Marca 29, 2024, 16:12:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 7
  Drukuj  
Autor Wątek: Polska  (Przeczytany 32040 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Vash
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



WWW
« : Maja 05, 2013, 14:10:47 »

Witam wszystkich serdecznie. Jeśli macie ochotę wypowiedzieć się na temat sytuacji w Polsce, to zapraszam do dyskusji. Wiadomo, że z reguły wolimy pogadać o rzeczach łatwych, lekkich i przyjemnych, ale o czymś ważnym dla nas Wszystkich (naszym kraju) też warto podyskutować.

Polska, to chory kraj rządzący przez cwaniaków, którzy rozdają kasę dla swoich kolesi (500 tysięcy urzędników, którzy są potencjalnymi wyborcami władzy kosztują obywateli aż 30 mld złotych rocznie). Partie(mafie) polityczne działają dla swoich interesów, a nie po to by poprawić los przeciętnego Polaka. Co 4 lata wybieramy sobie mafię, która nas będzie okradać...  Trzeba rozliczyć kolesi, którzy od 24 lat rozkradają Polskę i zbudować kraj na nowo. Jeśli nadal będzie tak jak jest, to Polska zbankrutuje. Dług Polski, to już ok 1 biliona złotych. Co roku państwo uchwala budżet z deficytem, czyli wydaje więcej, a niżeli ma wpływów. To tylko oddalenie w czasie katastrofy...  Emerytury o ile jakieś będą, to takie, że nie wystarczą na przeżycie. Będzie następowała coraz bardziej automatyzacja i robotyzacja produkcji. Miejsc pracy będzie ubywać i jest, to proces raczej nieodwracalny. Wielu ekonomistów twierdzi, że powinno się skracać czas pracy, a w przyszłości praca ludzka w celach zarobkowych będzie zbędna. Obecny system finansowy oparty na pieniądzu dłużnym jest pełen patologii i będzie trzeba go wywalić na śmietnik historii. Poprzez tworzenie "pieniędzy z powietrza" i zadłużania społeczeństw świat wygląda jak wygląda i lepiej nie będzie. Trzeba ten system zmienić. Nic nie jest dane raz na zawsze.

Tak wygląda stan polskiej gospodarki:
"Budżet państwa jest jak tort na weselu, ale nie dla każdego wystarczy kawałków. Politycy, żeby rządzić, muszą obiecać jak najwięcej. Jednak pieniądze nie biorą się znikąd. Aby sprostać roli gospodarza na weselu, państwo musi zaciągać kredyt, nazywany długiem publicznym. Na jego obsługę wydajemy 43 mld zł. Nie spłacamy go, tylko coraz bardziej się zadłużamy. Korzystają na tym banki i inne instytucje finansowe będące wierzycielami państwa, które czerpią dochody z odsetek płaconych przez podatników. Obecnie dług publiczny wynosi ponad 50% PKB, czyli wartości wszystkich wyprodukowanych dóbr i usług w Polsce w ciągu roku.
Żeby to spłacić, każdy Polak musiałby pracować przez ponad pół roku jak niewolnik – bez wynagrodzenia, bez żadnych zakupów, a wszystkie wytworzone dobra i usługi oddawać za darmo swoim wierzycielom. Kolejne pół roku mógłby pracować normalnie, ale też nie zarobiłby ani jednej złotówki, bo całe wynagrodzenie oddałby w formie podatków, by państwo mogło odtworzyć budżet. To nie jest informacja przesadzona – dzień wolności podatkowej, czyli moment, kiedy przestajemy pracować na państwo, a zaczynamy dla siebie, wypada mniej więcej w połowie roku. Dług publiczny w przeliczeniu na jednego Polaka od oseska do starca to ponad 20 tys. zł!
Każdy polityk, który proponuje budżet z deficytem, w rzeczywistości zaciska pętlę na szyjach obywateli. Clou programu polega na tym, że rządzący nie widzą w tym absolutnie nic złego, bo wzorce czerpali z nieomylnego zachodu. A ludzie kiedyś sądzili, że na syfilis najskuteczniejsza jest kuracja rtęcią " (źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-droga-do-zniewolenia-2710022.html)

A tutaj dla chętnych 3 artykuły o sytuacji ekonomiczno-polityczno-społecznej.

Jak państwo okrada obywateli i o tym co każdy Polak o gospodarce wiedzieć powinien:
http://www.students.pl/spolecznosc/user/blog/Vash_Hunter/67905/Jak-panstwo-okrada-obywateli-i-o-tym-co-kazdy-Polak-o-gospodarce-wiedziec-powinien

Przemiany po 1989 roku. Poznaj prawdę o przyczynach obecnej sytuacji w Polsce:
http://www.students.pl/spolecznosc/user/blog/Vash_Hunter/67593/Przemiany-po-1989-roku-Poznaj-prawde-o-przyczynach-obecnej-sytuacji-w-Polsce

Emerytalna katastrofa i jak się uchronić przed jej skutkami:
http://www.students.pl/spolecznosc/user/blog/Vash_Hunter/63779/Emerytalna-katastrofa-i-jak-sie-uchronic-przed-jej-skutkami

za długie nie czytałem, ale taki Korwin bardzo śmieszny https://www.youtube.com/watch?v=PsycLDkmt3I
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2013, 00:35:16 wysłane przez Dred » Zapisane
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #1 : Maja 05, 2013, 16:36:09 »

Dlatego właśnie wyjechałem do Wielkiej Brytanii bo nie mogłem znieść tego katolickiego ględzenia opętanych religijnych bałwochwalców czczących księży dzieciojebców i betonowe pomniki, smoleńska, ogólnej zazdrości o wszystko, marazmu społecznego, kombinowania, lewizny i zapieprzania w polskiej robocie za minimalną krajową. Szczerze to już wolę podatki płacić w UK bo ten kraj gwarantuje mi lepszą pracę, lepszy socjal i ogólnie lepsze warunki do życia. W PL nie spotkało mnie nic dobrego dlatego nie mam zamiaru wracać na stałe. Amen.
Zapisane

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #2 : Maja 05, 2013, 17:45:07 »

Heh no niestety, widać właśnie skutki ogólnonarodowej sytuacji w stylu "pierd@lę to i wypierdzielam stąd, nic tu po mnie". Nawet nie wgłębiając się tak bardzo w temat to warto zadać pytanie: czy to nie jest nielogiczne i absurdalne, że coraz więcej ludzi z przymusu wywala stąd bo nie mogą siedzieć normalnie u siebie??
Zapisane
1990in1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 309


Gut


« Odpowiedz #3 : Maja 06, 2013, 00:00:28 »

Na kwejkopodobnej stronie był obrazek z bocianem i podpis: Polak jak bocian - by przeżyć musi wylecieć z kraju.

Mam nadzieję, że uda się naszemu pokoleniu odkręcić ten idiotyzm.
Ogólny patent jest taki, by przede wszystkim pojawił się patriotyzm. Bez wyższej wartości nikt nie będzie się poświęcał dla reszty. W trakcie kilka diametralnych poprawek gospodarczych i można wyjść na prostą.

Nie jestem Korwinistą, choć popieram sporo jego poglądów.
Zapisane

"Znaczy kolego rozumiem, że ty sobie tutaj żarty robisz, prawda?" S.King
machbed
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 640



« Odpowiedz #4 : Maja 06, 2013, 07:41:32 »

To nie jest takie proste. Ceny prawie wszystkiego mamy zachodnie, jedynie zarobki 4x niższe niż w cywilizowanym kraju. Tego raczej tak prędko się nie zmieni. Trzeba wziąć za ryj w końcu to lewackie ścierwo, oni już i tak staczają Polskę powoli w gospodarczy "rów mariański". Korwin dobrze gada, ale niestety on ma zbyt skrajnie prawicowe poglądy.
Zapisane
1990in1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 309


Gut


« Odpowiedz #5 : Maja 06, 2013, 16:48:41 »

W Kongresie Nowej Prawicy ciągną wszyscy za Korwinem. A JKM nie tylko ze względu skrajnych poglądów jest tak odbierany. Zachowuje się tak, jakby chciał odepchnąć od siebie media, by mylnie go rozumiano i sam sobie winien takich wyników. Gdyby było na tyle osób, które stworzyły by drugą silnie liberalną partię nie musielibyśmy czekać na zgon JKM, żeby wysunęli medialnego(w końcu) lidera.

Co do naszego społeczeństwa - podczas majówkowej alkoholizacji kolega uświadomił mi, że jesteśmy coraz bliżej Stanów Zjednoczonych..
Spędzał kilka miesięcy na Białorusi, gdzie sytuacja jest powiedzmy porównywalna do naszej sprzed '89. Nasi Ukraińscy rówieśnicy wiedzą cholernie dużo o swoim kraju, o historii, walczą o tradycje, język itp. Mają podwójne życie - oficjalne i podziemie. Podczas tego wypadu kolega mój nauczył się więcej o historii Polski, niż w szkole.

Z tymi Stanami: śmiejemy się, że Amerykanie to idioci. Sądzą się po poparzeniu kawą, że nikt im nie powiedział, że jest gorąca, mylą Europę z krajem itp. Są tymi kretynami, bo zanika potrzeba wiedzy wśród młodych, co też dzieje się u nas obecnie.
O tym, że u nas też zaczyna się debilizacja nie trzeba chyba badań robić. Wystarczy, że porównamy maturę aktualną do tej sprzed 20 lat. Nawet menel wie więcej niż gimnazjalista (http://www.youtube.com/watch?v=wNBc8xIht-U  końcówka filmiku najważniejsza). Powód? Rodzice chcą odbić na swoich dzieciach to czego nie mieli sami i prezentują wszystko za nic, "bezstresowe wychowanie". Rządowi lepiej jest prowadzić głupich, poza tym podlizują się młodzieży obniżając progi w szkołach.

i tak to gówienko rośnie w miarę toczenia... ale widzę, że na szczęście zaczyna śmierdzieć to coraz większej ilości osób. Mam nadzieję tylko, że się zbierzemy, żeby to posprzątać.

Zapisane

"Znaczy kolego rozumiem, że ty sobie tutaj żarty robisz, prawda?" S.King
Vash
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



WWW
« Odpowiedz #6 : Maja 06, 2013, 16:58:59 »

Dokładnie, ceny mamy zachodnie, a płace jak w Chinach. Koszty życia coraz bardziej rosną, a płace stoją w miejscu. Emigracja, to jest jakieś rozwiązanie dla osób, które się na nią decydują, ale oczywiście nie poprawia, to w żaden sposób sytuacji osób mieszkających w Polsce (poza przesyłanym hajsem od emigrantów). Polsce potrzeba reform i rządów patriotów, którzy chcą, aby Polska była silnym i dostatnim państwem. W sumie nie ma potrzeby, aby rządzili nami idioci z sejmu. Równie dobrze można wprowadzić radę ekspertów, e-demokrację i system referendalny. Partiokracja jak widać służy tylko p(o)słom zasiadającym w sejmie i ich rodzinom.

Jako obywatele możemy nie dać się manipulować mediom (możemy wiarygodnych informacji szukać w internecie), możemy uświadamiać rodzinę/znajomych, a jak będzie potrzeba, to wyjdziemy na ulicę i zaprotestujemy.

Jeśli nic się nie zmieni, to po 2020 roku w Polsce będzie kiepsko. Dlaczego ? Skończą się środki unijne, na emeryturę przejdzie powojenne pokolenie wyżu demograficznego (do emerytur będziemy w podatkach dopłacać kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż teraz), odsetki od długu państwa będą rosły, więc Polacy będą płacić jeszcze więcej państwu...

1990in1: Masz rację, że łatwiej jest rządzić i manipulować idiotami.
Warto się z tym zaznajomić:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/701245,zmierzamy_ku_edukacyjnej_katastrofie_sowietyzacje_zastapila_amerykanizacja.html
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IAKzidOanwE

Co do Korwina, to mówi całkiem sensownie https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=srw4f9RF-Kw o biurokracji, podatkach, upadającym systemie emerytalnym, o globalnym ociepleniu i o tym, że nie warto przyjmować waluty euro. Nie jest to do końca moja bajka (bardziej pasowałby mi Robert Gwiazdowski http://www.blog.gwiazdowski.pl/ ) Jeśli do następnych wyborów nie będzie rewolucji, to warto będzie zagłosować na Kongres Nowej Prawicy Korwina - Mikke, bo Korwin w sejmie będzie mówił jak państwo funkcjonuje, jak wysokie mamy podatki itp, co spowoduje, że więcej ludzi będzie uświadomionych i szybciej ten system padnie. Głosując na partie będące w sejmie utrwalimy tylko ten system, który mamy i nic się nie zmieni. Tak czy siak trzeba ten cyrk z wiejskiej zlikwidować. Inaczej nie będzie przyszłości w tym kraju.
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2013, 17:09:11 wysłane przez Vash » Zapisane
Vash
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



WWW
« Odpowiedz #7 : Maja 31, 2013, 18:24:49 »

Zapraszam do lektury mojego nowego tekstu: O sytuacji ekonomiczno-społecznej w Polsce oraz propozycje zmian.
http://www.wykop.pl/ramka/1538515/polska-gospodarka-jaka-jest-a-jaka-powinna-byc/
Zapisane
1990in1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 309


Gut


« Odpowiedz #8 : Maja 31, 2013, 22:50:22 »

Bardzo dobry artykuł i to ze źródłami. Przede mną kilka godzin wykładów na temat Polskiej Waluty Lokalnej.
Zapisane

"Znaczy kolego rozumiem, że ty sobie tutaj żarty robisz, prawda?" S.King
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #9 : Czerwca 01, 2013, 09:33:45 »

@SebaSan, i tutaj koło się zamyka. zmieńmy ten kraj... ale wyjedźmy. nie krytykuję Twojej decyzji o emigracji, chciałbym jednak abyś powiedział, w jaki sposób chcesz wnieść cegiełkę do budowy mądrego społeczeństwa, o słusznym systemie socjalnym, z płacami na poziomie europejskim, skoro nie chcesz wracać do kraju. powiedz mi to.
Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #10 : Czerwca 04, 2013, 20:22:07 »

Postem tym naplułeś właśnie na dumę prawdziwego Polaka. Nie chcę być niemiły, ale skoro tak uważasz to może lepiej nie wracaj (mam tylko nadzieję, że nam wstydu tam nie przynosisz). Wink

Dlatego właśnie wyjechałem do Wielkiej Brytanii bo nie mogłem znieść tego katolickiego ględzenia opętanych religijnych bałwochwalców czczących księży dzieciojebców

Kwestia księży to margines. Taki sam jak nie-księży. Myślisz, że "na księdza" idą sami pedofile? Sprawa zrobiła się głośna z dwóch powodów: pierwszy to zamiatanie tego pod dywan przez władze kościelne, a drugi dlatego że temat jest nośny. Trwa walka z naszą wiarą (no może niekoniecznie naszą, nasza została zniszczona tysiąc lat temu), fundamentem i spoiwem polskiej kultury. To kościół jednoczył nasze społeczeństwo i to właśnie w kościele trudno było o polityczną poprawność (ostatnio bardzo modne pojęcie ;]). Dlatego się walczy z kościołem.

Cytuj
i betonowe pomniki, smoleńska

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "betonowe pomniki".
Smoleńsk to nowy Katyń (przesadziłem, ok). Uważasz że wyjaśnienie okoliczności zamachu są dla nas Polaków nieistotne?

Cytuj
ogólnej zazdrości o wszystko, marazmu społecznego, kombinowania, lewizny

Zazdrość to cecha ludzka, znajdziesz ją pośród wszystkich narodów na świecie. Te bzdurne powiedzenia to antypolska propaganda (co by nie powiedzieć żydowska).
Kombinowanie i lewizna to efekt biedy, którą większość klepie. Komunizm zdewastował nam kraj pod każdym względem i ideologicznym i tym gospodarczym, obecny postkomunizm transformuje go w Chiny Europy i to niestety w tym negatywnym pojęciu, czyli "miski ryżu".

Cytuj
i zapieprzania w polskiej robocie za minimalną krajową. Szczerze to już wolę podatki płacić w UK bo ten kraj gwarantuje mi lepszą pracę, lepszy socjal i ogólnie lepsze warunki do życia.

UK niczego nie gwarantuje i niczego nie powinien ponad poczucie bezpieczeństwa (swojego, rodziny itd, o finansowe to musisz zadbać sam, pracą). Nie wiem czy UK to taka bezpieczna przystań, chyba że nie przeszkadza Ci szariat. Wink

Cytuj
W PL nie spotkało mnie nic dobrego dlatego nie mam zamiaru wracać na stałe. Amen.

...

Cytat: Vash
Co do Korwina, to mówi całkiem sensownie https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=srw4f9RF-Kw o biurokracji, podatkach, upadającym systemie emerytalnym, o globalnym ociepleniu i o tym, że nie warto przyjmować waluty euro. Nie jest to do końca moja bajka (bardziej pasowałby mi Robert Gwiazdowski http://www.blog.gwiazdowski.pl/ ) Jeśli do następnych wyborów nie będzie rewolucji, to warto będzie zagłosować na Kongres Nowej Prawicy Korwina - Mikke, bo Korwin w sejmie będzie mówił jak państwo funkcjonuje, jak wysokie mamy podatki itp, co spowoduje, że więcej ludzi będzie uświadomionych i szybciej ten system padnie. Głosując na partie będące w sejmie utrwalimy tylko ten system, który mamy i nic się nie zmieni. Tak czy siak trzeba ten cyrk z wiejskiej zlikwidować. Inaczej nie będzie przyszłości w tym kraju.

JKM właśnie jest skrajnie nie medialny, mówi dobrze ale w sposób niezwykle dosadny i nie rozumie tego, że zraża tym tłumoków, którzy skupiają się nie na treści, a samej ekspresji. Dlatego pewnie nigdy nie wygra i pewnie dlatego większość prawicowców uważa go za osobę, która zamiast pomaga, przeszkadza.

Osobiście wolałbym kogoś na kształt Nigela Farage a najlepiej Rona Poula. No ale cóż... ;]
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2013, 20:32:24 wysłane przez Berion » Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Marek
Gość
« Odpowiedz #11 : Czerwca 23, 2013, 17:23:18 »

http://www.youtube.com/watch?v=NlmXRNEDWiY
Zapisane
zur0ancymon
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #12 : Czerwca 24, 2013, 16:09:29 »

Muszę Was rozczarować, z racji tego co studiowałem, a co kończę właśnie - w tym kraju nic się nie zmieni na lepsze w przeciągu najbliższych 10 lat (poza wyjściem z kryzysu, który prawem serii nastąpi samoczynnie). I nie są to czcze gadki typowego polskiego narzekacza szczekacza, tak będzie - choć to też nie proroctwo. Trzymajcie się lepiej mocno za co tylko możecie, bo najbliższe lata to będzie ostra jazda.
Zapisane

Wzrusza mnie jedynie historia życiowych upadków i wstawania z gleby Mike Tysona.
Kto
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 156



« Odpowiedz #13 : Czerwca 24, 2013, 19:58:26 »

Najlepiej sp***olić za granicę o powiedzieć, że w kraju źle. Co ma jakaś sensacja z paroma duchownymi do stanu naszego kraju ? Logika imponująca. Co w Angli pojedziesz i będziesz do kościółka tak regularnie chodził w niedziele i każde święta, bo chyba o to właśnie "walczysz" licząc, że w Anglii nie natrafisz na księży pedofili - czytając twój post widać, że liczysz na raj pełen czystości duchowej i samych świętych. Uważasz, że w Anglii odnajdziesz czystość i w kościołach w Anglii nie będzie księży pedofili i będziesz mógł spokojnie chodzić na msze i nikt tam niczego nie zazdrości nikomu ? Nie wiedziałem, że jesteś takim wierzącym katolikiem. To godne podziwu. Rozumiem, że nes też tylko oryginalny 100% tak samo jak gry, a czyny tylko ku dobry bliźniego.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2013, 20:03:13 wysłane przez Kto » Zapisane

Rządzę tym całym burdelem.
Pegasus Master, Pikselowy Wariat, Smakosz
Pikselowy Bohater, Kto, Heniek, Cock Bastard

Kto Pegasusa nie szanuje i niech się pałuje.
Vash
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



WWW
« Odpowiedz #14 : Czerwca 24, 2013, 21:28:58 »

Kryzys, to nie przypadek, to rezultat. Najbliższy kryzys będzie wynikiem drukowania pieniędzy przez amerykański FED: powstanie bańka na akcjach, nieruchomościach, obligacjach. Żeby było śmieszniej, to amerykański bank centralny (system rezerwy federalnej, zwany fedem) jest bankiem prywatnym! Jak to możliwe, że w rękach prywatnego podmiotu, a nie państwa spoczywa rola emitenta pieniądza dla USA ? Jest to chyba największy przekręt w dziejach ludzkości… Przed 1913 rokiem USA samo emitowało sobie pieniądz. Jaki mieliby interes, aby robiła to za USA prywatna instytucja, której muszą płacić pieniądze wraz z odsetkami, jeśli chcą pożyczyć od nich środki(gdyby emitentem pieniądza był państwowy organ, to przy pożyczaniu pieniędzy USA nie musiałoby płacić odsetek)? Może być w związku z tym coś na rzeczy z Nowym Porządkiem Świata (NWO) -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_porz%C4%85dek_%C5%9Bwiata A jeśli nawet nie, to ktoś na tym nieźle zarabia (grupa interesu). Wszystkie banki prywatne na świecie powiązane są ze sobą i w rzeczywistości poprzez pieniądz odsetkowy (długi) one rządzą światem.

Jak podmioty, które są wierzycielami USA przestaną skupować amerykańskie obligacje, to nastąpi krach w USA, w Chinach, które są wierzycielami USA, ucierpi na tym oczywiście cały świat, w tym Niemcy, które eksportują sporo do Chin. Nie ominie to także Polski, która dużą część swojego eksportu ma właśnie do naszych zachodnich sąsiadów. Wszystko się posypie. Nie będzie, to przypadek. To celowe działanie poprzez, które bogate elity wykupią w kryzysie majątek niższych klas społecznych za grosze. Majątek klasy średniej przejdzie w ręce najbogatszych.  

Największym problemem świata jest sam system finansowy, który oparty jest na niewłaściwych zasadach(lichwie - są alternatywy, ale o nich się nie mówi, bo dobrze się żyje niektórym w tym układzie).  Moim zdaniem, to jest główna przyczyna problemów gospodarczych na świecie. Są alternatywy do tego systemu. System jest zły i trzeba go wyrzucić na śmietnik historii. Historia zatacza koło i kryzysy także. Jeśli system jest zły to trzeba go obalić, bo to system ma być dla ludzi, a nie ludzie jego niewolnikami.


Występuje coraz większa automatyzacja i robotyzacja produkcji. Trzeba mieć tego świadomość. W związku z tym miejsc pracy dla ludzi będzie zapewne ubywać. Wielu ekonomistów mówi wprost, że pracą będzie się trzeba dzielić np. poprzez skracanie dnia pracy do 4-6 godzin. Wiadomo, że w miejsce starych zawodów powstaną nowe, ale ilość nowych miejsc pracy będzie zapewne dużo mniejsza. W jednym z wywiadów prezes Maspeksu powiedział tak: „Praca umiera. Polecam powieść s.f. Janusza Zajdla "Limes inferior". Tam mamy obraz społeczeństwa, które konsumuje, ale gdzie praca jest niepotrzebna, gdzie jest ona przywilejem. I myślę, że takich czasów dożyjemy. Kiedyś praca była obowiązkiem, teraz jest prawem, a w przyszłości będzie przywilejem. I oczekuję od polityków, że zajmą się właśnie tym, a nie jakimś politycznym boksem i faulowaniem w narożniku.” (źródło: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13550345,Prezes_Maspeksu__najwiecej_pozycza_panstwo__to_ono.html ) Zatem trzeba mieć świadomość, że w przyszłości mogą nastąpić zmiany w systemie ekonomiczno-społecznym. Być może drukarki 3d, o których zrobiło się ostatnio bardzo głośno, będą w stanie wyprodukować w każdym domu niemal wszystko co człowiekowi do życia będzie potrzebne. 20 lat temu mało kto spodziewał się, że komputery tak zrewolucjonizują świat. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.

 Oto alternatywa dla obecnego złodziejskiego systemu finansowego:

http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/bankowosc-islamu,1925526,4141

http://www.mpolska24.pl/blogi/post/384/tajemnica-pieniadza-emisja-kreacja-kradziez

http://www.michaeljournal.org/lekja4.htm

http://zb.eco.pl/bzb/39/pdf/

http://www.positivemoney.org/our-proposals/video-reforming-the-monetary-system/

http://demokracja-finansowa.org.pl/Demokracja_Finansowa_2003.html

A w Polsce szykują się do wprowadzenia pierwszej lokalnej waluty:

https://www.facebook.com/PolskaWalutaLokalna

Warto się ta tematyką zająć. Nie można dać się oszukać, trzeba wiedzieć, że można wprowadzić alternatywny system w razie takiego kryzysu jak w Grecji itp  Trwanie przy obecnym systemie oznacza biedę dla wielu ludzi w imię zysków dla złodziejskich banków.

Państwo daje na nowo narodzone dziecko tysiąc złotych becikowego, a w rzeczywistości dziecko dostaje do spłacenia dług w wysokości ponad 20 tysięcy złotych, a razem z ukrytym długiem emerytalnym jest, to ponad 80 tysięcy złotych (źródło: http://wyborcza.biz/biznes/10,102288,13756768,Ukryty_dlug_publiczny___To_juz_80_tysiecy_zlotych.html#BoxBizTxt ) Im więcej dzieci, tym więcej niewolników, którzy będą ten system zasilać przez całe życie… Mechanizm jest dobrze pokazany na krótkim filmie: Cześć, jestem z rządu... http://www.youtube.com/watch?v=ep3ULIyfpjw


Można powiedzieć, że państwo działa w podobny sposób jak mafia, która przychodzi do nas co miesiąc po haracz, z tym, że robi to „w nowoczesny sposób”, tak, żeby ludzie nie byli tego świadomi, czyli poprzez podatki. Rodząc się mamy dług do spłacenia, który dostajemy w „prezencie” od państwa, następnie wmawia się nam, żebyśmy brali kredyt hipoteczny na mieszkanie np. w wysokości 150 tysięcy złotych, co będzie oznaczało, że po okresie kredytowania spłacimy bankowi drugie tyle, a w końcowej fazie życia i tak to mieszkanie oddamy bankowi poprzez odwróconą hipotekę, w zamian za jałmużnę kilkuset złotową na przeżycie. Jak widać system działa fantastycznie, ale nie dla nas, tylko dla banków, które zarabiają na nas krocie.

Wszystko to zmierza do NWO (nowego porządku świata), w którym 1 % będzie megabogata, będzie trochę służb policyjnych i reszta, która będzie niewolnikami dla sytemu. Do tego ludzie będą chipowani, pieniądz będzie tylko w formie wirtualniej, jeśli ktoś się sprzeciwi będzie miał zablokowany dostęp do konta. Totalitaryzm pełną gębą, tak jak w książce rok 1984 Orwella, czy też Matrixie. Trzeba się temu przeciwstawić. To tylko teoria spiskowa, ale taki scenariusz także trzeba brać pod uwagę.

Największe przekręty finansowe jakie wstrząsnęły światem cz. II – Amerykańska Rezerwa Federalna (FED) http://www.finansowy-doradca.pl/?p=546


Czekają nas "masakryczne" lata
Zaostrzenie kryzysu gospodarczego, rozłam u Unii Europejskiej i wystąpienie Polski z jej szeregów to zdaniem Krzysztofa Jackowskiego nasza najbliższa przyszłość. - Czekają nas "masakryczne" lata - przewiduje najsłynniejszy polski jasnowidz.  http://strefatajemnic.onet.pl/wideo/czekaja-nas-masakryczne-lata,1,5545029,artykul.html#play
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2013, 21:42:44 wysłane przez Vash » Zapisane
OsA
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 323



« Odpowiedz #15 : Czerwca 25, 2013, 19:21:44 »

Bo mamy XXI wiek, obecnie nie podbija się państw wojnami, mamy wojnę ekonomiczną, a Polska jest już dawno rozsprzedana. Nie mamy prawie nic swojego. Jesteśmy tanią siłą roboczą zachodu, jesteśmy rynkiem zbytu dla unii europejskiej. I o to między innymi chodziło w powstaniu unii europejskiej.


Nienawidzę demokracji... Osobiście jestem wielkim zwolennikiem monarchii absolutnej.
Zapisane

SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #16 : Czerwca 25, 2013, 19:35:48 »

  Wygląda to tak jakby "czynnik obcy" chciał Polskę zniszczyć bez interwencji zbrojnej. Zniszczyć tak by społeczeństwo nie odczuwało tego fizycznie ale ekonomicznie. Cała ta prywatyzacja, wyprzedaż majątku narodowego, szereg ustaw utrudniajacych życie i godzących w interesy Polaków i chroniących lobby energetycznych magnatów, właścicieli banków i korporacji. Wszystko to wygląda jak postępujący czwarty rozbiór Polski. Jeśli ludzie dalej bedą dawać się mamić rzadowi, który wyraźnie nie służy społeczeństwu tylko osłabia kraj we wszystkich dziedzinach, to za kilka lat nie bedzie Polski jako państwa. Bo słabą Polskę inni podzielą między sobą. Tak jak to było za szlachty nie potrafiącej rządzić tylko kłócącej się ze sobą. Zmarnowano wtedy okres gdy Polska była potężna, bali sie nas ruscy, szwedzi i niemcy. A w wyniku wewnetrznych kłótni i braku umiejętności rządzenia wszyscy wiemy co sie stało. Niedługo szykuje się powtórka. Pozostanie polska tożsamość narodowa, duma i patriotyzm ale fizycznie tego kraju już nie będzie.
Zapisane

Vash
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



WWW
« Odpowiedz #17 : Czerwca 28, 2013, 14:38:57 »

O tym jak nasze państwo zostało niszczone można przeczytać tutaj:
http://netsociety.nowyekran.net/post/94817,a-wiec-wojna-1

Jak napaść na państwo (warto obejrzeć)
http://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak&feature=player_embedded
Zapisane
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #18 : Czerwca 28, 2013, 19:02:03 »

O tym jak nasze państwo zostało niszczone można przeczytać tutaj:
http://netsociety.nowyekran.net/post/94817,a-wiec-wojna-1

Jak napaść na państwo (warto obejrzeć)
http://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak&feature=player_embedded

Przeczytałem i obejrzałem. Jestem pod wrażeniem wykładu Bezmienowa. Z tego co obserwuję, fazę demoralizacji mamy za sobą i znajdujemy się w fazie destabilizacji? Jeśli tak, to chyba niewiele już można zrobić. Za to pozytywnie zaskoczyła mnie pointa. Polecam, naprawdę warto obejrzeć.
Zapisane

Vash
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



WWW
« Odpowiedz #19 : Lipca 01, 2013, 16:01:23 »

Jest to bardzo ważny film, w którym Bezmienow omawia jak napaść na państwa (przewrót ideologiczny) poprzez demoralizację, destabilizację, wprowadzenie zdestabilizowanego kraju w stan kryzysu i ostatecznie “normalizację”. W Polsce obecnie jesteśmy na etapie destabilizacji. Ten film w sposób idealny opisuje obecny stan rzeczy w naszym kraju. Warto go obejrzeć, rozesłać po internecie itp Jesteśmy w gorszej sytuacji niż nam się mogło wydawać. Próba wprowadzenie małżeństw homoseksualnych i walka z kościołem, to bardzo istotne elementy tego planu. Ten materiał może obudzić miliony Polaków. Trzeba działać póki mamy czas. Wszystko jest jeszcze do odwrócenia.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.