Marca 29, 2024, 12:16:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Chilltris. Nasza aplikacja na Androida ;)  (Przeczytany 2696 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« : Stycznia 04, 2014, 20:40:51 »

Tak, wiem że czeka na ukończenie Zaks Fury i Dark Gimmick, ale czas płynie nieubłaganie, a życie jest i krótkie i trudne i trzeba z czegoś żyć. Z Grimmem założyliśmy Anzonię i właśnie wydajemy naszą pierwszą grę. Liczymy na wsparcie. Wkrótce dojdą kolejne, m.in z Dizzy9.

Mam nadzieję, że mnie za tę reklamę nie pogryziecie. ;p

No więc Chilltris to gra o zrzucaniu klocków i układaniu z nich linii. To co wyróżnia ją od innych gier tego typu to przede wszystkim pole działania rozszerzone na cały ekran telefonu i sterowanie oparte na gestach, a nie wirtualnych przyciskach. Każdy z czterech poziomów posiada też warstwy które przesłaniają ekran (np. liście, chabazie) i reagują na czujnik grawitacji (można to wszystko wyłączyć w opcjach jeśli kogoś nadto rozprasza). Gracz może też wczytać ze swojego telefonu dowolne zdjęcie, które posłuży za tło, a nawet własną muzykę odgrywaną w tle jeśli komuś nie spodoba się utwór Tara Putry. Można użyć też obrazu z przedniej lub tylnej kamery (niestety przełączanie surfaceview nie działa poprawnie na wszystkich telefonach, zeszło się nam nad tym sporo czasu, ale nie udało się uzyskać 100% kompatybilności ze wszystkimi kamerami).

Gra jest zarówno w języku polskim jak i angielskim. Domyślnie język ustawia się względem ustawionego w systemie.

Sam charakter gry jest lekki i raczej niezobowiązujący. Zrezygnowaliśmy więc z systemu punktów na rzecz systemu rewardsów (otrzymywanych za wykonanie określonych zadań). Wszystkie są proste, do zrobienia w jeden wieczór i oczywiście nieobowiązkowe.


Uprawnienia:
Całkiem sporo i proszę się nie przerażać. Niektóre wymusza system reklam, inne są uzależnione od funkcji gry (np. dostęp do kamery po to aby można było użyć jej w grze - no ale to mam nadzieję logiczne).

Wsparcie:
Jeśli podoba się Wam program i chcecie wesprzeć autorów zbierających na jabłka ;] to proszę nie blokować reklam, a nawet czasem w nie łupnąć. Za jakiś czas będzie też wersja płatna, więc jeśli ktoś nie znosi reklam będzie mógł przysłużyć się ludzkości pozbywając kilku złotych z wirtualnego portfela i w taki sposób. Było by też super jakbyście zostawili opinię i ocenę gry w sklepie.

Aplikacja dostępna póki co tylko w Google Play i tylko w wersji darmowej:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anzonia.chilltris


PS: Prosiłbym też o raportowanie na których telefonach działa obraz z kamery. Na Samsung Galaxy GIO jest czarny ekran. Działa na Sony Xperii J, HTC Desire Z i Samsung Galaxy S2.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
BOJAN
Gość
« Odpowiedz #1 : Stycznia 05, 2014, 01:31:19 »

hi,

na iOS tez planujecie to wypuscic?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2014, 01:40:05 wysłane przez BOJAN » Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #2 : Stycznia 05, 2014, 10:21:43 »

Świetna inkarnacja tetrisa, już pobieram  Cool , planujesz więcej produkcji ?
Zapisane

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #3 : Stycznia 05, 2014, 15:50:43 »

Dzięki.

Na iOS tak, ale dopiero jak się uzbiera na sprzęt. Nawet z hackintoshem to jest spory koszt (co najmniej dwa telefony, jeden dla mnie jako m.in testera i jeden dla Grimma żeby miał na czym debugować (chociaż podobno ten symulator jest niezły)).

Rozgrzebanych mamy jeszcze dwie gry, w tym jedna na ukończeniu. W planach wiele więcej i oczywiście bardziej złożonych niż Chilltris. Wink
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Verteks
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 78


« Odpowiedz #4 : Stycznia 05, 2014, 19:41:41 »

Widzę, że LG Swift to już prehistoryczny sprzęt.

Trochę o tym, co widziałem na screenach - połączenie klocków tetramino i pentamino, spoko. Tylko czy aby niezbyt trudno? Fajna grafika, ten srebrny kolor sugeruje skórkę jakiegoś sprzętu Apple. Muzyki nie mam jak ocenić, ale jak ma być chill, to liczyłbym na ambient. Pograć nie pogram, ocenić mogę znikomą popularność w Google Play. Warto reklamować Chilltrisa, co by przy "bardziej złożonych" projektach mieć większą ilość użytkowników.
Zapisane
spazz4
Administrator
Major
******
Offline Offline

Wiadomości: 1083



« Odpowiedz #5 : Stycznia 05, 2014, 21:26:40 »

Niestety i u mnie na wielu urządzeniach nie zainstaluje. Czy jest możliwe dodanie zgodności z wcześniejszymi andkami ?
Zapisane

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #6 : Stycznia 05, 2014, 21:51:44 »

@Verteks
Na najniższej prędkości stoją niemal w miejscu, więc w razie czego można sobie je zwolnić, a nawet wyłączyć ich przyspieszanie po przekroczeniu określonej ilości czasu.
Gatunek muzyki w którego ramy wpisuje się "Sad Cosmos" to downtempo, a więc nie tak daleko od ambientów. Smile

http://www.ektoplazm.com/free-music/tara-putra-hidden-sense


@spazz4
Niestety z powodu funkcji API i bibliotek których używamy, nie jest możliwa obsługa niższych Androidów. Nic na to raczej nie poradzimy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2014, 21:54:48 wysłane przez Berion » Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #7 : Stycznia 06, 2014, 04:33:51 »

Niestety ani telefon siostry, ani mój nie jest obsługiwany toteż nie zagram w gierkę, a z chęcią bym obadał co tam wysmażyliście Smile

Spróbuję później jeszcze na tablecie...
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Duobix
EnJoyPadoZaurus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 460



« Odpowiedz #8 : Stycznia 06, 2014, 11:29:42 »

Jako że zaintrygowaliście mnie pomysłem-postanowiłem zainstalować u siebie na tablecie. I tutaj: zonk. 40MB aplikacja na androida, to trochę imho dużo (szczególnie że odpalam na GoCleverze m713g (tablet, 1GB ram, dual core, 1024x600), który za dużo pamięci na aplikację nie ma=> zróbcie proszę to tak, żeby gra pobierała dane na mass storage), w dodatku piękny napis przed instalacją w markecie "zaprojektowane dla telefonów".

No i po odinstalowaniu paru aplikacji-bam. Black Screen.

Notabene-możecie zrobić o wiele taniej port na windows phone 8 niż na iOS (o dziwo narzędzia developerskie są imho wygodniejsze niż te od androida, i mniej problematyczne).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2014, 11:31:45 wysłane przez Duobix » Zapisane
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #9 : Stycznia 06, 2014, 12:49:50 »

W jakim sensie nie jest obsługiwany? Za stara wersja Androida czy może w ogóle nie pojawia się w sklepie z poziomu telefonu?

To prawda, trochę dużo, ale nie bez przyczyny. To jest sześć teł w 800x1280 i 480x800 w 24 i 32bit PNG, do tego dochodzi niemal 10MB muzyki MP3 VBR 190bps (reszta to groszowe sprawy). W patchu zastanowimy się nad zniesieniem blokady przenoszenia na kartę pamięci (początkowo założenia były takie aby aplikacja była płatna, stąd i blokada ;]).
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #10 : Stycznia 06, 2014, 13:44:44 »

Nie posiadam żadnego sprzętu z androidem. Może by tak wersja na PSVita w formie PS minis? Jeśli jest to w ogóle możliwe.
Zapisane

Kaplitov
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 219



« Odpowiedz #11 : Stycznia 06, 2014, 15:05:32 »

No na moim Xperia Tipo (xD) w ogóle nie widzi aplikacji w sklepie google, a na samej stronie wyraźnie napisane jest że nie wszystkie moje urządzenia są obsługiwane. Siostry Samsung (nie pamiętam jaki) też tego nie widzi i też jest nie obsługiwany.

Android na moim telefonie to chyba 4.0 albo 4.1.
Zapisane

myanimelist.net/profile/kaplitov
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #12 : Stycznia 06, 2014, 17:22:26 »

Powinno dać się wyszukać ze sklepu na wszystkich urządzeniach (tablety/telefony/phablety) z Androidem w wersji 2.3 lub nowszym. Jeśli aplikacja nie jest znajdowana, nie oznacza to że telefon jest nieobsługiwany, to jakiś niuans Google. Zobaczymy co da się zrobić.

@Sogetsu
Z przyjemnością, tyle tylko że aby napisać natywny kod na konsole trzeba wykupić licencję - a to są koszta od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sony natomiast zaczyna promować swoją maszynę wirtualną z dedykowanym do pisania pod nią sdk, pod podajże nazwa PlayStation Suite. Ale to chyba jeszcze jest w powijakach i gry napisane pod to odpalić można tylko na ich telefonach z Androidem.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Sogetsu
Crazy Hero from the Shakespeare Fridge
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2173


Don't stand in my way... I'm aiming for the stars.


« Odpowiedz #13 : Stycznia 06, 2014, 18:07:48 »

Z tego co wyczytałem licencja na wydawanie gier na PSM jest obecnie darmowa (dawniej cena wynosiła $99).

http://blog.us.playstation.com/2013/05/08/become-a-playstation-mobile-publisher-for-free/
https://psm.playstation.net/portal/en/index.html#register
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2014, 18:09:29 wysłane przez Sogetsu » Zapisane

Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #14 : Stycznia 17, 2014, 17:02:42 »

A, to to jest ten PlayStation Suite.

Wydaliśmy wersję 1.1:

- od tej pory, Samouczek jest nieobowiązkowy
- doszła opcja kontroli czułości przesuwania klocka
- doszła opcja resetująca ustawienia do domyślnych
- klocki można teraz wozić od ściany do ściany jednym ruchem palca
- bloki można teraz obracać dwukrotnie szybciej
- obracanie odbywa się przez pojedyncze 'tapnięcie' ekranu
- gracz może samemu ściągnąć klocek na dół
- naprawionych trochę bugów

Jeśli u kogoś na telefonie, sklep nie znajduje aplikacji, proszę o kontakt, a damy link do *.apk (można zainstalować z poziomu managera plików lub przez program adb ("adb install *.apk") - wymagane włączenie "instalacji z nieznanych źródeł" i dodatkowo w drugim przypadku "debugowanie po USB").
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 18 zapytaniami.