Kwietnia 20, 2024, 04:15:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Nowa strona główna  : http://www.emunes.pl
Zapraszamy do testowania !

Chat: http://chat.emunes.pl
Galeria cartów: http://carts.emunes.pl
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  

Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wai Wai World 1  (Przeczytany 1337 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Janota 8
Gość
« : Maja 08, 2014, 00:34:00 »

Wai Wai World 1, Japońska gra platformowa wydana w 1988 roku przez Konami na konsolę FamiCom. Jest to jedna z 8-bitowych exclusiv'ów które dostał FamiCom i nie została oficjalnie wydana poza Japonią, co za tym idzie na NES'ie nie zagraliśmy w ten tytuł.



Fabuła: Nie jest jasno określona, lecz można szybko wywnioskować, iż musimy uratować bohaterów gier Konami, ponieważ zostały porwane przez głównych antagonistów gier w których są głównymi bohaterami.

Rozgrywka: Na początku dostajemy do dyspozycji stworzonych przez doktora Konami dwie postacie: Konami Man i Konami Lady. W trakcie gry możemy przełączać się pomiędzy postaciami. Jeżeli uratujemy członka rodziny Konami również możemy nim samym grać, a jeżeli stracimy możemy ''odrodzić'' go u doktora za 100 rakiet(Co ciekawe w laboratorium doktora jest sporo opcji np. wspomniane wcześniej ''odrodzenie'' postaci, regeneracja, password i sporo innych ciekawych opcji). W trakcie rozgrywki na każdym poziomie możemy znaleźć unikalną broń/moc danej postaci która jest bardzo potrzebna do dalszej rozgrywki lub nawet dodatkową siłę uderzenia wszystkich postaci która przydaje się już mniej. Poziomy są bardzo zróżnicowane (raz zwiedzamy pustostan zamków z Castlevani, potem zaś lot prosto z TwinBee i na koniec rozwałka niczym w Contrze) jak przeciwnicy i bossowie, tak pokrótce opisałem tą rozbudowaną grę.

Podsumowanie: W grę grałem za dzieciaka i utkwiła mocno w mojej głowie, dopiero po moim dziewiczym zlocie odnalazłem ją jednak nie, było to sporo wcześniej, bo pamiętam, że kupiłem kart od Machbeda, a jeszcze wcześniej musiałem ją odnaleźć, ale dobra koniec własnego offtopu na którym długo myślałem crazy
Gra jest cholernie długa i trudna, ale za to jak dla mnie jedną z lepszych kooperacyjnych 8-bitowych gier.
Co o niej sądzicie ? Graliście ?
 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2014, 17:56:17 wysłane przez Robi » Zapisane
Mati
Gość
« Odpowiedz #1 : Maja 08, 2014, 01:03:26 »

Gra może i fajna, ale jedyne co mi się w niej podoba to muzyka. Za cholerę nieogarniam rozgrywki. Jako, że to temat o jedynce, to powiem tylko tyle, że zdecydowanie o wiele bardziej wolę część drugą.
Zapisane
BH ouji
Chorąży
***
Offline Offline

Wiadomości: 245


Fan Toshiyuki'ego Takahashiego


« Odpowiedz #2 : Maja 22, 2014, 18:46:45 »

Owszem grałem, ale na emulatorze, gra jest fajna a Konami Lady (aka Konami "girl") jest sexy, Konami man w 8 bitowej wersji wygląda doprawdy jak Saiyaman z DBZ

Temat muzyczny Moai przypomina mi skądś, ale nie wiem skąd

Nie lubie tematu Mikey'ego, widać "Goonies r good enough" nie było do zdobycia

Temat Getsu Fuumy jest fajny, ale smutny

Szkoda że Bandai nie zrobili takiej gry na Famicoma, bym lubiał grać Vegetą
Zapisane

I'm back Bitches, tęskniliście (sp?)?
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 18 zapytaniami.