Marca 28, 2024, 11:28:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
Autor Wątek: EverDrive N8-recenzje, opinie i komentarze  (Przeczytany 19785 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
koNESer
Gość
« Odpowiedz #60 : Października 20, 2014, 19:36:50 »

Zdziwiło mnie Mati że bardzo dużo gier nie odpalało u ciebie na everdrive które ja odpalałem u siebie bez problemu do tego na pegasusie jakościowo sporo gorszym, większość które powinny śmigać objawiały się tym samym efektem zaniku sygnału,u mnie się z takim efektem w ogóle nie spotkałem,dlatego mnie to zdziwiło.Tytułów tych gier niestety nie pamiętam bo były %

Ps. Romset na karcie miałem ten sam.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #61 : Października 20, 2014, 20:03:14 »

Może to wina tego konektora podtrzymywanego przez patyczki od lodów? Może gdzieś coś nie styka choć wątpię. Już naprawdę nie wiem gdzie może leżeć problem a przecież moja konsola właśnie nie jest jakąś tam tandetą. Była przerabiana pod działanie Famicoma. Ja to mogę sobie gdybać i gdybać. Potrzebna tu jest wypowiedź ekspertów. No i fajnie byłoby gdyby dałoby się to rozwiązać.
Zapisane
mustwearkhakies
Gość
« Odpowiedz #62 : Października 22, 2014, 21:54:10 »

Mati, podważając mój la montage przy użyciu klasteru patyczków do lodów, godzisz również w majestat pokręconego ruska przechuja kozaka, hehe, a tak na poważnie, próbowałeś odpalać te gry z nie-do-końca włożonym kartridżem E8? Czasami takie patenty działają jak konektor jest za głęboki albo lubi "łapać wyżej". Jak nie to spisuj/pamiętaj tytuły i zabierz klamota na zlot, zbadamy sprawę.
Jeszcze jedno - stare dobre mądre porzekadło brzmi - jak nie wiesz czyja to wina to pewnie wina zasilania. Próbowałeś z innym, najlepiej mocniejszym zasilaczem?
Zapisane
retRoben
Gość
« Odpowiedz #63 : Października 22, 2014, 22:20:49 »

Co do Splatter House u mnie smiga Mateusz, ten ED czasem jest wybredny i wyjebuje mi jakieś Errory na starcie po wymianie SRAM, ale śmiga dobrze. Nie wiem jak wyglada sprawa z klonami, ale na Fami jest git, GLK- 2010 też hula tylko chujowa jakość obrazu
Zapisane
pawgal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 189


NESomaniac


« Odpowiedz #64 : Października 22, 2014, 22:39:41 »

próbowałeś odpalać te gry z nie-do-końca włożonym kartridżem E8? Czasami takie patenty działają jak konektor jest za głęboki albo lubi "łapać wyżej".
Z moim Thompsonicem jest dość podobnie. Po wyjęciu mechanizmu wyciągającego kartridża, wchodzą one dość głęboko i wtedy żaden się nie odpala. Trzeba go trochę wysunąć aby siedział w złączu trochę tak jakby bardziej "płytko".
Zapisane

この番組は、ご覧のスポンサーの提供でお送りします。
Mati
Gość
« Odpowiedz #65 : Października 22, 2014, 23:26:45 »

Mareczku próbowałem już chyba wszystkich możliwych sposobów i nic, ale wydaje mi się, że gdyby faktycznie to była wina konektora, to carty nie do końca mogłyby się odpalać a wszystko inne co mam działa idealnie i większość tytułów na n8 też się odpala. Może to po prostu kwestia zasilania. Niestety mam tylko taki o którym pisałem wyżej, ale Pawgal zdaje się ma o większych parametrach i jak tylko do niego dojdzie n8, to sprawdzi czy ta gra się odpala u niego prawidłowo na tym mocniejszym zasilaczu, bo może faktycznie tu leży problem a przypomnę mój zasilacz to 9V i 850 mA mam nadzieję, że dobrze napisałem parametry.
Zapisane
pawgal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 189


NESomaniac


« Odpowiedz #66 : Października 29, 2014, 22:45:40 »

Dobrze, zacznę dość standardowo dla branży IT: u mnie działa. Otrzymałem już EverDrvie N8, więc mam możliwość przetestowania wcześniej wspomnianej gry na moim Thompsonicu. Specjalnie grę uruchamiałem na dwóch różnych zasilaczach, i na tym gorszym (600mA) i tym lepszym (1,5A). Na każdym z nich gra zachowuje się dokładnie tak samo. W 43 sekundzie jak wciskam start, to gra się nie wiesza, nie gasi się obraz, działa normalnie.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UXOsD1O8RuI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UXOsD1O8RuI</a>

Mati, w którym momencie gra u ciebie się wiesza?
Zapisane

この番組は、ご覧のスポンサーの提供でお送りします。
Mati
Gość
« Odpowiedz #67 : Października 30, 2014, 12:54:21 »

Gra się w ogóle nie odpala. Po wciśnięciu przycisku b na grze słychać dźwięk ładowania się gry, potem pyknięcie jakby ktoś się zesrał i konsola nie działa. Konsoli po tej sytuacji nie da się nawet zresetować. Żeby wszystko działało normalnie konsolę trzeba wyłączyć i włączyć. Cóż, pewnie to wina konsoli skoro tak. Zaczyna mi się coraz mniej podobać ten thompsonic. Zawsze k***a coś w nim nie tak musi być.
Zapisane
multizgredek
Gość
« Odpowiedz #68 : Października 30, 2014, 12:59:18 »

Ja bym spróbował jeszcze sformatować kartę i wrzucić od nowa wszystko. Może coś się popierniczyło z nią.
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #69 : Października 30, 2014, 13:08:15 »

sformatować kartę, pobrać czysty rom prosto z sieci bo ten na karcie może być uwalony, wgrać zaktualizowany bios dla everdrive i powinno ruszyć - jeśli nie spróbować na innej konsoli. Jeżeli błąd się powtarza zrobić diagnostykę everdrive bo może być uwalony.
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #70 : Października 30, 2014, 13:58:39 »

Karta została zformatowana, wszystko od nowa wrzucone już jakiś czas temu. Spróbuję pobrać inny rom z innego źródła, może to jest przyczyna.
Może ten romset MaarioSa jest jakiś częściowo uszkodzony? Tam kilka gier się nie ładuje.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #71 : Października 30, 2014, 14:55:32 »

To się zgadza, kilka gier w romsecie było uwalonych a dokładnie header (nagłówek) był uszkodzony. Albo był zakodowany nieprawidłowo, były w nim jakieś zupełnie zbędne śmieci a czasami w ogóle go nie było. Te które zauważyłem, że były uszkodzone to naprawiłem ale akurat Splatter House jest dobry. Jeżeli ktokolwiek zauważy jakiś rom error albo że z romem coś jest nie tak to niech niezwłocznie da mi znać
Zapisane
koNESer
Gość
« Odpowiedz #72 : Października 30, 2014, 15:08:35 »

Romset jest prawilny to mówię ze swojego doświadczenia po własnych testach.Na tym romsecie przeszedłem Splatter House na konsoli.
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #73 : Października 30, 2014, 15:22:43 »

Pobrałem wszystkie wersje gry z tego źródła: http://emu-russia.net/en/dl_roms/nes/6b029716a5747af72c34511688b0ba17/Splatter_House_-_Wanpaku_Graffiti.7z
Żadna wersja romu się nie odpaliła poza tą, która nazywa się: Splatter House - Wanpaku Graffiti (J) [hM69].
Można wysnuć jakieś przypuszczenia?
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #74 : Października 30, 2014, 18:18:16 »

Ta wersja jest wyjątkowo przekodowana na mapper 69 tak więc całkiem możliwe, że coś jest z nimi nie tak. Spróbuj jeszcze odpalić Gimmicka i kilka gier z tej listy i zobaczymy jakie będą rezultaty:
http://bootgod.dyndns.org:7777/search.php?ines_op=%3D%60%40%60&ines=19&field=2&order=asc&rfa=1+2+11+3+9+20+41+53
Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #75 : Października 31, 2014, 18:30:39 »

Rezultaty są wg mnie bardzo niezadawalające. O to lista gier, które odpaliłem. Z resztą tytułów jest tak samo jak w przypadku Splatter house.
Batman - Return of the Joker (USA)
Częściowo Chessmaster, The (USA)
Gimmick! (Japan)
RoadBlasters (USA)
RoboCop 2 (Japan)
Star Wars - The Empire Strikes Back (Japan)
Trog! (USA)
Reszta się nie odpala z listy.
P.s. Gimmick! ma zryty dźwięk, ale się odpala.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #76 : Października 31, 2014, 18:34:35 »

To wygląda na to, że jest ewidentnie problem z mapperem 19 od Namco, to może być jednak kwestia samego Everdriva. Spróbuj mimo to sprawdzić go jeszcze na innej konsoli. Jeżeli będzie tak samo to ewidentnie reklamacja do KRIKzza i wysyłka na Ukrainę
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #77 : Października 31, 2014, 18:42:49 »

Mati a wgrałeś najnowszy bios ?
Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #78 : Października 31, 2014, 18:55:03 »

Mati a wgrałeś najnowszy bios ?
Oczywiście Rychu. Zawsze jak dowiaduję się o aktualizacji softa do n8, to od razu wrzucam. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia eda na innej konsoli, bo mam tylko jednego klona. Mogę podesłać komuś z was ewentualnie, albo też można będzie to sprawdzić jak pojawię się w przedostatni weekend listopada w Warszawie, ale coś w tym jest. Pawgalowi Thompsonic odpala mapper 19 a ma tą samą konsolę co ja.
Zapisane
pawgal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 189


NESomaniac


« Odpowiedz #79 : Listopada 03, 2014, 09:28:11 »

Sprawdź czy na 100% posiadasz najnowszą wersję OS. Na stronie Krikzz'a w changelog'u jest wzmianka o wersji OS 11.1, która usprawnia właśnie mapper 19:

Cytuj
nesos-v11.1 07.09.2014
1) fixed mapper 19

Upewnij się, że posiadasz wersję OS'a 11.1, nie 11.
Zapisane

この番組は、ご覧のスポンサーの提供でお送りします。
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 19 zapytaniami.