Marca 29, 2024, 15:43:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Tank 1990 N - solucje, ciekawostki  (Przeczytany 4206 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
1990in1
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 309


Gut


« : Maja 22, 2013, 13:26:58 »

Na forum ostatnio były poruszane Tanki z koszeniem trawy, zbieraniem bonusów przez przeciwników itp. W komentarzach pomagających znaleźć rozwiązania były mylne rady, dlatego wstawiam to, co do tej pory rozgryzłem w najlepszej odsłonie Battle City.

- - - - - pomiń ten fragment przeznaczony dla słabo domyślających się - - - - -
rzeczy z gry nazwane przeze mnie są opatrzone nawiasami kwadratowymi [ ]
mężczyźni mają genetycznie problem z rozróżnianiem kolorów więc podaję swoją interpretację:
dezintegracja po X strzale - kolor
1 - [szary]
2 - [żółtozielony]
3 - [piaskowy]
4 - [zielony]
? - [bonusogenny] (różowy?)

- - - - - wróć tu, jeśli masz problem ze zrozumieniem tekstu poniżej - - - - -

Wrogowie biorą bonusy:
  • [pistolet] - biorący zamienia się w naszego sprita, staje się [zielony] i jeździ jak najwolniejszy z wrogów. Wrogi czołg, który wziął ten bonus zostawia na chwilkę kropki w kolorze cegieł, gdy go zeksterminujemy.
  • [gwiazdka] - wszystkie wrogie czołgi obecne na planszy przebijają metal
  • [czołg] i [hełm] - różnie: wszyscy stają się [zieloni] lub [bonusogenni]
  • [statek] - osłonka nie znika po otrzymanym strzale, aż do śmierci. Przybiera różne kolory(m.in. szary, czerwony, zielony), niezależnie od typu, czy koloru czołgu biorącego. Po tym jak strzelimy w czołg i zmienia swój kolor, obwódka pozostaje w pierwotnym kolorze.
  • [łopata] - ogołaca orzełka na stałe (chyba, że gracz weźmie [łopatę], albo wziął takową tuż przed tym, gdy zrobił to wróg. Wtedy w momencie zakończenia działania [łopaty] gracza wraca nam ceglana osłonka orła)
  • [stoper] - unieruchamia graczy na 5 sekund (znacznie krócej niż gracz wroga), jednak można strzelać

Jak zdobyć (i stracić) tryb kosiarki:   
  • [pistolet] + 2x [gwiazdka] - śmierć wyłącza kosiarkę
  • 2x [pistolet] - nieparzysta ilość wyłącza, parzysta włącza koszenie. Po oberwaniu (nie tracąc życia) tracimy koszenie
  • 5x [gwiazdka] - kolejne gwiazdki nie wyłączają koszenia, natomiast śmierć owszem
  • [gwiazdka] + 2x[pistolet] - zranienie wyłącza
  • [gwiazdka] + [pistolet] + [gwiazdka] - kolejny pistolet wyłącza

Ciekawostki:
  • osłonka ze [statku] chroniąca przed jednym strzałem nie ratuje przed granatem. Ale w takim przypadku pojawia się razem z nami przy odrodzeniu
  • jeśli stracimy osłonkę do pływania będąc na wodzie - możemy się tylko obracać i kampić, czekać na śmierć...albo wyjść, ale tylko kiedy poprzednie pole na którym staliśmy było lądem. Tzn. jesteśmy uziemieni bezpowrotnie, kiedy poruszaliśmy się wzdłuż wody
  • możemy zdobywać punkty po śmierci liczą się wszystkie trafienia i bonusy póki widać planszę
  • wrogie czołgi zbierając bonusy nabijają nam punkty
  • przy rozpoczęciu wrogowie mogą już mieć na sobie bonusy (np. [statek])
  • śmierć nie zawsze wyłącza kosiarkę
  • czasem migająca ikonka statku ma na sobie niebieski napis "YS", będący podpisem twórcy/twórców tej wersji Tanków. Your Sinclair (byłe Your Spectrum)
  • gdy uwięzimy wroga w osłonce orzełka biorąc [łopatę] wciąż może nam zastrzelić orła

Fachowe porady:
  • ustawiając się za połówkami osłon jesteśmy chronieni przed atakiem i jednocześnie możemy siać zniszczenie
  • za rozwalanie elementów planszy nie dostajemy punktów
  • strzelanie do orzełka nie jest "fajne", zwłaszcza w trybie na dwóch graczy

Na koniec cytat kolegi, kiedy padliśmy przeze mnie w 37. planszy:
"No kur*a, co ty robisz? W 38. miały już być czołgice!"

I Edytowanie: informacja o YS, szczegóły z [łopatą] i wychodzeniem z wody.
II Edytowanie: szczegóły z [łopatą]2
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2013, 14:17:10 wysłane przez 1990in1 » Zapisane

"Znaczy kolego rozumiem, że ty sobie tutaj żarty robisz, prawda?" S.King
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #1 : Maja 22, 2013, 16:48:47 »

Fajny poradnik. Stylem przypomina teksty z rubryki "Czytelnicy nadesłali" w starym, dobrym Top Secret.
Zapisane

Skorpion
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 64


« Odpowiedz #2 : Maja 23, 2013, 10:05:17 »

Bardzo ciekawy i przydatny, pełen szczegółów opis. Więc jednak nie myliłem się, że wykaszającą moc pociskom nadać można na wiele sposobów. Miło również dowiedzieć się, jak rozwijają się inicjały pomysłowych programistów tej przewyższającej oryginał przeróbki.
Zapisane

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #3 : Czerwca 03, 2013, 18:32:51 »

Cytuj
dlatego wstawiam to, co do tej pory rozgryzłem w najlepszej odsłonie Battle City.

Najlepsza odsłona Battle City to "Warsaw City", a nie żadne "Tank 1990 N". ;d

Ale poradnik fajny. Też mi się skojarzyło z Tips and tricks (?) Top Secretu. Minęło 20 lat, a ja się dopiero dowiedziałem, że się tam taki bonus (statek z YS) pojawiał. Ładnie.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #4 : Grudnia 18, 2013, 11:43:59 »

Jeszcze dodam od siebie:
Wrogowie biorą bonusy:
[pistolet] + rozwala beton (czy jak zawsze to nazywałem - metal)

Gdy my bierzemy:
[statek] Po rozwaleniu nas granatem, gdy mamy ostatnie życie, w kolejnej grze zostaje nam możliwość pływania.

Ciekawostki:
"śmierć nie zawsze wyłącza kosiarkę" - nie wyłacza wtedy, gry zostaniemy zabici granatem.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.125 sekund z 18 zapytaniami.