Marca 29, 2024, 08:59:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nintendo World Championship - najdroższy cartridge świata !  (Przeczytany 4587 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Li_Shenron
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« : Stycznia 28, 2014, 20:49:55 »

Czasami można trafić na konsolki i kartridże, które osiągają kosmiczne kwoty. Są to przeważnie modele rzadkie, lub zachowane w idealnym stanie. Jednym z takich przedmiotów jest legendarne 'Nintendo World Championships'. Jest to cart stworzony na potrzeby konkursu NES odbywającego się w roku 1990. Chodzą plotki, że powstało podobno zaledwie 116 sztuk. Z czego 90 sztuk otrzymali finaliści, a 26 złotych egzemplarzy było do wygrania w konkursie ogłoszonym przez Nintendo Power - Amerykańskim miesięczniku poświęconym grom wideo.
A więc jak już przeczytaliście można stwierdzić bez wahania, że taka rzecz z pewnością nie będzie tania.
Carty te są dla kolekcjonerów tak ważne, że osiągają kosmiczne ceny i to naprawdę kosmiczne nawet wtedy, kiedy są już dość poniszczone !  Ostatnio na największym serwisie aukcyjnym eBay pojawiła się taka perełka i mimo tego, że etykieta, która widniała z przodu została już nieco zdarta osiągnął kwotę - UWAGA ! (potrzymam Was w niepewności, dlatego zmniejszyłem czcionkę z ceną Smile - 99,902$
Oto link do aukcji, na której się znajdował - ZOBACZ

To jeszcze nic ! Trwa inna aukcja, na której znajduje się złoty egzemplarz i już przebił kwotę swojego poprzednika, o którym pisałem wcześniej.
Pozostało do końca jeszcze 7 dni i 5 godzin, a więc cena pewnie jeszcze skoczy w górę. Ile ? To ciężko powiedzieć - kolekcjonerzy w końcu są zdolni zaoferować astronomiczne kwoty.
Link do złotej edycji -  KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ

No to teraz życzę wszystkim udanej licytacji Smile !


dziat: przeniosłem wątek do odpowiedniego podforum
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2014, 23:12:15 wysłane przez dziat » Zapisane
zur0ancymon
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #1 : Stycznia 28, 2014, 21:24:49 »

Tematem zainteresowałem się lata temu, bodajże przy okazji tworzenia serii artykułów o FDS, a może jeszcze wcześniej przy NES Champions League. Od tego czasu tylko czekałem, aż ktoś puści w serwisy aukcyjne jeden z tych artefaktów, od kilku dni "trąbią" o tym w wielu miejscach w sieci. Cena nie dziwi, to jest właśnie cena za absolutne artefakty w tej branży, a jednocześnie cena, na którą mogą sobie pozwolić ci najbogatsi, co zrozumiałe. Wartość takich rzeczy będzie już tylko i wyłącznie rosła, rynek gier to rynek kultury popularnej, to są drogie rzeczy z czasów narodzin całego biznesu. Można sobie zadać pytania: ile kosztowałby prototyp Famicoma, ile kosztowałyby poszczególne prototypy kultowych gier z tego okresu na nośnikach fizycznych? My nie gęsi i swój język mamy, dlatego unikatowe wydanie Gryzora PL, chociaż nie jest w żaden sposób licencjonowane, jest absolutnym "polskim klasykiem" jeśli chodzi o scenę nad Wisłą.
Zapisane

Wzrusza mnie jedynie historia życiowych upadków i wstawania z gleby Mike Tysona.
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #2 : Stycznia 28, 2014, 23:08:49 »

żurek, ale nie możemy stawiać produkcji scenowych na równi z cukierkami od Nintendo. ten cart ma o tyle ciekawą historię, że został wyprodukowany fabrycznie w niewielkiej ilości sztuk, wystarczającej do rozegrania mistrzostw i obdarowania biorących w nich udział. podobnie miała się sprawa w przypadku Earthbounda, który rzekomo został wydany tylko jako prototyp, a zakupiony na wyprzedaży garażowej za bezcen.

w przypadku Gryzora PL, historia jest nawet lepsza. ale to carthacking, zatem wartością nie dorówna epoce. na polskim poletku porównałbym do Battle Tank czy Prince of Persia - plotka głosi, że w kraju, a może już na świecie, jest kilka egzemplarzy w polskiej wersji językowej. wydane jeszcze w epoce scalaków, ale jak i przez kogo - tego na razie nie wiadomo
Zapisane
zur0ancymon
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #3 : Stycznia 29, 2014, 00:16:25 »

żurek, ale nie możemy stawiać produkcji scenowych na równi z cukierkami od Nintendo. ten cart ma o tyle ciekawą historię, że został wyprodukowany fabrycznie w niewielkiej ilości sztuk, wystarczającej do rozegrania mistrzostw i obdarowania biorących w nich udział. podobnie miała się sprawa w przypadku Earthbounda, który rzekomo został wydany tylko jako prototyp, a zakupiony na wyprzedaży garażowej za bezcen.

w przypadku Gryzora PL, historia jest nawet lepsza. ale to carthacking, zatem wartością nie dorówna epoce. na polskim poletku porównałbym do Battle Tank czy Prince of Persia - plotka głosi, że w kraju, a może już na świecie, jest kilka egzemplarzy w polskiej wersji językowej. wydane jeszcze w epoce scalaków, ale jak i przez kogo - tego na razie nie wiadomo

ależ ja naszej produkcji nie postawiłem na równi, absolutnie! zresztą powinieneś na to zwrócić uwagę przy tym jak opisałem cart z ebaya jako artefakt. co do Prince of Persia też słyszałem, ale póki nie ma na to żadnych dowodów, a przez 10 lat istnienia forum żadnego śladu, jest to sfera plotki. Gryzor z oczywistych względów nie dorównuje "epoce" jak to określiłeś, ale z pewnością dorównuje "epoce sceny Famicom" w Polsce i jest pierwszym namacalnym dowodem jej silnego funkcjonowania na początku XXI wieku, to też pionierska sprawa, rozchodzi się jedynie o różne kategorie.
Zapisane

Wzrusza mnie jedynie historia życiowych upadków i wstawania z gleby Mike Tysona.
Banan
Gość
« Odpowiedz #4 : Stycznia 29, 2014, 07:54:11 »

jakkolwiek szanuję wasz wysiłek przy tym Gryzorze, to niestety, ale jest to gra bezwartościowa, jeżeli chodzi o sferę kolekcjonerską.

przetłumaczyć grę, sklecić carta, opracować artwork i wydrukować boxa na tą chwilę może sobie to zrobić każdy, a tego typu projekty na arenie międzynarodowej to niestety nic specjalnego.

podejrzewam, że ta produkcja może mieć dla Was wartość sentymentalną, ale to tak, jakbym wystawił na  Allegro Złotą Czwórkę i zarządał za nią sumę porównywalną z ostatnią kumulacją dużego lotka. bo mam do tej składanki sentyment.

homebrew może mieć wartość tylko w momencie, kiedy ktoś metodą DIY wypuszcza grę, którą sam zrobił od zera. tak jak to zrobił Sivak z pomocą Retro USB przy okazji Battle Kida.

w takiej sytuacji to tylko bootleg. fakt, bootlegi mogą mieć JAKĄŚ wartość, ale tylko w momencie, gdy są produkowane przez jakąśtam fabrykę w sposób seryjny (co nie zmienia faktu, że tego typu bootlegi nadal mają nikłą wartość, bo to cały czas są pirackie i nieoficjalne wydania rzeczy, które oficjalnie wypuszczono).

przykro to mówić, ale póki nie zdobędziemy realnej licencji od Konami, co jest nikłe, nasz projekt NIE MA WARTOŚCI.

ja wiem, że jeżeli w tym wypadku omawiamy nasze polskie realia, gdzie pudełkowe legalne wydania gier na Fami stricte pod nasz rynek można było policzyć na palcach obu rąk, a tym bardziej nie były to gry w ojczystym języku.

jedyne, co dodaje tu dodatkowego smaczku to fakt, że nasz Gryzor nie został wypuszczony w celach stricte zarobkowych, tak jak to robi większość carthackerów OBECNIE na zachodzie i całej produkcji towarzyszy niepowtarzalny duch etyki DIY i naszej ORGANIZACJI EMU-NES#PL.

reasumując, Gryzor PL wartości rynkowej NIE MA I MIEĆ NIE BĘDZIE, ale wartość duchową od zawsze na zawsze będzie mieć BEZCENNĄ.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2014, 07:59:23 wysłane przez Dred » Zapisane
zur0ancymon
Kapral
**
Offline Offline

Wiadomości: 57


« Odpowiedz #5 : Stycznia 29, 2014, 11:41:27 »

rezygnuję z dalszej dyskusji, pomimo prób nie udało Ci się zrozumieć co zostało napisane w moim poście, albo mi nie udało się tego przekazać. błędy w logicznym rozumowaniu.


machbed: Proponuję zaprzestanie przez was rżnięcia filozofów. Cheesy
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2014, 12:16:37 wysłane przez machbed » Zapisane

Wzrusza mnie jedynie historia życiowych upadków i wstawania z gleby Mike Tysona.
SebaSan1981
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 2032



WWW
« Odpowiedz #6 : Stycznia 29, 2014, 13:58:47 »

Poza tym nie będzie można wszędzie się pochwalić takim Gryzorem PL bo w na pewnym retro forum od razu Cię zlinczują bo hackując gry i robiąc reprodukcję/homebrew jesteś złodziejem działającym na szkodę Państwa, sceny retro oraz firm produkujacych oryginalne oprogramowanie. I uważaj bo jeszcze podadzą Cię do sądu za szerzenie piractwa.

najlepsze jest to, że Axi0mat ma w swojej kolekcji polską Zeldę: ALttP i nie widzi w tym nic złego, jebany hipokryta. XD

[prowokacja] Przekora wygrała... Nie mogłem się powstrzymać i musiałem to napisać bo radykalizm niektórych jest tak żenujący ze nie da się z niego nie ponabijać crazy [/prowokacja]
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2014, 14:06:35 wysłane przez Dred » Zapisane

MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #7 : Stycznia 29, 2014, 14:09:57 »

Poza tym nie będzie można wszędzie się pochwalić takim Gryzorem PL bo w na pewnym retro forum od razu Cię zlinczują bo hackując gry i robiąc reprodukcję/homebrew jesteś złodziejem działającym na szkodę Państwa, sceny retro oraz firm produkujacych oryginalne oprogramowanie. I uważaj bo jeszcze podadzą Cię do sądu za szerzenie piractwa.

[prowokacja] Przekora wygrała... Nie mogłem się powstrzymać i musiałem to napisać bo radykalizm niektórych jest tak żenujący ze nie da się z niego nie ponabijać crazy [/prowokacja]

Zgadza się ale jednak wolę nie prowokować. Zaraz zgłoszą nasze całe forum jako propagowanie piractwa od 2004 roku pod zarzutem wygłaszania słowa PEGASUS/PEGAZUS które jest nielegalne bo wiadomo czemu i jeszcze za to pójdziemy do piekła xD .

I razem z tą myślą którą napisał Seba naprawdę proponuję zamknąć wątek bo jeszcze może dojść do bardzo nieprzyjemnej i seryjnej sytuacji, że jeszcze dojdzie do tego, że łamiemy prawa licencji na KONTRE tłumacząc ją na PL i do tego robimy bardzo nielegalny biznes w postaci sprzedawania tego razem z boxem i instrukcją czyli już naprawdę poważne podwójne zło crazy
Zapisane
Banan
Gość
« Odpowiedz #8 : Stycznia 29, 2014, 15:41:28 »

Cytuj
machbed: Proponuję zaprzestanie przez was rżnięcia filozofów.
lepsze to od Twoich i Vasha dyskusji na temat pegazusowych kartidżyków na PG. Wink

machbed: Masz jakiś problem? Zapraszam na PW lub do podzielenia się nim wprost na zlocie. Nie zaglądasz na tamto forum, nie piszesz na nim to nie dogryzaj i nie powielaj starych i nieaktualnych opinii o PG, już dawno ten temat jest zapomniany, bo tylko pokazujesz w ten sposób jakim jesteś ignorantem. Jeśli masz ochotę dalej dyskutować na temat mnie, Vasha i kartridżyków pegaZusowych zapraszam na prywatną wiadomość.
ale że nie potrafisz zauważyć oczywistego trolla to Ty wiedz
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2014, 20:03:54 wysłane przez Dred » Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #9 : Stycznia 30, 2014, 18:38:55 »

No to w takim razie jeżeli znów ma być super wojna na temat nielegalnego i złego piractwa, no to mam pytanie- to w końcu posiadanie jakiejś gry w postaci hacka JEST legalne czy nie?? Nielegalne jest posiadania samego hacka bez oryginalnego odpowiednika czy w ogóle nielegalny jest SAM FAKT sam w sobie, że posiadasz zhackowaną grę?? To się w końcu zdecyduj/zdecydujcie bo suma sumarum sam nie mam pojęcia jak to ma być??  confused1 Jak mówi sama podstawa prawna co do tego?? Jak tak to bądźcie przynajmniej jednoznaczni...

Tak naprawdę to sam w sumie nie wiem od czego się wzięła pogłoska na całym świecie w stylu "Polaki to w ogóle szlamy, patałajstwo pijane, przeklinające itp." bo tak naprawdę..... na sam start tym co napisałeś to tak naprawdę nie prezentujesz prawie żadnej kultury Wink . Nie mówiąc o tym, że regulamin forum złamałeś z 10 razy również na sam start
Zapisane
Axi0maT
Szeregowy
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« Odpowiedz #10 : Stycznia 30, 2014, 20:13:01 »

Troche zirytowaly mnie te posty dotyczace mojej osoby i przesadzilem z wypowiedzia, bije sie wiec w piers za ta ostrareakcje. Napisze wiec krotko i zwiezle - jak ktos ma jakies gorzkie zale i problemy co do mojej osoby to zapraszam na priva. No chyba ze ktos lubi prac brudy oficjalnie przy wszystkich.

PS: Co do lamania regulaminu - polecam sprawdzic wypowiedzi kolegow z waszego forum - zaledwie kilka postow w gore.
Zapisane
Oldschoolowy dziad
Gość
« Odpowiedz #11 : Stycznia 30, 2014, 21:03:08 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UD737M7x6oM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UD737M7x6oM</a>

mam jedną propozycję: skupmy się na sensownej, merytorycznej dyskusji, bo dobry temat właśnie spadł przez jakieś przedziwaczne wypowiedzi o prawie - hej, nie studiowałem prawa, ale wiem, że nikt w dyskusji powyżej nawet nie musnął podstawy polskiego prawa. onion to jest onion, ale jeśli mamy rozmawiać serio - to rozmawiajmy na serio.
peace, love and pegazus!

Axi0mat, piątka stary! Smile
Li_Shenron, musisz więcej topiców zakładać, sam widzisz, ledwo się zarejestrowałeś, otworzyłeś pierwszy topic, a taki ruch! Smile
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 18 zapytaniami.