Kwietnia 25, 2024, 10:46:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: PS3: PS2 -> PS2 Classic  (Przeczytany 2703 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« : Kwietnia 23, 2014, 22:21:18 »

Witam! Wink Tak jak w temacie szukam sposobu na zmienienie gry PS2 na PS2 Classic, które odpala PS3 z wgranym CFW. Widziałem mnóstwo tutoriali i sam próbowałem, lecz nic z tego nie wyszło.. Sad Proszę więc użytkowników forum, którym się to udało o napisanie instrukcji krok po kroku. W PS2 mój laser bardzo słabo chodzi, czasami nie chce w ogóle czytać. Chciałem, więc przenieść gry na jej następczynie Wink

Wersja CFW: ROGERO 4.46(trochę stare nie robiłem ostatnio updatetów)

Pozdrawiam
Helper  Wink
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #1 : Kwietnia 23, 2014, 22:42:56 »

To napisz co próbowałeś, z czym, jak i może wtedy będzie wiadomo dlaczego Ci nie wyszło. Tongue

Po za tym tylko pierwsze modele w USA w pełni wirtualizowały PS2, kolejne Europejskie tylko GPU, a obecne emulują czysto programowo. Kompatybilność jest niewielka.

Na Twoim miejscu przerzuciłbym się z z CEX CFW 4.46 Rogero v?.?? na CEX CFW 4.55 Habib-Cobra v1.3b lub DEX CFW 4.50 PS3Ita-Cobra v1.0.
Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #2 : Kwietnia 23, 2014, 23:05:13 »

Próbowałem z tym http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=53694 wszystko pięknie działało, lecz stworzone nowe iso dało rezultat czarny ekran.

Próbowałem na RIP'ie Rogue Galaxy na DVD 5 (nie czyta mi DVD9 w ogóle), powinienem spróbować z normalnym obrazem...
Wiem, również że kompatybilność jest niewielka ale zawsze można spróbować.

Miałem wgrane Rogero od początku, więc nie zmieniałem. Sprawdzę jutro CFW, które zaproponowałeś Wink
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Berion
Major
*****
Offline Offline

Wiadomości: 625



WWW
« Odpowiedz #3 : Kwietnia 24, 2014, 10:39:23 »

Coś zrobiłeś źle lub czegoś nie zrobiłeś bo to jest sposób na uruchamianie gier z PS2 dla wszystkich modeli PS3. Ewentualnie trafiłeś na niekompatybilną grę. Jest tyle kroków, że musisz sam prześledzić swoje działania. Na odległość się nie da. ;]

A jaki to model konsoli? Jak któryś GS/GS+EE to może nie ma sensu tego paczkować tylko odpalać z normalnych obrazów płyt.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2014, 10:41:50 wysłane przez Berion » Zapisane

FAQi:
| PSX | PS2 | PS3 | Xbox |
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #4 : Kwietnia 24, 2014, 13:19:46 »

Mam dzisiaj dużo czasu, więc zacznę robić wszystkie kroki od nowa. Tak jak mówisz mogło mi się coś pokiełbasić w środku. Model Konsoli to CECH-2504B

Napiszę jeszcze dzisiaj rezultat

Obraz zrobiony jak należy i spatchowany. reActPSN i PS2 Classics Place Holder wgrany. Włączam reActPSN na konsoli oczywiście na użytkowniku aa, konsola się wyłącza i włącza, ale PS2 Classics Placeholder nadal nie chce się uruchomić Sad Oczywiście na usb(fat32) jest folder exdata z plikiem *.rap Teraz nie wiem co zrobić szukam dalej pomysłów
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2014, 15:52:12 wysłane przez Helper » Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #5 : Kwietnia 24, 2014, 19:14:29 »

A ja polecam firmware Habib Cobra, tam nie trzeba się męczyć z classic, stratuje bezpośrednio z iso Wink
Zapisane

Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #6 : Kwietnia 24, 2014, 20:28:38 »

Kolejne poczynania wszystko już pięknie ładnie tylko nie widzi obrazu nie wiem dlaczego Sad lecz spróbuje co naraz mi proponujecie i przetestuje Smile Jutro powiem co z tego wynikło

EDIT: Mam teraz CFW: Habib Cobra 4.55 v. 1.03 lecz jak montuje obraz płyty z grą PS2 i go odpalam mam czarny ekran  Sad
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2014, 19:01:24 wysłane przez Helper » Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
rascal
私はラスカルです。
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 230



WWW
« Odpowiedz #7 : Kwietnia 26, 2014, 08:30:17 »

Podłącz pada przez USB Wink
Zapisane

Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #8 : Kwietnia 26, 2014, 10:31:30 »

Nawet z podłączonym padem tak jest. Próbowałem z obrazem stworzonym z oryginalnego Final Fantasy XII PAL
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Hilfer
Kamerdyner Pegasus
Kapitan
****
Offline Offline

Wiadomości: 264

Zwany również jako Pomocznik xD


« Odpowiedz #9 : Maja 01, 2014, 15:42:41 »

Specjalnie dodatkowy post, temat do zamknięcia. Okazało się, że źle włączałem plugin od Habiba (myślałem tak naprawdę, że to robiłem). Wszystko teraz działa sprawnie. Dla czytających dany temat: Polecam właśnie CFW Habib-Cobra

Pozdrawiam Helper Wink
Zapisane

Hilfer heiße ich, möchte ich helfen dich Smile
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 20 zapytaniami.