Kwietnia 25, 2024, 03:12:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Opłaciło się?  (Przeczytany 3792 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« : Grudnia 29, 2013, 13:16:42 »

Właśnie stałem się posiadaczem Sega Game Gear'a z dwoma grami Sonic The Hedgehog 1 i 2 za 110 z przesyłką.
(Zdanie dla machbeda)- Czy nie przepłaciłem ceny rynkowej?
(Zdanie dla reszty)- Opłaciło się

Wypada mi dodać że owy Game Gear jest do wymiany kondensatorów więc trochę zabawy trzeba mu poświęcić ale to koszta 30-50 zł. Lutownice pożycze od wujka.

EDIT: Gdzie mogę dostać wszystkie kondensatory do tej konsoli? Nie mogę znaleźć na allegro
EDIT2: Jednak tranzystory znajdę
EDIT3: A coś się stanie jak zamiast np. 33uF 6,3V założę 33uF 10V lub więcej V???
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2013, 13:33:25 wysłane przez Pegasus Family Game » Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudnia 29, 2013, 13:46:02 »

Pegasus Family Game, uszkodzony egzemplarz za 110 zeta z najpopularniejszymi grami - słono przepłaciłeś, bo sama uszkodzona konsola to koszt maksymalnie 40 złotych, a carty - po 15? rozejrzyj się za dobrymi akumulatorkami jak naprawisz!
Zapisane
FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #2 : Grudnia 29, 2013, 15:00:23 »

Raczej za dobrym zasilaczem. Smile
Odlicz sobie 40 zł za przesyłkę. Zapomniałem wspomnieć.
Akumulatorków nie używam chyba że gdzieś wyjeżdżam. Mam 10 sztuk. W domu jadę na zasilaczach.
Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #3 : Grudnia 29, 2013, 16:02:45 »

IMO przepłaciłeś o dobre 40 - 60 zł.

Nie lepiej było się rozejrzeć za sprawnym egzemplarzem? Albo poczekać i łowić okazje?
Cóż, nie od dzisiaj wiadomo że na "napalonych" robi się najlepsze biznesy.
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #4 : Grudnia 29, 2013, 17:49:08 »

Nie wiem. Wydałem całą kasę.
Nawet na cukierka nie mam Smile

EDIT:http://allegro.pl/sega-game-gear-9-gier-i3809007087.html
a to by się lepiej opłaciło?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2013, 18:04:06 wysłane przez Pegasus Family Game » Zapisane

Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #5 : Grudnia 29, 2013, 20:34:50 »

i tak i nie - bo jest uszkodzona, a nie wiadomo co jej dolegać. a Game Gearowi najczęściej dolegają trzy usterki:
- kondensatory - jak w Twoim przypadku;
- zepsuty głośnik;
- zepsuty wyświetlacz.

i na każdą z dolegliwości są sposoby, ale najciężej z trzecią opcją, a niewykluczone że to dolega konsoli z podrzuconej przez Ciebie aukcji. ale Outrun w porządku
Zapisane
FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #6 : Grudnia 30, 2013, 10:35:19 »

Nie wiem czy tak bardzo straciłem
110-40= 70
70-2x15=40 - cena konsoli.
Straciłem nie straciłem. Kupie kondensatory i sprawdzę. Wymienię a jak nie to to się porozglądam za wyświetlaczem.
Zapisane

FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #7 : Stycznia 18, 2014, 14:46:04 »

To nie kondensatory. Lipa!
Konsola to trup!!
Zapisane

Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #8 : Stycznia 18, 2014, 15:23:01 »

Sam wymieniałeś? Może warto oddać konsolę do jakiegoś fachowca?
Zapisane

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #9 : Stycznia 18, 2014, 15:53:13 »

Sam wymieniałeś? Może warto oddać konsolę do jakiegoś fachowca?

Raczej nie warto bo "fahofiec" wywali na start za rozkrecenie srubek 40 000 i na tym sie skonczy, inaczej nie bedzie mu sie chcialo nawet dotykac konsoli. Z tym trzeba sie liczyc
Zapisane
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #10 : Stycznia 18, 2014, 16:30:43 »

Tak jak sądziłem. Ogólnie nie warto kupować uszkodzonej elektroniki na allegro, bo to loteria przez duże L. W każdym razie jesteś bogatszy o doświadczenie i następnym razem będziesz bardziej ostrożny.
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #11 : Stycznia 18, 2014, 16:43:22 »

Sam wymieniałeś? Może warto oddać konsolę do jakiegoś fachowca?

Raczej nie warto bo "fahofiec" wywali na start za rozkrecenie srubek 40 000 i na tym sie skonczy, inaczej nie bedzie mu sie chcialo nawet dotykac konsoli. Z tym trzeba sie liczyc

Nie miałem na myśli "fachowca" tylko fachowca Wink
Zapisane

Verteks
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 78


« Odpowiedz #12 : Stycznia 18, 2014, 16:53:00 »

Nie opłaciło się, wytłumaczenie będzie bardzo subiektywne. Raz, nie rozumiem, jak można zapłacić tyle pieniędzy za uszkodzoną konsolę (tyczy się to całego sprzętu retro z trzeciej i czwartej generacji). Dwa, pierwsza konsola danego typu jaką kupuję, musi być sprawna. Szkoda mi miejsca na sprzęt, który posłuży (albo i nie) na części. Miałbym na ten temat inne zdanie, ale ceny nawet nie pozwalają myśleć o tym - raczej nigdy nie trafia się sprzęt za "piątaka" / sztuka. Trzy, jeśli jest to twój pierwszy Game Gear, to zakładam że masz małe pojęcie o elektronice w środku i ciężko będzie to samemu naprawić.
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #13 : Stycznia 20, 2014, 11:22:41 »

No właśnie, o tym to zupełnie nikt nie wspomniał- jeżeli kupujesz ŚWIADOMIE uszkodzoną konsolę i tak już jest w opisie to nigdy się nie daje takiej kasy, tzn. kasa kasą bo różne konsole są różnie wyceniane ale nawet jeśli, podstawową rzeczą jaką zawsze się robi to się porównuje aukcję z innymi aukcjami. Rzeczy uszkodzone uważa się za śmietnik który ktoś próbuje opylić przez 10 lat za 5zł. i nadal nikt nie chce brać.

Tak naprawdę to, zastanawia mnie jedna rzecz- naprawdę nie rozejrzałeś się po innych ofertach ani nie oglądałeś aukcji zakończonych?? Dlaczego akurat kupiłeś TO?? Bo tak naprawdę to zgaduję, że w tej sytuacji to w danym momencie była tylko jedna i jedyna aukcja z Game Gearem i miałeś na niego super smaka i akurat wtedy kiedy miałeś przepływ gotówki to go wykorzystałeś, no chyba że to wyglądało inaczej, nie mam pojęcia. Dlatego właśnie, takie rzeczy uczą i jest potem doświadczenie na przyszłość, żeby nie być w gorącej wodzie kąpanym i się jednak zastanowić Wink .
Zapisane
matizc
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



« Odpowiedz #14 : Stycznia 20, 2014, 20:02:13 »

śmieszne, bo niedawno koleś z retroage sprzedawał game gear za 70zł z wysyłką sprawny ale nie działał głośniczek. Dorzucał chyba jeszcze grę ale nie pamiętam...
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #15 : Stycznia 20, 2014, 21:02:31 »

śmieszne, bo niedawno koleś z retroage sprzedawał game gear za 70zł z wysyłką sprawny ale nie działał głośniczek. Dorzucał chyba jeszcze grę ale nie pamiętam...

To super dzięki za informację. W takim razie gdybym miał wybór to już wolałbym kupić tego złoma z allepipki za tą stówę niż dawać wodę na młyn jakiemuś super extra strażnikowi Texasu piractwa crazy
Zapisane
FamiGyver
Aktywny spambot
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 268


Patryk The Hedgehog 400


WWW
« Odpowiedz #16 : Stycznia 21, 2014, 08:53:11 »

I mam jeszcze jeden dziwny szczegół: gdy rozkręciłem konsolę zobaczyłem, że ona ma brązową jakby pomalowaną czymś obudowę od środka i się pytam: ŁOT DA FAK? Powinna być przecież chyba czarna...
Zapisane

multizgredek
Gość
« Odpowiedz #17 : Stycznia 21, 2014, 23:12:34 »

Brązową powiadasz...może dlatego gówno wyświetla!  crazy
Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #18 : Stycznia 22, 2014, 00:14:02 »

Brązową powiadasz...może dlatego gówno wyświetla!  crazy

Zapisane
matizc
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 106



« Odpowiedz #19 : Stycznia 22, 2014, 16:22:04 »

śmieszne, bo niedawno koleś z retroage sprzedawał game gear za 70zł z wysyłką sprawny ale nie działał głośniczek. Dorzucał chyba jeszcze grę ale nie pamiętam...

To super dzięki za informację. W takim razie gdybym miał wybór to już wolałbym kupić tego złoma z allepipki za tą stówę niż dawać wodę na młyn jakiemuś super extra strażnikowi Texasu piractwa crazy


MaarioS nie wszyscy tam są strażnikami piractwa, a gość nie był adminem, a zwykłym userem. Jednak widzę, że nadal masz złe skojarzenia z tą stroną Cheesy
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 18 zapytaniami.