listopada 22, 2012, 18:49:27 »

Temat trochę padł, więc dorzucam teraz swoje dwa grosze Tongue

Ja bym proponował nie zamieniać remizy w Laskach na nic innego, co do daty zlotu to byłby 12 lipca - 17 lipca, oczywiście z tym że 12 [piątek], sale mielibyśmy od popołudnia, i jak zawsze byłby to dzień rozruchowy - rozkładanie sprzętu, ławek, rozstawienie prysznica itp.
Kolejny dzień, czyli sobotę przewidział bym na "Dzień Otwarty", w trakcie którego do remizy mogli by przychodzić wszyscy chętni, oczywiście za drobną opłatą [ 10-20 zł ] Wink Zapewne wyznaczyć musielibyśmy kilka osób do pilnowania sprzętu, oraz musielibyśmy przygotować jakieś atrakcje, typowo pod nes/famicom i 8 bitów Cheesy Może jakieś demo zlotowe? Ktoś chętny? hehe  crazy I wieczorem jakiś grill i piwko dla pełnoletnich XP
Kolejne dni to chlanie i granie, czyli standard  chess
Oczywiście przydała by nam się jakaś strona zlotowa, gdzie moglibyśmy zgromadzić wszystko w jednym miejscu Wink FanPage na FB jest, więc i o ew. reklamę nie musielibyśmy się zbytnio martwić Tongue
Z chęcią zobaczył bym też na zlocie kogoś z PSX extreme Tongue Skoro opisali zlot w jakiejś ruderze, gdzie był tylko jeden pegazus i dwie komody, to czemu do nas mieli by nie zajrzeć? hehe xD
Nie zapraszał bym też nikogo z innych for [nie postował bym tam
 żadnych ogłoszeń], bo każdy kto by chciał wpaść na nasz zlot i tak by się o tym dowiedział ;P Zresztą, jest sporo osób, które są na obu forach: pegazusgry i na emunes, więc to nie ma sensu Tongue
Sponsorzy by się przydali, ale na pewno nie Tomel Tongue Może załatwię jakoś po taniości koszulki, jak dobrze mi pójdzie, tyle że białe Wink

Co o tym myślicie?
Zapisane
Marek
Gość
« Odpowiedz #39 : Listopada 22, 2012, 19:53:29 »

Znakomicie Ryan, popieram wszystko, niemniej jednak chciałbym rozszerzyć temat daty.

Mianowicie CZY lepiej jest zacząć od piątku, kolejny dzień (sobota) otwarty i potem wjechać "w tydzień" do upadłego? Czy może odwrotnie? Chodzi mi tutaj głównie o urlopy, wiesz, żeby nie dzielić ich na dwa tygodnie, brać ewentualne wolne na piątek i zahaczyć o początek kolejnego tygodnia, tylko pociągnąć jeden + weekend ALBO no właśnie weekend + jeden tydzień. Z punktu widzenia czysto technicznego opcja przez Ciebie zaproponowana byłaby jak najbardziej zasadna bo lepiej "dzień otwarty" zrobić na początku, kiedy jeszcze hehe mamy siły a potem wskoczyć w bezpowrotny wir butelki, niż odwrotnie. Mam nadzieje, że wyraziłem się jasno ;-)

Co do reszty, jak wspomniałem, podpisuję się pod wszystkim.
Czasu jest jeszcze sporo lecz na swoje skromne możliwości już staram się ogarnąć chociaż jedną konkretną atrakcję, chociaż jednego konkretnego gościa i chociaż jednego konkretnego sponsora.
Poza tym wiadomo, od siebie zaplanuje jakieś konkursiwo lub turniej, ewentualnie jedno i drugie.

Pażywiom, uwidim!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 18 zapytaniami.