Marca 29, 2024, 16:58:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Przejściówka nes -> pegasus  (Przeczytany 2769 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Krzysiobal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 140



« : Lutego 08, 2014, 21:42:19 »

Po co kupować, skoro można zrobić samemu Smile



« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2014, 22:10:27 wysłane przez Krzysiobal » Zapisane

Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #1 : Lutego 08, 2014, 21:59:27 »

Dobry pomysł, ale styki lepiej cynować bezprądowo, a tak można łatwo uszkodzić sprężyny konektora.
Dodatkowy pin audio dla NES powinien być podłączony do exp6 nr 54(standard Nintendo).
Zapisane
Krzysiobal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 140



« Odpowiedz #2 : Lutego 08, 2014, 22:11:59 »

Ogólnie problem jest z laminatami o grubości 1,2 mm, z jakich wykonuje się kartrydże. 1.5mm jest za gruby, a 1mm jest za cienki. Ja używam 1mm i cynuje grubszą warstwą cyny konektory, dzięki temu cart nie wypada. Staram się, aby powierzchnia styków była gładka.
Zapisane

Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.
Krzysiobal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 140



« Odpowiedz #3 : Lutego 08, 2014, 22:15:47 »

Niedługo będę robił przejściówkę w drugą stronę. CIC można emulować w attiny13.
Zapisane

Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #4 : Lutego 08, 2014, 22:29:31 »

Zgadza się, jak najbardziej można zrobić samemu jeżeli masz na to sposób a jeżeli masz no to śmiało możesz to wykorzystać Wink . To jest zwykła przelotka w stylu pin-to-pin więc to nie jest żadna a żadna filozofia

Natomiast, mam 2 główne zastrzeżenia:
1.Jeżeli już robiłeś tą przelotkę to nie mogłeś przynajmniej tak poprzestawiać pinów, żeby label carta był widoczny Z PRZODU konsoli ale nie Z TYŁU?? No wiadomo, że teoretycznie działać działa ale tak trochę dziwnie się patrzy na remarksy a nie na label karta gdy jest włożony do konsoli. Nie mam pojęcia czemu MNÓSTWO przejściówek jest zrobionych właśnie dokładnie w taki sposób, dlatego czy oni podczas robienia tych wszystkich przejściówek nie mogli zrobić w ten sposób, że label carta jest właśnie skierowany naprzód odpowiednio w adapterze przestawiając ścieżki?? Przecież im wyjdzie dokładnie na to samo więc co im szkodziło tak zrobić zamiast kombinować tak wuj wie jak....
2.Czy mi się dobrze wydaje, że polutowałeś styki całego carta??? Matko święta, przecież to jest istna katastrofa i zabójstwo dla connectora konsoli....
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2014, 22:31:12 wysłane przez MaarioS » Zapisane
dic-sc7
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 345


« Odpowiedz #5 : Lutego 08, 2014, 22:35:21 »

Przecież napisał dlaczego był zmuszony poprawić styki.
Trudno zdobyć laminat 1,2mm w Polsce, być może da się zamówić większą partię, ale koszta itd.
Co do obrócenia karta, to tak jest po prostu łatwiej, bo nie kombinujesz za bardzo ze ścieżkami. MaarioS spróbuj wytrawić odpowiednią płytkę i do tego dwustronną, a sam zobaczysz jakie to trudne. 
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2014, 22:38:40 wysłane przez dic-sc7 » Zapisane
MaarioS
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1382



« Odpowiedz #6 : Lutego 08, 2014, 22:50:27 »

Wiem, że napisał, że to było wymagane jednak mimo wszystko takie luty wydają mi się być zabójstwem dla connectora tak więc, pytanie jest czy nadal opłaca się robić w ten sposób przejściówkę skoro może nieźle rozwalić wejście w konsoli. Tak na dobrą sprawę to ja bym takiego czegoś się nie odważył włożyć chociażby do Famicoma AV crazy . Rozumiem inicjatywę i ją uważam za bardzo słuszną jednak między Bogiem a prawdą to bym nigdy w życiu nie kupił przejściówki wykonanej w ten sposób no chyba że by mi w ogóle nie zależało na konsoli, jak chociażby bym ją testował na jakimś Terminatorze. Rozumiem kwestię z kosztami, importem i tymi pierdołami tylko nawet jeśli to pytanie ile by kosztował jakiś przykładowy import i ile sztuk płytek by wtedy wchodziło w grę. Sądzę, że już znacznie prędzej warto by było rozważyć taką opcję, przejściówka byłaby już przynajmniej bezpieczna dla connectora konsoli
Zapisane
Krzysiobal
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 140



« Odpowiedz #7 : Lutego 08, 2014, 22:55:41 »

Rozkład sygnałów w gnieździe nesa/famicoma jest taki, że  jedno jest praktycznie lustrzanym odbiciem drugiego, dlatego jeżeli cart będzie siedział tyłem naprzód, to mamy 2 razy mniej ścieżek i przelotek do wykonywania. Oryginalna przejściówka famicom-nes (w kartach typu Gyromite) także jest tyłem-na-przód.
Zapisane

Life is brutal, full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 18 zapytaniami.